7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jurajda 30.4.2009 20:36

Sebrat všechno vedoucím arabům aby z nich byli žebráci a bezdomovci!

To by jim spadnul hřebínek

Ludva 30.4.2009 19:11

Re: Pan generalmajor

No katastrofa je především duch a vzělání Českého národa nabytého po hospodách a o dějinách Blízkého východu vědí PRD!!

Sigmund 30.4.2009 19:09

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Tak to už jsou dva.... :-)

kopretina 30.4.2009 19:06

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Zkrátka velká část. Bangladéšský novinář řekl, že si Židé holocaust zasloužili, palestinský politik řekl, že Hitler byl Alláhův trest Židům.

Sigmund 30.4.2009 18:51

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Jak VELKÁ část,ale přesně....? :-) 

kopretina 30.4.2009 18:51

Re: Nejhorší je,že!

Tak to je něco jiného. Druhá světová válka byla složitá a nebyli to Spojenci, kdo začali válku. Ale myslím si, že Spojenci většinou bombardovali průmyslová centra, kde se vyráběly zbraně, ne civilní cíle. I když zbombarodování Drážďan byl terorismus. V Drážďanech nebyl žádný průmysl. Jinak husité byli teroristi, i když bojovali proti zkažené katolické církvi, jejich metody jsou pro mě nepřijatelné a křižáci byli teroristi a vrazi. Zabíjeli nevinné Židy a muslimy. Křižáků jsem se nikdy nezastávala.

kopretina 30.4.2009 18:48

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Protože velká část muslimů antijudaisty jsou.

Yussuf K 30.4.2009 18:47

..jde o vec taktiky, general de fakto navrhuje pouziti vetsi sily nez nyni....

...s tim, ze by se po srazkach nemuselo jednat pres egyptany apod.  Jako vetsina ostatnich muslimskych statu, je i Egypt celkem totalne zkorumpvany, a co se tam podepise, to se vetsinou na egyptske strane tak nejak moc prisne nedodrzuje.

Blazni z Hamasu operovali s 50-letym primerim - bylo by mozne je vzit za slovo, ovsem s tim, ze nedodrzovani  by israel dusledne vojensky trestal.  Nedodrzovani smluv je osvedcena arabska tradice, ktera ve svem dusledku prinesla drivejsim piratskym statum v alziru, tunisu a maroku cca 150 let francouzske okupace.  Zidesamozrejme nejsou jedini, kdo mel s mirumilovnym islamem nejake trable - arabsti korsari pustosili zapadni krestanske stredomori cca 300 let. Problemy skoncily rozbombardovanim a okupaci alziru v letech 1820-1830. 

Tez vznik US marines byl podminen problemy s mirumilovnym islamem - prvni nasazeni marines bylo proti arabskym piratum v Tripolisu. 

Sigmund 30.4.2009 18:32

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Proč je "podpora" Muslimů podporou antijudaismu?

kopretina 30.4.2009 18:30

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

No muslimský antisemitismus se datuje již od raného středověku. I v muslimských státech byli Židé zavíráni do ghet, museli nosit veřejné označování, někdy byli nuceni násilně konvertovat na muslimskou víru.

Jinak o vzniku Izraele se s Vámi bavit již nebudu, o tom jsme se bavili mockrát, já Izrael jednoznačně podporuji, Vy podporujete muslimy (tím však podporujete i muslimský antijudaismus /antisemitismus/). I když ne všichni muslimové jsou proti Izraeli, jsou i muslimští sionisté-Arabové pro Izrael- arabsforisrael.com

Sigmund 30.4.2009 18:29

Re: Nejhorší je,že!

Takže teroristé byli angličtí a američtí piloti bombardérů za 2. světové války? Teroristé byli Boží bojovníci? Teroristy je třeba nazývat Křižáky? Čechy obsazující Slovensko? Mne to stále tak jednoznačné nepřipadá... :-(

Yussuf K 30.4.2009 18:17

Ctete Jerusalem Post - PA soud odsoudil k smrrti starce, ktery prodal....

......domek zidum. Jest to zarna ilustrace civilizovanosti a mirrumilovnosti "umirnene palestinske samospravy".        http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1239710821246&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull

Existence bizarni fatwy (za prodej nemovistostyi zidum je urezani hlavy) ktera je soucasti pravniho systemu tzv "umirnene palestinske samospravy", dobre ilustruje nekolik veci:

1) povidacky o kradezich pudy zidy jsou vedome lzi  - palestinsti tzv "zakonodarci" ve skutecnosti vidi, kde je problem - zide pudu kupuji a kupuji ji za nemale penize, ktere prodejce prirozene pozaduje za to, ze mu uvedomeli souverci uriznou hlavu , at jiz v jerusaleme, nebo nekde na uteku pred palestiskou "spravedlnosti". .  

2) takto jest tomu jiz od 30 let, kdy palestinci zacali poradat pogromy na jine palestince, kteri meli tu drzost zidum pudu prodat, a na zidy, kteri meli drzost pudu koupit. Ilustruje to pravni citeni islamske obce - prava jednotlivce nakladat s majetkem jsou cca nula, pravo "islamu" ci "naroda" jest vsim - v tomto punktu si musel velky jeruzalemsky Mufti a SS-standartenfuehrer ohromne rozumet se starym Adou. Toto jest tez duvod, proc vetsina islamskych statu funguje tak jak funguje - jako tradicni orientalni despocie.

3) Pristi palestinsky stat nebude o mnoho lepsi nez soucasna PA - spise bude o mnoho horsi - je mozne ze se vsech kormidel uchopi mene opotrebovani fanatici z Hamasu a sve protivniky jednoduse vyvrazdi. . Ponechani uplne suverenity tmarsko-diktatorskemu a fanatickemu rezimu nebude asi jeste dlouhy cas mozne - bez rizika totalni raketove a tankove valky apod....

Sigmund 30.4.2009 18:09

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Ale jistěže se občas přiostřilo. Tyto věci často vznikaly z nějakého imbecilního důvodu nebo ambicí nějakého zakomplexovaného buranského vladaře někde v "horní,dolní,ale prý muslimské zemi". Nicméně,v principu byli Židé stejně jako Křesťané (jako lidé Knihy) chráněni. Takového zacházení se myslím Židům jinde na světě nedostávalo. Nynější antijudaismus (slovo antisemitismus mi přijde v tomto případě jako nesmysl) se mezi Muslimy začal rozšiřovat až od onoho nešťastného vzniku státu Izrael.

Externi Konzultant 30.4.2009 18:06

Izrael musí mluvit s Hamásem

Navrhuje provozovat komunikaci podle nasledujici osnovy: 1) Uvod

2) Ratatatatatatatatata

3) Wroiuuuuuuuum. Buch, buch, buch.......

4) Tatatatatatatatatata

5) Zaver (Kopy, kop, diru, smyk, smyk a prach jsou a v prach se obrati)

kopretina 30.4.2009 17:58

Re: Nejhorší je,že!

Je rozdíl, nacisté vraždili nevinné bezbranné lidi. Muslimští teroristé (ne všichni muslimové) nejsou nevinní a bezbranní lidé. Rozdíl mezi teroristou a bojovníkem za svobodu je, že bojovník za svobodu většinou nevraždí civilisty, zatímco teroristovi je to jedno, terorista vraždí zejména civilisty. Kubiš s Gabčíkem nebyli teroristé, nevraždili německé civilisty.

kopretina 30.4.2009 17:55

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Nic to však nemění na tom, že i muslimové páchali pogromy na Židy. Křesťané samozřejmě páchali více pogromů než muslimové, ale ani muslimové nejsou bez viny.

Sigmund 30.4.2009 17:28

Re: Nejhorší je,že!

No,neberte to jako provokaci,ale stejně postupovali nacisté. Také inzerovali,že se terorismus nevyplácí. Někdy to odnesla jen rodina,jindy se svezla celá vesnice.... A vůbec - to slovo "terorismus". Jaký je rozdíl mezi teroristou a bojovníkem za svobodu? Kde je hranice? Byli Kubiš s Gabčíkem,kteří zabili Říšského protektora teroristé?

iko 30.4.2009 17:12

Re: Nejhorší je,že!

presnost zbrani sa nezvysuje preto, aby usetrili nepriatela; ale aby usetrili nevinnych civilistov

iko 30.4.2009 17:12

Re: Nejhorší je,že!

vojna nie je rytiersky turnaj. Tam niekedy i tisic oci  za jedno oko nie je privela  tam musite prezit...

