Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Foto

Izrael čistí Rafáh. Během 40 dnů boje izraelští vojáci zabili 550 teroristů a získali kontrolu nad Filadelfskou cestou a bojuje proti baštám Hamasu ve čtvrtích Shabora a Tel Sultan. IDF (Izraelská armáda) odhaduje, že bude trvat několik týdnů, než rozhodně porazí brigády Hamásu v Rafahu a dokončí kontrolu IDF nad Gazou.

IK

jde o střet civilizací. Mimo jiné na základě náboženství. Smíření není možné, jde o zcela jiné hodnotové základy a způsob života.

VM

ANO

a smutné je, že mnozí z euroatlantického křesťanského regionu, podporují - ISLÁM !

FN

Pane Stejskale, nechci vypadat jako puntičkář, ale opět argumentujete bez znalosti historických událostí. Píšete: "Ponechání Hamasu u vlády by byla stejná nebetyčná nehoráznost, jako kdyby Spojenci nechali po 8. květnu 1945 u moci nacisty v čele s pohlaváry, kteří byli v té době naživu." Ale oni je nechali! Víte o tom, že za blahovolného přihlížení Churchilla a maršála Montgomeryho dále fungovala Dönitzova vláda ve Flensburgu, na budově vlály prapory s hákovým křížem, osazenstvo se zdravilo árijským pozdravem a vláda měla spojení se všemi jednotkami a územími, které ještě neuznávaly bezpodmínečnou kapitulaci? I když byl Flesburg v zóně Velké Britanie, musel 23. května 1945 vládu velkoarmirála Dönitze, ve které zasedali i váleční zločinci, rozpustit a zatknout styčný důstojní vyslaný od Eisehowera. Takže ta nehoráznost trvala dva týdny.

Foto

Pane Navrátile, celá ta situace byla mnohem komplikovanější (výklad je mimo rozsah diskusního příspěvku) a v žádném případě není v rozporu s tím, co jsem v článku uvedl. Vámi naznačený výklad, že snad Američané museli zatknout členy vlády ve Flensburgu Britům navzdory je nesprávný. Spojenci jednali ve shodě a zatčení pohlavárů zmíněné vlády bylo provedeno britskými důstojníky.---Hovoříte-li v souvislosti s vládou ve Flensburgu o nehoráznosti, pak stejný slovník byste musel použít také v souvislosti s jednáním českých představitelů s německými důstojníky během Pražského povstání 1945.

J36a80n 70Č48e91r18n87ý

17. 6. 2024 11:47

U vzniku státu Izrael stal teror. V únoru 1944 Irgun, vedený mladým polským Židem Menáchem Beginem , prohlásil, že Britové zradili židovský národ a vyhlásili válku Mandátu . Lehi vytvořil další polský Žid Abraham Stern , jehož zášť vůči Britům způsobila, že sympatizoval s Němci. 6. listopadu 1944 členové Lehi zavraždili lorda Moyna , britského ministra pro Střední východ . Tato událost vyvolala antipatii Winstona Churchilla , blízkého přítele Moyna, který měl údajně v plánu umožnit vytvoření židovského státu těsně po válce.

J79a74n 51Č41e78r11n55ý

17. 6. 2024 11:24

Palestinci podporují teror a Židé podporují genocidu.

Foto

Hned úvodní otázka "Podporují Palestinci teror?" ne zcela vystihuje skutečnost, že "Palestinci sami jsou teroristé."

No tak přece ještě aby nepodporovali sami sebe!

OV

Současný stav a případné poválečné uspořádání s možností volby "vlády" Palestinci, je dle uvedeného průzkumu, neudržitelný a bez mírového východiska. Válkou "pročištěná" Palestina si stejně vytvoří stejně fungující a možná i lépe organizovanou teroristickou vládu. Po úspěšném "přijetí" útoku ze 7.10., bude snaha takto brutální akce provádět častěji.

S takovým sousedem se nedá žít a ani s ním jednat (není s kým, pokud bude proizraelský, bude umlčen a protiizraelský, nebude jednat).

Izrael má, v podstatě, jen jednu možnost. Obsadit celé území, prohlásit za území státu Izrael. Zavést nucenou vládu a postupně obnovit prosperitu. Sice bude nějakou dobu "Západ" "prskat" (což stejně dělá), arabský svět otevřeně protestovat a hrozit válkou a zničením Izraele (což stejně dělá), ale zastaví se pokračující krveprolévání. Generace, poškozené teroristickou indoktrinací, se budou muset "uhlídat", ale další by již mohly normálně žít a pracovat. Umožnit vznik "klasických" politických stran, zařadit je do vlády (kde již arabské strany jsou) a umožnit vzdělání a práci "běžným" lidem. Nabídnout Palestincům normální život. Ukázat jim, že jde žít i jinak, než jen mučednicky umírat.

Jinak to zůstane při starém. Palestinci budou vychováváni k teroru a nenávisti. Budou placeni za teroristické akce a o nějakém soužití, nebude možné ani mluvit.

JJ

J60u28r87a 38J15u45r98a73x

17. 6. 2024 12:55

Hezké.

Jenže palestinci o normální život zjevně nestojí. Možnost normálně žít mohli už od vzniku státu Izrael, leč opovrhli jí.

MZ

Najvyšší diplomat EÚ obvinil Izrael z financovania Hamasu - Josep Borrell vo svojom prejave na Univerzite vo Valladolide v Španielsku uviedol, že Hamas „financovala izraelská vláda v snahe oslabiť palestínsku samosprávu vedenú Fatahom“, podľa novín El Pais. https://elpais.com/internacional/2024-01-19/borrell-acusa-a-israel-de-haber-financiado-a-hamas-para-debilitar-a-palestina.html?event_log=oklogin

Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus. Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom. https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/ --- https://www.nytimes.com/2023/10/18/opinion/netanyahu-israel-gaza.html

Rôzne vlády na čele s Benjaminom Netanjahuom roky zaujali prístup, ktorý rozdeľoval moc medzi pásmo Gazy a Západný breh Jordánu – zrazil prezidenta Palestínskej samosprávy Mahmúda Abbása na kolená a zároveň podnikol kroky, ktoré podporili teroristickú skupinu Hamas. Cieľom bolo zabrániť Abbásovi – alebo komukoľvek inému vo vláde palestínskej samosprávy na Západnom brehu – v napredovaní smerom k vytvoreniu palestínskeho štátu. Tak, uprostred tejto snahy poškodiť Abbása, bol Hamas povýšený z obyčajnej teroristickej skupiny na organizáciu, s ktorou Izrael viedol nepriame rokovania cez Egypt, a ktorá mohla prijímať infúzie hotovosti zo zahraničia.

https://www.timesofisrael.com/for-years-netanyahu-propped-up-hamas-now-its-blown-up-in-our-faces/

Izrael je zodpovedný v plnom rozsahu za teror v Gaze i za vraždenie civilov teroristami z Hamasu.

Náhoda? Rok 1899 NYT: Conference of zionists: Will colonize Palestine. https://www.nytimes.com/1899/06/20/archives/conference-of-zionists-elect-delegates-at-their-meeting-in.html Nemyslím. Sionisticko-nacistické vyvražďovanie Palestínčanov je dlhodobo plánované.

VM

Ano a veřejně po celém světě, kde se vyskytují !

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz