26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

POLEMIKA : Putin je Rusko – a Rusko je zlo

„Není všechno černé nebo bílé“ je oblíbenou větou politických diskutérů, hlavně levicových, a v souladu s touto větou je Rusko i kritizováno i chváleno. I na Západě je Putin často chválen jako příklad rozhodného politika, který ví, co chce, na rozdíl od slabého amerického prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Severa 2.8.2016 18:26

Re: Proč se pohoršovat nad názorem,

Pane Krásenský, bylo to jak kde a jak kteří. My jsme měli štěstí, že v našem okolí byli bezproblémoví Rusové. Někteří po převelení do Vídně přijeli obyvatele našeho domu navštívit, protože "Vídeň plócho".(Dokonce tam byl i nějaký poválečný písemný kontakt.) Od přímého účastníka znám příběh lidí, kteří frontu přežívali v úkrytu zhotoveném v písečníku a tam to byla hrůza. Původně se tam měla naše rodina také ukrývat.

B. Hamáček 2.8.2016 18:12

Re: Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

KGB a její předchůdci bohužel zavraždily mnohem více lidí než SS , to ovšem je nijak nevyvinuje , myslím SS . KGB totiž působila mnohem delší dobu ( myslím všechny tajné teroristické sovětské a ruské státní organizace) .

J. Václavíková 2.8.2016 18:08

Re: Taková koncentrace nenávisti

A taková koncentrace kremlinů :-)

V. Čermák 2.8.2016 18:05

Chtěl potentovat Dubisko, ale natentoval si do bot.

Já tyhle zapálené celoživotní bojovníky proti čemukoli, zejména ty opožděné, přímo zbožňuji. Bohužel jich ubývá ( i celoživotní revolucionář Fidel už má na kahánku) a řídnou jejich řady. A ti nejvytrvalejší, s nasazenými klapkami na očích a špintíky v uších, drží zarputile směr - Kůl v plotě, který je nyní volný.

J. Krásenský 2.8.2016 18:05

Re: Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

Nevím jestli byl člen SS premiérem-presidentem. Essesák se však stal Generálním tajemníkem OSN. Srovnávat jednotky SS s KGB je nehorázné, i při všech zločinech KGB (1954-1991) to byl proti těm německýmvelmi slabý čajíček. KGB byla tajná služba nikoli tajná nebo státní policie.

Jiný aktivní nacista dostal Nobelovu cenu aniž by své přesvědčení měnil (1973). Nacistický filosof (1889-1976) je dosud velmi uznávaný dokonce Havlem i Halíkem

J. Krásenský 2.8.2016 17:55

Re: Proč se pohoršovat nad názorem,

Pocházím z Moravské části Vysočiny, Malinovského armáda přijela v noci z 10. na 11. května. U dědečka ubytovali vojáky ruské, ukrajinské a rumunské národnosti. A protože bylo mezi nimi napětí, odevzdávali při příchodu dobrovolně své zbraně babičce. Tetičky před nimi schovávat nemusely. Ano, i v našem městečku došlo k obtěžování a snad i znásilnění, trest byl jednoznačný - obviněný byl zastřelen velitelem bez dokazování a soudu. Dobývání Moravy mělo i své zajímavé okolnosti. Partyzáni dostali úkol likvidovat před příchodem sovětské armády lihovary - prý proto, aby němcům ničili pohonné hmoty. Ve skutečnosti se líh nesměl nedostal do rukou sovětských vojáků. Prý se po takovém bojovém úspěchu zastavila v jednom úseku fronta na Jižní Moravě na tři neděle.

V. Huebschmann 2.8.2016 17:39

Taková koncentrace nenávisti

Taková koncentrace faktu

Zavidite jednoduchost...atd

To není pohádka,ale realita

Nekoumejte,nezduvodnujte,nekoncentrujte porozumění a lásku - čtěte literaturu faktu!.hoďte na papir- pro a proti!

a taky se vám uleví

J. Kanioková 2.8.2016 17:33

Nemám ráda černobílý „svět“,

všechno je vždy složitější a barevnější. Je to puzzle jen z černých kostek. Většinou to nebývá samoúčelné, skrytým cílem je vsugerovat jiným, že kdosi je totální nepřítel a jeho motivace jsou provždy jen čiré zlo. Smyslem toho bývá "politická příprava mužstva", aby neremcalo, až bude spuštěna skutečná „válka“.

M. Prokop 2.8.2016 17:11

Re: Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

Ono se to tak projevuje hlavně u Rusů a od nich to doléhá i sem. Rusové věří, že jsou poslední ochrana před homosexualismem, ochránci víry křesťanské (pobočka pravoslaví) a že budou raději trpět, než aby dopustili nějakou svobodu a konkurenci.

Ano, U Frantíků je recidiva, Němci sice škodí, ale hlavně sami sobě.

Jinak, jedná se o konstatování, ne nějakou démonizaci. Jak píšete, obdobné vlastnosti se objevují i jinde, ne však tolik koncentrované.

No a že to píšu o Rusku - tom byl článek a poznámky.

A jak jste předestřel, tvrdit může každý co chce.

M. Prokop 2.8.2016 17:03

Re: Já se nezaplétám, ale vy se vyjadřujete nejasně,

Prostě, ta Vaše teorie o tom, že za bolševismus v Rusku mohou Němci je pofidérní, když budu hodně zdrženlivý, tak neprokazatelná.

Rusové na komunismus jen doplatili, to je ovšem pravda, mohou si za to ale sami. I kdyby jim tam Němci neprovezli Lenina, bylo stále dost soudruhů z místních zdrojů, Rusy podporovaných. A ty podpůrce tam fakt nedovezli Němci.

Neříkejte mi, že tohle všechno nevíte.

J. Kanioková 2.8.2016 16:46

:)))

F. Houžňák 2.8.2016 16:45

Hrdinové

post factum, se jim říká.

F. Houžňák 2.8.2016 16:42

Hlavně až muslimákům řeknete, jaký jste

veliký ateista, tak se budete divit. Ale vy to samozřejmě neřeknete a budete tišší jako myšší, troufáte si jenom na křesťany, o kterých víte, že vám břicho nerozpářou a hlavu neuříznou.

F. Houžňák 2.8.2016 16:36

Hlavně neotvírejte ledničku,

znáte to, Putin je všude.

F. Houžňák 2.8.2016 16:33

Znáte to s tou kozou a vozem,

já nemluvím o státech, ale o lidech. Ukrajinců bylo mezi bolševiky plno, Gruzínce určitě taky znáte. S rozvratem máte pravdu, ale Němci chtěli rozvrat přes komunismus, a tak tam instalovali komunismus. Jestli Lenina podcenili nebo ne, to jsou jenom vaše básně, vy jste u toho nebyl. O 10 či 20 miliónech zlatých marek hovoří sami Němci a já bych řekl, že to vědí líp než nějaký Pearson. Jestli měli zlato s sebou nebo se tam dostalo jinak, nevíme ani já, ani vy, faktem je, že je měl v Rusku k dispozici. Řikají Němci a já jim v tomhle věřím. Vaše úvahy o celnicích jsou směšné, Lenin byl vyslaným agentem německé vlády, která se o něj starala, to si představujete, že ho šacovali na celnici?

J. Lancik 2.8.2016 16:21

Re: Já se nezaplétám, ale vy se vyjadřujete nejasně,

Mate v tom Vasem vykladu historie mezery pane Houznaku. Ukrajina a Gruzie vyhlasili nezavislost uz na jare 1918, s Ruskem nechteli mit nic spolecneho. Byli to vsak rusti bolsevici kteri jakmile zacali vyhravat napadli Ukrajinu a Gruzii a nasilim je prinutili setrvat v ruskem imperiu. Lenina poslali Nemci do Ruska ne proto aby tam zavladl komunizmus, ale chaos a anarchie, proto aby rozvratil ruskou (carskou) armadu, tim zlikvidoval vychodni frontu. Nemecku slo predevsim o vitezstvi ve valce. Pro Nemecko byl Lenin uzivse jeho vlastni slova jenom "uzitecnym idiotem". Pritom netusili jak toho cloveka nesmirne podcenili, jak nesmirne silnou osobnosti byl a co by mohl dokazat. Potrebovali proste zaniceneho fanatika a tim nesporne Lenin byl. Navic nesmirne silna osobnost ktery dokazal presvedcit, dokazat zdanlive nemozne.

To co pisete o Leninove ceste ze Svycarska do Ruska je jen Vase fantazie a holy nesmysl. Den po dni tu cestu popisuje historik Michael Pearson v knize "The sealed train". Neni prokazano, ze by dostal vubec jake penize natoz miliony zlatych marek. Vlak ve kterem Lenin a jeho skupina (22 osob) cestovali stal celou noc v Berline , to je jediny prokazatelny fakt, dale jen dohady. Museli prekrocit troje hranice, ze Svycarska do Nemecka, trajekt do Svedska a pak svedsko-finske (ruske) hranice blizko polarniho kruhu v kde byla v breznu jeste spousta snehu. Museli tedy pres celni prohlidky, jak by pronesli takovou spoustu zlata nebo penez? Nerikam nemozne, aspon zatim neprokazane.

L. Severa 2.8.2016 15:53

Proč se pohoršovat nad názorem,

že by byl pád Putina tragédií . Je to docela možné, protože by se mohl zmocnit vlády někdo ještě horší. Dále autor kritizuje názor, že hospodářské sankce jsou neopodstatněné. S Čínou také svět trucoval a nyní tam jezdí státníci na návštěvy. Na lidská práva a Tibet se již zapomnělo. Nakonec to s Ruskem dopadne stejně. Konečně ani nejsme zásadoví - naftu a plyn Evropa potřebuje(sankce-nesankce). Pokud se týče znásilňování v roce 45. Byl jsem ve stejném věku jako autor, který má tyto neblahé dopady války tak říkajíc z druhé ruky. Měl štěstí, že žil v Praze kam Stalin poslal elitnější Koněvovu armádu. Malinovského armáda na Moravě moc elitní nebyla, i když nelze paušalizovat. S některými jsme byli celkem v pohodě. Když se ožrali bylo to horší. Ještě dnes cítím ten revolver v zádech: " Kde dievočky". Ty zdrhly někam k sousedům. Ovšem k znásilňování také došlo, to vím nejen z doslechu, ale i od postižených. Také ale můžu uvést svědectví známého, který bojoval na německé straně, že si stejně počínali i někteří Němci v Rusku.

J. Fridrich 2.8.2016 15:07

Souhlas - kompletní a komplexní zhodnocení

Souhlas - kompletní a komplexní zhodnocení chování Říše Zla v posledních staletích k svým sousedům, ale i k vlastním lidem......

P. Švejnoch 2.8.2016 14:48

Re: Mám rád tůdlencty

Hmmm, takže co se týče Vašeho věku, buď jsem špatně četl "mezi řádky", a nebo jsem si Vás s někým spletl...

Jenže, jestli dovolíte, tak v tomto threadu tím hůř (přesně o pět let) pro Vás... :-) Protože, jestli Vám bylo v době pádu režimu 20 let, je otázka, kolik jste toho v tom režimu skutečně zažil, a tedy jak moc vypovídající jsou Vaše skutečné vzpomínky, a nebo jak moc se do nich promítly informace, které Vám byly dodány později či pouze zprostředkovaně...

To, že v hospodě každý druhý nadává na současný režim, je podle Vás důkazem čeho? Snad toho, že se každý druhý mýlí? Zní mi to poněkud domýšlivě - ostatně stejně, jako ty Vaše "koule".

A tím, že tady tvrdíte, že vlastně "je to pořád lepší než za komančů" si myslíte, že bojujete za to, aby se něco zlepšilo? Vážně? No, já si naopak myslím, že pro takové měl soudruh Lenin celkem přiléhavé označení... :-)

No nic - chápu, že pro mnohé je lepší žít ve snu o tom, že dnes se máme lépe, než konečně procitnout do reality. Akorát, že čím déle budete snít ten sladký sen, tím to probuzení bude nakonec horší.

A. Trick 2.8.2016 13:47

Re: Bezvýhradný souhlas.

Na kterém bánštajgu nyní vítáte?

R. Langer 2.8.2016 13:42

Re: Mám rád tůdlencty

Já se na rozdíl od vás cítím poměrně svobodně, například na rozdíl od obyvatel okolních států, tudíž se nikam stěhovat nechci. A je mi 47, tedy ne o mnoho méně, než je vám. A s despektem se vyjadřuji proto, protože fňukáte na špatném hrobě. Takové řeči totiž vede v hospodě každý druhý. A ano, ta cesta, kam směřujeme se mi vůbec nelíbí, bohužel to ale nezáleží jenom na mně, nebo jenom na vás, a tomu se holt musíte podřídit, nebo mít ty koule. Já si myslím, že to ještě zdaleka není tak špatné, jaké to bylo dřív, a budu dělat všechno pro to, aby se to dál nezhoršovalo, případně aby se to zlepšovalo. Což ovšem nejsou řeči o tom, jak je dneska všechno na ho*no a je to tady horší jak za komančů, protože to prostě není pravda.

P. Švejnoch 2.8.2016 13:18

Re: Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

Ad odst. 1) a 2) - Slyšel, jenže: Slyšel jsem už i spousty a spousty jiných ptákovin - ale nevyvozuji z nich nějaké dalekosáhlé, historizující a generalizující závěry. Také jsem třeba tvrzení, o tom, kdo nás spasí (či v tom smyslu vyznívající), slyšel spíše z úst představitelů USA - z úst představitelů RF či Pravoslavné církve jsem nic takového nezaznamenal. Čili má-li někdo pocit, že Rusko je naše záchrana (a nebudu lhát, že se k tomu názoru pomalu, leč jistě nepřikláním taky - z důvodů, které jste letmo zmínil), není to asi důsledek "mesiášství" Ruska, ale určitého vyhodnocení aktuální situace. Dtto platí pro "paranoiu".

ad 3) "Sovětský svaz náš vzor" je přesnou ukázkou obratu "Býti papežštější než papež" a ani tady nevidím žádný argument na podporu "mesiášství a paranoie Ruska".

U Britského impéria se možná imperiální sklony aktuálně neprojevují. Za to se ale markantně (a pro nás - opět! - mnohem nebezpečněji) projevují u Francie a zejména Německa. Ale jak říkám, je to vlastně běžná vlastnost všech významnějších států, takže nevím, proč zrovna Rusko (když navíc podle všech rusofobů je RF už asi 10 let těsně před kolapsem :-) ) kvůli tomu démonizovat.

Můžete si myslet, že Váš počáteční příspěvek je naprosto vystihující, ale já vzhledem k uvedenému nadále tvrdím, že je to hloupost. ;-)

O. Uživatel 2.8.2016 12:52

Uživatel požádal o vymazání
F. Houžňák 2.8.2016 12:37

Já se nezaplétám, ale vy se vyjadřujete nejasně,

a z toho to pochází. Ano, samozřejmě že komunismus dostal v Rusku (mimo jiné i) ruské, a gruzínské, a ukrajinské, a finské, a další rysy, a že je tam přidal Lenin a ti ostatní místní. Jenom že jste nějak nepochopil, nebo nechcete pochopit, můj věcný argument zní, kdyby ho tam Němci resp. německá vláda neposlali, s úmyslem v Rusku komunismus instalovat (dobře věděli, co je to za svinstvo) a vybaveného spoustou peněz právě pro tu organizaci komunismu, tak by se v Rusku s velmi vysokou pravděpodobností komunismus vůbec neuchytil. Sám Lenin by se tam přes válčící státy a) nedostal, b) vůbec by se tam nevypravil, protože neměl prachy, a c) i kdyby se tam vypravil a dostal, tak by ho buďto soudruzi oddělali, nebo by nic nezorganizoval, protože holt neměl ty prachy. Až ty německé prachy, německý doprovod a německá podpora mu to umožnily. Určitě si pamatujete, jak se s tím bolševici vychloubali. Jinými slovy, na počátku všech bolševických hrůz stojí úmysl a úmyslná akce Němců. Takže stěžovat byste si měl v Berlíně a ne v Moskvě. Rusové na komunismus jenom doplatili, zeptejte se nějakého obyčejného Rusa. To by lidem jako vy mohl člověk vysvětlovat věčně a oni pořád melou svou. Neříkejte mi, že tohle všechno nevíte.

O. Uživatel 2.8.2016 12:30

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 2.8.2016 12:22

Re: Zaměňovat Rusko a Sovětský svaz

Nikdy jste neslyšel o tom, jak je pravoslaví spása jinak zmateného světa? V novější době o tom, jak morální Rusko zachrání EU, propadlou homosexualismu, nevázané morálce, sexu a kdo ví, čemu ještě?

Nebo o tom, jak všichni bez vyjímky chtějí onomu morálnímu a spasitelskému Rusku jen škodit? Jak je jakákoliv nabídka spolupráce podvod či rovnou útok?

Za komančů "Sovětský svaz, náš vzor"? To nebylo jen místní blbnutí.

S tím zdůrazňováním, ono se to u jiných států buďto už neprojevuje (viz osud Britského impéria) nebo to není tak okaté (USA). A hlavně, článek je o Rusku. Až se budou drbat třeba USA, také něco na to téma možná přihodím.

M. Prokop 2.8.2016 12:15

Re: Vždyť to říkáte sám, Němci dodali ideologii, prachy,

Ne. Lenin byl politickou osobností i bez Němců. A nejen on, i někteří jeho spolupracovníci. Vytvořila ho hlavně válka a ruská nevzdělanost a bída.

Ne, nerozumíte mi dobře. Něco dost špatného, Marxem vytvořeného, Lenin přeprasil v něco ještě horšího, dodal tomu ruské rysy. Stalin to dorazil úplně. A ano, spolupracovali na tom i kolaboranti z Rusy podrobených národů.

Nějak se do toho poměrně hloupě zaplétáte, radši toho nechte.

M. Prokop 2.8.2016 12:11

Re: Objektivita ...

Jo, i v případě Německa či islámu je třeba opatrnost a informovanost. Jen ten Gabon není zatím tak aktuální.

S. Netzer 2.8.2016 12:07

Bezvýhradný souhlas.

A. Trick 2.8.2016 11:44

Re: Precizně shrnuta fakta

Polechtalo u srdíčka, že?