Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POMLUVA: Pravda o „masovém hrobu“ v Chán Júnisu

Mluvčí izraelské armády sdílel video, které vyvrací toto nactiutrhačné obvinění, že za 350 zavražděnými Palestinci objevenými v masovém hrobě v Gaze stojí Izrael.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Brigády mučedníků Al-Aksá, křídlo hnutí Fatah: Na útoku 7. října jsme se podíleli

Brigády mučedníků Al-Aksá, vojenská odnož hnutí Fatah vedeného Mahmúdem Abbásem, potvrzují, že jejich bojovníci se 7. října podíleli na brutálním útoku na vesnice v okolí Gazy a základny IDF a unesli „mnoho sionistů“.

Abú Muhammad, oficiální mluvčí Brigád mučedníků Al-Aksá, vojenské složky hnutí Fatah vedeného Mahmúdem Abbásem (Abú Mazenem), v oficiálním prohlášení potvrzuje, že se bojovníci této organizace zúčastnili 7. října útoku na okolní vesnice a základny IDF v Gaze.

„7. října se naši hrdinové z odvážné jednotky zúčastnili invaze do kolonií (osad) v obcích obklopujících Gazu a na (vojenské) pozice známé jako Divize Gaza a společně s našimi bratry z palestinských bojových organizací zajali mnoho sionistů, někteří z nich byli předáni nám a někteří jsou stále v našich rukou,“ uvedl abú Muhammad ve videoposelství zveřejněném minulý týden.

Abú Muhammad uvedl, že bojovníci Brigád mučedníků Al-Aksá se účastní bojů proti silám IDF v pásmu Gazy a od 7. října uskutečnili více než 470 „vojenských misí“.

Dodal, že „Brigády Al-Aksá vedly více než 190 přímých přestřelek s ‚nepřítelem‘, zasáhly více než 50 vozidel IDF, odpálily více než 220 raket, provedly 170 útoků na jednotky IDF, provedly 25 odstřelovacích útoků na vojáky IDF, zmařily čtyři vyloďovací operace na pobřeží Gazy a provedly 23 operací na zachycení bezpilotních letadel.

„Zdůrazňujeme, že použití pušky a konfrontace jsou jediným a vhodným způsobem, jak osvobodit Palestinu a odstranit uzurpátory (země) z celé naší země. Nikdy se nevzdáme svých zbraní, ať se množí výzvy a stupňují oběti, protože to je čest našeho lidu,“ zdůraznil Abú Muhammad.

https://www.israelnationalnews.com/news/389933

To by mě zajímalo, kde jsou tu "umírnění Palestinci"? Odpověď je jednoduchá. Žádní nejsou.

0 0
možnosti
JF

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-osn-snizila-pocet-zen-a-deti-zabitych-v-gaze-na-polovinu-40471521

To není pravda, islamisté úřady nelžou, za tím určitě opět stojí nějaká židovská intrika židovské lobby!

0 0
možnosti
Foto

V roce 2005 Izrael jako gesto dobré vůle vystěhoval 10 000 Židů z pásmy Gazy a předal ji těm, co si říkají palestnici jako gesto dobré vůle. O rok později se v Pásmu Gaza konaly první volby, které vyhrálo hnutí Hamás. To se nejprve pokusilo utvořit vládu národní jednoty zahrnující i poražené hnutí Fatah. V roce 2007 však kompletně převzalo moc po násilných střetech s Fatahem, které z Pásma Gaza vyhnalo. Izrael a Egypt následně uzavřely hraniční přechody s Pásmem Gaza a Izrael zavedl námořní blokádu, aby zamezil přísun zbraní do Pásma Gaza, odkud je od roku 2001 ostřelován raketami. Řada arabských států odmítla převzetí moci Hamásem a v roce 2008 uznaly Egypt, Jordánsko a Saúdská Arábie jako jedinou legitimní palestinskou vládu tu na Západním břehu Jordánu pod vedením Mahmúda Abbáse.

0 0
možnosti
KK

Velice užitečné shrnutí. Bohužel de Menti jako Biden, Trudeau, EU pakáž a jiní zmetci se chovají jako stalinisti. "Že fakta neodpovídají ideologii ? Tím hůř pro fakta !"

0 0
možnosti
Foto

Stoupenci pro-palestinských Hamás nacistů uráželi a plivali na pražské Židy na svém pochodu nenávisti skrz Prahu.

https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/podporovatele-palestiny-urazeli-a-plivali-na-prazske-zidy-18428.html

Jinak si připomeňme, kdo jsou ti dnešní kritici Izraele a zastánci palestinského teroru, o každém člověkovi vypovídají slova a činy...Takže co říkají propalestinští aktivisté...?

"My jsme Hamás!", "Smrt Americe!" (na americké půdě), "Smrt Izraeli!", "sionisté si nezaslouží žít!", "deset-tisíc krát zopakujeme 7.říjen!", "od řeky k moři Palestina bude svobodná (genocidní chorál, vyzývající k zničení Izraele a genocidě tamějších Židů), "globalizujme intifádu", "konečné řešení", "je pouze jedno řešení, intifáfa revoluce!", "vraťte se do Polska", "vraťte se do plynových komor"...

Mnohdy tato zlá slova přecházejí v činy, propalestinští zastánci často i fyzicky napadají Židy a proizraelské lidi ať už na svých demonstracích plné násilí, výtržností a nenávisti, či židovské studenty na univerzitách.

0 0
možnosti
Foto

K tomu plivání na Židy, které samozřejmě Vy i já ostře odsuzujeme. S trpkostí si musím vzpomenout, když jsem zde kritizoval plivání ultraortodoxních Židů na křesťany v Jeruzalémě, že mé výhrady nebyly přijaty s příliš velkým porozuměním. Spíše jsem měl pocit, že je tu snaha tento problém zlehčovat. Znovu tedy: plivání je nepřijatelné "v obou směrech", jak propalestinských fanatiků na Židy, tak nesnášenlivých Židů na pokojné křesťany.---Jinak za článek uznání.

0 0
možnosti
MZ

Izrael je štát dlhodobo podporujúci terorizmus.

https://www.teraz.sk/zahranicie/borrell-zopakoval-svoje-stanovisko-ze/777385-clanok.html -Borrell zopakoval svoje stanovisko, že Izrael pomohol vzniku Hamasu.

Najvyšší diplomat EÚ obvinil Izrael z financovania Hamasu - Josep Borrell vo svojom prejave na Univerzite vo Valladolide v Španielsku uviedol, že Hamas „financovala izraelská vláda v snahe oslabiť palestínsku samosprávu vedenú Fatahom“, podľa novín El Pais. https://elpais.com/internacional/2024-01-19/borrell-acusa-a-israel-de-haber-financiado-a-hamas-para-debilitar-a-palestina.html?event_log=oklogin

Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus. Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom. https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/ --- https://www.nytimes.com/2023/10/18/opinion/netanyahu-israel-gaza.html

A tým je všetko dané. Izrael podporil vznik Hamasu a podporoval ho, aby mal dôvod na genocídnu čistku. Keby nenapomohol vzniku Hamasu, musel by jednať, na základe dohôd, ktoré podísal, s palestínskou samosprávou o vzniku Palstínskeho štátu. Izrael je zodpovedný v plnom rozsahu za teror v Gaze i za vraždenie civilov teroristami z Hamasu pred pár mesiacmi. A je úplne jedno, či o tom útoku vedeli (ako o ňom vedeli Egypťania), alebo nie. Ale vzhľadom k faktu, že neváhajú stvoriť a podporovať teroristov, by ma neprekvapilo, že o útoku vedeli a úmyselne nejednali - nebránili svojich občanov. Izrael podporoval teroristov, aby mohol etnicky vyčistiť Gazu (možno časom aj Západný breh).

A preto vnímam sionistický režim v Izraeli ako štát podporujúci terorizmus. A teroristiský štát nemá moju podporu práve tak, ako ju nemajú teroristi z Hamasu.

Takže: Podporovať Izrael, alebo Hamas, znamená podporovať terorizmus a teroristov.

0 0
možnosti
JF

" ... Hamas „financovala izraelská vláda v snahe oslabiť palestínsku samosprávu vedenú Fatahom“, podľa novín El Pais. ... Izrael podporoval teroristov, aby mohol etnicky vyčistiť Gazu (možno časom aj Západný breh).

