19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

POLSKO. Roztržená orlice

Začátkem tohoto měsíce prohlásil bývalý polský prezident Lech Wałęsa v přímém přenosu: „Uprostřed výjimečného stavu jsme napadáni ze všech stran, ale on, kozák, zakládá Bojující Solidaritu. Co to bylo? Zrada! Byl to zrádce!“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 23.10.2019 18:43

Já držím PiS palce, nebýt tohoto polit. trendu, zmocnili by se tam vládnutí EUROHUJEŘI ! Těch tam je dost a dost !

A že by se Wałęsa měl za "ta" slova omluvit.... velký souhlas..

V. Novák 23.10.2019 12:29

Proběhly volby a PiS si upevnila pozice. Takže nejspíš její politika vyhovuje stále většímu procentu voličů.

Může se mi to nelíbit - a Kaczer mi VELMI nevyhovuje - ale OBČAN rozhodl...

Š. Hašek 23.10.2019 13:48

Ano. Proběhly volby, voliči zvolili. Bude se plnit volební program ....

Ale co "občanský minářkvas, co politická nepolitika"??? V tom to bude.

Š. Hašek 23.10.2019 8:48

No, taková směs. Směs dobrých postřehů a osobních přání na základě "seminářů" kdys na Hrádečku. Evropa je jinde, paní Šustrová.

Nepřesná terminologie. Paní Šustrová si notoricky plete termíny "antievropský" a "antibruselsko německý". Já třeba nemám nic proti Evropě. Nevynechala ani Rusko, které dle ní řinčí zbraněmi už u Przemyšlu.

Velice hezké je, že poukázala na to, že opozice by měla nabídnout něco více, než pouze křik (neprogram) "anti PiS". Zde by mohla poradit politFialovi (a jiným), že také jen blbnou. Jejich "antiBabiš" možná by už dali i na nové dopravní značky/prášek do pečiva.

Zkráceno.

M. Valenta 23.10.2019 9:43

Největší "čerpatel" dotácí , největší kverulant, největší kritik Ruska, země se zákony ovlivněnými církevním středověkem, země s fungujícím hospodářstvím a technologicky na vzestupu, země s modernizovanou dopravní sítí, kterou jim můžeme jen závidět, země se všemocným mamánkem v pozadí. To je dnešní Polsko.

Š. Hašek 23.10.2019 10:13

Dopravní síť Polsku (chacha) nezávidím. Asi jste tam nejel - ani vlakem ani autem na severovýchod!

Vysoké zemědělské dotace jim nezávidím.

Polsko si je velice vědomo, že pokud si ho chce někdo ochočit - tak to není Rusko, ale je to brusele!!!

Nevím, jakou hodnotu má označení"největší kritik Ruska". Asi jako momentálně u nás hodnota "největšího kritika Vídně, Marie Therezie a Radeckého"???

Moje poznámky se týkaly toho "mišungu" od paní Šustrové.

V. Církva 23.10.2019 14:40

Co se týká silnic, byly příšerné. Dnes se do Němec jezdí přes Polsko. Samozřejmě severovýchod neznám. To už je ale spíš Litva ne?

Š. Hašek 23.10.2019 15:13

Vlastně jsem myslel celé Polsko, máme lepší silnice.

Ten severovýchod je při hranicích s Ruskem (Kaliningrad/Vých. Prusko), Litvou a Běloruskem. Je to přeci jen dál od Varšavy a je to znát. Obecně bedlivému pozorovateli všeho v Polsku neunikne, že válečné škody jsou stále znatelnější než u nás. Zvláště ten východ Polska. Historicky to vlastně byl střed Polska. Už jen popis změn hranic kolem toho Východního Pruska je na stránku. Mimo thema diskuse.

K. Pavlik 23.10.2019 2:44

Autorka Polsko kritizuje. Mozna ze by mela napsat ze Polsku zavidi. Svete div se, napriklad se tam stavi dalnice - neni to neuveritelny zazrak?

V. Pavelka 23.10.2019 11:52

Každý kdo sleduje dění , ví , že peníze na stavby dalších silnic , leží na ůčtech , všechno stojí a padá na legislativě povolování staveb a hlavně , Kapacit "stavebních firem , každý s těch spravedlivě rozhořčených makešů , by si na stavbách česky moc nepokecal , drtivou většinu staveb staví cizinci, naše mládež má neziskovky a bojuje za spravedlivější podnebí,jako správní neokomanči "poručíme větru dešti...:-):-(!

K. Pavlik 23.10.2019 16:47

No a o tom je muj prispevek. Autorka by mela zavidet Polsku ze tam lze postavit v rozumnem terminu dalnici a v Cesku to nejde,

Za komousu jsem jezdil sluzebne do Jihlavy v dobe kdy se D1 stavela takze vim jak rychle se optviraly jeji casti. To ze cast muze slouzit jako letiste je mozna duvod proc to slo tak rychle.