24.5.2022 | Svátek má Jana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Adler 16.2.2010 0:39

Re: Pěkný

jonatane, zadam o satisfakci, sejdeme se u lesa v pet rano, nabizim sukovice: oznacit me za socana je totiz urazka ...

P. Adler 16.2.2010 0:36

Re: olympiada ve Vancouver

pane, krome toho, ze jsem ve vancouveru nejakou dobu bydlel a zajizdim tam (z edmontonu) pomerne pravidelne, bych rad dodal, ze jsem vyslovne odmitl nabidku prace na teto olympiade, a soucasne jsem mezinarodnim olympijskym papalasum poradil, aby se uz vickrat neptali ...

ale ano, cast investic byla soukromych, s tim, ze si to firmy odecetly z dani, cili o zminene castky obraly statni rozpocet, ale VETSINA investic je ze statni kapsy, vcetne zmineneho pripadu icbc, jejich prispevek se neobjevi ve vladnim vyuctovani, nicmene to vlastne vladni prispevek je, nebot icbc je tzv. podnik patrici korune (crown corporation) ... kolik prispely dalsi podniky, ktere patri vlade b.c.? vite to? podival jste se na rozpocty b.c. hydro, b.c. ferries a podobnych? ja ano ...

a to uz nemluvim o takovych drobnostech jako je (treba) naklad na zabezpeceni bezpecnosti her, ktery z puvodniho rozpoctu skocil ctyrikrat smerem vzhuru ...

nu?

P. Adler 16.2.2010 0:30

Re: Nemyslím, že je to tak jednoduché

doslo k nedorozumeni: sportovci a sportovkyne maji sve sponsory (a navic sem tam nejaky ten statni prispevek), zatimco poradani her se stalo stalo soucasti nejruznejsich casti statnich rozpoctu ...

J. Pašek 15.2.2010 16:43

Emil Zátopek

Helsiky Olymiáda 1952 = Emil Zátopek vyhrál marathón  = zlatou medaili = čas 2:23:031

Dnes nejrychlejší marathónci? Ethiopiec 2:03:59  . . Angličanka 2:15:25 . . . Jak to asi bude dlouho trvat než to žena uběhne pod 2 hodiny? . .

Trochu z historie:   Název a délka trati se odvozují z legendy o řeckém běžci jménem Feidippidés, který měl údajně po bitve u Marathónu v r.  490 př. n. l. .  nést zprávu o vítězství Athéňanů nad Peršany z Marathónu do zhruba 39 km vzdálených Athén a tam se slovy  -  „Zvítězili jsme“ vyčerpáním zemřel.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Phidippides.jpg

 

V. Skalová 15.2.2010 12:47

Re: Nemyslím, že je to tak jednoduché

Tím ale neříkám, aby se to přestalo hlídat a kontrolovat.

V. Skalová 15.2.2010 12:45

Nemyslím, že je to tak jednoduché

IMHO ze státního už sportovci moc nedostanou, rozhodně míň, než všelijaká rádoby "superintelektuální" divadelní představení, či filmové hrátky různých "zasloužilých". A aspoň podle mě, v TV je to ta nejlepší reality show, co znám. Ta dřina, ale i radost z pohybu a úspěchu, ale i slzy z prohry, jsou reálné, i když semtam něco zobnou. Nakonec je to jejich život a jejich zodpovědnost, co s ním udělají.

V. Dostál 15.2.2010 11:39

Bohužel je všechno pravda

Autorem popsaná fakta jsou pravdou, ovšem dost otřesnou. Naneštěstí se podobné praktiky týkají i paralympiád. Pravda, pro zúčastněného sportovce jde o nevšední zážitek - ale za cenu ničení vlastního zdraví! Takže pan Michal nemá pravdu.

Čestné zápolení se dnes odehrává pouze při soutěžích na nejnižších stupních, které jsou organizovány dobrovolnými tělovýchovnými organizacemi Sokol a ČASPV. Avšak i z těchto organizací jsou vybíráni olympionici! Kam se poděl předválečný sokolský ideál "Ni zisk, ni slávu"? Ještě žije (v uvedených soutěžích a v dobrovolné = neplacené činnosti cvičitelů), ale skomírá. Umře úplně?? A nebo se najdou další (noví) altruističtí obětavci, jichž měl náš národ v meziválečném období aspoň milion?

Jan S. 15.2.2010 10:09

olympiada ve Vancouver

Vazeny pane,

verim,ze jste studoval dejiny olypmismu,nicmene bych doporucil navstivit B.C. a trochu se porozhlednout.Jiz vubec nemluvim o tom tam trebas chvilku zit,neb to otevre oci.Tato olympiada,jak jiste vite,je financovana temer ze soukromych zdroju,vyjimky potvrzuji pravidlo.Neco takoveho,jako mistrovstvi v Liberci,v Canade neni mozne.A tech kritik,tykajicich se pocasi a vseho ostatniho,tech je snad uz dost.Mozna by tez nebylo spatne se rozhlednout predevsim zde.Vsak se to zpivalo v te nadherne pisni z dob naseho detstvi "dym z tovaren,houfy deti nad piskem,staci se jenom porozhlednout,kolik je kolem kras...."

Michal 15.2.2010 10:08

Článek je příliš negativní

Obecně k tomu jak olympijské hry vznikly od dekadentního Řecka,  původního úmyslu zakladatele moderních olympijských her až po nesení olympijské zástupci Hitlerjugent - nic z toho nemíním zpochybňovat veřím, že to tak bylo. Co ovšem nechápu je to proč bych na základě těchto věcí měl olympiádu obecně brát jako podvod a nějak odsuzovat. Myslím, že spousta dobrých věcí vznikla na špatném základu a naopak, taky byla nejprve atomová bomba a pak teprve zdroj energie.

Co se týče promrhaných peněz a toho kdo se na tomto podniku napakuje v tom s Vámi souhlasím, bohužel olympiáda je dle mého názoru jen kapkou v moři a příčina je obecnějšího charakteru a zase jen v přístupu k životy většiny lidí (a nemíním si tu hrát na tu druhou stranu i já jsem jedním z nich). Ohledně tohoto doufám, že  u nás se snad žádná neuskuteční, protože by z toho byla jen mezinánorní ostuda a krachující finance.

Co mi v tom článku chybí a proč ho hodnotím negativně je, že je příliš jednostranný. Olympiáda je podvod a hotovo... To co přináši na druhé straně? Nějaká motivace pro lidi, kteří by místo sportu zkončili třeba kdo ví jak? To, že pro někoho je sport životní styl (a za to si rozhodně nezasluží žádné odsuzování i když věřím, že pro někoho je to nepochopitelné)? Co paralympijské hry? Co vítězství, které si ten daný sportovec třeba bude pamatovat do smrti jako nejhezčí okamžik? ...

Myslím, že se dá na olympiádě víc věcí obdivat než odsuzovat.

P.S. Omluvte pravopisné a stylistické nedostatky :)

Karbaník 15.2.2010 10:02

V mých očích jste se poněkud shodil, pane Adlere

Je mi to docela líto.

Náčelník Skvrnitý ocas 15.2.2010 10:00

Co je lepší

Co se mě týče, raději se podívám v televizi na olympiádu než třeba na zasedání senátu. Obojí stojí zhruba stejně, obojí je stejně zbytečné.

janoryna 15.2.2010 9:58

vrcholový sport je soutěží farmaceutů.

vymyslet drogu, která dosud není na seznamu a analytiků, kteří ji najdou. dále fiziologů, kteří na základě rychlosti vylučování stanoví způsob aplikace. a jedem dál..

j 15.2.2010 9:56

Re: Žádná positiva nejsou

jestli máte takovou starost o zdraví lidí, začněte bojovat za zdravou výživu a proti všem legálním i nelegálním drogám, takhle to vypadá, že jediná vaše starost je, že špičkoví sportovci si mohou sportem vydělat slušné peníze, což vám vadí

unregistered pig 15.2.2010 9:54

No jo, pane Adlere,

ale úplně stejně byste mohl argumentovat tím, že Státní opera nebo divadla užírají ze státního rozpočtu mraky peněz a slouží "jen" desítkám tisíc lidí. A ani tam dotace nebudou křišťálovější než křišťál.

j 15.2.2010 9:52

Re: Ach jo

samozřejmě, že fór, jak jinak, já bych zase nechtěl dávat moje daně dávat třeba na muzea nebo divadla ale rozhodně, kvůli tomu,  nebudu z herců dělat vyžírky a kádrovat je

MLOK 15.2.2010 9:49

Re: Ach jo

Jako fór - dobrý :-))

Kdybyste měl pravdu, pak bych opravdu byl spokojený. "Vtip" je v tom, že příliš mnoho "termitů" se snaží s větším či menším úspěchem vyprazdňovat naše (mojí i vaší) kapsy, aby si naplnily na náš účet kapsy svoje - samozřejmě pod "bohulibým" pláštíkem.

DS 15.2.2010 9:45

Re: asi muj posledni prispevek,

Tak nenávistný článek může napsat jen starý závistivý páprda!Co ty peníze co se dávají na kultůru.Za to by také mohlo být plno škol a nemocnic.Sportování mládeže je jejich ochrana před drogami a jinou činností z nudy,která by jim zničila život.Co peněz se vyplýtvá na různé povaleče a lidi,kterým se nechce pracovat,jen natahují ruce ke státní kase a to vám nevadí?Že si spolek KSČSSD za přispění KDU kupuje voliče za peníze daňových poplatníků,to stojí mnohem víc a to vám také nevadí?

MLOK 15.2.2010 9:42

Re: Žádná positiva nejsou

Slova - slova - nic než slova jonatane! "Kobylka" má pravdu. Zkuste se někdy zeptat sportovních lékařů, co ti si myslí o zdravotním stavu VRCHOLOVÝCH! sportovců. Dvacetiletí mají kloubní aparát často v daleko horším stavu nežli nesportující 70ti letí důchodci. To jsem si nevymyslel.

     A ještě něco. Kdysi v rámci psychologického výzkumu dali lékaři vrcholovým sportocům tuto otázku: "Představte  si, že máte možnost požít medikament, po kterém budete zaručeně nejlepší a získáte olympijskou medaili. Je zde ale riziko 50:50, že při tom můžete zemřít. Využili byste tuto možnost?" Nadpoloviční většina kupodivu souhlasila. Ptám se: "Je toto ještě čistý - amatérský sport?"

     Silných sportovních jedinců, kteří si ze sportu neuděli jedinou modlu a sportují pro radost si vážím i já. Nevážím si ale lidí, kteří egoisticky odsuzují každého, kdo má jiný názor než mají oni a nazývají ho "lenochem a póvlem".

j 15.2.2010 9:37

Re: Žádná positiva nejsou

raději sedět u televize nebo v hospodě a žvanit, takhle bych to taky kopal za ty prachy.

Chosé 15.2.2010 9:34

Téma samozřejmě není nové

Téma samozřejmě není nové. Na jedné straně platí, že 100 x je pro člověka přínosnější zahrát si, třeba i blbě, fotbálek s kamarády, než ztratit více jak dvě hodiny někde na zápase první ligy. Na druhé straně je sportovní soutěž či utkání zatím ta nejlepší a trofám si říci i jediná, reality show co kdy v tývýčku uváděli. Ty ostatní sportovním přenosům nemohou konkurovat ani náhodou. Chce to být zapáleným sportovcem, byť jen amatérským a raděj jen vlažným divákem. Nic víc, nic míň. Co se týče státní podpory, to už je ošidnější záležitost, ale takových sporných komodit jsou desítky (třeba jen kultura ...).

