6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


NĚMECKO: Zelení ante portas

4.11.2019

Němečtí Zelení, kteří tak vylétli ve výsledcích v nedávných eurovolbách, pohořeli už při třetích zemských volbách v posledních třech měsících (Sasko, Braniborsko a Durynsko). V Durynsku dokonce přelezli přes 5% hranici jen o prsa Annaleny Baerbock, jejich spolkové spolupředsedkyně, která je z toho celá divá. Je pravdou, že v prognózách by ve spolkovém sněmu byli Zelení druzí s 24 %. Jejich spolková čísla srážejí hanebné výsledky ve východoněmeckých spolkových zemích. Ale protože ty nejsou tak lidnaté jako západoněmecké, dá se čekat, že v příštích spolkových volbách Zelení hodně posílí. Bohužel, chce se zvolat.

Když už jsem u Annaleny Baerbock, této postupimské neosvazačky a stávající spoluřídící předsedkyně Zelených, tak varuji, že o té zpitomělé zachránkyni klimatu ještě uslyšíme. A měli bychom střihat ušima a, nepřeháním, také se bát. V posledních dnech se totiž v německých médiích objevily různé úvahy o tom, že příští kancléř může být od Zelených. Bádensko-würtemberský premiér a otec Švábů (Zelení) Kretschmann nejprve do médií vypálil, že lepší variantou pro kancléře by byl spolupředseda Robert Habeck, aby vzápětí mírnil rozčarování Annaleny, že vlastně jsou oba vhodní kandidáti. Šťouchnul, podjebnul a zpět na značky, to je holt Politik in Praxis. Podjeb vypuštěn, rozruch proveden a hned je o čem psát. Oba spoluvládci Zelených valí svá bla bla pod jedním mottem, že o kandidatuře mluvit je předčasné. No to tedy je, ale v Německu se nejspíš už nyní vaří opravdu na nejhorší ze scénářů, že totiž opravdu Zelení ve spolkových volbách silně uspějí a pak už se může stát i to nejhorší. Pro Němce (ti západní to ale na rozdíl od východních nevědí), ale i pro nás.

Protože, jak rád z přesvědčení tvrdím, politici obecně v Evropě jsou tatrmani, měkkýši, duševní lenoši a vlezdořiťové, rozjíždí již dnes své slaboduché ambice i bavorský premiér Markus Söder, který nám náhle zelená. Jen si to představte - zelený šéf CSU (Franz Josef Strauss se obrací v hrobě ve vysokých otáčkách)! Protože Annalena peskuje Bavorsko za nedostatečnou zelenost, leze kalupem Söder zelenofilním voličům již dnes do zadnic například návrhem, aby Spolkové dráhy nemusely účtovat DPH k jízdenkám, čímž by se omezily vnitrostátní lety. Jejich omezení je přece tématem Zelených obecně a Annaleny zvláště. A tak se začínají vykrádat hroby. Tento trend bude pokračovat a budeme se divit. No, být horším premiérem než Anděla je docela kumšt, ale že by to musel být zrovna někdo od Zelených či Markus Söder, který přestává vědět, čí vlastně je, to je tedy síla.

Problém je, že Zelení mohou mít dva spolupředsedy, ale spolukancléř prostě podle ústavy být nemůže. I když Habeck s Baerbock nyní plácají, že tzv. K-téma (K jako kandidátské) není na stole, opak je pravdou. Už se to vaří, už se to míchá, těšení je veliké.

My bychom se měli pozorně dívat a preventivně se bát a připravovat na tlaky z Německa, v budoucnosti stále rostoucí. Zelení jsou nejen šílení v nápadech, jak zachránit klima, ale mají šílenou i politiku migrační. Lační přijímat dál a dál kdejakou sebranku, ať už je odkudkoli, jen když není z Evropy, ale lační také spojovat rodiny těch, co už v Němcích jsou, i kdyby to třeba byli padouši z Islámského státu. Ještě nám bude úzko.

V budoucnosti bychom měli u nás volit politiky, kteří se nepodělají a mají pod čepicí. Jen jestli takoví budou. Zatím se spíše Pospíšilové, Peksové a jim podobní množí jako láčkovci - dělením.