18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Motl 4.12.2021 17:47

To jsou oni, naši němečtí bratři. A u nás už přes tisíc let je podmnožina Čechů, která věří, že jediným smyslem existence celého českého národa je přisluhovat i v těch "nejambicióznějších" plánech německým bratrům s vírou, že nás třeba jednou páníček pohladí stejně jako svého německého ovčáka, a tím budeme stejně čistí Němci jako ten ovčák.

Mimochodem najděte si na YouTube Helmut a Mamut, pokud to neznáte. U Stalingradu našli při výzkumu před stavbou přehrady mamuta a pár metrů vedle našli Helmuta.

J. Novák 2.12.2021 23:24

Saský premiér se už staví proti zavírání uhelek, další se přidají pomalu a hrozba BO v lednu jim vysvětlí Občasné OZE jako velký nesmysl!!!!!!

P. Kopecký 2.12.2021 16:43

za posledních 11 let od napsání stále platí Vzhůru k světlým zítřkům IV. říše EUbez ohledu co to bude stát... " "Problémem socialistů je, že jim dojdou i peníze druhých." Margareth Thatcher V https://www.databazeknih.cz/knihy/nemecko-pacha-sebevrazdu-jak-davame-svou-zemi-vsanc-95912

L. Beneš 2.12.2021 13:35

Větrné elektrárny nejsou postaveny ještě všude tam, kde vlastně pořád fouká vítr. Například na nejvyšší hoře Německa Zugspitze. O tu se ale Němci dělí s Rakušany, takže jako se třeba Izrael musí dohodnout s Jordánskem o tom, kolik vody kdo z nich odebere z Jordánu, tady se stanoví, na kolik větrné energie má nárok větší a silnější Německo a na kolik Rakousko. Rozhodne-li se tedy o využití větrné energie na vrcholu Zugspitze, je další řešení nabíledni. Slovo Zugspitze znamená totiž také špičku vlaku. A německé dráhy to šikovně využily v reklamě svých služeb: Komfort bis zur Zugspitze - tedy pohodlí až ke špičce vlaku. Takže nejenom třeba do hospody na vrcholu hory Zugspitze. A pokud jde o filozofií stojící za stanovením smělých cílů pro příští postup vpřed, dost možná za ní stojí právě bývalá hlavní propagandistka komunistického svazu svobodné německé mládeže FDJ - nikdo menší než Angela Merkelová. Ona ve své tehdejší funkci rozhodla o tom, že u bran lidem vlastněných závodů VEB v NDR budou umístěny nástěnky s fotografiemi těch, kteří již splnili smělé cíle budování ekonomiky prvního státu dělníků a rolníků na německé půdě, tedy Arbeitsaktivistů, pod burcujícím heslem: Er hat es geschafft - On to dokázal! Nedalo mnoho práce toto heslo v roce 2015 při příchodu první vlny migrantů z Jihu obměnit do podoby: Wir schaffen das - My to dokážeme. Už to dokazují.

P. Molík 2.12.2021 12:33

Po Stalingradu byli hitlerovci ještě zatraceně silní, k zásadnímu zlomu přišlo až u Kurska. Jinak samozřejmě lze Stalingrad chápat jako symbol porážky Německa.

Š. Hašek 2.12.2021 12:47

Možno souhlasit.

Někteří politici a vojenští stratégové si byli jisti tím, že Hitler (a Německá Říše) je mrtev již úsvitem jednoho dne v červnu roku 1941.

A měli pravdu. Jen se potom snažili nějak dohodnout, kdo toho Hitlera dodělá s nejmenšími náklady. Náklady SSSR byly dány. A byly největší!!!

J. Vintr 2.12.2021 20:29

Hitler to měl spčítané už v okamžiku, kdy se Winston Churchill rozhodl nepřijmout Hitlerovu nabídku k uzavření příměří.

J. Effenberger 2.12.2021 20:48

Stalingrad ani Kursk bohužel nestačily. Co je to za průser došlo Němcům až když Rudá armáda pochodovala Berlínem. Takže k prozření Německa bude ještě dlouhá cesta.

