27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

PRÁVO: Čeští kamioňáci nejsou pašeráci lidí!

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Pokud jste řidič kamionu, měl byste neustále monitorovat svůj náklad a kamion, jinak jste prostě pašerák. Alespoň tuto logiku používají francouzské a britské úřady vůči řidičům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 10.12.2018 9:46

Jen lehce OT

Zavřít se do mrazícího boxu kamionu, to už vyžaduje fakt velkou dávku odvahy nebo stejně velkou absenci myšlení.

Jinak je to absurdní, nesmyslný bordel, jak již zde konstatovali mnozí. Hlavně že na našem způsobu života se nic nemění, že.

T. Kočí 9.12.2018 10:22

Jsme v rukou bláznů

i evropských. Co takhle vyplácet zástřelné (hezký oficiální termín).

V. Církva 8.12.2018 22:11

Čtu správně? A co právníci?

...přiměje Francouze lépe vozy kontrolovat a budou při tom používat i drahé rentgeny, které si sice nechali proplatit z EU, ale kvůli tlaku neziskovek je nepoužívají?!

Tady bych jednoznačně zažaloval francouzský stát, nebo ty co takto royhodli. Babiš či Zeman okamžitě měli poslat sprostou notu Francii, za st8tn9 kriminalitu, záměrné poškozování našich občanů a napomáhání ilegální činnosti. Ten kdo na základě jakékoliv debilní neziskovky takto rozhodl, ať je zavřen na součet doby všech kamioňáků, kteří byli uvězněni! Pokud to Francie nehodlá řešit doporučuji vyhodit ze Interpolu, Schengenu, a EU. Možná by to byla možnost vrátit se před Lisabonskou smlouvu či Maastrich. Francouzi akorát přinesli Evropě socialismus, Arabáče a zradu. Tak třeba už toho Macrona přes víkend shodí tak jako Ludvíka. Fyzickou popravu mu jako humanista nepřeji.

Z. Lapil 8.12.2018 22:41

Re: Čtu správně? A co právníci?

Taky jsem se takhle rozhořčil, ale obávám se, že součástí problému je, že Britové neuznali francouzský snímek za průkazný. Rozhodně ti, kteří "naše" řidiče (jenom naše? To v článku není) pokutují, jsou Britové.

J. Jančura 8.12.2018 9:40

Já to nějak nechápu.

Přece by měly mít kamiony na zadních vratech mít plomby - je nějaký problém je zkontrolovat? Možná, že mají obavy z kamiónu vystoupit, pak by stačila signalizace, že byla tato vrata otevřená, popř. videokamera u zadních vrat.

V. Kain 8.12.2018 10:15

Re: Já to nějak nechápu.

Nedostal by se do žádného kamionu ani jeden,ale to by se muselo chtít a ono se nechce.Proto se žvaní a žvaní a žvaní a...............

M. Prokop 8.12.2018 15:59

Re: Já to nějak nechápu.

Jsou taky kamiony s plachtou.

Na zjištění porušené plomby je nutná dost podrobná prohlídka.

Z. Lapil 8.12.2018 9:33

Jde jen o ČESKÉ kamióny?

Samozřejmě s opravou na jejich relativní množství. Jen se tak ptám, protože se mi nechce věřit, že by si zrovna Britové nebo pašovanci zasedli právě na kamióny se značkou CZ.

Také by mě zajímalo: Evropský parlament asi nemá možnost zdvořile požádat britského ministra o vysvětlení? Pokud ne (a proč by měl?), je to krásný příklad bordelu vzniklého existencí EU: na česko-britské úrovni (zdvořilý dotaz ministra ministrovi?) to řešeno není, protože od toho je EU, a EP sice zasedá, ale DĚLAT nemůže nic.

Krom té naprosté šílenosti, že zastupitelský orgán půlmiliardy lidí řeší výši jakýchsi pokut. Probůh - vždyť ti řidiči mají české pasy a v těch je napsáno, že jsou "pod ochranou České republiky", tak proč je ČR nechrání? ASI je nechrání, protože jinak by to neřešil EP.

J. Ticháček 8.12.2018 15:18

Re: Jde jen o ČESKÉ kamióny?

No, jestli to nebude tím, že pan Zdechovský nemá moc velkou potřebu psát o problémech bulharských řidičů. Dokonce si umím představit y že například v Řecku se málokdo zmínil o problémech českých šoférů, a jistě se tam najde někdo, kdo nebude věřit tomu, že by se zrovna Britové zaměřili právě na kamiony se značkou GR.

Z. Lapil 8.12.2018 15:33

Re: Jde jen o ČESKÉ kamióny?

Což je možné a dokonce i pravděpodobné. Přesto bych ale měl rád potvrzeno, že si Britové nezasedli ausgerechnet na české kamióny, respektive že podobný problém mají všichni řidiči, ale hlavně - že se pan evropský poslanec zabývá evropskými problémy.

Že je to zrovna pan Zdechovský, to je důležité u voleb, ale technický význam to nemá.

V. Braun 8.12.2018 17:19

Re: Jde jen o ČESKÉ kamióny?

Ostrahu hranic mají na starosti národní státy, tolik k vašim nářkům, že s tím EU nic nedělá. Stejně tak mají národní státy svoje vlastní trestní zákoníky, tedy opět nic pro EU. Pokud je to problém českých řidičů je plně na místě dotaz českého minisra britskému. Pan Zdechovský to v EU parlamentu řeší jen proto, že se o to zajímá, zda z opravdového zájmu o řidiče nebo jen z kalkulu že mu to pomůže ve volbách těžko říci.

Z. Lapil 8.12.2018 22:37

Re: Jde jen o ČESKÉ kamióny?

Nebyl jsem dobře pochopen: nenaříkám, že s tím EU nic nedělá. Naříkám, že to národní stát Česká republika nechává na EU (aspoň jsem neslyšel o tom, že by byl ten problém na české úrovni řešen) a EU s tím nic dělat nemůže, protože jí to nepřísluší (protože to přísluší české vládě; možná ombudsmanovi).

Je dobře, že to řeší ASPOŇ Zdechovský, ale to zase remcám, že ten má řešit "evropské" věci (například brexit), a ne výši(!!!) jakési pokuty od celníků.

Stručně řečeno tvrdím, že je to bordel :-).

V. Braun 9.12.2018 13:11

Re: Jde jen o ČESKÉ kamióny?

Tak to jsme zajedno :-) Pěkný den.

K. Janyška 8.12.2018 9:02

No, to byste měl, sakra !

Něco vezu a tak musím vědět co a kolik. A to za každou cenu... Dzp.

R. Lávička 8.12.2018 8:32

Zloděj

Až vás vyloupí zloději, bude to vaše vina že máte zařízenou domáctnost ,nějaké úspory,pár zlatých cetek.a nedej bože peníze.

Protože logika je taková pokud byste nic neměli ,zloděj by vám nic nevzal. Proto doporučuji derringer gun .45 vlastni lze od 18 let věku bez zbrojního průkazu.

M. Prokop 8.12.2018 0:37

To je ta páně Mařákova

otevřenost a 4 svobody EU. Neplatí pro každého. Jezděte si a dopravujte, my vám ovšem občas zabásneme řidiče nebo napaříme pokutu za jeho mzdu.

R. Langer 8.12.2018 7:33

Re: To je ta páně Mařákova

Přesně tak, migranty si necháme a buzerovat budeme řidiče. Ty totiž můžeme o něco okrást, jsou to slušní a pracující lidé.

P. Lenc 8.12.2018 14:02

Re: To je ta páně Mařákova

Jo a k tomu se blíží celková politika EU.