Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seD63u84š78a22n 47P79o89l14a21n72s32k10ý
Finálně i tak časem budou suroviny z Ruska pro Evropu výhodné a nezbytné. To víme všichni, ale ideologický pohled nám brání pochopit základní pravidlo podnikání: Obchod nezná bratra.
J15o53s42e37f 68J22e57l91í78n11e67k
Tak tohle základní pravidlo se Rusku šeredně nevyplatilo, když se bratříčkovalo s nacistickým Německem v době, kdy už Heinkely a Dorniery sypaly svůj náklad na Londýn.
F26r22a48n61t59i30š46e80k 24N68a52v33r81á31t64i55l
Ve skutečnosti je to Evropa, která se neobejde bez laciných a dostupných energetických surovin. Sázka na dovoz z nestalibních islámských regionů a drahých amerických produktů se nevyplatila a je jedním z důvodů, proč bruselský sojuz stále více ekonomicky upadá. Autor tady hauzíruje doměnkou, že do Číny se dováží ropa a plyn z přístavu Usť-Luga u Petěrburgu přes půl světa. Ve skutečnosti je to tak, že se do Číny dováží ropa a plyn z terminálů v Nižněsachalinsk, Nachodka a Sovětskaja Gavaň, což jsou sibiřské tichomořské základny postavené americkými a britskými firmami, odkud putují energetické suroviny nejen do Číny a Indie, ale americké tankery je dovážejí přes půl světa do Evropy.
M88i72r57o50s44l76a95v 71K35o98c13i98á20n
Ono je jedno, za kolik Evropa plyn a ropu dováží, protože si ji zdražuje sama.
R16o62m62a62n 27D61u10b97r28a40v83s74k91ý
Otázkou je, jestli po hypotetické normalizaci vztahů s Ruskem ještě bude mít Evropa za co ty ruské produkty kupovat, když se sama zbavila a zbavuje všeho, čím se dá něco hodnotného vyrábět a prodávat.
M17i41r61o30s59l16a14v 65K68o29c31i59á33n
Nebo čínské.
R49a25d75e36k 59L26á47v69i18č15k88a


je mi srdečně u prdele kde se to nakoupí ale chci aby to bylo levné.
T70o64m68á63š 56U70v42í73r75a
Nechcete korunu? Mám tupej vidiák osmičku...
V51l68a64d20i14m49í96r94a 53M47a42c41h12á93l22k83o31v91á
Pan Kechlibar je excelentní v historii. Do současnosti zanáší ideologii, to je pak každá analýza zkreslená.
P79r67o36k31o98p 35P71r59o94p46e49s
Analýza je dobrá, jen nepasuje do vaší ruské ideologie.
P19e96t86r 57H82á80k
Jojo, Rusko je v hrozným srabu. To je vidět na číslech o jeho ekonomice.
Číňan holt není hlupák. Ano, jsou státy, kterým záleží hlavně na tom, aby se páníček usmál, ale Čína to není - ty hledejme na úplně jiném kontinentu. Takže Čína vyjednává, a tvrdě.
Může se stát, že se teď na plynovodu Čína s Ruskem nedohodnou. Potom holt Rusům nezbude než to vozit loděmi (to je dražší) jako teď. Možná toho vyvezou i míň. Na druhou stranu když míň vyvezou, víc jim zbude. Na to, že plyn nebude za pár let potřeba, protože máme větrníky, zas tak moc nevěřím.
Závěr - ano, býval to skvělý zákazník, ta Evropa. A byl by, kdyby jí spojenci neodpálili roury... Tak jen aby ty peníze ještě v kapsách zákazníků z Festung Europa byly, když ten Festung dělá první poslední, aby brzo nevyrobil... ani budík.
P79e60t65r 31H20á28k
K těm nezamrzajícím přístavům: Ono se v Arktidě opravdu otepluje. Některé přístavy se stávají dostupnějšími. Chce to samozřejmě flotilu ledoborců, aby udržovala cesty.
L52u26k70á72š 57B67u70r55g78e34t
Dovolím si doplnit:
1) Globální oteplování otevírá cestu přes Severní ledový oceán. Je nepochybně v čínském zájmu tuto cestu využívat, přičemž tu pro Čínu zajímavou část samozřejmě kontroluje Rusko.
2) Potřeba plynu v Evropě bude hodně záviset na tom, zda se podaří prolomit ideologické hranice různých "taxonomií" Green Dealů a vrátit se k jaderné energetice.
R78o61m15a49n 29R68e38z48n54i54c59e54k
Mariane, jste celkem inteligentní a vzdělaný, navíc i sečtělý člověk. Proboha proč píšete tyhle snůšky nesmyslů? Proč naskakujete na tu anglosaskou Rusofobní obsesi?
Abyste ukázal, že jste taky lepší člověk? Jako byli náckové?
Slušní lidé nelžeou a nepodvádějí. Neporušují článek 5 smlouvy 2+4. Neporušují mezinárodní právo tím, že staví svoje útočné vojenské základny svým sousedům za zády. Neorganizují ani Oranžové revoluce, ani Euromajdany. Nemění svoje závazky a statuty podle momentální nálady. Nepodepisují mezinárodní smlouvy s úmyslem je obratem zradit a využít čas zrady na vlastní vyzbrojení. Nese.... nevměšují se do vnitřních záležitostí jiných států, zejména pak v žádném případě nemění volební výsledky.
Tohle nedělají lepší lidé, to dělají ***** (každý si příslušné označení dosadí jistě sám). Svojí snahou patřit k lepším lidem se řadíte právě k těmto *****. A toho podle mě nemáte zapotřebí.
Tak se na to Proboha už vy...kašlete.
P43r49o55k83o28p 22P42r33o65p69e69s
No, asi budete *****!
Vlastně, určitě!
V48í83t15ě37z62s23l90a33v 90C70í84r27k34v51a
Uvidíme co bude, jestli speciální válka vůbec jednou skončí. S rozumnější vládou se obchodovat dá, ale idiot (západní) se pozná podle toho, že čeká při stejných postupech jiné výsledky.
Extrémní globální liberalismus přinesl zranitelnost Západu, strategicky likvidační závislost na čínských komponentech, bateriích a ruských surovinách.
Pořád je ale tato ideologie živá v evropských palicích, podtrhnuta extrémy levicového progresivismu s multikulturalismem a sebeobviňováním
Přístup k energetické závislosti na jednom zdroji nám dal facku v roce 2022 ale nevím jestli byla dostatečná.
B43a60y20o 32X27x
Válka milý pane Církvo neskončí - začne. Bude vyroben konflikt napadení NATO a bude se konečně čerpat z nazbrojených zdrojů a bude se osvěžovat ekonomika. Tak to bylo a tak to opět bude.
L75U65D67Ě96K 81E30R26B72E49N
Dluh Ruska HDP je 17,2 %.
Dluh USA v HDP Je 132%.
Rezervy Ruska 650 miliard dolarů.
HDP Ruska měřeno v PPP je čtvrtá největší ekonomika světa a největší v Evropě.
Pan Kechlibar stojí na té správné hodnotové straně a vždy si rád kopne do Ruska.
Pan Kechlibar publikuje info, které stáhne z internetu ,něco málo přidá, ale hlavně si dělá PR své literární tvorby.
Kupte,kupte,kupte od Kechlibara.
Jaké je HDP zaostalé země jménem Bulharsko ?
P57r23o55k68o18p 91P66r64o24p41e74s
A chtěl byste žít v Rusku? Pokud ano, proč tam nežijete?
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz