11.4.2021 | Svátek má Izabela


Diskuse k článku

OSOBNOST: Thomas Sowell

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 6.4.2021 11:29

Cituji z článku: "... Nutno při promýšlení myšlenek Sowella připomenout, že jde o 30 až 40 let staré úvahy, které právě svou aktuálností dokládají, že řešíme v podstatě stále a tytéž problémy. ..."

Komentář:

Dnes řešíme již jiné kritické problémy. Lidé jsou sice geneticky stále stejní (více, méně), ale podstatně se změnil technologický vývoj.

Takže zapomeňte na citace z dob Karla Marxe (něco jako Slovo Boží) a všimněte si raději nedávné seriózní (tzn. neideologické) předpovědi: V průběhu 30. let 21, století, díky technologickému pokroku, v USA vznikne již potenciál pro zavedení Minimálního nepodmíněného příjmu (UBI - Universal Basic Income) pro každého amerického občana. Díky vrozené konkurenčnosti/soutěživosti v lidských genech, ale nezavládne jen bezbřehá lidská spolupráce (komunismus).

T. Hraj 6.4.2021 13:23

Nechápu, proč se Peter Robinson zdržuje s Thomasem Sowelem a nepozve do Uncommon Knowledge vás, abyste pohovořil o tom co nás doopravdy pálí, o těch "jiných kritických problémech".

M. Pivoda 6.4.2021 17:38

Obraťte se, prosím, na českého Všeználka, Karla Šebestu, který se zde prezentuje jako agent Milan Prokop. On vám to vysvětlí.

P. Milan 6.4.2021 18:08

To není nic těžké k vysvětlení, Peter Robinson se chce dozvědět něco zajímavého, ne jak Pivodu z montovny odevšud vyhodili, Gates věští a bude zaveden ekonomicky (nejenom) neúnosný nepodmíněný příjem.

M. Pivoda 6.4.2021 19:22

Karel Šebesta zde připomíná, že v České republice třicet let fungovala mafie, které se noblesně říká demokracie.

Více jsem ochoten promluvit u eventuálního soudního řízení. Doufám, že tam by mne v Česku nechali promluvit.

P. Milan 6.4.2021 20:47

Spíš u docenta Chocholouška, než u soudu, agente Akáte.

M. Pivoda 6.4.2021 21:40

Karel Šebesta (agent Milan Prokop) je psychopat, který si myslí, že stojí nad zákonem, který nemusí respektovat.

V tom je jeho hlavní osobní problém.

A tím také se ukazuje na velký problém české polistopadové demokracie.

P. Milan 6.4.2021 22:55

Vy nejste zákon, diplomovaný nejlepší mladý zlepšovateli ve velkém strojírenském podniku, Pepíku montovno, agente Akáte.

Jen takový malý přisírač, tehdy i teď. Ti existují i v demokracii.

M. Pivoda 6.4.2021 19:48

Náhodně jsem zalovil v diskuzi na Neviditelném psovi v roce 2019. Kopíruji níže jednu ukázku toho, jak se český Všeználek Karel Šebesta agresivně vnucoval do diskuze jiných, ohledně budoucnosti světa:

M. Pivoda: Pro J. Vintera ohledně "čirého šílenství". Asi jste nezapočítal do své úvahy o budoucnosti probíhající intenzívní technologický rozvoj. Jako šílené se určitě laikům jevily i technologické projekty Elona Muska. Jeho firmě Tesla prorokovali ekonomové smrt již od samého počátku. A? ----- Váš příspěvek -----

Jméno: Milan Prokop, Datum: 11.10.2019 13:36, Předmět: ... Tesla zatím stále prodělává a bez státních dotací a daňových úlev by byla úplně v (_!_). To jste zvolil špatný příklad. Nestárnete, náhodou?

Závěr: Mám zanedbané jiné činnosti, chybí mi čas, než abych zde (hledáním na internetu) ukazoval minulé slinty ekonomického a technologického mimoně Karla Šebestu (agenta Milana Prokopa). Odborníka na budoucnost světa pohledem z české montovny.

P. Milan 6.4.2021 20:46

Nejlepší mladý diplomovaný zlepšovateli , původem Pepíku z montovny, v okamžiku napsání to byla pravda a i nyní Tesla skoro nevydělává.

Našel jste dobrou ukázku ...

... své neinformované hlouposti.

M. Pivoda 6.4.2021 21:36

Krel Šebesta nezná poslání firmy Tesla.

P. Milan 6.4.2021 22:57

Možná ne, to se ho raději zeptejte. Jisté je, že ho neznáte vy, nejlepší mladý zlepšovatel (designér) ve velkém strojírenském podniku.