j 15.2.2010 9:32

Re: Olympiáda je stejný podvod jako globální oteplování

vše tahá daně z našich kapes

mu1 15.2.2010 9:32

Re: Loučím se s NP a

jdu se mrknout na Sáblíkovou !

j 15.2.2010 9:32

Re: Ach jo

však vaše daně šly do školství a moje na olympiádu. Jste spokojen

milanS 15.2.2010 9:31

Chléb a hry

Vím, že tvrdit něco takového jako autor, ve chvíli, kdy Martina Sáblíková získala první zlatou medaili pro nás (všiměte si, že jsem úmyslně nenapsal pro "ČR") je troufalé ba přímo na hranici svatokrádeže. Ano, sport se dělí na rekreační, výkonnostní a ten pro peníze. Byla by iluze domnívat se, že za "socíku" to bylo jinak. Například ligoví hokejisté byli na výplatních páskách různých státních podniků jako "Tesla Pardubice", "SONP Kladno","VŽKG Ostrava" .... přičemž ve fabrice je nikdo neviděl. To vše proto, aby mohli být vydávání za AMATÉRY a neumřeli hlady. Z dnešního pohledu byli pracovníky "reklamy a propagace" těch podniků. Sice nevím, zda při výkřiku góóóól, když skóroval Martinec si někdo z fanoušků vzpomněl na mizerné magnetofóny z n.p. Tesla (Přelouč). Tak se ptám, kdy to bylo více pokrytecké, když "amaterští" vrcholoví sportovci brali peníze "jako" za práci ve fabrikách nebo když se profesionalizovali a berou peníze za to co umí (a ničí si zdraví) ?? Dnes se sport stal součástí zábavního průmyslu, nabalili se na něj různé sázkové kanceláře, stal se i "výstavní skříní" národních ekonomik (raketový vzestup Čínské ekonomiky i Čínských sportovců). Už od Antiky přece platí, že je třeba dát lidem chléb a hry.

Eddie 15.2.2010 9:29

Re: asi muj posledni prispevek,

do myho ne, i kdyz mam pocit, ze to je utok na sportovce obecne. At je olympiada jakakoliv, ten sportovni vykon je nutne vydat a je nutne pro nej hodne obetovat. O to tady jde.

taky anonym 15.2.2010 9:28

Re: asi muj posledni prispevek,

Můžeš mi vytáhnout z článku ty pasáže, kde se někdo naváží do tvýho sportování? ;)

MLOK 15.2.2010 9:26

Re: Ach jo

Tak křišťálově jednoduché to anonyme není. Většina lidí má nějakého koníčka a je ochotna si za svojí zálibu i zaplatit nemálo peněz. Co ale nemám rád - když se někdo chce bavit za moje peníze! A to je to, oč tu běží. Pokud si skupinka nadšenců utvoří akciovou společnost, dejme tomu "Hry olympijské" a bude si je i financovat - pak proti tomu jistě nikdo nebude nic namítat.

       A že by si moc radosti v životě neužili lidé, kterým nic neříkají olympijské hry, ale baví je třeba sportovní létání (které si ovšem sami tvrdě platí)? To si opravdu myslíte?

jonatan 15.2.2010 9:20

Re: Olympiáda je stejný podvod jako globální oteplování

hahaha, kam se to všechno hrabe na Proubka a socany! To jsou hlavní tahači peněz daňových poplatníků, za které však nic nevidíme, jenom lži a bídu!

Eddie 15.2.2010 9:18

asi muj posledni prispevek,

ale neda mi to, kazdy kdo nekdy trosku vic sportoval, vi co je to za drinu a vi jak je stastny, ze se mu podarilo neco dokazat.

A pak se do toho zacne navazet kdejaka intelektualni zdechlina, fuj !

jonatan 15.2.2010 9:18

Re: autor nevidí žádné pozitivní stránky?

asa-kra, to takový orel nebo Paroubek, to jsou zářné příklady pro mladé, jak nic neděláním a planým žvaněním, žít na vysoké úrovni, že?