18.5.2021 | Svátek má Nataša


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 21.4.2021 23:44

Merkel dělala Zelenou politiku možná ne tak uplně ze strategických důvodů. S paní od Zelených je lepší kamarádka než s CDU-CSU.

Která se řítí do příšvihu. Více populární Soder, se tak do čela nijak nehrne. Nechý to vyžrat Lascheta.

Levicový tisk (90%) infromuje o tlacích uvnitř CDU/CSU velmi živě. Jeden Němec mi vysvětlit, že nejednota je v Německu vnímána VELMI negativně.

Zelení se hádaj zásadně za zavřenýma dveřma a tisk se jim tam ani necpe a nepátrá.

AfD a nakonec ani CDU/CSU už nikdy nevyhrajou. Levice nectí fair play. Hrajou o moc. Totální. AfD ušikanujou a CDU/CSU bude s radostí předstírat opozici. Demokrati v USA dělaj totéž.

Jak se bude žít nám vedle sebevražedného kultu zelených komunistů? Asi ne moc dobře. Ale tak ti naši Piráti se také brzy vybarví.

Doufám jen, že nás nepřijedou zachraňovat tanky Ruské ale Polské, až tady budem o zimě, chcípat hlady.

K. Salajka 21.4.2021 17:28

CDU/CSU by to mohla ustát, kdyby měla monopol na volby na americký způsob - nejsem si ale jistý jestli se tam uchytí voličský průkaz místní knihovny bez fotografie, hlasující nebožtíci, volič putující mezi spolkovými zeměmi, ruční opravy hlasovacích lístků podle předpokládané vůle voliče. Navíc jim konkuruje sjednocená levice, která tohle všechno umí lépe.

J. Uzel 21.4.2021 11:22

Myslím, že je čeká osud naší ODS.

J. Pankovic 21.4.2021 9:55

Proste CDU bude muset padnout na hubu, potom vykopat vśechny mopsliky Merkelbàby, teprve potom muźe zmenit svoji politiku a mezitim bude Nemecko zelenorude:-P

R. Gramblička 21.4.2021 7:59

jsou to zoufalci

J. Vala 21.4.2021 6:49

CDU se nachazi v obdobi "postmerkelovskeho soku", tzn. hleda vlastni identitu po odchodu Angely Merkel ze vsech funkci. CDU se zkompromitovala nekolikrat : problemy migracni krize ji neposilila, naopak vznikla jedina opozicni sila -AfD. Volba predsedy CDU byla 2x zpackana - poprve zvolila CDU do cela Merkelovu duvernici Annegret Kkramp-Karrenbauer ( s vyzazi a presvedcovaci schopnosti sede mysi) a podruhe si zvolila Armina Lascheta kvuli tomu, ze sice myslenkove nema co nabidnout, ale je kamarad s Angelou, je dobry recnik a ma mimiku podobnou minulemu spolkovemu kancleri Gerhardu Schröderovi. Jeho protikandidat v posledni volbe predsedy CDU Friedrich Merz je sice obsahove a myslenkove o tridu lepsi, ale je taky prilis "nestravitelne suchy" a vizualne vsechno jine nez "voter-friendly"...

Söder pochazi z jine strany, v Bavorsku ma "zabetonovanou" svoji pozici neotresitelneho sefa nejdulezitejsiho nemeckeho bundesstatu. Byl by spatny vojevudne a strateg, kdyby sel ted do kanclerskych voleb s takovou kouli na noze, jako je soucasna CDU.