12.11.2019 | Svátek má BenediktDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: Směřování země v Evropě a schopnost čístŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 3.12.2013 13:13, přehled diskusí

EU a my::
Autor: B. Rybák Datum: 3.12.2013 13:13

Není pochyb o tom, že neexistence evropského politického národa vylučuje v jednotné evropské říši demokracii, a že tato říše teď vzniká jako mocenský nástroj velkých států EU (teď už téměř jenom Německa) pro uskutečnění jejich neokolonialistických plánů na ovládnutí zbytku Evropy a udržení svých "nadstandardních" vztahů k "bývalým" koloniím (nijak jinak totiž nemohou udržet svou nezaslouženě vysolou životní úroveň).

Vystoupení země, jejíž masmediální scéna je ovládána pro-bruselskými masmédii, v jejíž politice dominují "Bruselem" zkorumpované strany (ČSSD, TOP09, KDU, a zřejmě i ANO) je prakticky neprosaditelné.

Vzhledem k naší přeměně na převážně německou "montovnu" by naše bezpochyby s exemplárním postihem spojené vystoupení z EU bylo hospodářskou sebevraždou.

Ve světovém měřítku konkurence neschopná EU se bezpochyby dostane do velkých problémů, zeslábne a my na to musíme být připraveni (mít vlastní "svobodná" masmédia, vlastní podniky, zahraniční obchod s prosperujícím světem...)

Do té doby musíme ze všech sil obhajovat a prosazovat (stále platný) princip subsidiarity, respektive principy konsensuální (zájmy jednotlivých národů a států respektující) demokracie (např. právo veta národních parlamentů)!

Hrajeme si na hlupáčky?:
Autor: P. Scheck Datum: 1.12.2013 1:18

Pane Bednáři, budeme si hrát na hlupáčky? Napsal jste:

"Evropská demokratická jednota proto znamená stejná práva při rozhodování

pro všechny evropské demokracie bez ohledu na jejich velikost a sílu, a

tedy jejich právo veta."

Samozřejmě, že tomu tak v praxi často není a jinak být ani nemůže. Snad pouze ve výjimečných případech. Už to, že tomu tak vůbec může být, je důkaz velké demokracie! Kdo může pochopit, pochop...

ano:
Autor: J. Kulišek Datum: 30.11.2013 20:07

Me se to libi. Uplne nezavisle cesko, ktere bude jednat s velmocemi jako rovny s rovnym a nenecha si od nikoho nic diktovat, to je vyborny napad

Re: ano:
Autor: P. Scheck Datum: 1.12.2013 1:01

Pane Kulišku - rovný s rovným? Předpokládám, že jste to myslel velmi ironicky a výsměšně směrem k těm pitomcům, co propagují tento nesmysl. Pokud ne, pak se omlouvám, a laskavě mě, prosím opravte.

Re: ano:
Autor: J. Kulišek Datum: 1.12.2013 9:13

Vazeny pane, to neni muj napad, ja jen rekl, ze se mi takovy napad, ci lepe receno fantasie, libi.

Bednaři:
Autor: D. Nowodny Datum: 30.11.2013 19:15

Bednáři co to máš ve snáři ??

Jistě, vždyť s EU je to už jako s RVHP - :
Autor: J. Kanioková Datum: 30.11.2013 17:57

kdysší heslo - dohnat a předehnat, potom držet krok, teď už jen - neztratit stopu..

Věrchuška EU jen sleduje data HDP a chrlí nadšeně povzbudivé výroky nad "růstem prosperity" s 0,xxx procenty, aby hned příští čtvrtletí vymýšleli nové a nové výmluvy a sliby, které URČITĚ... atd.. Ta jejich lživá propaganda je už trapná i pro alternativce..

De.bilové z Bruselu sešněrovali Evropu do svěrací kazajky a teď se vzpouzejí uvěřit tomu, že dodýchává v předsmrtných křečích, zatímco Asie nabývá na síle..

Re: Jistě, vždyť s EU je to už jako s RVHP - :
Autor: J. Kulišek Datum: 30.11.2013 20:17

Lide v Evrope chteji vic predpisu a co nejvice pece od statu. Ta vase myslenka, ze by uvitali bezohledny kapitalismus jako maji v Asii, te trochu ujeta. Nechteji EU, protoze se domnivaji, ze by pak vymohli od statu jeste vice narizeni a predpisu na vsechy vyhody za mene prace

Re: Jistě, vždyť s EU je to už jako s RVHP - :
Autor: K. Kužel Datum: 30.11.2013 21:31

Velmi odvážná myšlenka. Že by EU bránila provinciím ve tvorbě vlastních nařízení a předpisů? Myslím, že je to přesně naopak: když si v nějaké provincii vymyslí nějakou další buzeraci, tak se jí bude Brusel inspirovat a zavede ji pro všechny.

Re: Jistě, vždyť s EU je to už jako s RVHP - :
Autor: P. Scheck Datum: 1.12.2013 1:21

Pane Kulíšku, pardon, asi neumím dost dobře česky. Mohl byste ještě jednou nějak rozvést, co jste chtěl říci a na co míříte?

Re: Jistě, vždyť s EU je to už jako s RVHP - :
Autor: J. Kulišek Datum: 1.12.2013 9:15

cely tento clanek mi pripada takova fantasie, ze se o tom ani nemuze mluvit vazne.

pane Bnednáři:
Autor: M. Šejna Datum: 30.11.2013 12:21

já jsem měl vždy snou srandu ze slovenských národovců, co požadovali svrchované Slovensko a zavinili tak rozpad Československa. Poté se ale horlivě hrnuli do EU a dokonce nadšeně přijali evropskou měnu.

Dnes mám srandu z českých národovců, jako jste Vy.

Re: pane Bnednáři:
Autor: P. Han Datum: 30.11.2013 17:53

Máte recht. Lepší mít srandu než myslet. Přeju spoustu další zábavy.

V EFTA už jsme, nemusíme do ní vstupovat:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 30.11.2013 8:46

...

Re: V EFTA už jsme, nemusíme do ní vstupovat:
Autor: K. Kužel Datum: 30.11.2013 9:53

Ano, jsme členy EFTA i NATO a vyhovují nám jejich demokratické principy, jak o nich píše p. Bednář. Malér je v tom, že jsme kromě toho ještě členem EU, jejíž nedemokratické principy nám budou vadit čím dál více.

pane Kuželi:
Autor: M. Šejna Datum: 30.11.2013 12:18

NATO funguje na demokratických principech? Opravdu? Odkdy vojenské pakty fungují na demokratických principech? Vy jste volil generály, co jsou ve vedení NATO? Máte pocit, že vojenské akce schvaluje jakási severoatlantická sněmovna, volená lidem?

NATO je nástrojem vojenské moci USA a EU, tedy té EU, kterou považujete za nedemokratickou.

Pokud je na EU něco špatně, pak to, že to není jednotný stát, ale stále jen uskupení více států. A bohužel tím trpí i akceschopnost NATO. Až bude mít EU evropskou vládu, evropského prezidenta a evropskou armádu a policii, bude EU stejně akceschopná jako USA. A následně bude akceschopnější i NATO.

Re: pane Kuželi:
Autor: K. Kužel Datum: 30.11.2013 12:59

Ano, taková demokracie v NATO není. Je tam však jeden zásadní demokratický "bonus", který EU postrádá: totiž právo veta. Myslím, že to je jedna z nejdůležitějších myšlenek článku.

Re: pane Kuželi:
Autor: J. Kulišek Datum: 30.11.2013 20:13

Proste NATO je organisace, ktera bez vojenske sily USA by byla jen uplne bezzuby debatni klub

Re: pane Kuželi:
Autor: K. Kužel Datum: 30.11.2013 20:20

Ano, v tomto s vámi souhlasím. Ten náznak demokratičnosti, o kterém autor mluví, je právo veta. Například kdyby jediný člen NATO byl proti "humanitárnímu bombardování" Jugoslávie, tak se mohla americká vojenská síla jít klouzat.

Re: pane Kuželi:
Autor: J. Kulišek Datum: 30.11.2013 21:07

Ano predpisy jsou rozhodujici. Zrovna tak kdyby Masaryk vyhlasil Ceskoslovensko za neutralni stat, na vecne casy., tak by se nemecka nebo sovetska vojenska sila jit klouzat a nemohla by nas okupovat

Re: pane Kuželi:
Autor: K. Kužel Datum: 30.11.2013 21:27

Ta jednomyslnost není byrokratický předpis. To je základní princip NATO. Je pravda, že to je na úkor akceschopnosti. Ale jeho cílem není působit jako "světový četník", nýbrž je to prostředek kolektivní ochrany. A jako takový funguje. Celý svět ví, že zaútočit na člena NATO není zrovna dobrý nápad.

Světového policajta se snažily dělat Spojené Státy. Někomu se to líbilo více, někomu méně. Teď už se i Američané rozmýšlejí, zda riskovat další debakly jako Vietnam, Afgánistán, atd....

Re: pane Kuželi:
Autor: J. Kulišek Datum: 1.12.2013 22:59

Zautocit na clena NATO by nebyl problem, kdyby se do toho nezapletly USA. Takze demokraticky odhlasovat ci naridit  USA, aby nejakeho clena hajili, je iluse. je to mozne, jen kdyz to budou chtit. Jinak zadny clen Nato ochranu nema A zatim ta snaha, rozdelit od sebe USA a Evropu  jednou muze uspet a USA nebudou delat svetoveho cetnika a hajit nejaky stat v Evrope. Proc taky ? JInak o tech debaklech, mluvime o armade, ne o tom, ze ji nebylo dovoleno zadnou valku vyhrat, o tom rozhoduji politici.

Re: pane Kuželi:
Autor: K. Kužel Datum: 1.12.2013 23:21

Společná obrana napadeného člena je základní princip NATO. O tom se nehlasuje.

Re: pane Kuželi:
Autor: P. Kmoníček Datum: 30.11.2013 15:28

Šejno,zase jste se podle svého přesvědčení vytáhl.FUJ!

Re: pane Kuželi:
Autor: P. Han Datum: 30.11.2013 18:08

NATO není "nástrojem vojenské moci USA a EU". Bohudík. Je to aliance momentálně 28 členských států, EU žádným takovým členským státem není. Kdyby to bylo tak, jak tvrdíte, už by NATO dávno neexistovalo. USA (a Kanada, na tu jste zapomněl) nemají zapotřebí sdílet vojenskou sílu s organizací, která není schopna jakéhokoliv smysluplného rozhodování. Ta by dokázala maximálně vymyslet normu na velikost výložek. Mezi NATO a EU byla podepsána dohoda Berlín plus, která umožňuje EU využívat prostředky NATO - právě proto, že EU je vojensky zcela neakceschopná. Ovšem to využívání neznamená rozhodovací pravomoci. Berte to ze strany NATO jako charitativní akt.

Re: pane Kuželi:
Autor: D. Nowodny Datum: 30.11.2013 19:13

Až budou ryby..........!