Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Foto

Německý kancléř Olaf Scholz a portugalský premiér Luis Montenegro tvrdí, že nenastal čas na uznání Palestinského státu poté, co tak učinily tři další evropské země.

„Nemáme žádný důvod uznat Palestinskou samosprávu jako samostatný stát,“ řekl kancléř Olaf Scholz na tiskové konferenci po jednání s portugalským premiérem Luisem Montenegrem, kterého citovala agentura AFP.

„Není jasné území státu a další otázky s tím spojené,“ dodal.

„To, co potřebujeme, je řešení vyjednané mezi Izraelem a Palestinci, které se rovná řešení dvou států... ale k tomu máme ještě daleko,“ řekl Scholz a dodal: „Symbolické uznání státnosti nás k tomuto cíli dál neposune“.

Na stejné tiskové konferenci Černá Hora uvedla, že Portugalsko také „není schopno“ uznat palestinský stát.

„Čekáme na další projednání (souvisejících) otázek v rámci Evropské unie,“ dodal.

Jejich vyjádření následovala po oznámení Irska, Norska a Španělska, že příští týden hodlají uznat „stát Palestina“.

V reakci na to ministr zahraničí Israel Katz nařídil okamžitý návrat izraelských velvyslanců v Norsku a Irsku do Izraele.

https://www.israelnationalnews.com/news/390517

RM

pozn. --no, autore--s tou druhou sv. válkou si už nejsem tak jistý---dnes je nám denně vtloukáno do hlavy, že svět nebojoval proti Němcům, nýbrž proti jakýmsi nacistům. takže tak. 8-o

PD

Němce vedli nacisté, s tím nic nenaděláte.

FS

Výborná analysa !! Děkuji autorovi nejen za tento článek,. ale i za všechny ostatní, které dosud publikoval. Všechny jsou skvělé a pravdivé !!! V

JP

V noci z 16. na 17. května 1948 byl v Palestině slavnostně vyhlášen židovský stát - Izrael. Hned tu noc bombardovala arabská letadla izraelské hlavní město Tel Aviv.

Nejprve si to uvědomme a teprve pak vykládejme nesmysly, které se nám hodí do krámu!

VK

A díky našim letadlům se Izrael ubránil.

JN

Včera jsem slyšel názor amerického analytika Rittera, který se domnívá, že Izrael přestane být místem k žití a že ho obyvatelé začnou opouštět.

JP

A proto se tam stále stěhují. Třeba z Francie nebo Německa. Že by považovali Israel přes všechny problémy za bezpečnější místo k životu?

FN

Dovolím si v textu udělat malé změny, kde nahradím Palestinu Kosovem: "Srbsko nikdy nedopustí vznik nezávislého Kosova. Již to jednou udělal, když umožnil Kosovu skutečnou autonomii a krutě za tuto chybu zaplatil. Srbové nejsou pitomci, ze svých chyb se poučili. Z Kosova bude protektorát, pod plnou vojenskou kontrolou Izraele a samospráva bude podléhat vládě v Bělehradě." Líbí? Nelíbí? Měřit všem stejným metrem!

PD

Na Balkáně se málokdo poučí ze svých chyb. Srbové zaručeně ne.

DL

Pan Matusinsky perfektně trefil hřebík na hlavičku. Co k tomu dodat? Snad jenom to, že je to především to pokrytectví a dvojí morálka, kvůli které člověk ten Západ prostě už nemá rád! Vůbec nezávidím Israeli jeho postavení a doufám, že se nedá na své cestě zviklat.

Foto

Hamás jsou palestinští Arabové a palestinští Arabové jsou Hamás. Hamás prorostl do těla tzv. Palestinců. Na zvěrstev proti Židům poblíž Gazy se účastnili i obyčejní Gazané, ne pouze bojovníci Hamásu, nechápu, takovou oblibu tzv. Palestinců u progresivní levice.

V Gaze nejsou žádní nevinní civilisté, ale teroristé a civilní zastánci teroru. Izraelští vojáci bojují čistě, férově vůči nepřátelských civilistů navzdory tomu, že se od teroristů neliší.

Jistěže je asi nereálné zničit celý Hamás, protože by Izraelci museli vyhladit všechny tzv. Palestince, což by však skutečně byla genocida. Takže budou muset bojovat s ozbrojenými palestinskými teroristy neustále. No co, Izrael přežil dodnes, kvete, prosperuje neustále i na pozadí války, tak se tak bude dít i neustále. Prosperovat za války, užívat si života a zároveň bojovat proti teroru.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz