19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
rolandszewczyk 24.2.2009 18:56

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

asi jsem se špatně vyjádřil,netvrdím,že Marx je již naplněný,nýbrž,že vše k tomu směřuje,že máme pěkně našlápnuto,např:vytvoření pracovního gulagu typu TPCA -je uskutečněním Marxe metodami 21 stoleti,bez podpory státu by onen gulag nevznikl, asi tak:objev tranzistoru umožnil vznik core i7,ale ne jen onen objev,ale i spousta dalších,tzn. uvědomit si podstatu onoho jevu

ps 24.2.2009 19:40

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

Škodovka vznikla bez podpory státu a v čem se liší od TPCA nebo Huyndaie, nebo jiné fabriky z pásovou výrobou?

Phoenix 24.2.2009 22:40

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

To, ze k socialismu (a pote komunismu) bohuzel pres totalni demenci Marxovych myslenek (ty, ktere pokradl jinde, spatne nebyli, ale to mu tezko muzeme pricitat k dobru) smerujeme, se asi shodneme. Ale s tim, ze montovna = gulag opravdu nemuzu souhlasit.

Jara 25.2.2009 8:07

Re: Kdo slaví Marxe, je zástancem otrokářství a následné genocidy !

R^R^R^ Bravo, skrebec.

Pidra 24.2.2009 17:45

pane Chýlo,

jste si jist, že při psaní článku jste již byl střízliv? Pochopil jsem , že jste přesvědčen, že kapitalismus je zlo, které musí být již konečně nahrazeno tentokrát již opravdu tím novým spravedlivým řádem. Ale co k tomu měl podle Vašich citátů uvést pan prezident a tedy celý smyslu Vašeho článku tak nějak .....

rolandszewczyk 24.2.2009 17:22

otázka

objekt č1 vlastní jablko za 1kč,objekt č2 hrušku za 1kč,objekt č3 má 1kč,č1 chce vyměnit jablko za hrušku objektu č2 a naopak,objekt č3 chce oboje,jakákoliv kombinace obchodu je možná,

otázka zní:jaká bude výsledná hodnota z oné směny a obchodu,,,,předesílám ,že výsledky jsou dva možné

autorovi správné odpovědi zašlu vznikající publikaci na ono téma,,,ne ,nebude to Kapitál

Phoenix 24.2.2009 18:37

Re: otázka

Pane, nemuzete vlastnit jablko nebo hrusku za 1Kc. O tom, ze ma jablko ci hruska pro nekoho hodnotu vetsi nez je ona jedna koruna svedci prave to, ze Vam ji za dane ovoce da. Takze spokojenost na obou stranach, Vy jste ziskal objekt, ktery je pro Vas cennejsi nez ona jedna koruna, prodejce ziskal penize, ktere jsou pro nej cennejsi nez onen objekt. Ale v tomhle se stejne jako Vy mylil i blazen Marx. Neexistuje nic jako statem nebo kymkoli jinym narizena cena libovolneho produktu, tu prave urcuje nabidka a poptavka. Takze pojem hodnota obchodu je nejen v tomto pripade dost mimo.

rolandszewczyk 24.2.2009 19:02

Re: otázka

chtěl jsem onen příklad zjednodušit ad grunt,opravuji:objekt č.1 si cení svoje jablko na 1kč,a je za tu cenu ochoten jej prodat

K. 24.2.2009 20:08

Re: otázka

Ta úloha je tak zjednodušená, že nedává smysl. Chcete-li řádnou odpověď, musíte otázku řádně formulovat. Sotva se bude někdo namáhat s řešením, když ani neví, o co Vám jde, co máte na mysli.

No prece.. 24.2.2009 23:24

Re: otázka

vysledna hodnota bude ztrata rovnajici se dani z pridane hodnoty pro dva subjekty ktere provedenou transakci provedou v jakekoliv podobe ! Ve druhen pripade postih za nepriznani obchodni cinnosti a vyhybani se danovemu odvodu. To je realita trzniho hospodarstvi a pohybu kapitalu.

rolandszewczyk 25.2.2009 0:51

Re: otázka

mám křeče od smíchu.......toto sice není správně,nicméně skvěle,,,,chtělo by to upravit pro chechtavého tygra!!!!!!!!!!

Hrad 24.2.2009 17:14

Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

Zbavte do 20 let svět sociálních problémů, které dnes již opět produkuje samotný vítězně se tvářící kapitalismus(Historie skončila-Fukuyama), garantuji vám, že Marxů Kapitál bude do dvou týdnů používán místo toaletního papíru. Mám však obavy,  že bude hůř a někteří lidé, a nebude jich málo,  budou místo toaletního papíru používat trávy, nebo ignorování..... nebo, jak se zpívá v jedné odrhovačce: "vytíral si prdel pěstí, aby nesral po náměstí".  

ps 24.2.2009 17:53

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

zbavte svět socialistických magorů a zbavíte svět velké části sociálních problémů.

To se nestane. Narozdíl od různých socialistických dystopií, v kapitalismu lidi mají k dispozici dostatek toaletního papíru a nemusí k onomu účelu používat listy z knih, a to i když se jedná o takový škvár jako je marxův kapitál.

rolandszewczyk 24.2.2009 18:20

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

budte objektívní:hajzl papír je k dispozici v neomezeném množství a kvalitě,ale ne všichni si ho mohou dovolit

Phoenix 24.2.2009 18:40

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

Pane, papiru (nejen toaletniho) je k dispozici konecne mnozstvi. Jelikoz zdroje, ze ktrerych je vyraben, jsou take konecne (minimalne v konecnem case). A ze si ho vsichni nemohou dovolit? Predpokladam, ze je to chyba zlotrilych kapitalistu a proto ihned uzakonme narok kazdeho cloveka na tunu toaletniho papiru na rok.

rolandszewczyk 24.2.2009 19:23

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

kapitalizmus  a volný trh byl zlikvidován zrušením zlatého standartu,tedy určování ceny peněz ,potažmo práce,onde vládami,jinde cedulovými bankami v podstatě politicky,tím Marx dosáhl fenomenálního vítězství,,,,vy jíž nedržite v rukách hodnotu,kterou lze kdekoliv směnit,nýbrž jakési poukázky z omezenou platností,jejíž hodnotu určuje vláda,nikoliv vaše práce,postupně nedržíte v ruce nic,krom záznamu u vládní organizace=banky,zamyslete se,jak daleko je to od Marxe?

Phoenix 24.2.2009 22:27

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

OK V leccems se shodneme. Nektere prispevky jsem chapal ponekud jinak. Opusteni zlateho standardu je jedna z pricin krize (zlato se tiskne pomerne obtizne), vmesovani se vlad dalsi pricina. Hodnotu penez likviduje vlada pres centralni banky (dalsimi emisemi penez -> inflace). Jisteze nektere nejen evropske zeme nepokryte vsadily na socialismus, ackoli o nem primo nemluvi. Nasledujici upadek bude pricitan kapitalismu, ackoli jde o krizi socialismu.

rolandszewczyk 25.2.2009 16:23

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

to je ono,přesné pojmenování chybí,,,,proto  je třeba marxismus znovu objevit ,pojmenujte současné jevy marxovým prizmatem, a dojdete k zajímavým závěrům,,,,,že někdo pojmenuje černou barvu jako bílou,neznamená ,že je bílá,ovšem odhalit toto lze jenom spektrometrem,řekněme hlubokou analýzou ve všech dostupných souvislostech

Pepan 24.2.2009 21:46

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

To přesně píše Hitler ve své bajbl Proč ho to nenechali jenom zrealizovat?

No prece.. 24.2.2009 23:32

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

protxe bys tu dnes nebyl clovece !

No prece.. 24.2.2009 23:30

Re: Pesimista říká všecny ženy jsou neřestné. Optimista to nesdílí, ale má naději....

pokud ovsem maji budto praci nebo kapital. Ti ostatni pak sni o tom jak jednou bude lepe.

Jarda 24.2.2009 16:38

Neuvěřitelné

Neuvěřitelné se stává skutkem: 20 let po té obrovské ostudě, kdy jsme mohli vylezt za hranice a ve Vídni spatřili zboží v obchodech, které v našich prostě nebylo, když vyšlo najevo, kolik miliónů lidí bylo rozkulačených, co znamenala kolektivizace vesnice, pouhých 20 let stačilo darebákům, aby se otřepali a začali nám znovu doporučovat Marxe.

Pan biskup Marx by si měl přečíst spíš listy svých posledních 5 papežů, které ho poučovaly o zrůdnosti komunismu, anebo třeba analýzu kněze tuším se jmenoval Serbatti, který už v roce 1850 - současně s Marxovým manifestem - přesně analyzoval a předpověděl, kam to povede.

No alespoň jsme zjistili, že církev má opravdu mnohost názorů a že si tam opravdu každý může říkat co chce.

Radek Kopecký 24.2.2009 15:59

tihle pánové

Tihle všichni pánové o kterývh píšete dali základ jedné totalitní tyranii, která zavraždila miliony lidí. Jestli se chcete nechat inspirovat něčím co takhle dějinně propadlo je to vaše nebetyčná blbost a nebezpečí pro všechny ostatní. Nechcete se také poučit nacistickým hospodářským zázrakem a jejich krásné idei sjednocené Evropy? Proboha už raději nikdy nikam nic nepište!!!! Zalezte za pec a styďte se !!!

rolandszewczyk 24.2.2009 17:30

Re: tihle pánové

Kristus dal teoretický základ křížovým výpravám a upalováním čarodějnic,stejně tak dal základ Wermachtu-ti měli přece na opasku napsáno Gott mit uns

pane Kopecký,asi tak zní váš závěr,aplikovaný na jinou teorii,desatero je správné,jeho aplikace do praxe se ale dosud nepodařila uskutečnit ani po dobrém ani po zlém,to znamená ,že bůh je špatný?dle vašeho uvažování asi ano

Phoenix 24.2.2009 18:44

Re: tihle pánové

To, ze meli na opasku borci z Wehrmachtu "Gott mit uns" z nich snad dela krestany? Upalovani carodejnic bylo proti krestanskemu uceni, ale to uz bych toho asi po Vas chtel moc. Jak k tomu proboha Kristus se svou toleranci polozil zaklady?

Desatero je ve vetsi ci mesi mire pritomno v zakonodarstvi kazdeho normalniho statu. Narozdil od Marxovych blabolu, ty jsou v mire vetsi nez male obsazeny pouze v zakonech statu, ktere prijdou brzy na buben (KLDR, Venezuela, Kuba atd.).

Buh se pise s velkym B.

rolandszewczyk 24.2.2009 19:08

Re: tihle pánové

přečtěte si můj příspěvek ještě jednou prosím,,,,,,,

Phoenix 24.2.2009 22:37

Re: tihle pánové

Ja Vas prispevek chapu tak, ze Marx to myslel v podstate dobre, jen to zly Lenin a Stalin (a spousta jinych debilu) trestuhodne prekroutili. S cimz nemuzu souhlasit, protoze to co psal Marx v Kapitalu stran napravy spolecnosti socialismem je blbost (bez ohledu na to, ze se o to momentaln vlady opet hloupe pokouseji). Mam na mysli jmenovite "vykoristovani" a podobne nesmysly, o zneuzitelnosti kapitalismu vedel uz Platon, jen tomu nerikal kapitalismus. Takze krestanstvi dobra myslenka (ktera se da zneuzit jako ostatne cokoli), komunismus spatna myslenka (od zakladu postavena na nejnizsim lidskem pudu aka zavisti).

Pokud jsem Vas pochopil spatne, zkuste specifikovat.

René 24.2.2009 15:04

Před 75 lety

Před 75 lety natočil Martin Frič film Hej - rup !  Když jsem se na tento film díval, tak jsem si s úsměvem říkal, že se tato doba nikdy nevrátí.   Mám se bát, že už je tady zase  ?

cb 24.2.2009 17:35

Re: Před 75 lety

Asi ano. :-(

Pepan 24.2.2009 21:56

Re: Před 75 lety

Díval, ale nepochopil. Oni tam toho kapitalistického spekulanta a vydřiducha Simonidese, zlikvidovali správnou právní formou. Kdyby tady tak probíhala privatizace, nemusela být řada problémů. Jako teď sklárny a podobně. Nadáváte na ceny energií? Máte návod jak je snížit. A to není jenom tento film té doby. Tady vidíte, jak je sdělení umělců poplatné době. Stále chtějí lepší, když se jí dočkají, zase rebelují.