23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O.M. 27.10.2009 14:01

O jakém večírku u Nicholsona se to tady mluví?

Ta dívka se s Polanskim sešla kvůli dohodnutým fotkám pro Vogue. Proto taky přesně věděl, kolik je jí let - měla s ním podepsanou smlouvu. On sám to - na rozdíl od jeho zmatených obhajovatelů - nikdy nepopíral, naopak výslovně prohlásil před soudem, že jeíj věk znal.

Polanski naprosto vědomě opil, nadrogoval a orálně/análně/vaginálně zneužil 13leté děvče. Které se, pravda, v omámenosti a strachu ze slavného pana režiséra neodhodlalo fyzicky bránit, jenom ho ustavičně prosilo, že chce domů. 

Takhle taky zněla jediná Polanskiho obhajoba: "nebránila se".  Jenže to u sexu se 13 letými děvčaty nestačí. A u úmyslně nadrogovaných obětí to neplatí ani u starších.

kopretina 25.10.2009 18:08

autor má pravdu

dekadent 25.10.2009 9:22

.....

Keby sa bol vtedy pokorne dostavil do basy, mohol to mať už za sebou. A teraz ho to celé len čaká. Chudák chlapec, za jedno prci, prci, prcičky. Spravia z toho potom nejakú antisemitskú aféru, no nakoniec sa zistí, že aj tá dievčina bola židovka, len sa potom zle vydala, lebo si zobrala nejakého údržbára. Ale Polanski je slávnejší.

Pred nejakým časom bol podobný proces s pedofilom Jacksonom, spravili z toho veľkú kampaň za jeho ľudské práva, podplatili celý rad svedkov a nakoniec sa černoch stal prezidentom. Možnosti tu sú, len ich treba využiť

Thyronx 25.10.2009 19:31

Re: .....

"nakoniec sa černoch stal prezidentom"

Idiote!

ceskej Honza 25.10.2009 9:00

autore, budete asi trochu pribuzlej magor

Polianski té dívce uz pred 40. lety zaplatil 600 tisíc dolaru a o nic jiného jí a její povedené matince neslo.

V prípade pana Polianského se jedná o "hon na carodejnice". 

V USA, kde byl stihán 13 letý chlapec za to, ze se zblízka díval na mladsí sestru, jak na zahrade cúrá, je mozné vsechno. Urcite udelal pan Poliansky velmi dobre, ze z takové zeme utekl a doufám, ze ho svýcari nevydají. 

Ludva 24.10.2009 13:16

Dílo je morálně autonomní

R^Přesně, jen se to tak často nebere. Spolu s umělcem jsou zakazována i jeho díla. V minulém režimu to byla zcela běžná praxe, ale i dnes něco najdeme. V případě spisovatele Milana Ku.dery nebo Heleny Vondráčkové se to právě řeší. Pořád se najdou omezenci, kteří posuzují dílo přes osobu autora. Nakonec nejsou ty šaty a boty z Číny, co máme na sobě, produktem závadného režimu ?

Nový 24.10.2009 1:58

1+

Souhlas.  Představa, že  celebrity stojí  mimo zákon, se  začíná  nebezpečně   šířit.

gadd 23.10.2009 23:27

je tam pár nejasností

O tom, že zločin by měl být potrestán, není pochyb. Nicméně:

1. Polanski vlastní ve Švýcarech dům. Tj. už tam předtím byl vícekrát a vícekrát i jednal s úřady. Jak to, že byl zatčen až teď?

2. Je divné, že po tolika letech není čin promlčen, zvláště když sama oběť si proces nepřeje.

3. Asi musel navíc někoho, kromě svého činu, hodně, ale opravdu hodně nasrat.

Thyronx 24.10.2009 0:45

Re: je tam pár nejasností

Je to vsechno popsano v komentarich nize.

Ludva 24.10.2009 13:19

Re: je tam pár nejasností

Kdepak nas.at, právní supi cítí tučnou kořist. Ten už z lapáku nevyleze. A pokud ano, tak pěkně oškubaný. Tím neříkám, že s jeho činem souhlasím - ale řešit se to mělo už dávno.

Fuj 24.10.2009 22:51

Re: je tam pár nejasností

 Co  kdyby se to týkalo tvojí rodiny ?

ceskej Honza 25.10.2009 9:11

Re: je tam pár nejasností

nikterak by mi to nevadilo, protoze nepovazuji sex s 13. letou za velezradu. Je to zákonne zakázáno a proto se to nesmí! To je celé. Stát nám radí, kdy muzeme a nemuzeme mít sex! To je taky vtip, ale nutno respektovat! 

Jenomze on údajne Polianski její vek neznal a znásilnena nebyla. Navíc její rodine pred 40. lety zaplatil 600. dolaru aby dali pokoj. Praxe v USA zákonná. Zdá se, ze si tam ted nejakej prudérní soudce zacal natahovat tricko a na prípadu tluce kapitál. A ceskej pisálek - moralista, je chytrej.

jarda cervenka 23.10.2009 22:49

pravdu mas

Klvano, mily chlpace, pravdu mas urcite - ale mne nejvic udivuje, skoro uzemnuje, ze Evropska zeme bude spolupracovat s Amerikou. Mozne, ze je nadeje.

gnomon 23.10.2009 21:49

Příklad pro české soudy

Můžeme porovnat chování amerických a českých  nečinných soudů. Nabízí se srovnání s případem  Kundera. Co  umělců  obhajují Kunderu,  ten taky zničil jeden život. Místo aby se obhájil u soudu  skrývá se v cizině, nekomunikuje a ČR opovrhuje. V Brně teď po něm pojmenují ulici - zajímavé. Pijí tam  asi moc pančovaného burčáku.

Lípa 23.10.2009 16:55

Na druhé straně jsou i lidé,

Kreří svojí činností napáchali tolik škod, že by se měli někde v ústraní hluboce stydět.Nrní to snad případ  pana autora?!

Valentina 23.10.2009 14:24

Máte pochopení? A jak se to projevuje?

Nějak mi nepřipadá, že byste měl pro tu tehdejší 13ti letou dívenku a pro její dnešní stanovisko (nechat už to konečně být) nějaké pochopení. V článku píšete:

do vily Jacka Nicholsona na Mulholland Drive nedaleko Hollywoodu ji na večírek přivedla maminka, která z ní chtěla mít filmovou hvězdu; prakticky ji Romkovi do postele (a vířivky) sama dotlačila (kdo by neodolal, vždyť si o to holka přímo koledovala...);  

Patrně si jako chlap vůbec nedovedete představit co znamená znásilnění notabene pro 13ti letou holku (ono se říká, že u chlapa se tento pojem má nahradit slovem kastrace, aby mu vůbec došlo, že se jedná o něco hodně traumatizujícího).

Ovšem mohl byste si uvědomit co to znamená, když se musíte v něčem pro vás traumatizujícím vrtat ještě po 30ti letech a co víc, když se v tom vrtá hromada lidí, kterým po tom vůbec nic není a ještě jsou schopni napsat něco jako vždyť si o to holka přímo koledovala...

Fuj tajbl.

Jiří Heincl 23.10.2009 16:32

Re: Máte pochopení? A jak se to projevuje?

Zdá se, že jste přehlédla, že nad citovanými řádky, které odsuzujete, stojí autorův komentář: Na jeho stranu (Polanského) se postavily zástupy (nejen) francouzských kulturních osobností s vějířem absurdních argumentů. Tudíž autor uvedené absurdní argumenty odsuzuje, mezi nimi i ten o dotlačení maminkou do postele.

Z článku je jasně řečeno, že autor s Polanského činem nesouhlasí a odsuzuje jej.

Valentina 23.10.2009 18:50

Re: Máte pochopení? A jak se to projevuje?

Asi jste nepochopil můj příspěvek: autor říká, že Polanský patří před soud, oběť říká, že už chce mít pokoj a nechce to znovu rozviřovat (třeba i proto, aby ona ani její matka už nebyla vláčena tiskem s podobnými nechutnými výkřiky jako může si za to sama). Pokud autor volá po postavení Polanského před soud, nerespektuje přání té ženy a vystavuje ji tak další honbě bulváru. Takže ji nechápe a podobnými citacemi k honbě na oběť přispívá. Ten hon trvá už víc jak 30 let. Takže autor pochopení pro oběť nemá. Už to chápete?

