26.5.2022 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jenda 23.10.2009 13:36

Re: Patřím mezi ně.

V nekterych oblastech ma mit kazdy stejna prava, v jinych nikoli. Nektera prava zavisi na prokazani schopnosti (treba naucit se ridit), nektera na zamestnani dotycneho a na splneni predpoklady toho zamestnani. Treba pravo vas legitimovat.

vltava 23.10.2009 14:23

Re: Patřím mezi ně.

Rovnoprávnost nerovných je rozumným základem naší civilizace

Základem je, ale jestli rozumným o tom pochybuji. Jak to, že výsledkem svobodných voleb a všeobecného volebního práva je vláda, která není schopna sestavit vyrovnaný rozpočet? A to opakovaně, jedna vláda za druhou, krize nebo konjunktura, všechno jedno. Přitom sestavit vyrovnaný rodinný rozpočet umí každá mamina.

albert s 23.10.2009 0:16

tady vidíte...

...k čemu vede přehnaná ochrana osobností a soukromí. Od okamžiku kdy se Polanski přiznal a utekl, měl se o tom svět dozvědět. Takhle si dědek léta vesele užíval života a úspěchů a teď je to spoustě lidí trapný, šlápnout mu na kuří oko. Samozřejmě patří před soud. Ale tam patřil už před 30 lety, za tento dnešní tyjátr by se měly úřady stydět. A všichni, kdo ho obdivovali a podporovali celou dobu v přesvědčení, že dokud není odsouzen, je nevinen. 

DJing cheb pako 23.10.2009 0:50

Neznalost historie

proboha o cem to pisete? Vas elaborat nema se skutecnosti pranic spoleneho.

68 23.10.2009 1:54

Re: Neznalost historie

Ten filmař nezdrhnul před obviněním, ale před odsouzením. Po přiznání viny.  (Obojí jen mladická nerozvážnost asi. To máte jako s romanciérem Kunderou.)

Schumacher 23.10.2009 13:14

To není tyjátr. To je princip civilizace a spravedlnosti.

Že nikdo neunikne trestu ať unikal jakkoli dlouho a ať je kýmkoli. Kdyby to nebyl Polanski, ani pes by po něm neštěkl.

Pavell 23.10.2009 0:15

blebleble

Klvaňo, máte pocit, že musíte kecat opravdu do všeho, že všemu rozumíte a že smíte soudit cokoliv a kohokoliv? Potom se obraťte na nejbližšího psychiatra.

Fencl 23.10.2009 0:13

X

No, kdyby se nejmenoval Roman Polanski, dávno by byl samozřejmě osvobozen. On trpí čistě proto, že přečnívá. Ti právníci, kteří přiživují podobně absurdní causy, by si měli jít sednout. Navíc je zřetekně jasné, že v USA bude osvobozen, takže je mu zatčením fakticky jen dělána reklama. Ale uznávám, že někdo jako on reklamu nepotřebuje. 

DJing cheb pako 23.10.2009 0:47

Kdyby se nejmenoval Roman Polanski

tak by nemel sanci utect z USA pred vynesenim rozsudku.Sedel by v krimu, nikdo by nedelal "plea bargains" a nikam by nemohl utect.

Jak autor tak komentatori by si meli neco o pripadu nastudovat nez zacnou sepisovat chybne eseje a hadat se o nesmyslech.

Na Polanskeho se nevztahuje "innocent until proven guilty". K cinu se priznal, odsedel si par tydnu na psychine a kdyz ho pustili s tim, ze se musi dostavit k rozsudkove trestnimu stani, utekl. Udajne proto, ze neveril tomu, ze soudce dodrzi kseft, dohodnuty s jeho pravniky a da mu rozsudek natvrdo. Takze ted neni Polanski stihany za "statutory rape" ke ktere se priznal (a tudiz neni v ocich justice nevinny), ale za to ze utekl pred soudem (ma tedy na krku dve palky, tu ke ktere se priznal a odsedel jen velmi castecne a jako druhou utek pred soudem). Podle mnohych odborniku si za sve dnesni problemy muze sam, zhruba pred mesicem jeho pravici podali u soudu v LA petici za zruseni pripadu, s oduvodnenim, ze kdyz ho LA justice 30 let nezavrela, asi pry nemaji dost dukazu a odvahy ho odchytit. Nu a prosecutor si zrejme rekl: "Nechceme, jo? Tak koukej." Treba ho k tomu vedly volby, kdo vi, ale rozhodne akci vyprovokovala snaha Polanskeho pravnickeho tymu. Jeho osvobozeni neni jasne ani nahodou, na prcickare jsou tu u soudu dost prisni, navic ma tu palku za utek.

Dafnis 23.10.2009 1:27

Re: Kdyby se nejmenoval Roman Polanski

Skvěle napsáno! Gratuluji! Škoda, že toto pojetí spravedlnosti v Evropě jaksi nefunguje. Uvědomil jsem si to po pádu komunizmu poprvé, když Havel pustil z vězení pravomocně odsouzeného cyklistu Šimůnka (který při nebezpečném předjíždění zabil několik lidí), aby mu "nezničili kariéru".

Dafnis 23.10.2009 1:47

Re: Kdyby se nejmenoval Roman Polanski

A pro ty, kdo už neví, o co se tehdy jednalo - hledejte na webu , například http://tinyurl.com/ygsf88c.

Thyronx 23.10.2009 3:30

Re: Kdyby se nejmenoval Roman Polanski

R^R^R^

vltava 23.10.2009 9:26

Re: Kdyby se nejmenoval Roman Polanski

Ono "plea bargains" není v USA nijak vyjímečné a určitě není vyhrazeno jenom známým osobám.

J.G. Pašek 23.10.2009 18:28

Re: Kdyby se nejmenoval Roman Polanski

Většina vážných provinilců na radu obhajce dává přednost  "Plea Bargin = dát se na milost =  na co musí přikývnout prokurátor, postižený a soudce odklepnout a obvykle délka trestu který předseda soudu sám rozhodne je kratší, protože obviněný přiznal vinu a daňové poplatníci nemusí platit za zdlouhavý a drahý proces s porotou 12, která obvykle není schovívavá . . . .

S.T.K. 23.10.2009 0:10

Pane Klvaňo

je hezké, že tak ohnivě bráníte průchod práva. Absolutního.

Jen Vám přeji, aby Vaše svědomí bylo vždy tak čisté, aby Vás nedohnala nějaká nepředloženost dneška v době, kdy Vám bude osmdesát. Spravedlnost je, pravda ,slepá.

A padni komu padni. Až se něco podobného (padni komu padni) stane někomu z Vašich blízkých začnete, myslím, uvažovat jinak. V kategoriích vyjímek. A ne "myslím". To vím. :-/

JoJo 23.10.2009 7:27

Re: Pane Klvaňo

Proti tomu, z čeho máte strach je jednoduchá pomoc. Neznásilňovat třináctileté holky.

RomanL 23.10.2009 9:58

Re: Pane Klvaňo

On někoho znásilnil?