18.5.2021 | Svátek má Nataša


OSOBNOST: Kdo ještě zbývá?

22.2.2021

V ten den, kdy měla být upevněna další čtyřletá cesta ze zajetí politické korektnosti, multikultu a snahy proměnit Ameriku podle přání prezidenta Baracka Obamy a do které vstoupil muž ztepilé postavy a zajímavých předvolebních slibů, které pak, když usedl do Bílého domu, jeden po druhém plnil spolu s úsilím o zachování svobod a demokracie a znemožnění návratu do neslavného temna minulých, svobodě nepřejících režimů.

Volby 3. listopadu v USA rozmetaly toho dne dílo Donalda Trumpa. (Záměrně nezmiňuji problematický průběh voleb.) Nastává návrat do časů totalitních, časů rozbujelé cenzury, a to v zemi, která dosud byla považována za kolébku svobody a demokracie. Není dnes přebohatý počet mužů ojedinělých vlastností, kteří svůj profesionální život zasvětili boji za zachování hodnot, pro které svět bojoval ve dvou válkách s výsledkem dosud trvajícího 75letého míru. Politici a vysocí hodnostáři ovlivňují běh světových událostí. Ale dnes, v době tak vyspělé informační techniky a technologie (bohužel snadno zneužitelné, jak se ukazuje v posledních týdnech ve Spojených státech amerických) více než jindy platí, že kdo má v rukou sdělovací prostředky, má moc. Takový význam měli a mají žurnalisté a televizní osobnosti.

Rush Limbaugh

Rush Limbaugh

Takovou osobností, a jednou z nejvýraznějších a bojujících každým slovem za uchování svobody a demokracie v časech, které tomu nepřály a právě v době nejposlednější nastalé cenzury ve Spojených státech tomu nepřejí, byl Rush Limbaugh. Obávám se, že se Amerika a s ní i západní Evropa dobrovolně vydaly se na cestu, kterou historie prokázala jako špatnou a nebezpečnou, neboť na ní jsou lidé zbavováni atributů nejcennějších, svobody slova a názoru, shromažďování, což vede, odvážím se říci, ke smrtelnému nebezpečí.

A tomu ze všech svých sil a schopností po léta čelil Rush Limbaugh, který minulý týden zemřel po prohraném boji s nemocí ze všech snad nejhorších. Svým neohroženým postojem proti všemu, co demokracii a svobodu v jeho zemi ohrožovalo, bojoval jako málokdo, na radiových vlnách i na obrazovkách televizí a monitorech počítačů. Počet jeho posluchačů stoupal rok od roku. V nejposlednější době se stal jednou z nemnoha významných osobností, které v úžasu a ohromení sledovaly šířící se temno padající na vše, co činí svobodnou zemi takovou. Na jeho Ameriku. Jeho láska k ní zněla z každého slova, jeho projev byl podložen fakty, jeho energie, s níž hájil to dobré, co ještě z poměrů v Americe zůstalo, byla obdivuhodná, a to i v posledních měsících, kdy už věděl o svém osudu. Není bez opodstatnění, že byl zván Doktorem demokracie. Nepřekvapilo tedy, když mu na jednom shromáždění vloni první dáma Melania připnula na hruď řád oceňující jeho práci a dílo.

Sledoval jsem jeho pořady, nikdy by mne ale nenapadl jeho věk. Když zemřel, bylo mu teprve 70 let. Vyzařovala z něj úžasná energie, na osud bohužel nestačila. .

Zůstává dosud někoilk žurnalistů a TV osobností, kdož mohou a snad i budou pokračovat v tom, zač Rush Limbaugh tak obdivuhodným způsobem, svými přesnými a fakta respektujícími slovy bojoval. O tom, že to byla slova významná, svědčí ohromný počet jeho posluchačů. Snad budou jeho kolegové ve stejné cestě, jakou se Rush po léta ubíral, pokračovat...Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.