V roce 2006 vyhrálo parlamentní volby v Pásmu Gazy islamistické radikální hnutí Hamás, které porazilo do té doby vládnoucí Fatah, loajální k prezidentu Mahmúdu Abbásovi, šéfovi Palestinské samosprávy, a k někdejší Organizaci pro osvobození Palestiny Jásira Arafata, v níž Fatah představoval nejsilnější část. Vzápětí vypukly mezi oběma hnutími ozbrojené střety, jež skončily v roce 2007 porážkou Fatahu. Hamás poté Pásmo Gazy politicky i vojensky ovládl.

https://www.denik.cz/ze_sveta/valka-izrael-palestina-hamas-pasmo-gazy.html

A na vhodnou záminku k tomu ti perfidní židé/áci, což je z výkladu pan Boháčeka víc než nad Slunce jasnější, čekali už od roku 2007!!! 8-o

0 0
možnosti
FN

Nárůst antisemitismu v USA není důsledkem působení médií, ale odklonem americké politiky od Izraele a jejím příklonem k islámskému světu. USA se zabývá svými globálními zájmy a v době konfliktu s Ruskem na území Ukrajiny a ekonomickýchůspory s Čínou si nemůže udělat dalšího nepřítele z islámského světa. USA nenechají Izrael padnou, ale budou jen udržovat oheň pod kotlem. Panská láska po zajících skáče.

0 0
možnosti
JF

V probíhající tragedii, kterou vyvolalo Hamásovci brutálním útokem ze 7.října loňského roku, a svým chováním používajícím civilní obyvatelstvo jako živé štíty, bojují také lžemi, které nenávistnící Izraele rádi přejímají a šíří. Dosud je příkladem toho tzv. útok IDF na nemocnici v Al-Ahlí s údajně 500 obětmi, které nebylo útokem IDF na ni, ale zfušovaným raketovým útokem Islámského džihádu na Izrael. A jeho raketa dopadla na parkoviště u nemocnice, nikoli na ni, a nebylo tam 500, ale cca polovina obětí!

Nejméně 500 lidí zemřelo v úterý po bombardování nemocnice Al-Ahlí ve městě Gaza. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví Pásma Gazy, kde vládně hnutí Hamás. Dle něj šlo o útok izraelské armády. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/526051-on-line-biden-navstivi-izrael-hamas-zverejnil-prvni-video-s-izraelskym-rukojmim?campaignsrc=tn_clipboard

Hnutí Hamás s jistotou vědělo, že nemocnici Al-Ahlí v Pásmu Gazy v úterý poškodila vadná palestinská raketa vystřelená na Izrael, rozhodlo se však zahájit „globální mediální kampaň“, aby tuto skutečnost zakrylo, uvedla ve středu izraelská armáda. Ta rovněž zveřejnila záběry z dronu, ze kterých lze podle ní vyvodit, že Izrael za výbuchem v nemocnici nestojí. „Podle našich zpravodajců Hamás zhodnotil zprávy o explozi, pochopil s naprostou jistotou, že šlo o selhání rakety Islámského džihádu a rozhodl se zahájit globální mediální kampaň, aby zastřel, co se doopravdy stalo. Zašli i tak daleko, že nadsadili počet mrtvých,“ řekl ve středu Hagari podle listu The Times of Israel.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-valka-palestina-pasmo-gazy-hamas.A231018_085004_zahranicni_dtt

Závěr z této kauzy a celé té války - v nenávisti vůči Izraeli, obecně vůči entitě Židů jako takových, je každá lež dobrá. :-(

0 0
možnosti
JF

Raketu na nemocnici v Gaze vypálil Islámský džihád. Izrael zveřejnil jako důkaz video

https://echo24.cz/a/Hiw3k/zpravy-svet-raketu-na-nemocnici-gaze-vypalil-islamsky-dzihad-idf-zverejnily-video

Zveřejněné záběry z dronu izraelská armáda doprovází vysvětlením, že její vzdušné údery po sobě zanechávají kráter, který u nemocnice Al-Ahlí chybí. Požár na přilehlém parkovišti a úlomky munice na okolních, převážně neporušených budovách podle Izraelců podporují závěr, že explozi způsobila vadná raketa, kterou se pokusil odpálit palestinský Islámský džihád z prostoru hřbitova za nemocnicí.

https://www.denik.cz/ze_sveta/zasah-nemocnice-gaza-raketa-20231018.html

0 0
možnosti
RC

Ten váš závěr je možné vytesat do kamene.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz