Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLSKO: Průlom ohledně ústavního soudu?

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans zavítal do Varšavy. V pondělí totiž vypršela lhůta, kterou Polsku komise stanovila, aby nějakým zásadním způsobem napravilo situaci kolem tamního ústavního soudu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PZ

26. 5. 2016 13:17
Mlejnku,

meleš a meleš...

0 0
možnosti
FH

F. Houžňák

26. 5. 2016 11:25
V Nemecku rozhoduje ustavni soud

v osmiclennem senatu prostou vetsinou, tedy 5:3, tedy 62.5%. Polsku vycitaji, ze ma rozhodovat 10:5, tedy 66.7%, a temi 4% rozdilu ze zmizi a je znicena veskera demokracie. Klasicke EU pokrytectvi a lez.

0 0
možnosti

26. 5. 2016 23:11
Re: V Nemecku rozhoduje ustavni soud

EU si navykla, že demokracie je pouze to co vyhovuje představám EK. Pokud se nová polská vláda rozhodla nerespektovat urychleně, v podstatě po prohraných volbách doplněný ústavní soud,má asi víc pravdy, než pan Tusk.Polsko se chovalo vždycky jinak, než si vrchnosti přály.

Třeba v roce 1956 odvolali importovaného maršála Rokossovského, poslali jej se všemi poctami domů do SSSR.

0 0
možnosti
BR

26. 5. 2016 10:22
Bruselské tanky

v čele s hrdinným Bundeswehrem vstupují do Polska, aby svými pásy rozdrtily polský obrodný proces! Desítky mrtvých a miliardové škody. Ve svobodném světě na Východě se pořádají masové demonstrace a píší ostré diplomatické nóty. Armija Krajowa klade statečný, leč marný odpor. Ústavní soud je dobyt a jsou dosazeni loutkoví soudci, zaprodanci EU. Desetitisíce poláků přechází hranice do Bělorusi, dokud to jde. Vláda PIS je internována v Bruselu, kde pod nátlakem podepisuje (podruhé) Lisabonskou smlouvu s dodatkem, že nad právním stavem bdí říšský protektor EU. Nastává temná doba nomalibruselizace.

0 0
možnosti
JK

26. 5. 2016 23:52
chichichi :)))

0 0
možnosti

26. 5. 2016 9:00
Pan Mlejnek perlí

Z kritického postoje pana Mlejnka je zřetelně vidět,komu fandí.Nedomnívám se, že EU je oprávněna tak jak to činí,

usměrňovat členy EU. Kacsinského Právo a spravedlnost je vládnoucí strana s ústavní většinou. Ta intervence ve prospěch Tuskovy strany, která po volební porážce jmenovala soudce, mně připadá nadbytečná.Je zajímavé, že se vedení EU neangažovalo, když jiná, sice větší země bez kontroly a bez jakékoliv konzultace, otevřela dveře Evropy, údajným Syřanům,bez průkazů totožnosti a jejich příslušnost odvodila jen z ústního podání.Proto do EU pronikli nejenom Syřané, ale i různí nelegálové, z různých zemí, a potenciální teroristé, jak po půl roce přiznaly tajné služby. To se projevilo v Bruselu,Paříži,Berlíně,Kolíně a jinde.

0 0
možnosti
KJ

26. 5. 2016 8:56
Merkelovo Německo řádí.

A teprve bude... dzp

0 0
možnosti

26. 5. 2016 11:54
Re: Merkelovo Německo řádí.

Řádění Frau Merkel už asi nebude tak účinné. Její podpora Islamistů je v podmínkách současné EU v podstatě nesmyslná.To asi nevadí, ale pokud Právo a spravedlnost s ústavní většinou rozhoduje, nastupuje cenzura z vedení EU. Kdo kontroloval naprosto nesmyslnou politiku vítání nelegálních islámistů? Snad Merkel, sama sebe? Pak musí EU platit Turecku obrovskou daň za pomyslnou ochranu.Není to výpalné?

0 0
možnosti
ID

I. Dekyský

26. 5. 2016 2:07
Obhájce totalitního superstátu

má plnou hubu demokracie. Demokracie je podle soudruha Mlejnka zřejmě to, co je v souladu se zájmy Nejvyššího sovětu v Bruselu...

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

26. 5. 2016 1:49
Na co všelijaké komise?

Z minulosti u nás máme zkušenost, že by zcela stačilo, kdyby EU do Polska dosadila svého říšského kancléře.

0 0
možnosti
ŠH

26. 5. 2016 10:08
Re: Na co všelijaké komise?

Dobrá poznámka.

0 0
možnosti
ŠH

26. 5. 2016 0:15
Soudruhu Mlejnku,

jaké pravomoci má v Polsku zvolený parlament a komise bruseláků?? Též by mohly rozhodnout nějaké kartičky vhodné barvy.

Přijde na to, že? Demokracii jest možno modernizovat. Už jste ty komisaře pozval na kontrolu do Prahy?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz