27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Čvančara 28.6.2006 16:51

V článku pana Chýli se ovšem hovořilo také o samotné EU.

Říkám o EU, tedy nikoliv o nějakém zeměpisném pojmu jakým je Evropa, pane Sašo. To nejpodstatnější, co dle mého názoru na toto druhé téma autor řekl, bylo, že hranice národního státu pro něho nepředstavují čáru, na které končí MY a začíná VY.

Jenomže o čem je v tomto případě možné diskutovat. O tom, že Vy Klausovci to cítíte jinak? To je přece jasné, to nikdo nebude zpochybňovat. 

Čvančara 28.6.2006 16:27

Ahoj MD

Když jsem nepronesl jediné tvrzení ani závěr, dle čeho jsi klasifikovalo hloupost mých příspěvků.?Nicméně tvrdím, že jedno tvrzení jsem nejenom pronesl, ale dokonce opakoval v různých variantách stále dokola. Tvrdil jsem, že tu nehovoříte o článku, v němž se říkalo, že pan Zahradil o Eu lže, ale o tom, co si kdo z Vás o Evropské Unii myslí. A to je o něčem jiném.

Je to na Tebe moc složité?

MD 27.6.2006 21:21

Tak jsem si pečlivě přečetl všechny příspěvky a musím konstatovat,

že nejhloupější jsou od nicku Čvančara, který je pozoruhodně aktivní, avšak ve svých přemnoha vstupech neuvedl jediné faktum a nepronesl jediné tvrzení, natož nějaký závěr.

Doporučuji proto s tímto člověkem nekomunikovat. Nemá to vůbec žádný smysl.

Jimmi 27.6.2006 19:01

Spaldingu, jste myslím trochu vedle.

Vztah k EU není exaktní záležitost, ale politika. A ke každému politickému problému je vhodné vést diskusi. Rozhodně je silně nevhodné nechat rozhodovat pouze pověřené politiky, tak jak to zde kdosi hlásal a na jehož příspěvek jsem reagoval. Diskusi musí vést všichni, kdo k tomu mají co říci. Pokud je to někdo z vědecké komunity, mohu o něm předpokládat, že má mnohem lepší kontakty s okolním světem a celkově i větší rozhled než běžný občan. Čili může s takovýmto důrazem své názory prezentovat. Proč sem pletete Vondráčkovou nechápu 8-o

spaldings 27.6.2006 20:27

Re: Spaldingu, jste myslím trochu vedle.

Vám to možná připadá normální pořád se ohlížet na to, co kde kdo, o němž se říká, že je třeba vědec nebo takzvaná celebrita říká Vašemu názoru. Já jsem ochoten, a to jsem psal, tiše poslouchat, když bude pan profesor chirurgie poučovat jiné o chirurgii. Bez výhrad. Z jednoho prostého důvodu - vím o chirurgii prd. Ale když si přečtu text toho dopisu 66, tak vidím, že prd vědí páni profesoři. A že jejich rada je na stejné úrovni jako rada Vondráčkové nebo jiného provařeného xichtu kam mám já investovat. Prostě xicht nebo řádka titulů, pokud nesouvisí s problémem nejsou u problému zajímavé. Já nic o nikom nepředpokládám. Jestliže mi někdo, jako autor, či některý z dipisovatelů oznámí, že není pravda, že se Ústavou zhoršuje postaveni ČR v rámci EU, pak lže a já s ním nehodám tohle diskutovat. Možná je ve vědeckých kruzích z nedostatku jiné činnosti módou mláti prázdnou slámu a diskutovat, zda ta voda bez vnějších vlivů nakone do kopce nepoteče. Já to považuji za nesmysl. Páni profesoři měli dopis napsat Klausovi soukromě a nehrát divadlo, navíc nad chybnými premisami. Schválně, položte si otázku, proč ten dopis je otevřený a proč vyšel kdy vyšel. A pokud Vás napadne cosi ostřejšího, tak máte pravdu.

Jimmi 27.6.2006 22:18

Re: Re: Spaldingu, jste myslím trochu vedle.

"...vidím, že prd vědí páni profesoři..."

Jo, taky bych chtěl bejt tak chytrej jako Vy, Spalgingu......  Nicméně mám pocit, že jste vůbec nepochopil, o čem píšu a na co jsem reagoval :-/

Fafa 28.6.2006 0:55

Jimmi:

Diskusi k politickemu problemu je jiste dobre vest. Ale politicke problemy jsou politicke prave proto, ze pro ne neexistuje obecne prijate odborne reseni. A nazor profesora chirurgie je stejne cenny jako nazor Spaldinguv nebo nazor pana Zahradila. Proto mi pripada trochu nefer uvadet v tomto typu debaty vsechny akademicke tituly. Ja treba svuj titul dostal predevsim za studie vlivu sialove kyseliny na ucinnost jednoho hormonu. No, to je jiste dobra kvalifikace pro posuzovani vyhod a nevyhod integrace EU, ze?

Kontakty sokolnim svetem a vedecka komunita. Pokud je nekdo z vedecke komunity, tak o nem predevsim muzete predpokladat, ze se i pri cestach do zahranici styka s lidmi ze stejneho oboru, pripravuje prednasky v Powerpointu a videl par kongresovych palacu. Ale pobyt na kongresu v Portugalsku ani zdaleka neznamena, ze krome obsluhy v hotelu v zivote mluvil s zivym Portugalcem.  To se samozrejme nevztahuje na postdoca, ktery nekde zil pet let, chodil tam do prace, stykal se s mistnimi, mel domorodou pritelkyni etc. Ale mam pocit, ze signatari dopisu jsou spis na ty kongresove saly. 

Hawk 28.6.2006 1:21

Re: Jimmi:

Nevím jak ostatní signatáři, ale autor článku za sebou má řadu delších pobytů v zahraničí.

Fafa 28.6.2006 1:27

Hawku:

Ja neznam osobne autora clanku. Ale nekteri signatari jsou opravdu dobre usazeni v ceske vedecke komunite. Osobne pochybuju, ze jejich pracovni cesty do zahranici obsahuji neco jineho nez konference a prednasky. 

Hawk 28.6.2006 2:15

Re: Hawku:

Autora článku znám osobně a vím, že má za sebou několik dlouhodobých zahraničních pobytů, kdy prostě místní realitě nelze uniknout. Po konferencích samozřejmě jezdí také. Jak je to u ostatních signatářů nevím, proto se k nim nevyjadřuji.

Saša 28.6.2006 7:46

No a tím chcete říci co?

Co mají společného bohaté pobyty v zahraničí s členstvím naší vlasti v EU? Tím jste snad chtěl říci, že on lobuje za centralisaci a etatisaci EU proto, aby jeho pobyty v zahraničí přestaly být zahraničními a staly se domácími? Nebo že se bojí, že po vystoupení ČR z EU by již nikam cestovat nemohl a proto je ochoten třeba i zaprodat celý stát, jen aby si mohl on užívat služebních pobytů? Jsem dost paranoidní, ale z takových motivů autora článku přeci jen nepodezřívám.

Ivan Nový 28.6.2006 7:58

Jimmi,

problém je v tom, že vědci obecně mají menší praktický rozhled než ostatní, chybí jim zkušenosti z praxe, většinou nechápou zákon nabídky a poptávky, nemají s ním žádné praktické zkušenosti, což je diskvalifikuje pro výkon veřejných funkcí.

Ivan Nový 28.6.2006 8:00

Jimmi, a důkaz?

Adorace EU.

AllName 27.6.2006 17:39

spaldings :

Dával jste ve škole pozor ? Co usilí vynaložili svobodní občané Říše římské aby se stali plnoprávnými občany Říma s právem nosit meč.Co máte proti občanství EU, jež smlouva o Ústavě EU zakotvovala. Až tak rád lížete vysoké boty a bič svého pána ?Jste chudák...

spaldings 27.6.2006 17:41

Re: spaldings :

eh ? Taky jste to nečetl celé, že ?

Saša 27.6.2006 17:50

Občanství

je občanstvím obce. Jen obec má občany. Stát nemá občany, neb není obcí; stát má poddané. Zákeřně nesprávné užívání slov na tom nemůže ničeho změnit.

AllName 27.6.2006 17:53

Chytrej, zkuste to vysvětlit občanům Britanie,

jinak "poddaným" britské královny.Nad kterými Slunce nazapadá....

Saša 27.6.2006 17:58

Přesně tak to je, jim to vysvětlovat nemusím.

Oni to právě takto chápou, jejich právní systém to nezastírá. Náš právní systém to zastírá od roku 1848 (či přesněji a právně doložitelněji od 'oktrojované' ústavy).

AllName 27.6.2006 18:20

Re: Občanství

Když píšete OBEC, máte na mysli řeckou POLIS nebo slovanskou OBČINU ?

Já jen abychom si vysvětlili pojmy a dojmy, než vám začnu sprostě nadávat...

A ve státě republikánském je suverénem občan, jest tedy občan sám sobě poddaným ?

Saša 27.6.2006 18:38

Obec je obec aneb institucionalisované společenství sousedů.

Občina je demografický útvar, sestávající s příbuzensky spjatých osob usídlených společně. V okamžiku, kdy nepříbuzenství osob v občině je tak výrazné, že znemožňuje uplatňování přirozené rodově založené autority, je k zachování společenství nezbytné zřízení autority konsensuální (čili politické) a rodový útvar občina se tak mění v útvar politický "obec".

Stát republikánský je situace, kdy státní autorita byla odosobněna. Proti tomu monarchie je situace, kdy státní autorita (= moc) je osobní. V konstituční monarchii jde o omezenou osobní moc, v absolutní monarchii o neomezenou osobní moc. My jsme osobu držící omezenou osobní moc nad státem vyhnali v roce 1918 a náš stát se tak stal odosobněnou mocí. Nestal se společenstvím, korporací. Bylo by jistě dobré, kdyby i náš stát byl korporací (jako třeba švýcarské kantony, smluvené ve stát  /původně konfederované, dnes již spíše federalisované/), avšak není tomu žel tak. Náš stát jako většina republik je pouze odosobněnou autoritou ovládající ty, kdož jsou mu poddáni, nikoli společenstvím členů.

AllName 27.6.2006 18:52

No zřejmě vás to asi překvapí,

ale u voleb jsem byl osobně a volil v systému zastupitelské demokracie svoje parlamentní zástupce.To že pravidělně dosáhnu na republikové mandátní číslo a můj zastupitel nikde, mne pudí tak, že bych Zemanovi šlápl do becherovky a Klausovi do tenisové rakety. Tak jsem zlej.

Jen tak zvídavý dotaz, nejste scholastik ?

spaldings 27.6.2006 20:32

Re: No zřejmě vás to asi překvapí,

to je dobře, že jste byl u voleb, já taky. Jen jestli jste volil naplno. JInak pocity mám podobné, když si uvědomím, že prošustrováno bylo 3 303 82 hlasů, 79 křesel z 200 je od těch, co nebyli, nebo volili třeba LiBru - 253 hlasů !!!! Občas sem ten mudrlant, co je vede něco napíše.

Saša 28.6.2006 7:48

Co s tím mají společného volby?

Ve škole, kam chodí Vaše děti, se také volí do školní rady a i když budete volit či dokonce zvolen, nestanete se tím ani žáčkem, ani učitelem, a škola pořád nebude "vaše".

MD 27.6.2006 19:42

Své informace čerpáte z kterého díla?

Že byste to osobně pamatoval, o tom si dovolím pochybovat. Takže jste to nejspíše někde vyčetl. Kind? Sivák? Rebro? Bartošek? Či přímo Gaius? Sdělte laskavě pramen, ať si to mohu ověřit, neb jest to podivné, co zde tvrdíte.

AllName 27.6.2006 17:35

Zlatá slova :

RVHP byla proti EÚ demokratická instituce.

Zejména při rozhodování o tom kdo bude pěstovat rajská jablíčka a kdo vyrábět barevné televize.Tohle bombardování pitomci Neviditelný pes už dlouho nepřežije.

Čvančara 27.6.2006 17:43

Re: Zlatá slova :

Tak si tu RVHP obnovte. To bylo opravdu sdružení těch Vašich suverenních národních států. Posvátnosti zadrátovaných státních hranic tam opravdu nic nehrozilo.

AllName 27.6.2006 17:51

?

Promiňte, to vedro, to byl pokus o elementární nadsázku....

spaldings 27.6.2006 17:04

Fascinuje mne,

že dokonce v této době, kdy bylo dostatek času, existují "tuny" lidí, kteří Ústavu EU nikdy nečetli ale jsou to hlavně oni, puzeni pocitem, že mají klíče od zeměkoule, kdo o tom paskvilu zasvěceně popovídají nebo napíší nějaký dopis. Včetně autora.

Čvančara 27.6.2006 17:20

Re: Fascinuje mne,

A odkud víte, co kdo četl nebo nečetl? Našel-li jste v autorových citacích nějakou chybu, tak nám to prozraďte a nemlaťte prázdnou slámu.

spaldings 27.6.2006 17:32

Re: Re: Fascinuje mne,

Vím to, to je celé. Víte, kdybyste to četl Vy, tak byste to taky poznal hned zpočátku. Takže si to nejdřív přečtěte a pak mudrujte, jo ? Ale pozor, je to několik set stránek.