30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


NĚMECKO: Zápas Angely MerkelovéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 112, poslední: 24.6.2018 21:22, přehled diskusí

S Weiglem opatrně - to je jediný exemplář druhu Homo:
Autor: J. Fridrich Datum: 24.6.2018 14:26

S Weiglem opatrně - to je jediný exemplář druhu Homo sapiens, který se nevyvinul z opice - a navíc je to přítel Václava Klause.. Tak opatrně, vážení.

Re: S Weiglem opatrně - to je jediný exemplář druhu Homo:
Autor: M. Kolář 067 Datum: 24.6.2018 15:41

Přátelství s VK ,to je skoro jako dotknouti se hvězd ::))

Ale pokud jde o tu jedinečnou bytost, člověka - nehominoida, tak tou je myslím Hájek ... Samozřejmě také přítel VK, jak jinak ,... :::)))

Re: S Weiglem opatrně - to je jediný exemplář druhu Homo:
Autor: K. Janyška Datum: 24.6.2018 16:59

Vadí mi, že byl komouš. To je pro mne degradující... Dzp.

Re: S Weiglem opatrně - to je jediný exemplář druhu Homo:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.6.2018 18:37

Já se hlásím také!

Víte, pane Fridrichu, mezi námi a opicí je tolik genových "klikyháků/šroubovic", že z toho plyne, že náhodně to nešlo stihnout. Hapruje to v řádech desítek na entou tisíciletí. To byste měl vědět. Ledaže, by to někdo "upek" v petriho misce na tom agaru. To jo. Ale, sakra, kdo???

Nevím přesně, jak to tedy bylo, ale z opice ne. Bude nás více, takových "staromódně" retardovaných. No, dneska modernisty vytáčí už to, že někdo docela normálně řekne "víte, já zatím nevím, hodně vám to hapruje, početně vám to vůbec nevychází", když oni přece "vědí všechno!"

Nebezpečné Německo.:
Autor: Z. Pešek Datum: 24.6.2018 11:22

Islamizace Evropy odstartovaná a řízená Německem, spolu s naší ekonomickou závislostí na ekonomice německé, spolu se zaměňováním příčiny a následků 2. světové války je tím největším ohrožení českého národního zájmu.

V článku výstižně popsáno a bohužel stále vnímáno jako marginálie.

Re: Nebezpečné Německo.:
Autor: M. Moravcová Datum: 24.6.2018 11:31

souhlasím

Odsunutí, či vyhnání :
Autor: V. Pokorný Datum: 24.6.2018 10:29

obyvatel Československa německé národnosti po druhé světové válce bylo správné rozhodnutí. Tečka.

Re: Odsunutí, či vyhnání :
Autor: Š. Hašek Datum: 24.6.2018 11:04

Určitě.

Když zvážíme, jak německý národ (ať se nevymlouvají, nespadlo to z nebe!) rozvrátil Evropu, desítky milionů mrtvých, střílení dětí v náruči matek na Východě, vypálené Bělorusko, ............... , třídění na rampě v Birkenau, smích nad plačícími matkami, plynové vozy v Polsku, Lidice, ...... . Tak ti hajlující vyháněči českých sousedů z roku 1938 dopadli navýsost dobře.

A oni budou poukazovat na to, že ČSR v červnu 1945 si všechno neohlídala!!! Jak mohla?! Ať se laskavě podívají na to, co chladnokrevně plánoval a provedl Adolf Hitler. Zde mě napadlo, že je asi škoda, že Rudá armáda neobsadila celé Německo. Sověti poznali v domovině s kým mají tu čest! Američané jen tak malinko čichli. Dřív jsem si to nemyslel, ale časy se mění.

Marné, marné, marné. Přepisování dějin v plném proudu. Merkelová měla držet h... . Ona bude srovnávat!!!! A poučovat!

Re: Odsunutí, či vyhnání :
Autor: J. Farda Datum: 24.6.2018 11:41

Na Červeném Hrádku naléhavě žádali lorda Runcimana, aby je zbavil Čechů, a stále chtěli domů do Říše. Jejich henleinovské Freikorpsy terorizovaly pohraničí a vraždily naše SOSáky, finančáky a četníky včetně českých civilistů. Pamětníci říkali, že sudeťáci byli horší a brutálnější než říšští Němci. Kde seje vítr, sklízí bouři. Mene, tekel, ufarsin!

Re: Odsunutí, či vyhnání :
Autor: J. Vintr Datum: 24.6.2018 14:28

Zbavit se skoro třetiny (spořádanější a pracovitější) obyvatelstva bylo velice správné rozhodnutí. Ten rozdíl v životní úrovni mezi Německem a námi, který jsme dodnes nepřekonali, má původ i v tomto "správném rozhodnutí". I to, že větší část obyvatelstva se nikde v zahraničí nedomluví. Za první republiky, uměl aspoň trochu německý prakticky každý.

Re: Odsunutí, či vyhnání :
Autor: Š. Hašek Datum: 24.6.2018 15:07

To máte tak. Není vše ideální.

Nemám komplexy, pracoval jsem dlouho v Německu a tvrdím, že žiji spořádaně. Řeknu to jinak a právě po zkušenostech života - jsem spokojen jako Čech (mínění Schw. je mi šumák) a ostatně - to vystěhování/odsun jsem si já nevymyslel. Stejně jako jsem si nevymyslel rozvrat Evropy a to střílení do hlaviček batolat někde v Bělorusku.

Re: Odsunutí, či vyhnání :
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 24.6.2018 20:41

Jak bylo?

Pokud vím, je to platné rozhodnutí vítězných mocností a netýkalo se jen naší země.

Re: Odsunutí, či vyhnání :
Autor: J. Vintr Datum: 24.6.2018 21:22

Proč pořád všichni melou o rozrozhodnutí vítězných mocností. To rozhodnutí si vydržkoval Beneš. A jako argument použil násilnosti a zvěrstva, která sám podpořil a z části i inicioval.

Tragédie hlouposti a arogance mocných.:
Autor: p. smatlak Datum: 24.6.2018 10:27

Islamizace je ,ne li stejně hrůzná ,tak ještě horší než holokaust,protože se týká ne jen židů ,ale nás všech a ́bude to nevratné,.protože tak to u islámských států a u té jejich ideologie je a vždy bude. Je to takové a nenápadné ,plíživé zlo a hrůza,které se již nikdy.pokud je,myslím uislamisty nezlikvidujeme nebo neumravníme,čemuž moc nevěřím.A příklad z Evropy a hlavně ze světa mi dávají zapravdu.y,Zkrátka ,vrátíme se o několik staletí zpět a jestliže,toto nechápou,nebo nechtějí politici, tak už je to jen na nás ostatních.Jestliže nevědí,co je to ,slušnost,svoboda ,demokracie,právní stát a hlavně pud sebezáchovy vlastnío lidu a státu ,tak je to ne špatné ,ale tragédie pro všechny co v Evropě žijí,krom islamistů,kteří z toho budou míti radost.Takže, odstranit Merkel,Janeckera, Makrona a všechny politiky, rádoby humanisty a mudrce ,a všeznalce a falešné lidumili co toto podporují a tolerují na úkor ostatních,jinak se tohoto hrůzného ideologického zla zla, rádoby náboženství a víry zvaného islám a jejich vykonavateků nezbavíme.

No a já si myslím,:
Autor: M. Rott Datum: 24.6.2018 7:35

že nebyl nikdy žádný důvod k odmítnutí válečných reparací od Německa. Takže, Merkelbábo, plať!!!

Islamizace bude mit pomerne brzy vojensky rozmer:
Autor: M. Šurgot Datum: 24.6.2018 5:19

V zapadni Evrope se na nekterych mestskych castech zacina projevovat vliv islamskych volicu. V Britanii se pak uz zacina projevovat vliv islamskych politiku, a to negativne, i na vlade.

Otazkou je, kdy se zacne projevovat v Evrope vliv poctu muslimu v armadach, a k tomu vliv islamskych politiku na veleni armade.

Ja se toho nedoziji, ale myslim si, ze nebude daleko doba, kdy se napriklad britska, francouzska a nemecka armada, dale pak napr. svedska armada, dostanou pod vliv islamskych politiku...Kdyz si domyslite, ze se “zadarmo” dostanou islamiste k nejnovejsim vojenskym technologiim, ktere si dnes Zapad chrani, jen pouhym populacnim boomem a naslednym volebnim uspechem svych stran, musi nutne z tohoto pomysleni zamrazit....

V soucasne Evrope je “moderni” uznavat prava vsech moznych i nemoznych mensin... Jednou z pomerne vyraznych “mensin” jsou homosexualove, kteri bojuji o sva nejruznejsi prava. Z meho pohledu jde v jejich pripade o vylozene kratkodeche zatezovani soucasneho zakonodarneho a soudniho systemu svymi narokovanymi potrebami. Pri cteni o zverstvech, ktera na homosexualech provadeli islamsti fanatici v Syrii a Iraku, by si meli homosexualove uvedomit, ze je v jejich zivotnim zajmu postavit na prvni misto svych zajmu obranu tzv. zapadni civilizizace, presneji receno postkrestanske civilizace.

Ironicky pak pridam i tu cast evropskych zen a muzu, kteri “honi” figuru ve fitku, odmitaji tak komplikovanou a zatezujici “vec”, ktera brzdi karieru, nici postavy a brani v uzivani si sveta, jakou je dite a kteri misto ditete v parku venci psa na obojku, ktery je pritulny, nevyzaduje tolik prace a kdyz se omrzi, da se prodat. Muzou si byt jisti, ze az je islam “prerodi”, budou rodit deti jako na bezicim pase, telo bude schovane pod muslimskym odevem a budou mit zakazano fitko a vystavovani sve krasy verejne. Dalsi skupina, ktera by mela v zajmu sveho preziti podporit svou civilizaci a kulturu aspon dvema detmi. Navic pes je pro islam neciste zvire...

Re: Islamizace bude mit pomerne brzy vojensky rozmer:
Autor: M. Šurgot Datum: 24.6.2018 5:35

Vzpomnel jsem si na jeden detail z letosni dovolene... V letadle byla v kapse sedadla reklamni brozura, zamerena na reklamu dovolenych v evropskem regionu, nebyla to reklama firmy, ale reklama uzemi jako takoveho, zaplacena z obecnich penez. Nejruznejsi aktivity, zamerene na mlade lidi s vysokym podilem adrenalinovych sportu a druha velka cilova skupina byli seniori, u nichz byl zduraznovan klid a pohodli. Ani jedna stranka nebyla venovana rodinam s detmi....

Taky drobny dil skladanky k memu nazoru, ze se klasicka Evropa zblaznila do kratkodobe modni vlny, ktera ji zakrouti vlastnim krkem... bezdetna spolecnost nema budoucnost...

Merkelova s Macronem prece taky nemaji deti...

Re: Islamizace bude mit pomerne brzy vojensky rozmer:
Autor: M. Rott Datum: 24.6.2018 7:37

Naprosto přesně napsáno. I já jsem rád, že se takové devastace Evropy nedožiju - díky mému věku.

Adolf - Angela:
Autor: T. Kohout Datum: 23.6.2018 23:41

Adolf taky začínal tím, že fňukal, pak křičel kvůli nespravedlivým výsledkům 1. sv. války.

kam bude migrovat Frau Netzer?:
Autor: S. Ševeček Datum: 23.6.2018 21:19

do Proektorátu 2.0?

Re: kam bude migrovat Frau Netzer?:
Autor: J. Farda Datum: 24.6.2018 11:49

Určitě má poblíž nějakého dobrosrdečného islámosouseda, který nemá jiného zájmu než si na zahrádce poklidně opékat svůj kebab a ctít zákony islámské pohostinnosti ... inšalláh! :-)

že prý je nutno takového Německa znovu bát:
Autor: Laco F Datum: 23.6.2018 21:00

Já se bojím spíš autora. Přijde mi jako člověk, který se nebojí vlastního svědomí. Cožpak opravdu -je tak mlád?-, že neví, jak to bylo? Měli bychom se stydět a když to už někdo znova vytáhne, měli bychom mlčet.

Re: že prý je nutno takového Německa znovu bát:
Autor: P. Han Datum: 23.6.2018 21:16

Já vím, jak to bylo. O několik příbuzných a přátel mě připravili Němci, o několik naši komunisti. Jsem asi nestyda, ale nevím, za co bych se měl stydět.

Re: že prý je nutno takového Německa znovu bát:
Autor: M. Moravcová Datum: 24.6.2018 11:36

díval jste se dne dopoledne na ČT2, dokument o Ležákách? Jestli vaši předci byli v "Rudých gardách", styďte se jak chcete.

Cui prodest, ptá se Frau Netzer!:
Autor: D. Bystriansky Datum: 23.6.2018 19:39

Prospěch čeká ta, jež uhodila na tuto notu! Tedy Merkel, co tu chcete okecávat a podsouvat!? Paskvil do světa pustila ona, komu je adresován to tady všichni víme, jen pátá kolona se dělá blbou.

český stereotyp :
Autor: M. Kolář 067 Datum: 23.6.2018 18:20

Autor článku zřejmě nepostřehnul fakt,že německá kancléřka pouze zopakovala dlouhodobě stabilní převládající německé stanovisko k odsunu .. Toto stanovisko uznává nacionálně socialistickou diktaturu v Německu za primárního hybatale války a souvisejícího teroru,ale současně pojmenovává násilné konání jiných.. Dobře o tom ostatně hovoří známá česko-německá deklarace z 90. let.. Když Němci,kteří sami prošli hlubokou revizí pohledu na vlastní dějiny, a to nejen ohledně hitlerismu, ale například i širšího nacionalistického "romantismu", někoho jiného upozorní na možné bílé místo v jeho vlastních dějinách, může to být dobrý důvod k zamyšlení .. Ostatně,i prezident Havel po List. 89 odsoudil aplikaci principu kolektivní viny při odsunu ..

Hlavní chyba kterou Češi udělali po skončení války byl přílišný důraz na etnického "nositele" nacionálně-socialistické diktatury, tedy Němce, a příliš malý důraz na "nadnárodní" zvláštnosti moderního totalitarismu.Kdyby tento aspekt Češi a jejich političtí lídři po válce více akcentovali, možná se mohli vyhnout explozi vlastní formy fašismu - českého národního bolševismu (třídního fašismu).

Havel se za zločiny:
Autor: M. Moravcová Datum: 23.6.2018 17:08

při odsunu sudetských Němců omluvil hned po revoluci. Tím to mělo skončit. Současným útočením Němců na Čechy se hrůzy II. světové války - tu neskutečnou hromadnou vraždu a utrpení - nezmírní. Němci jsou vinni a budou vinni i nadále.

Re: Havel se za zločiny:
Autor: S. Netzer Datum: 23.6.2018 17:36

Všichni, a až do let posledního pokolení, že soudružko.

Re: Havel se za zločiny:
Autor: M. Vondráček Datum: 23.6.2018 17:56

Jestli jsou všichni tak tupí a vůdce (vůdkyni) oddaní jako Vy, tak není vyloučeno , že se hrůzy z naci éry budou opakovat.

Re: Havel se za zločiny:
Autor: P. Zinga Datum: 24.6.2018 13:06

Ale Milka Netzer není Němka!