Fuj 24.10.2009 22:57

Re: Máte pochopení? A jak se to projevuje?

 Kdyby se to stalo Vám,tak by  jste nevolala po spravedlnosti ?

Jenda 23.10.2009 19:58

Re: Máte pochopení? A jak se to projevuje?

Tak tak. Ma se nahradit kastraci. Ono takove znasilneni zanecha trvale a neodstranitelne fyzicke nasledky, zpusobi neplodnost a trvalou zmenu hormonalni rovnovahy ...

Ale jo jiste. Urcite.

A ted tu o Cerveny karkulce.

Ludva 24.10.2009 13:32

Re: Máte pochopení? A jak se to projevuje?

Ty trvalé psychické následky plynou hlavně z křesťanské morálky. Jak psal Eskymo Weltzl, tak u Inuitů otec a bratři znásilňovali sestry od věku šest let. Na některých ostrovech v tichomoří se to praktikuje podobně dodnes. Znásilnění je v přírodě poměrně přirozený jev a taky řeší někdy nepříjemný problém volby. Kdyby ty holky věděly, že je to poměrně častý a vcelku normální (samozřejmě kromě incestu) jev, tak by jim ty psychické problémy ubyly. Když lezou za cizím chlapem do jeho bytu, tak s tím nějak mají počítat. Katarský princ taky nekontroloval občanky.

inspektor Trachta 23.10.2009 12:27

Ano, i genius podléhá zákonům

Čím dřív se před ten soud dostane, tím líp pro všechny. Pak už nezbývá než držet Polanskému palce, aby jeho případ soudce nevzal jako precedens (který dokazuje, že se v USA měří všem stejnou měrou) protože pak se Roman Polansky ven z basy už nedostane...což bude škoda nejen pro něj. :-/

V případu samotném toho soudy už asi moc nového nevyzkoumají, i když rýpat se v tom bude kde kdo, včetně pana Klvani.

Thyronx 23.10.2009 12:53

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

V pripade trestani sexu s nezletilymi bude asi vetsina lidi, vcetne me, na strane statu. A hlavni problem Polanskeho je dnes to, ze se trestu vyhnul.

Thyronx 23.10.2009 12:54

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

Omluva za spatne umisteny komentar.

Jakub S. 23.10.2009 13:23

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

Tentokrát jsem jednoznačně na téže straně jako T. Mám (stále) krásnou dceru a tři krásné vnučky... takže.

vltava 23.10.2009 13:42

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

Já si myslím, že hlavní účel trestu je zabránit pachatelům pokračovat ve zločinech. Z tohoto pohledu, myslíte, že od Polanského dnes ještě hrozí mladým děvčatům nebezpečí? Řekl bych, že ne, v jeho 76 letech. Takže případný trest v jeho případě by nebyl nic víc než msta a demonstrace síly státu.

Jinak okolnost, že poškozenou na "místo činu" přivedla její matka, je také zajímavá. Pokud Vy svoji dceru a vnučky na taková místa nevodíte, tak se nemáte čeho bát.

Ale co, v případě Polanského rozhodne soud. Myslím, že ho Švýcarsko vydá.

Thyronx 23.10.2009 15:06

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

"Takže případný trest v jeho případě by nebyl nic víc než msta a demonstrace síly státu."

Jste uplne mimo. O samotny akt znasilneni jde dnes v Polanskeho pripade az na druhem miste. Problem Polanskeho je, ze je fugitive from justice, tzn. nekdo, kdo se vyhyba trestu. Jak k tomu prijdou ti, co byli v Kalifornii odsouzeni za stejny cin a sve si odsedeli?

Jakub S. 23.10.2009 15:36

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

Opět souhlas s T.

Jaroslav 23.10.2009 18:27

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

No vidis Thyronxi, pokud se nepoustis do diskusi o politice ktery rozumis jako koza petrzeli, tak mas rozumny nazory. ;-P

Thyronx 23.10.2009 21:29

Re: Ano, i genius podléhá zákonům

Tad je rada na tobe, konecne projevit nejaky rozumny nazor, blbe! (Y)