14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 12.4.2021 17:44

Tak a je to tady: CDU-Chef Armin Laschet hat der Alternative für Deutschland "den Kampf" erklärt. Mit Bezug auf die Beschlüsse des AfD-Parteitags am Wochenende sagte Laschet, die Partei gehöre nicht in deutsche Parlamente." (Braunschweiger Zeitung). Cesky: CDU-sef Armin Laschet vyhlasil boj "Alternative pro Nemecko. Vzhledem k zaverum stranickeho sjezdu AfD rekl Laschet: "Tato strana nepatri do nemeckeho parlamentu". Jinymi slovy: politicka opozice nepatri do nemeckeho parlamentu. Vsichni jsme stramm na stejne linii... Kdo si jeste dnes dela iluze o "pragmatickem" Nemecku, ten se bude divit!

K. Křivan 12.4.2021 19:47

Do parlamentu nepatří Laschet.

M. Rozbořil 12.4.2021 19:59

On taky žádné zázraky nevytvoří, ale je faktem, že AfD a jí podobné partaje v parlamentech dělají akorát ostudu.

K. Křivan 12.4.2021 20:44

To jsou hloupé kecy a sprostá (levičácká) pomluva. Ja v Německu sleduji vše co AfD říká v parlamentu. Velice rozumné a střízlivé řeči. Dají se najít na You Tube.

D. Laurencikova 13.4.2021 10:29

R^R^

K. Křivan 12.4.2021 20:48

V Bundestagu nejsou strany "podobné AfD".

D. Laurencikova 13.4.2021 10:28

@ M. Rozboril, ostuda je naopak to, jak se s touto nejsilnejsi (a vlastne de facto jedinou) opozicni stranou v nemecke "demokracii" zachazi.

P. Milan 12.4.2021 21:05

Dobrá propagace pro AfD a známka toho, že CDU ztrácí voliče.

K. Křivan 13.4.2021 9:25

Dobře vystižené !

F. Kusák 12.4.2021 14:34

Jsem přesvědčen, že volby v Německu jsou důležitější než ty české. Na Německu, a to ať se nám líbí či nikoliv, závisí prosperita Česka. Vliv Německa, zejména po odchodu Británie z EU, je na dění v Bruselu zásadní. Ostatní země v EU se stejně nedomluví. Na Německu závisí stabilita měny, tudíž potažmo i té naší koruny. Politicky je Německo rozkročeno mezi USA a Asií a jeho politika je hlavně pragmatická. No a závěrem, naše rozhádaná politická reprezentace faktické problémy státu už neřeší, jen politikaří a volební cirkus nepovede k žádné stabilní vládě. Stejně se to upeče někde v zákulisí, což byl asi důvod změny volebního zákona. Vždy jsem v minulosti toužil po svobodných volbách. Dočkal jsem se toho, že žádná volba fakticky není.

D. Laurencikova 12.4.2021 16:53

Souhlasim s vami az do mista kde pisete, ze nemecka politika je "hlavne pragmaticka". Zlate oci! Byvavalo! Politika Nemecka je dnes vsechno ostatni nez pragmaticka. Na boj "gegen Rechts", tedy i proti pragmatickemu smysleni se v listopadu odsouhlasila dalsi miliarda eur. Rikaji tomu myslim "obrana demokracie" a v praxi to znamena dalsi podporu levicackych projektu jako jsou, genderismus, antirasismus, antifasismus, feminismus, tolerance a svetova otevrenost - coz prelozeno znamena dalsi zostreni boje proti zdravemu rozumu a normalite... Nove odsouhlasena nadace "Gleichstellung" velkoryse dotovana z dani, (dalsi pracovni prilezitost pro absolventy levicovych "ved", kteri by jinak skoncili v nezamestnanosti) ma dokonce za ukol zabranit navratu k tradicni rodine, ktery diky corone hrozi. Totiz kdyz lide zustali vetsinou doma a pestuji opet "archaicke" rodinne mustry, jako ze zena nedej boze vari a stara se o deti, zatimco chlap zas az tak ne... atd. To nedopustime! Ale mate pravdu v tom, ze v Cechach je ten politicky cirkus snad jeste horsi. Volba je. V Nemecku je to AfD a v Cechach? Snad Okamura? Jak se docitam, hrozi tam spis pirat Bartos... Tak to mi nikdo nevysvetli.

F. Kusák 12.4.2021 17:05

Němce jsem měl v rodině, bohužel, už jsou mrtví. A máte pravdu, ty křesťanské hodnoty jsou už asi pasé. Jsem technik a tak trochu obchodník, a tak jsem se často stýkal s lidmi podobného zaměření. S těmi jsem si rozuměl. Dokonce Mutti Merkel jsem v mnohém chápal a omlouval ji. Poznala, co se skrývá v despocii. Tomu Wessis nemohli nikdy rozumět. Asi je to všechno pryč.

K. Křivan 12.4.2021 20:47

"Poznala, co se skrývá v despocii."

Ano, ale jako součást té despocie.

P. Milan 12.4.2021 21:07

Vyučila se.

M. Ih 12.4.2021 17:42

Přidám něco z té druhé strany než paní Laurenčíková. Je to o tom rozkročení - smutnoveselé. Někdy po jednašedesátém po vyhlášení ČSSR skvělým parlamentem, přednáší okresní tajemník babkám a dědkům na velmi důležité uliční schůzi: „Vážené soudružky, vážení soudruzi, my jsme vlastně už dnes obrovsky nakročeni jednou nohou v komunismu!“. Přihlásí se agilní paní Vondroušková: „A soudruhu, můžete mi laskavě říct, jak dlouho budem ještě takhle rozcabený?“. Tak asi takhle je to v Angelaheimat dnes. A čím dál, tím lépa.

P. Milan 12.4.2021 21:06

" Vliv Německa, zejména po odchodu Británie z EU, je na dění v Bruselu zásadní"

Bohužel ano. Takže EU i Německo půjde do prdele rychleji.

J. Vaněček 12.4.2021 23:38

Snad někdo nepředpokládal, že v Bruselu bude zásadní vliv země, jejíž občané se dostavují k volbám v počtu něco přes 20 % (z kterýchžto 20 % ještě mnoho připadá na ty, kteří si z těch voleb dělají spíš srandu).

V Německu k volbám přišlo 61.4 % (!).

Z mého pohledu patří nejsilnější hlas zaslouženě těm, kteří se o to nejvíc zajímají a kteří nejvíc rozumějí, o čem rozhodují.

D. Laurencikova 13.4.2021 10:25

@P. Milan, mate naprostou pravdu.

K. Křivan 12.4.2021 12:34

AfD byla založena starými dobrými politiky CDU, které komunistka Merklová z CDU vyštvala a vyštípala. Je to nejsilnější opoziční strana, a nebude lépe dokud se nedostane k moci. Německo se musí vrátit k tomu, co ho udělalo po válce opět velkým. K Adenauerovi a Kohlovi. Pryč od Merklové. Zpátky k atomové energii. Pryč s vetřelci a barevnými.

K. Křivan 12.4.2021 13:02

Německo odturčit, odmuslimit, odnegřit !

D. Laurencikova 12.4.2021 13:32

To bohuzel nenabizi ani jeden z kandidatu. Jedine AfD!

K. Křivan 12.4.2021 19:45

A proto ji taky volím ! A to jsem byl už v 70.letech v CDU (na universitě). Jenže to byla jiná CDU než teď.

D. Laurencikova 13.4.2021 9:15

R^

M. Ih 12.4.2021 18:24

Je ovšem pravda, že za mnohé si mohou Němci, především Wesis, ohledně migrace sami. Tedy nejen Angela. O všechny kolonie přišli po první válce, druhou projeli fest a země byla hodně zplundrovaná. V šedesátých letech se jim už ale celkem dobře dařilo, Potřebovali levnou pracovní sílu a tak si pozvali ty, co byli nejblíž. Turky, Bosňáky,... A ti přišli rádi, i když za podstatně méně, než heimleute, vydělávali oproti své domovině královsky. Němcům to taky vyhovovalo, udělat si vlastně novou kolonii doma. Měl jsem štěstí, 1965 jsem byl na stáži na Freie Uni (West) Berlin. Už tenkrát jste nenašli skoro žádné Němce mezi popeláři, kadeřníky, pomocnými dělníky, pracovníky bister, apod. Dokud jezdili tito lidé domů a posílali tam peníze, bylo hej. Když později vydělali víc a rodiny se přistěhovaly do Německa, bylo stále ještě hej. Když se ale narodila druhá a třetí generace, bylo najednou ouvej. Už jich bylo moc a ti mladí o původní vlasti svých rodičů a prarodičů nic nevěděli a vědět nechtěli, natož aby po ni toužili. Byli v BRD opravdu doma a vlastními pány. Tak se zařídili po svém.

P. Abner 12.4.2021 19:31

Výstižné, až na záver. Myslím si, na rozdiel od vás, že tá druhá (tretia, štvrtá) generácia sa o zem svojich rodičov a prarodičov zaujíma a vie o nej dosť. Samozrejme, žiť tam ich to nelaka, ale citové väzby nezanikli. Viď dobrý ilustračný príklad futbalista Mesut Ozil.

M. Ih 12.4.2021 20:36

Ano, ale netouží po ni nikdo z nich, jak jste ve shodě se mnou napsal. Mnoho Čechů a Slováků odešlo před čtyřmi až pěti generacemi do USA a jinam do světa a řada jejich dnešních potomků nejen o Česku a Slovensku ví, ale často i přijíždějí nebo se touží do pravlasti podívat. Výjimky na té diskutované straně existují, samozřejmě, Özil je jednou z nich.

D. Laurencikova 13.4.2021 10:52

Dobre, ze to zminujete, pane Abner. Mezut Özil je bajecny priklad nemecke naivity. Na tomto prikladu je videt, ze nemecky pas ani misto na vysluni z Turka Nemce neudela.

D. Laurencikova 13.4.2021 10:47

Doplnim, pane Ih - ta druha a hlavne treti generace techto lidi, je mnohem radikalnejsi, co se napr. islamu tyka, nez byli ti predtim. Ti prvni proste pracovali, nedostali nic zadarmo a ani o to nestali a nesnazili se Nemcum vnutit svuj zpusob zivota. Dnes je to jinak. Ja myslim ze mladi muslimove maji jawohl vztah ke sve vlasti, a jaky! Z toho "ouvej" bych je vubec neobvinovala. Ten bic si totiz na sebe upletli a porad pletou Nemci sami. Delaji si zakony, ktere jsou lepsi pro migranty nez pro ne samotne, ve smyslu "Germany last". Pak stoji bezmocne v situaci, kdy nemuzou napr. kriminelniho migranta odsoupnout, ale musi ho porad dobre zivit a platit mu byt a vse potrebne... Migranti jenom vyuzivaji sanci, ktere jsou jim nabizeny. Kdo by jim to mel za zle?

M. Ih 13.4.2021 19:17

Ano, paní Laurenčíková,

tohle já samozřejmě všechno vím, nechtěl jsem se ale už déle rozepisovat, i když by to bylo tzv. na román. Ta radikalizace nastala především pozváním těch muslimů - ReichsGästen von Frau AM! A když přišli noví, ta třetí, atd. generace už rodilých se to pak velmi rychle naučila, včetně radikalismu a násilí. Podle hesla "když mohou oni gratis, proč ne my taky"? Jakýmikoliv prostředky a hlavně za pomoci nesmyslných "humánních" zákonů. A už to jelo. Na tuhle škodu z pootevřené náruče Německa (a dnes už i s vylomenými dveřmi!) nikdo teď recept nenajde. Dějiny takový problém řešily obvykle občanskou válkou, aber dann Gott mit uns alllen!

Myslím, že si velmi dobře rozumíme.

D. Laurencikova 13.4.2021 21:33

Nemci uz predtim nechavali Ausländera co nejvic autentickeho, jen probuh zadna "germanizace"!! To bezi od te doby, co se zacali prosaovat Zeleni... zacalo to vlastne uz Osmasedesatniky... Ano, Angela M. tomu dala definitivne korunu, to se uz neda vzit zpatky! Take se nechci moc rozepisovat, urcite si rozumime.