25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

POLEMIKA: Časovaná bomba?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 4.8.2010 0:40

bomby dnes nosí multikulturalismus

Autor se mýlí.

Bomby  dnes  nenosí nacionalismus  ale  multikulturalismus (  teroristické útoky v Madridu a  Londýně z důvodu podjatosti autor  zapomněl !?) a  tomuto trendu se  díky Bruselu, a Lisabonské smlouvě nemůžeme  bránit.

D. Streit 3.8.2010 22:11

Tolik hlouposti a cynismu v jednom článku

to je hrůza!

A jestli budou zase padat bomby, tak kvůli takovým naivním utopickým globalistům jako je autor.

A nedejte se vysmát, že nacionalismus je pro velké národy mrtvý:

http://streit.blog.idnes.cz/c/147039/Obrana-nacionalismu-pred-politickou-korektnosti.html

J. Kanioková 3.8.2010 22:04

Autore,

větší blbost jsem už dlouho nečetla, tedy pokud odečtu ty neumětely z Bruselu. Jestli věříte tomu, co píšete, učte už teď své děti či vnuky z koránu. Jiní imigranti mi nevadí, většinou alespoň částečně respektují naše pravidla, ale islám tady nechci s jejich ajatoláhy a natalitou.

D. Švik 3.8.2010 17:38

NP promine

ale autor článku je, ale kus .... no doplňte si sami.Takovou kupku multikulti hnoje, jsem už dlouho nečetl.Dovedete si představit , že jednou, něco takového, bude rozhodovat o zákonech této země? To bude, slovy Hanibala Lectera, "Eňo ňuňo"

B. Rybák 3.8.2010 15:52

Těžko uvěřit

tomu, že autor nezpozoroval, že tvrdá hra o národní zájmy velkých zemí v EU neustala ani např. v době přesvědčování o výhodách ústavy ES(U), která ostatně byla očividně výrazem dočasně společného zájmu velkých evropských zemí o hegemonii v Evropě. Bylo jasné, že i mezi nimy dojde nevyhnutelně ke "rvačce" o kořist (mj. o nás). K tomu pod tlakem krize urychleně dochází a tak teď máme neslučitelnou německou (znovu probuzeným německým nacionalizmem provázenou)a francouzskou (jejíž nacionalizmus nikdy neskončil), ale i britskou, španělskou verzi a...verzi evropy na jejíž rozklad se už i spekuluje na trzích. Multikulturalismus, který je tak hloupý, až je zločinný se už hroutí v celé Evropě (nikde mimo západní svět se tato sebevražedná tendence neobjevuje), dokonce i přímo pod bruselským svícnem.

J. Matuška 3.8.2010 15:27

Národní stát je dnes přežitek.

Tato věta je evidentně nepravdivá, odporuje faktům. A že Číňané  jsou žlutým nebepečím, tak o tom už se dávno napsalo knih. Nebude dlouho trvat, Čínané budou mít nejvíce práce sami se sebou. A aby se dostali do Evropy, poněkud tam překáží Rusové. Tak to je ta žlutá barva. Hnědá mi jasná není. V posledních letech se ukazuje, že internacionalistická falešná korektní politika a multikulti slábne. Národní stát není přežitek a ani "hned" tak nebude. Je přirozeným útvarem se vším všudy. S lítostí se dívám na Polsko. Tam by podobný článek jako tento, vyvolal jinou odezvu.

Š. Hašek 3.8.2010 14:38

Obávám se,

že autor je takový ten free - cool - in. Můj kamarád jim říká frikulíni. Ale společnost nestojí na novinkách, ta stojí také na tradici a zkušenostech dědků.

Možná, že autor už tuší, že jeho děti by mohli být dobrými místodržícími pro ty s koránem, nebo  se už učí čínsky. Pak tomu rozumím.

Autor obdivuje nekriticky vše nové. Ale společnost nemá ráda ty červené nálepky přes roh balení s červeným nápisem "new". To už tady bylo.

J. Matuška 3.8.2010 15:29

Re: Obávám se,

Díky za vysvětlení. Už několikrát jsem se setkal s pojmenováním frikulín. Teď je mi to jasné... Doufám, že ještě dlouho v naší zemi nebudou frikulíni ve většině...

L. Kubeš 3.8.2010 12:16

Autor se už zřejmě učí nazpaměť korán

O nevyhnutelnosti vývoje nás už přesvědčovali komunisté, že ta jejich přiblblá revoluce zákonitě ovládne celý svět. Teď se o něco podobného snaží muslimský svět. Jde o to, jak se k tomu postavit, jestli stáhnout ocas mezi nohy a pořídit si dopředu modlicí kobereček a nebo se snažit zachovat něco z našeho způsobu života a kultury. Tak že díky pane Matějka za váš haněný článek.

M. Matoušek 3.8.2010 15:39

Re: Autor se už zřejmě učí nazpaměť korán

Pane Kubeši,možná byla sovětská,komunistická říjnová revoluce přiblblá,možná i hloupá.Ale možná že kdysi bylo ve Franciii také mnoho lidí,kteří horovali pro monarchiia nikoliv pro demokracii,čili vládu lidu.Dokonce by se tu dnes našli lidé,kteří by horovali pro feudalizmus a robotu nebo odňali rovné hlasovací právo.Možná že s poukazováním pokrokové myšlénky.

J. Běle 3.8.2010 12:00

Nesouhlasím s Vámi...

Jak  muže dopadnout  "smíšené" manželství nám předvedli hošani v bývalé Jugoslávii.

M. Matoušek 3.8.2010 15:31

Re: Nesouhlasím s Vámi...

Proč koukáte za hranice?Podívejte se jak dopadli čeští a slovenští hošani u nás.Každý si vykolíkoval svůj malý dvoreček.

P. Kolář 3.8.2010 10:31

Vývoj k tomu zřejmě spěje, ale

bude to hodně dlouhá a trnitá cesta, zvláště když se v současnosti některé země, např. Francie, cítí být jakoby předurčeny k udávání směru, zatímco jiné země jsou považovány za druhořadé.

K. Janyška 3.8.2010 8:16

Kajan

Ano, počet národních států stále stoupá a tento proces je přirozený a nezastavitelný ! Evropská unie je zločinem evropských socialistů, podschovávaných ve všech politických stranách Evropy, na  občanech evropských států ! Je neživotaschopná ! Dzp.

F. Pavlis 3.8.2010 8:12

Nevyhnutelný vývoj je

taková fikce, pane Dřevojánku. Něco jako vedoucí úloha jedné strany nebo revoluční poslání proletariátu. Stačí málo a jeden den láme "věčné časy". Na svůj názor máte právo nepochybné. Jiní ovšem také.  I toto se ale může změnit, ale není to nevyhnutelný vývoj. Stačí pár úspěšných diktátorů v novém přiodění a vývoj mění "nevyhnutelně" směr. Dost často to bývá s velice špatným azimutem. Moře je také globální, ale nevšiml jsem si, že by sardinky nevyhnutelně migrovaly do Antarktidy.....Některá pravidla prostě platí a jejich porušování je vykupováno velkými ztrátami. Globalizace je ekonomický projekt s mnoha neznámými. Střet civilizací ale není tak  řiditelný jako obchod ropou.....Národní státy v Evropě mají za sebou staletý vývoj a inženýři EU tak snadno dějinné zkušenosti dobré i zlé nevymažou. Váš optimismus je spíš součtem voluntarismu a ignorance...

J. vavruška 3.8.2010 7:24

Doplňte si vzdělání a informace

.

P. Matustik 3.8.2010 5:11

Ze by to byl prezitek?

Pane Dřevojánek, obavam se, ze jste prilis optimisticky a ze malujete ruzovyma barvickama. Ta casovana bomba tam je a Brusel ji zatim neresi a soucasny, oficialni multikultak je zpackanina prvniho radu.

O tom, ze jakesi narodni sebeuvedomeni v Evropsku existuje neni pochyb, jinak by zde nebyly narodni konflikty v Belgii, Spanelsku nebo v byvale Jugoslavii. Cesi se svou lokajskou history byli odjakziva vlazni v boji za svuj stat a v boji proti tyranny, oni radsi prevypravi history po svem.

To neni o barve pleti, nebo tvari Boha, je to o poznani, ze polis potrebuje idea za niz je kazdy clen ochoten neck obetovat.

V. Novák 3.8.2010 10:48

Jestli to nebude tím, že ten "svůj" stát

měli Češi (méně už Slováci) jen mezi lety 1918 a 1939.

U stavovského státu v 16. a 17. století lze o českosti dosti úspěšně pochybovat, hlavně proto, že se o ní až tak neuvažovalo. A kromě toho ti, kteří měli za český nebo jiný stát umírat byli najatí lancknechti a většina Čechů (jako Rakušanů, Bavorů, Kraňčanů, Chorvatů, Poláků,...) byli opovržení drnohryzové, pro panstvo libovolného jazyka nebližní.

Ještě tak za husitů, možná... Ale to se bojovalo zase za víru, ne za národ nebo stát.

P. Eugel 3.8.2010 2:20

Coz, takhle jit po podstate?

Tohle je na par facek. Pracuji stridave v Nemecku a Holandsku. Drive jsem jezdil po celem svete. A jedno jsem cinil a cinim dodnes. Respektuji zvyklosti dane zeme.

Proc se musim bat v Rotterdamu, smerem na zapad od "central station"? Proc je problem okrajova ctvrt Kolina nad Rynem? Proc je mi v okoli Amsterodamu hur nez v pristavech Arabskych emiratu, nebo kdekoliv jinde v Asii?

Neni to kurnik tim, ze tam respektuji jejich zakony a zvyklosti, a oni tady nerespektuji nic? Rad ted budu za xenofoba, protoze jim nejsem. Ale arabska pristehovalecka bomba proste tika, at chcete nebo nechcete. Me vekove kategorie to tak velky problem nebude, ale predpokladam, ze vnoucata, budou mit trabl jit do kostela, pokud to nebude mesita. O satcich na hlave ani snad nemluve. Jiste dost jsem to zjednodusil, ale timto smerem se to ubira. Je mi jedno jestli je soused cernej jak uhel, nebo zlutej. Ale at se chova a respektuje zem, kde chce zit. S clankem se da ve cele vetsine souhlasit. Je napsan, jako, ze se nic nedeje. Ale je to jen odvadeni pozornosti od podstaty. Ano asi nas to tady vazne ceka, ale nechci byt a nebudu ovce ktera to jen prijme

M. Matoušek 3.8.2010 15:35

Re: Coz, takhle jit po podstate?

Tady tiká bomba romská a nikdo jí také nechce opravdu řešit.Dávky na děti bych přiznával pouze na tři,maximálně čtyři děti.Za pár let se v Čechách staneme menšinou díky politice vůči tomuto etniku.

H. Lukešová 3.8.2010 15:58

Re: Coz, takhle jit po podstate?

Nic takového. Přídavky jen na 1 dítě (jako v Číně), chceli-mít přistěhovalec více dětí, ať si to zaplatí. Proč my domácí máme živit děti přistěhovalců? Chtějí-li žít tady, ať se o sebe postarají.

H. Lukešová 3.8.2010 16:00

Re: Coz, takhle jit po podstate?

To platí nejen pro Romy, jak jste psal, ale také pro Araby, Pákistánce, Turky, černochy a další. Ať se starají sami o sebe! Proč živit přistěhovalce? My se také musíme živit sami.

T. Pansky 3.8.2010 1:06

Pane Drevojanku, ja verim, ze pan Matejka i vy mate pravdu. Proc?

Jak zni otazka: kterym smerem se vyviji spolecnost?  nebo ktery proud je lepsi?  Pan Matejka je zastancem tradicniho konzervativniho pohledu na spolecnost, ktera ma sve zakonitosti a svou historii.  Vy se divate na spolecnost spise z liberalniho uhlu.  Je ciste na kazdem cloveku, kterym smerem se rozhodne jit a jak zit.  Mnoha lidem vyhovuje zit anonymni styl zivota (prikladem muze byt zivot ve velkomeste, kde vetsinou ani neznate sve sousedy).  Jinemu cloveku vyhovuje vesnice ci samota.  Je tedy na cloveku, kterym smerem se vyda.  top0625top@hotmail.com