6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


NĚMECKO: Radostná noc ve Stuttgartu

23.6.2020

To, co se stalo v noci ze soboty na neděli ve Stuttgartu, bychom měli sledovat hodně pozorně. Běžná policejní protidrogové akce, kdy jedna hlídka kontrolovala jednoho mladíka v centru města, se zvrhla v solidární útok množství mladých lidí, kteří tou dobou šli za zábavou a začali „solidarizovat“ se kontrolovaným chasníkem. Solidaritu projevili radostně tak, že zostra napadli policisty nejprve urážkami, následně fyzickými útoky většího množství lidí a nakonec létaly láhve, kameny a vše, co se dalo použít jako zbraň. Kromě toho se skupiny lidí pustili do rozbíjení výloh a rabování některých obchodů. Policie musela povolat více než 200 dalších policistů včetně obrněných jednotek, policejní vrtulník a několik hodin trvalo, než dostala situaci pod kontrolu. Výsledek je bezmála dvacet zraněných policistů, řada zraněných výtržníků a řada zatčení pro různé trestní delikty. A také vyvalení politici.

Premiér země Bádensko-Württembersko vyjádřil zděšení (to němečtí politici rádi vyjadřují) a odsoudil výtržníky s tím, že pachatelé budou přísně potrestáni. Jenže tato akce v blahobytném, agresivně zeleném Stuttgartu, který je hlavním městem možná nejbohatší spolkové země Německa, není žádným náhodným jevem. Poslední roky stále více klesá respekt před policií v určité části veřejnosti, imigranty počínaje a běžnými padouchy konče. A to nejen pro rostoucí drzost delikventů, ale kvůli tlaku politiků na policisty, aby nezasahovali, aby volili prostředky prevence a verbálního působení. Každý zásah policie vůči komukoli, který končí nějakou osobou na zemi s pouty, který končí zatýkáním, je okamžitě napadán různými spolky a aktivisty za pomoci najatých advokátů. Policisté pak nemají zastání u nadřízených a velitelé nemají zastání u politiků, kteří jsou přímo vlajkonoši smířlivosti a mají strach se zasadit o pořádek. Výsledkem je, že policisté mají obavy zasahovat, vyhýbají se určitým čtvrtím a zónám a důsledkem je rostoucí drzost a agresivita pachatelů deliktů.

Velká podpora západních Evropanů, zejména pak německé mládeže, kraválů a rabování v podobě hnutí BLM, které řádí v USA, došla naplnění ve stuttgartské divoké noci násilí a rabování v ulicích. Nejbližší dny ukážou, zda a jak kecy politiků o přísném potrestání dojdou naplnění. Já jsem hodně skeptický. V Německu se řeči vedou, skutky však nepřicházejí. A tak se Německo ze spořádané země mění v kotel latentního násilí pod rostoucím tlakem. Nejpozoruhodnější na tom je, že nejde o žádné pravicové síly, ale o část zhýčkané, blahobytně, hedonisticky žijící mládeže s převážně levicovým viděním světa, která je ochotna se postavit slovy i násilnými činy na podporu těch největších zhovadilostí, jen když jdou proti systému, proti státu.

Naši političtí hlavouni by měli stříhat ušima a mít oči na stopkách. To aby se za nějaký čas nedivili a nemuseli vést plamenné řeči. A na ně jsou politici kadeti.