3.10.2023 | Svátek má Bohumil


Diskuse k článku

NENÁVIST: Konec křesťanství v Betlémě

Proč se o pronásledování křesťanů v Betlémě a dalších oblastech kontrolovaných Palestinskou samosprávou vůbec neinformuje nebo se o něm informuje jen nedostatečně? Útoky muslimů na křesťany jsou často mezinárodním společenstvím a médii ignorovány.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 27.1.2023 11:47

Není kam ustupovat zešílenému levičáckému davu v západní Evropě, USA i u nás. Jinak to špatně dopadne !!!!!!

J. Farda 27.1.2023 10:23

Tento článek je neuvěřitelná insinuace! Islám je nezpochybnitelně náboženstvím míru, a pokud naprosto výjimečně dochází, ve jménu Allaha milosrdného a slitovného, jen k bagatelním nedorozuměním, mohou za to výhradně provokace nevěřících! Allahu akbar, Inšallah! ;-€

J. Farda 27.1.2023 10:57

A vůbec, co jsou tyto křesťanské lapálie proti takovému zločinu, jako je pálení Svaté knihy Koránu nevěřícími?! Pak je pochopitelné, že džihádisté musí takové zločiny potrestat činy džihádu, jako třeba ty v Nice 2016 nebo 2021 v Bataclanu, které oprávněně poslaly stovky nevěřících do Džehenny! ;-€

I. Lyčka 27.1.2023 17:27

Trapný vtip.

H. Lukešová 27.1.2023 10:01

Za neštěstí řadových palestinských křesťanů může jednak Západ svou lhostejností a jednak úzká skupina palestinských křesťanských kolaborantů s palestinskou muslimskou věrchuškou. Jednou z nich je Hanan Ashrawi, se kterou měl rozhovor americko-izraelský Žid Tuvia Tenenbom, když cestoval po Izraeli a územích Judeje a Samaří, své zkušenosti z této cesty sepsal v knize "Chyťte Žida".

Tenenbom zamlčel svůj židovský původ a předstíral, že je Němec a to mu zajistilo přízeň palestinské populace. Protože když řekl, že je Němec, tak palestinští Arabové byli nadšeni, první co vyřkli bylo, "Hitler, Hitler, skvělý to muž"... Pro tzv. Palestince je synonymum k Němci Hitler a toho nade vše milují kvůli jeho genocidnímu antisemitismu.

Ale teď k dotčenému rozhovoru Tenenboma s Ashravi. Tenenom se ptal Ashravi, zda je křesťanka, ona odpověděla, že ano. Posléze se ji zeptal, zda věří v Ježíše Krista, ona řekla, že věří, že Ježíš jako takový existoval, a nato se jí zeptal, zda považuje Ježíše za Božího syna, avšak ona pravila, že neví, že si není jistá, zda byl Ježíš Boží syn, lidská podstata Boha.

To je ovšem dle mého názoru zvláštní křesťanský pohled, nevědět či dokonce nevěřit v božství Ježíše Krista. A právě tito lidé vykládají lži o tzv. "izraelské okupaci", která prý může úplně za vše. A Západ naslouchá těmto kolaborantům.

Dokonce i evropské feministky přišly s tím, že za násilí palestinských mužů vůči palestinským ženám, také může domnělá "izraelská okupace", že jsou proto palestinští muži nervózní a vybíjí si svůj hněv na svých ženách.

O. Machluf 27.1.2023 13:08

Předpokládám, že tyto "feministky" přijdou časem s názorem, že za násilné chování muslimských mužů obecně vůči jejich ženám může tzv. izraelská okupace"Tak to mají jejich zenusky smůlu : Jednak žádná " izraelská okupace " neexistuje, jednak my, Izraelci, odmítáme zmizet.

H. Lukešová 27.1.2023 13:43

Jistěže. Izrael neokupuje sám sebe. Země izraelská, tj. Stát Izrael a Judea a Samaří, patří Izraelskému lidu, nikomu jinému, jedinými okupanty Země izraelské jsou palestinští Arabové.

J. Prečuch 27.1.2023 13:16

O tom ze božský Ježíš není ve všech krestansjych denominacich asi nevíte . Naopak trojice není křesťanská a je to pozdější implikace pohanského trojicniho kultu ( již od Egypta přes babylon až po Hinduistickou trojici )

H. Lukešová 27.1.2023 13:45

Tak to vážně nevím, to máte pravdu. Myslela jsem si, že dogma o Ježíšově božství zastává jeden každý křesťan.

J. Kočvar 27.1.2023 14:32

To se nás na cvičeních z dějin středověku takhle ptali:

"Kdo je katolík?"

(jeden se přihlásil, ale jako by čekal nějakou zradu)

"Byl Kristus stvořen, nebo zplozen?"

"No... stvořen..."

"Je to arián, upalte ho."

M. Bouček 27.1.2023 9:18

A Halík ani nešpitne...