16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 9.4.2021 10:55

Zase se budu opakovat: testování není žádný experiment. V Německu jen v tom, že nechávájí stát lidi ve frontách, kde se mohou nakazit. Oproti tomu Asie šla cestou Drive - in testování - cestou do práce nebo na nákup se každý mohl nechat otestovat přímo z auta a SMS mu došla dříve, než dojel do cíle.

J. Nevrkla 9.4.2021 9:45

Někde to vyskočilo na 89 pozitivních na sto tisíc obyvatel? My máme i tisíce pozitivních na sto tisíc a nezblaznime se. Alespoň to budeme mít brzy za sebou.

J. Effenberger 9.4.2021 13:18

Problém vidím v tom, že antigení test nedokáže rozlišit, kdo covid prodělal a má tedy protilátky od člověka skutečně infekčního. Jezdím často do Německa a pravidelně mi vychází AG pozitivní a PCR negativní. Doktor z toho usoudil, že jsem covid prodělal, jen jsem si toho nevšiml.

J. Nevrkla 9.4.2021 13:50

Takhle to fakt funguje? Já si s covidem taky nebyl jist, nechal jsem si v Medile udělat test na protilátky, měl jsem ho, na žádnou vakcinaci nepůjdu.

D. Laurencikova 9.4.2021 9:45

Frankfurter Rundschau (kdysi vazeny denik, dnes noviny urovne Antify) , nazvala Palmera „Sarazzin Zelených“ a "skalní příznivci tvrdého lockdownu Palmerovi a jeho experimentům spílají a mnozí mu vyhrožují i smrtí..." Ano, to je dnesni Nemecko. Vyhnes z rady, mas co delat. Sarazzin bojoval 10 let se Socialne demokratickou stranou proti vlastnimu vylouceni, nez se jim to konecne podarilo. Uvidime, jak dlouho budou v danem pripade potrebovat Zeleni k vylouceni Palmera;-).

D. Laurencikova 9.4.2021 9:36

K tomuto clanku bych rada dodala, ze Boris Palmer je naprosto netypicky Zeleny a sice jeden ze strasne mala rozumne a prakticky myslicich. Je za to vetsinou Zelenych nalezite nenaviden a nebude uz v dalsich volbach vlastni stranou podporovan. Pisu to proto, aby snad nevznikl dojem, ze nemecti Zeleni jsou stranou rozumnych pragmatiku, protoze opak je pravdou.

J. Matuška 9.4.2021 11:37

Ad 9:36 R^

J. Oldfart 9.4.2021 8:57

Ordung muss sein ..

Š. Hašek 9.4.2021 8:35

Jsem rád, že nežiji v Tübingenu.

Opravdu nerad bych chřipku zaháněl bušením do hrnců (lapal sluneční světlo do hrnců, pod poklici). A všechno by zapisovala domovní důvěrnice.

Severoněmecké bismarckherinky v žemli mně nevadějí.

S. Donát 9.4.2021 10:16

O chřipce zde nikdo nehovoří, Mlho.

R. Vacek 9.4.2021 6:07

Nedokonalé opisování toho, co déle než rok funguje jinde. Zdravotní kódy zavedla nejprve různá (velko)města v Číně, ze kterých se to rozšířilo po celé zemi. I dnes tam nemají jednotný systém, takže při cestování do jiné oblasti je potřeba si vygenerovat QR kód pro danou oblast.

A tady se spoléhá na to, že se vše zavře, popřípadě že se u vstupu do hospody budou návštěvníci zapisovat perem na papír.

https://edition.cnn.com/2020/04/15/asia/china-coronavirus-qr-code-intl-hnk/index.html

R. Langer 9.4.2021 5:56

Ten "projekt" je naprostá pitomost, a je to tam jak v kriminálu, přičemž výsledky se na chřipce pochopitelně nijak neprojevili. Takže prohibice je dalším tahem, a za chvíli už budou všichni jenom bručet doma povinně. Přičemž na chřipku to pochopitelně furt žádný vliv mít nebude. :-P

J. Hejna 9.4.2021 10:03

Když "neprojevili", tak neprojevily.

U vás se zase projevuje neznalost českého pravopisu.

P. Hatina 9.4.2021 2:32

Což o to, nápad je to jistě dobrý, jenomže skrývá jedno velké riziko.

Pokud má tohle opatření přinášet pozitivní efekt naděje tak by mělo být široce nasazeno ihned , právě jako alternativa současných tvrdých zákazů všeho, během vlny pandemie...

Zatímco, pokud se s tím, v širokém měřítku zpozdí a politici ho nasadí až když ta současná vlna pandemie /a tvrdá opatření/ odpadnou, just jako preventivní opatření tedy dlouhodobě, tak to asi přiliš naděje nepřinese. Spíš naopak, naděje v lepší příští už se zhroutí v naprostou beznaděj, jak se říká u nás, líp už bylo..