29.11.2021 | Svátek má Zina


PŘÍPAD NAAMA: Víc než zklamání

21.12.2019

Znechucení, zhnusení. Plné potvrzení toho, že to, co si o Rusku a jeho režimu a justici myslím, je pravda. Zoufalství, bezmoc. Takové jsou mé pocity z té nebetyčné arogance, z té karikatury na spravedlnost.

Z neskutečné frašky, které jsme byli svědky ve čtvrtek v Moskvě. Zapamatujme si to datum: 19. prosince 2019 byla nevinná Naama Issacharová znovu odsouzena k sedmi a půl roku vězení za to, že v jejím odbaveném zavazadle bylo objeveno 9,6 gramu konopí. Tamní soud druhé instance odmítl její odvolání.

Nectihodné soudce nezajímalo nic z toho, čím argumentovala obhajoba. Jde jim jen o jedno: zničit Naamě mládí. Existuje snad prokazatelný důkaz, že Naama věděla o konopí ve svém zavazadle? Prý přiznání. Ve skutečnosti podepsaný kus papíru v jazyce, kterému nerozuměla.

To není spravedlnost, to je zneužití justice. Jako za nejtemnějších časů Brežněva, kdy byli odvážní disidenti zavíráni na psychiatrii.

O co Rusku jde? Zlomit Naamu? Ponížit Izrael? Vysmát se západní civilizaci, zdravému rozumu? Dělá ruskému režimu velké potěšení chovat se arogantně vůči bezbranné mladé ženě, která nic nespáchala? Nic, co by ohrožovalo ruský stát. Nic, co by představovalo jakoukoli míru společenské nebezpečnosti.

To, co jsem si vždycky myslel, ale příliš se o tom nešířil, vyplavalo na povrch v plné nahotě. Není zásadního rozdílu mezi sovětským a putinovským Ruskem. V mnoha ohledech, v tom justičním na prvním místě.

Naama Issacharová zůstává i nadále rukojmím nelidského grázlovského režimu. Režimu, jehož justice neslouží spravedlnosti, ale – čemu/komu vlastně?

Jsem rozhořčen. Cítím to, co už dlouho ne – že kvůli té aroganci přezírající elementární fakta a postrádající tu nejmenší míru lidskost začínám Rusko nenávidět.

Přesně toho tamní justice svým zvráceným verdiktem vůči Naamě dosáhla.

A ještě k tomu ten děsivý paradox: jediná šance, jak dostat Naamu ze špinavého ruského vězení, je poníženě požádat šéfa tohoto ... režimu o milost.

Hnusný, odporný svět.

>>>>>>>

Obrazová momentka z odvolacího soudu. Naama, oběť justiční zvůle zde

Stejskal.estranky.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.