Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
K45a49r32e14l 69W63á87g86n11e27r
Humanitární pomoc, kterou údajně vezli aktivisté v čele s Gretou Thunbergovou do Pásma Gazy v konvoji lodí, byla fejk. Izraelská armáda prohledala 41 zadržených plavidel, kde žádnou pomoc Gazanům trpícím hladomorem nenašla. Lodě dopravila do přístavu Ašdod a zadržela několik set lidí z jejich posádek. Izraelský policista Dean Elsdunne na autentickém videu z prohlídky jedné z lodí, které zveřejnil na Instagramu a které nyní koluje po sociálních sítích, říká: „Nacházím se uvnitř jednoho z těch největších plavidel, která připlula v této jomkipurové flotile. A jak tu loď procházíme, jedna věc tu chybí, přátelé. Veškerá ta pomoc, kterou měli dopravit do Gazy. Což mně a určitě i vám vysvětluje jednu věc. Když jsme jim my a další země nabízeli tu pomoc převzít a bezpečně ji dopravit do Gazy, rovnou to odmítali. A teď víme proč. Tohle se nikdy netýkalo pomoci Gaze, ale titulků a dosahu na sociálních sítích,“ říká policista.
D34a98n72i95e12l 49R26y65š38l30i95n55k
Jeffrey Sachs - "Israel is THE rogue state of the world"
H63a80n31a 77L48u70k82e42š59o97v28á
J.Sachs? Ten ten zastánce palestinského a islámského teroru? Ale fuj.
D25a57n94i80e48l 11R55y61š94l64i98n34k
Pročpak britské impérium nedalo po válce území někde v Anglii? Všichni židé se mohli nastěhovat někam k Liverpoolu, a byl by klid. Nebo jim mohli mormoni uvolnit kus pouště někde v Utahu, tam by se cítili jako doma.
Nicméně z cizího se rozdává nejradostněji, že? Nicméně - jak praví heslo z české privatizace - co bylo ukradeno, musí být vráceno.
H62a40n87a 27L71u86k10e36š79o48v93á
Protože Země Izrael je věčná vlast židovského národa, ne Velká Británie. Arabové nemají k Izraeli žádný vztah, nemají žádné historické, morální ani právní nároky. Klid by byl, kdyby arabské země přijaly všechny své soudruhy, palestinské Araby a Izrael by byl čistě izraelským územím. Ubylo by teroru, války a rozvratu.
Arabové se roztáhli po celém Blízkém východě, nemají žádný nárok na nepatrnou kapku jako je Izrael. Mimo jiné vaši souvěrci v Manchesteru spáchali teroristický útok proti Židům, při kterém dva z nich přišli o život. Vždyť vy se roztahujete už i po Evropě, USA, Kanadě a celém světě.
R31o35m80a57n 47L17a68n76g64e81r
Muslimský nácek Daniel Ryšlink lže, jako když Rusé právo tiskne.
D68a11n89i64e56l 67R47y59š53l20i55n59k
https://news.un.org/en/story/2025/07/1165517
Důkazy o hladomoru jsou naprosto přesvědčivé.
Citovat "'UK Laweyrs of Israel" je jako ptát se Gestapa, jaké jsou poměry v Dachau.
D82a49n19i13e19l 45R53y21š46l13i13n76k
Tohle už je lhaní ve stylu komunistické propagandy - celý svět tvrdí, že v Palestině je hladomor, důkazy jsou zcela nepopiratelné a potvrzené mnoha různými organizacemi i očitými svědky, jen v ČR se skupinka sionistických loutek snaží přelhat realitu.
Přesně v Goebbelsovském stylu, každý den jeden prolhaný článek od stále těch samých prolhanců.
K83i80b21o75k49o 75V32e34n19g86i
Hladomor, ptejme se po příčině a korelujme následky. Na sever od Alp, tamo žijící národy, si v době hojnosti dělali zásoby na doby strádání, aby přežili zimu. V euroatlantické civilisaci se to osvědčilo, zato ta jižní verbež a svoloč, zvyklá čekat pod palmou v leže, až jim bez přičinění spadne plod, či vyrabovat "bílou sousední farmu" s tím, že po engemétech chtějí práci (Zimbabwe). Místo, aby se zapojili do budování Sinaje, dělají tam klasický musulamanský bugr. Zbývá, aby jim tam humanitníci navezli i modlitební tebichy. Trochu zavzpomínám, Angola/Biafra, za komoušů jsme posílali sbírky na "hladové krky Biafry", ale ve skutečnosti se za humanitár pořizovaly mašingvéry pro povstalce a Kubánce. Za totáče jsme tyto humanitární ofěry nazývali "fond solidořiti", i jako mendíci školou povinní, jsme jásotem museli vítat lidožrouta Mengistu Maile Mariama, který se ocicmával s "schene Toni", byť prý jeho Božena nebyla nakloněna politickým "cicmárem Chruščovova stylu", tak jako i pak Leonid Iljič se svým pojetím hudlanů a ucicmánek Gustík Husák. Co na to Kačaba Konečníková (imaginární osoba zobrazujíí osobu skutečnou), komouši vymírají, jejich smmlungy jsou něco jako "šibřinky v LDN". Ale furt v komunistickém chtíči, jalově řičí.
D57a85n63i19e44l 17R45y23š28l37i39n60k
Ještě, že vám tyhle fašistické slátaniny někdo sesmolil, protože sám byste to dohromady nikdy nedal.