P. Molík 2.12.2021 12:29

Goebbelsovské propagandistické tirády o konečném vítězství byly nahrazeny marketingově-reklamním sloganem z úst Angely "Wir schaffen das !", což svědčí o orientálně vůdcovských manýrech kvazivůdkyně Merkelové. V Německu probíhá proces merkelizace, což je moderní a sofistikovaná verze německé nacifikace.

L. Beneš 2.12.2021 13:47

Viz 13.35.

D. Laurencikova 2.12.2021 16:10

S novou vladou nedojde k zadnemu "pokroku", jak je stale propagovano, ale ve skutecnosti ke konecne demontazi Nemecka, se kterou zacala Angela Merkelova pred 16 lety. Prumyslove kominy se vyhodi do luftu a vsude se nastavi dvakrat tak vysoke vetre mlyny. Ve mestech bude znit volani muezinu k motlitbam, dalsi nekontrolovane migraci se totiz otevrou dvera i vrata. Na konci tohoto procesu bude deindustrializovany "zeleny stat", kteremu nezabrani ani FDP, ani v opozici se nachazejici Unie, protoze to by znamenalo delat opozici proti sve vlastni dosavadni politice. Nevim, jestli toto je mozne nazvat "nacifikaci". Pomnete, ze "Nemcem" se bude kazdy moct stat uz za 3 roky pobytu v Nemecku, dokonce i bez znalosti Nemciny.

V. Zurek 2.12.2021 11:15

Hm, jsou tu priklady, ze spolehat se na vitr a slunce neni moc dobre. Takovym prikladem je treba Kalifornie, kde podil vetru a slunce na vyrobu elektriny je asi 30%. Nefunguje to. Nestabilni system nuti Kalifornie vypinat jista uzemi z elektrickeho systemu dle rotujiciho schematu. Stejne potize maji i v jizni Australii a to jeste podil vetru a slunce na zasobovani elektricke site nedosahl stejnych hodnosti jako v Kalifornii. Vitr a slunce? Budiz, ale ne jako hlavni dodavatel energie. Uz nyni byla cast Evropy blizko kolapsu. V zari museli Nemci vypinat cast prumyslu, jelikoz ridici system nezvladl distribuci site, sol a vitr maji prilis velke vykyvy. Nemci splacou nad vysledkem.

T. Kočí 2.12.2021 13:32

Dobře pamatujeme energetické stupně za komoušů v 70 tkách. Naštěstí měli tolik rozumu ,že se postavily Chvaletice. Tušimice, Dukovany atd.V něčem je diktatura lepší. Viz diskuze o očkování.

L. Beneš 2.12.2021 13:47

Systém ale spolehlivě funguje. Všichni v Santa Monice a San José například vědí, že kafe si odpoledne od 3 do 5 hodin neuvaří, a zase třeba v Santa Barbaře a v San Francisku nebude mrazit lednička od 7 večer do 3 ráno. A jak jsou s tím ti svatí spokojení. Ani neprotestují. Zvykli si. V Německu si také zvyknou a my s nimi. Dobře my i oni známe to heslo Maul und Schritt halten. Držet hubu a krok.

P. Čoupek 2.12.2021 10:56

Za necelý rok, v listopadu, bude kulaté výročí toho stalingranského průšvihu. Možná se to trefí do prvních netriviálních black-outů.

Š. Hašek 2.12.2021 11:15

Trefná poznámka.

Ale pokud si vzpomenu (z vyprávění), Stalingrad neznamenal pro mašinerii Říše a její "nadVolk" žádné ponaučení. Vlastně naopak!!! Začal spořádaný rej lumíků!

V. Cícha 2.12.2021 10:53

Znamenitá analýza!

L. Severa 2.12.2021 10:38

Když to je umanutost sluncem a větrem která by zavrhnula i perpetuum mobile, kdyby existovalo. Možná se dočkáme i apelu na solidaritu, takže elektřina z panelů na našich střechách půjde do sítě a budeme si ji zpět kupovat za celoevropskou cenu. Je to stejné bláznovství, jako to, že elektřinu lacino vyvážíme a zpět draze kupujeme.

J. Hajský 2.12.2021 10:32

Velmi mě v diskusi chybí příspěvek zeleného aktivisty pana Rady, oslavující jasnozřivost nové německé vlády. Není nemocný?

P. Sura 2.12.2021 12:38

Jen počkejte, až se probudí.....

O. Kaucký 2.12.2021 15:09

Nejdříve to musí prodiskutovat s Grétou.

M. Juraška 2.12.2021 10:23

R^R^

M. Miky 2.12.2021 10:09

S panem Součkem musím rád naprosto souhlasit, co se týká hodnocení energetické situace. Nicméně do historických příměrů by se moc pouštět neměl. Nemrzneme ještě u Stalingradu, my jsme bohužel pořád na začátku: Političtí fanatici šturmují do předem prohraného boje za nadšeného hýkání zmanipulovaných mas, které si nějaký zmrzlý, temný "Stalingrad" ve svých vyhřátých obývácích ani v nejmenším nedovedou představit. Jen většina rozumných odborníků (v příměru k válce většina soudných důstojníků) varuje před nerálností plánu být v listopadu v Moskvě.

PS Co se týká té sto let tradované lži ohledně výlučné viny Německa (a Rakouska) na rozpoutání 1.světové války, tam snad připomenuje jen to, že "pravdu" vždy diktují vítězové, ať už je realita jakákoliv.

V. Petr 2.12.2021 12:06

A KDO podle Vás tu WW1 rozpoutal? Srbové snad?

J. Jurax 2.12.2021 12:22

No, dneska nejspíš může za Velkou válku Rusko.

M. Miky 2.12.2021 15:25

Německo, Francie, Rakousko-Uhersko, Británie a Rusko rukou společnou a nerozdílnou. Srbsko bylo spíš rozbuškou v sudě střelného prachu.

F. Kusák 2.12.2021 9:32

Tragédie ovšem pro nás jako Česko je, že se uvedeném plánu energetického mixu počítá i s masivním nákupem elektřiny na burze. A to právě ve špičkách. Takže mne vychází, že i energie pro nás bude velmi, velmi drahá. A z úst odpovědných už ani neslyším, jak se pro nás zajistí dostatek energie za dostupné ceny. Blbosti o fotovoltaice a tepelných čerpadlech neberu, jsou to jen doplňkové zdroje. A když jsem tady napsal, že si obce budou muset pomocí samy, byl jsem napaden, že si to představuji jako za Maa. No, to je pravda jen z části. Ale jinak, tak mně poraďte nějaké jiné realistické řešení. Na vládu nespoléhejme, ta se při nedostatku odvahy k ničemu nerozhodne.

Š. Hašek 2.12.2021 9:48

Kupovat svoji, v našich elektrárnách vyrobenou energii potom nazpět na "nějaké burze", s příplatkem za nemožnou německou energii!!!??? S příplatkem, že Němcům nesvítí nebo nefouká???!!! My jim platíme jejich blbost a drzost!

To nevymyslíš!!!

Neměla by být Jourová a naši bruseeleposlanci na hranicích zatčeni? Za těžký hospodářský zločin?

A BioBioBursíková je zaměstnána jako poradkyně za moje peníze a kliďánko si chodí po ulicích! Blbka drzá.

F. Kusák 2.12.2021 10:00

Nechci být tady za moudrého, většina z nás tady říká to samé, pouze jinými slovy. My se tady asi moc přesvědčovat nemusíme. Ale zkuste to jinde, na různých fórech, ve školách, od těch základních až po university. Tam tvrdě narazíte. A bohužel, tam se tvoří ty ničím nepodložené magořiny. A my si tady můžeme plkat, co chceme. Dokud nebude opravdu zle, tak se nepohneme z místa. Aniž bych si to přál, třeba to už nebude dlouho trvat. Ale třeba se mýlím a EU spasí vodík, fotovoltaika a slunce. Jen tomu nevěřím.

J. Hajský 2.12.2021 10:26

Na iDnes jsem v diskusi k článku o tom, že Polsko neplatí pokutyudělené mu EU za Turów toto:

Polsko pokuty neplatí. To jen my jsme přisdisr.... a odsouhlasíme vše, co nám jako protektorátu čtvrtá říše poručí. Přestaňme platti emisní povolenky, prodávejme u nás vyrobenou elektrickou energii českým subjektům (vykašlejme se na příkaz čtvrté říše o oddělení výrobce a prodejce energií) a nekupujme předraženou elektřinu na burze. Milá nastupující vládo, tohle si lidé přejí ne unijní vlezdopr....