Sigmund 30.4.2009 17:10

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Tamerlan nebyl žádný muslim. Byl to Uzbek,který se sám prohlásil Čingisovým potomkem. :-) Útočil na kohokoliv koho potkal. :-) Zničil nějaký muslimský stát v Indii a jeho útok na Blízký východ byl vlastně útokem proti muslimům. Nemyslím že tedy patří do Vaší statistiky "ošklivých antisemitických muslimů"... ;-)

iko 30.4.2009 17:10

Re: Jak vypadala muslimská tolerance k Židům?

Doplatia vzdy ti najslabsi; to je analogicke ako sikana v skole. v tom vycte pogromov nie raz fungovali i krestania, i oni boli slaba a pasivna mensina.

sikanovany/vrazdeny/zneuzivany je ten, kto sa necha... "toť pravda odvěká"

kopretina 30.4.2009 17:03

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

To nevím, okopírovala jsem to v wikipedie. :-P

kopretina 30.4.2009 17:02

Re: Jak vypadala muslimská tolerance k Židům?

To doopravdy nevím. Nevím, proč nacisté, křesťané a někdy muslimové Židy pronásledovali. Křesťané a muslimové chtěli Židy obrátit na víru, ale proč nacisté prosazovali tak agresivní, brutální, nelidský antisemitismus, to doopravdy nevím. Bohužel se příliš křesťané Židů nezastali. Byla trapná situace, když do luteránského kostela šli křesťané s Davidovou hvězdou. Luteráni se pokřtěných Židů nezastali. A papež Pius 12. také nejednal nejlépe.

Sigmund 30.4.2009 17:00

Re: Pepíčkovi. Kdo zabíjel více, muslimové nebo Židé?

Tamerlan byl muslim? 8-o

Sigmund 30.4.2009 16:56

Re: Jak vypadala muslimská tolerance k Židům?

Ále,ďábel... Myslím to vážně. Židé tak jiní nejsou. Nejedí lidské maso,nechodí nazí,nemají sedm nohou,neliší se. Pamatuji se,že když jsem jako dítě poslouchal o holocaustu,nechápal jsem o kom je řeč,co jsou ti Židé zač a jak se poznají. Nechápal jsem proč si Národní socialisté vybrali za terč právě je. A stejně tak nevím,proč stejně volily prakticky všechny národy Evropské a dle Vašich výše uvedených údajů i mnohé jiné. Tak tedy proč? Provokují snad něčím? Dělají něco co jiné popouzí?

kopretina 30.4.2009 16:41

Re: Nejhorší je,že!

Izrael tím, že likviduje domy teroristů,chce právě zastrašit budoucí teroristy. Ukázat, že se nevyplatí páchat terorismus.

kopretina 30.4.2009 16:39

Re: Jak vypadala muslimská tolerance k Židům?

Proč? To je otázka, kterou si klade mnoho lidí. Jistě, Židé jsou jiní, ale zasloužili si to? Zasloužili si Židé zabíjet? Odpověď je na snadě. Ďábel. Ďábel nenávidí Bohem vyvolený národ, atakuje s ním samotného Boha. Co jiného, než zničení Židů, by dokázalo neschopnost Boha. Ano, Ďábel je bohem antisemitismu.

Sigmund 30.4.2009 15:44

Re: Jak vypadala muslimská tolerance k Židům?

Tak mne tak napadá,proč vždycinky Židé? Jasně, genocida postihla i jiné národy (Armény,Bosňáky atd.),ale většinou to byli Židé,kdo byl takto postižen. Často přemýšlím proč? Vzhledově se tolik neliší, náboženství a oblékání nepovažuji za nijak provokující... Tak proč oni? V Evropě zřejmě není jediná země, kde by na ně v historii nepořádali hon. Tak proč oni?

Palivec 30.4.2009 15:42

Hezká myšlenka

V nadpisu článku je uvedena hezká myšlenka že Izrael musí mluvit s Hamásem.Poněkud ale obchází skutečnost že je to právě Hamas který jakýkoliv dialog s Izraelem odmítá

pepíček 30.4.2009 14:38

Re: Nejhorší je,že!

A já jsem si naivně myslel, že právě proto, že Izrael má lepší a přesnější zbraně, tak by počet obětí zabitých IDF měl být výrazně nižší, než počet obětí zabitých palestinskými teroristy, kteří nevybíravě cílí na všechny civilisty. A vida, tak ono je to přesně naopak...