K31a79r31e75l 26W74á68g51n15e44r
Palestinci neznají kibuc, což je v Izraeli typ kolektivní zemědělské (později i průmyslové) osady. První kibuc, Deganja, byl založen v roce 1909, aby se pak postupně kibuce staly symbolem budování nového Izraele. Kibuc byl založen na myšlence rovnosti a kolektivní identity, kde se sdílely povinnosti i společné aktivity, kdy cílem bylo vytvořit soběstačné jednotky, které by fungovaly nezávisle na vnějším hospodářství. Ačkoliv původně přísně kolektivní, dnes většina z nich funguje na principu tržního hospodářství a jejich původní ideologická spojitost je oslabená, i když si zachovávají svůj komunitní ráz. Dosud je zemědělství pro mnoho kibuců významným zdrojem obživy navzdory nedostatku přírodních zdrojů a komplikované geopolitické situaci v regionu. Mezi nejčastěji pěstované plodiny v kibucu patří citrusové plody, olivy, obilí, brambory, bavlna, cukrová řepa, tabák, vinná réva a rajčata. Zemědělská půda se získává zúrodňováním pouště zavodňováním, odsolováním a vhodnou druhovou skladbou rostlin. Orná půda zabírá 15,45 % izraelského území, kdy většina zemědělské půdy patří kibucům, přičemž dalším typem zemědělských osad v Izraeli jsou mošavy, což je sdružení samostatných sedláků, kteří se sdružují pouze za účelem prodeje úrody nebo nákupu surovin.
J49i12ř65í 37K91i43n95d76l
Židé, když přicházeli na konci 19 století půdu od bohatých Arabům. Těm přišlo velmi vhod hebrejské zlato a prodávali jim neúrodnou půdu, bažiny plné krys a štírů. Jedinec nebyl schopen to zúrodnit a prto začali zakládat kibuce, prtože kolektiv lidí zmůže víc než jeden. Protože každá ruka při zúrodňování bažin je třeba, v kibucu se vytváří mateřské školky, které se starají o malé děti, aby ženy mohly pracovat při zúrodňování země. Židům se nezměrným úsilím daří bažiny odvodnit, zúrodnit, tak, že přinášeli užitek. Vznikají zde obydlené osady
B87o21h92u26s28l92a83v 78R36u10d91o57l44f
Před válkou jezdilo do Gazy 5 až 6 kamiónů s humanitární pomocí denně. Kromě toho byla Gaza před válkou v některých potravinách do značné míry soběstačná. Úroveň potravinové soběstačnosti před válkou: Ovoce a zelenina: Gaza byla schopna pokrýt přibližně 90 % své potřeby v těchto komoditách. Mléko, drůbež, vejce a červené maso: Produkce těchto potravin byla dostatečná pro pokrytí domácí spotřeby. Ryby: Přestože rybářský sektor čelil omezením, Gaza produkovala významné množství ryb.
Od začátku války došlo k dramatickému poklesu potravinové soběstačnosti: Zemědělská produkce: Bylo zničeno přibližně 67,6 % zemědělské půdy, včetně sadů, skleníků a rybářských zařízení. Wikipedia, Produkce potravin: Úroveň soběstačnosti v klíčových komoditách klesla na 20 % u ovoce, 15 % u zeleniny, 2 % u vajec a 4 % u drůbeže. Rybářský sektor: Bylo zničeno 98 % rybářské flotily, což vedlo k téměř úplnému kolapsu tohoto sektoru.
Vzhledem k tomu, že Izrael v podstatě už před válkou soustavně blokoval vstup zboží do Gazy a válku začal její úplnou blokádou a pak dle svého rozmaru přístup pomoci blokoval tu více, tu méně, tak se nelze divit tomu, že se opakovaně ozývaly varovné hlasy. Do toho ještě blokování přístupu mezinárodních novinářů a střílení do palestinských novinářů. V březnu 2025 zablokoval na 11 týdnů v podstatě vstup humanitární pomoci do Gazy.
A nějaký nazdárek tady píše o tom, že jedno ze tří kritérií bylo změněno, aby byla prokázána definice hladomoru, tedy katastrofálního hladovění. Že se nestydí. I kdyby to byl jen čtvrtý stupeň uměle vyvolaného hladovění, bylo by to odporné.
Pravda se ukáže teprve, až budou do Gazy vpuštěni mezinárodní novináři k volnému zkoumání. Ale styďte se všichni, kdo tady machrujete argumenty, že možná v pásmu Gazy není pátý stupeň hladovění, ale "pouze" čtvrtý stupeň.
J14i50ř32í 58K41i54n72d58l
Izrael se nechal dotlačit USA a Evropou, aby gesto jako dobré vůle předal Gazu do správy Arabů-Palestinců. Vystěhoval. z Gazy přes 1 000 Židů, zrušil 17 židovských osad. a předa Gazu.První, co Arabové- Palestinci udělali rozmlátili vše co tam po Židech zůstalo a začali žít s podpory EU a OSN. Gesto jako dobré vůle bylo ze strany Izraele strany bráno jako slabost Izraele a a začali sebevražedné útoky ke kterým používali i děti. Po výstavbě plotu kolem Gazy společně s Egyptem a stanovení přechodu, sebevražedné útoky ustaly a začalo ostřelování Izraele. Vytrhali vodovodní potrubí, které položil Izrael a kterým šla do Gazy voda z Izraele a používali je jako rakety. Ostřelování Izraele raketami je stálé jenž dnes jsou to skutečné rakety pašované do Izraele.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz