20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

POLEMIKA: Směřování země v Evropě a schopnost číst

Ve svých příspěvcích ze 14. a 22. 11. jsem mimo jiné načrtl dlouhodobé směřování České republiky po vystoupení z nedemokraticky ustavené a fungující Evropské unie. Robin Ujfaluši mne, zřejmě ze čtenářské nepozornosti, přesto opakovaně (Aktuální výzvy a útěk do minulosti, 28. 11.) obviňuje, že jsem nic takového neučinil

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 3.12.2013 13:13

EU a my:

Není pochyb o tom, že neexistence evropského politického národa vylučuje v jednotné evropské říši demokracii, a že tato říše teď vzniká jako mocenský nástroj velkých států EU (teď už téměř jenom Německa) pro uskutečnění jejich neokolonialistických plánů na ovládnutí zbytku Evropy a udržení svých "nadstandardních" vztahů k "bývalým" koloniím (nijak jinak totiž nemohou udržet svou nezaslouženě vysolou životní úroveň).

Vystoupení země, jejíž masmediální scéna je ovládána pro-bruselskými masmédii, v jejíž politice dominují "Bruselem" zkorumpované strany (ČSSD, TOP09, KDU, a zřejmě i ANO) je prakticky neprosaditelné.

Vzhledem k naší přeměně na převážně německou "montovnu" by naše bezpochyby s exemplárním postihem spojené vystoupení z EU bylo hospodářskou sebevraždou.

Ve světovém měřítku konkurence neschopná EU se bezpochyby dostane do velkých problémů, zeslábne a my na to musíme být připraveni (mít vlastní "svobodná" masmédia, vlastní podniky, zahraniční obchod s prosperujícím světem...)

Do té doby musíme ze všech sil obhajovat a prosazovat (stále platný) princip subsidiarity, respektive principy konsensuální (zájmy jednotlivých národů a států respektující) demokracie (např. právo veta národních parlamentů)!