12.4.2021 | Svátek má Julius


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
viktor 18.6.2009 19:36

Nulová naděje na úspěch

Stručně vyjádřeno, izraelské vize mají z pohledu palestinčanů nulovou podporu. Až příliš připomínají snahu o ustanovení protektorátu Palestina místo snahy o vznik  nezávislého státu Palestina . Nesmiřitelnost postojů je navíc založena na ideologickém základě rozdílných náboženství s historickým nárokem na stejné město Jeruzalém.  Oba národy více vzdaluje i teorie boží vyvolenosti denně prosazovaná. Jsou plně pochopitelné bezpečnostní záruky požadované Izraelem , pro evropana pak jsou ale nepochopitelné a proklamované trvalé územní nároky na okupovaná území. Jako evropan je mi nepochopitelný princip podmínky vzniku manželství na základě jediného náboženství. Jelikož zákonem a státem je uznáván jedině církevní sňatek a ten neumožňuje občanovi si vzít na území Izraele vyznavače jiné víry než židovské Asi to dost nechápu, až moc mi to připomíná výsledkem árijské zákony  i když pohnutky jsou určitě naprosto odlišné. 

Mír který skloňují obě strany je tak vzdálen, jak odlišná a vzdálená jsou náboženství a zejména vzájemné pochopení, úcta k bližnímu a jak rychle se zacelují rány a stále se jitřící křivdy. Je bohužel na obou stranách  stále dost silných hnutí nesmiřitelných k jiné než té své pravdě. Proto tato prohlášení a podmínky soužití obdobného typu nejsou ničím jiným než propagandou střídavě jedné či druhé strany.

? 17.6.2009 21:22

Když fanatismus postihne ženu, je to vždy tragédie, kopretino

kopretina 17.6.2009 21:43

Re: Mnó otazníku, nejsem fanatik, jen píši své názory. Na to mám přece právo jako Vy.

aa 17.6.2009 19:50

geopolitika z hlediska státu Izrael

"Izrael musí mít jaderné zbraně. Nikoliv snad kvůli arabům, ale kvůli evropským mocnostem. Musí vědět, že kdyby měl Izrael padnout pod nátlakem arabských států, bude kousat jako vzteklý pes. A jako vzteklý pes bude útočit naslepo na všechny, kteří stojí poblíž. Naše rakety tak nesmí být namířeny pouze na Damašek či Bagdád, ale a to především na Řím, Londýn a ostatní velkoměsra Evropy. Naše bezpečnost spočívá v tom, že si ostatní státy uvědomí, že v případě našeho pádu je stáhneme spolu" Moše Dajan - náčelník generálního štábu IDF.

ps 17.6.2009 21:07

Re: geopolitika z hlediska státu Izrael

Vzhledem k válečnickým "schopnostem" arabů je tohle scifi. Kdyby v minulosti záleželo jen na Izraeli a na arabech a nemontovaly se do tohoto konfliktu velmoci, tak Egypt, Sýrie ani Jordánsko už neexistují.

Kanuk 17.6.2009 21:12

Re: geopolitika z hlediska státu Izrael

ps, sice máte do určité míry pravdu, ale Izraelci asi nejsou takoví blbci, aby si ukousli sousto mnohem větší, než mohou polknout.

Kanuk 17.6.2009 21:10

Re: geopolitika z hlediska státu Izrael

Dvojáčko, máte nějakou citaci k tomu textu? Moshe Dajan asi nebyl vůl, aby tohle říkal.

kopretina 17.6.2009 21:17

Re: geopolitika z hlediska státu Izrael

Uveďte zdroj. Já Vám nevěřím.To máte jistě ze zvědavce.

Marty 17.6.2009 22:08

Re: geopolitika z hlediska státu Izrael

Lituji vás, člověk musí klesnout hodně hluboko, aby si byl něco takového schopen buď vycucat z prstu, nebo tomu uvěřit.

kopretina 17.6.2009 19:35

Výroky Arabů o Židech

Azzam Paša, generální tajemník Arabské ligy řekl 15. května 1948: "Tohle bude válka, která Židy zničí, něco jako křižácké výpravy a mongolské krvavé lázně dohromady".

Amin al-Husseini vyzval 17. května 1948 ke Svaté válce: "Pobijte všechny Židy, všechny je vyhubte".

Gamel Nasser, egyptský prezident objasnil 9 dní před šestidenní válkou 27. května 1967: "Naším cílem je totální zničení Israele".

Hafez Assad, syrský prezident prohlásil při útoku na Israel v jomkipurské válce 16. října 1973:"Nedáme si pokoje, dokud nezničíme posledního sionistu".

Jásir Arafat, palestinský vůdce prohlásil 22. 12.1995: "Krví a mečem dosáhneme svého cíle. Včera Gaza a Jericho, dnes Betlém, zítra Jeruzalém a celá Palestina".

aa 17.6.2009 19:37

Re: Výroky Arabů o Židech

Hafez Assad, syrský prezident prohlásil při útoku na Israel v jomkipurské válce 16. října 1973:"Nedáme si pokoje, dokud nezničíme posledního sionistu". a co je na tom rasistického???????????????? žid přeci neznamená automaticky sionista, podstatná část židů sionismus odmítá

kopretina 17.6.2009 19:40

Re: Výroky Arabů o Židech

Až na to, že Assad myslí sionisty Židy. Rozhoně většina Židů Israel podporují, tzn. jsou sionisté. proti sionismu se staví jen marginální skupinka Židů

Existují však také Arabové pro Israel: arabsforisrael.com

aa 17.6.2009 19:42

Re: Výroky Arabů o Židech

aha, takže vy interpretuje cokoliv proti sionismu jako proti židům, jo :))))))))))))))))) židé žili v palestině po tisíce let bez sionismu. paradoxně se levantům po vzniku izraele spíše zhoršilo sociální postavení

kopretina 17.6.2009 20:05

Re: Výroky Arabů o Židech

Vážený, sionismus Bible je starší než-li politický sionismus. Sionismus hlásá myšlenku židovského státu v Zemi Praotců. A to je správné.

Sigmund 17.6.2009 20:47

Re: Výroky Arabů o Židech

...a to je správné... :-)  Prosím,neohánějte se tu pořád tou Biblí...

certik 17.6.2009 22:20

Re: Výroky Arabů o Židech

Mno, ale nesmite se divit, ze se to lidem kolem te zeme praotcu moc nezamlouva. Kdyby se nejaci Nemcici rozhodli vybudovat stat v zemi praotcu vychodnim Prusku, tak jestli znam svy slovansky bratry dobre, nemluvilo by se jen o totalnim zniceni nebo krvavych laznich, ale spis o narazeni na kul, vareni zaziva, ukrizovanich a urcite este jinejch skvelejch vecech na kery takhle vod kompu hned neprijdu.

A ne ze je to nejaka hypoteticka situace. Kdysi sem cet poznamku nejakyho americkyho diplomata co urovnaval nejaky balkansky slovansky spory, a ten rikal ze jak se zacne mluvit o vareni deti, sance na kompromis rapidne klesaji.

kopretina 17.6.2009 22:34

Re: Výroky Arabů o Židech

Arabové do věci Israele nemají žádné právo mluvit. Israel je židovská země, ne arabská. Arabové nmají 22 států s rozlohou přes 9 000 000 km2, Židé mají 1 stát s rozlohou 20 000 km2. Já Vás nechápu, proč přejete všem Arabům a Židům nic. To je antisemitský postoj.

certik 17.6.2009 22:37

Re: Výroky Arabů o Židech

No co komu preju to nechame stranou. Ja do vas jenom reju, jste neodolatelny terc.:-)

certik 17.6.2009 22:27

Re: Výroky Arabů o Židech

Mimochodem, co ta bible tvrdi o tom zidovskem state? Kdyze ma byt vybudovan? Nepodrazejte si vlastni stolicku!

kopretina 17.6.2009 22:32

Re: Výroky Arabů o Židech

Bible hovoří, že nejprve dojde ke shromáždění Židů v zemi Israelské a pak následuje duchovní obnova. Vy zkrátka Bibli neznáte, pročtěte si Ezechiela, Izaiáše atd. vše se dovíte.

aa 17.6.2009 19:14

zdejším hlupáčkům, co izrael ani nenajdou na mapě

Doporučuji všem zdejším křestanským fanatikům, kteří masturbují při představě, že někteří z jejich dávných předků snad byli židi, aby si sebrali spacák a jeli si projet oblast izraele, sýrie, turecka a iránu.

kopretina 17.6.2009 19:18

Re: zdejším hlupáčkům, co izrael ani nenajdou na mapě

Ano, projeďte si Israel, palestinská území i Sýrii. Jsem křesťanka a byla jsem jednou v Israeli. Israel je nádherná a uchvacující země, ne co říci, biblická země, země Bible, vyvoleného národa, země Pána Ježíše Krista.

Kanuk 17.6.2009 21:06

Re: zdejším hlupáčkům, co izrael ani nenajdou na mapě

No, Klaro, oni Angličané lučíštníka, který náhodou zabil Richarda Lví Srdce, stáhli za živa z kůže. A to bylo o pěkných pár let později, než psali Bibli. Takže oni to tehdy s tím nezabíjením moc doslova nebrali. Kromě toho, vykonat nad někým rozsudek trestu smrti nemá s přikázáním "nezabiješ" nic společného. A ti poražení halt byli k smrti odsouzeni. Takže žádný protiklad.

Kanuk 17.6.2009 20:58

Re: zdejším hlupáčkům, co izrael ani nenajdou na mapě

Kopretino, já sice Židům přeju víc, než Arabášům, ale z vaší ódy na Izrael beru akorát to, že to je země biblická, s jistou výhradou ještě tak toho Ježiše Krista. S tím vyvoleným národem jděte k šípku. To byl národ leda vyvolený panem s fouskem pod nosem a jeho kumpány aby byl vyhlazen v koncentrácích.

Klára 17.6.2009 18:45

Dvojí metr

Když Izrael zabije 1300 (většinou teroristů) v Gaze, samozřejmě, že mrtvých civilistů lituji, je zle, když muslimští Arabové vraždí v Darfouru černé křesťany je to OK, když Rusové zabijí desetisíce Čečenců (jak zde psala kopretina) je to OK, když palestinští muslimové vyhánějí palestinské křesťany (např. Betlém, v Betlémě žilo kdysi 60% křesťanů, nyní zde žije jen 15% křesťanů) je to OK. Běžte do (Y) vy pseudomoralisti.

pteryx 17.6.2009 19:00

Re: Dvojí metr

Samozřejmě že to není OK, mimochodem zapomněla jste na Čínu, tam zase místní úřady tvrdě pronásledují Tibeťany a Ujgury (to jsou muslimové). Upřímně řečeno, tyhle věci se na NP skoro neobjevily, NP totiž nějaká lidská práva nezajímají, pokud se to netýká určitých zájmových skupin.

Neřešme tady celký islám a celý arabský svět, už tak je to dost složité. Dejme tomu, že se Palestinci chovají opravdu ošklivě. Jenže problém je v tom, že oni historicky vzato nejdřív dostali nakládačku a terpve potom se začali chovat ošklivě a nikoli naopak. Co by podle Vás bylo SPRAVEDLIVÉ řešení?

kopretina 17.6.2009 19:13

Re: Dvojí metr

No pteryxy pravdu nemáš, první nedostali nakládačku palestinští Arabové od Židů, ale Židé od palestinských Arabů. Palestinští Arabové začali organizovat pogromy na Židy již od 20. let: 1921 první mohutný protižidovský pogrom ve Svaté zemi, několik desítek mrtvých Židů, 1922 další protižidovský pogrom, 1929 Arabové zaútočili na Židy v Safedu a Hebronu, v Hebronu zabili 133 Židů, přes 400 zranili a vyhnali, 1936-1938 při arabských násilnostech zabito stovky Židů.

1941 palestinský Arab Mufti Husejní navázal přátelství s SS-Reichsfuehem Himmlerem, správcem vyhlazovacích táborů. Husejní denodenně žádal německý rozhlas o vyhlazení všech Židů na Blízkém východě a v Evropě, žádal Berlín o znásobení deportací Židů. V Tunisku bylo ve zplynovacím voze zabito 2500 Židů. Husejní pomáhal zakládat muslimské legie SS, jenž vraždily Židy a Srby v Chorvatsku a Maďarsku. 1947-1948 série pogromů na Židy ze strany Arabů.

29.11.1947 OSN rozdělila Svatou zemi na stát židovský a arabský. Židé přijali, Arabové odmítli a okamžitě začali vyhlazoavcí válku proti Židům. Palestinští Arabové si za svůj osud můžou sami: 1) němeli útočit na Židy během 20.-40.let, 2) neměli se spojovat s Hitlerem, 3) neměli odmítnout dvoustátní řešení navrhované OSN, 4) neměli začít vyhlazovací válku proti Izraeli.

aa 17.6.2009 19:01

Re: Dvojí metr

až na to ty debile, že v Dárfúru vůbec o náboženství nejde.. a když jsme u toho tak nejhorší pseudonáboženskou skupinou v Africe je ugandská Lords Resistance Army, což už podle názvu (průměrně inteligentní pochopí, ty si to najdi na internetu - zkopírovat a vložit do vyhledávače) organizace odvolávající se na křesťanství... ohledně těch tvých výplodů o muslimském vyhánění z Hebronu se už nemá cenu vůbec bavit, bo jsi zcela evidentně v dané oblasti nikdy nebyl

aa 17.6.2009 19:08

Re: Dvojí metr

omlouvám se nemá tam být debile, ale huso.

JardaB 17.6.2009 19:12

Re: Dvojí metr

Argumentovat bez toho,že budete člověka s jiným názorem urážet,neumíte?To je také součástí inteligence o které píšete.