22.9.2019 | Svátek má Darina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 19.8.2019 14:32

No, Německo od svého sjednocení způsobilo dva obrovské celoevropské průsery s přesahem na celý svět. Teď má nakročeno k dalšímu průseru s potenciálem zdevastoval Evropu. A přilehlý svět taky.

A že by Germáni dostali rozum se nezdá být pravděpodobné. Zelenorudá nová NSDAP boduje. Zatím je ještě nejednotná a chybí führer, ale co není, může být ...

A protože čtvrtá říše EU je v podstatě Německo a přicmrdující Francie, je budoucnost rudozelené, masivně zadlužené a sebevražedně se chovající EU pochmurná. Pro nás z toho plyne zdrhnout dokud je čas, protože jinak se potopíme s ní. Nakonec i když zdrhnem, stejně si tu echtgermánskou rudozelenou blbost odskáčeme, ale snad možná míň ...

S. Vostřel 19.8.2019 11:13

Jestli to takhle půjde dál,

tak za 10-15 let bude zase celé naše pohraničí mluvit německy. Mnoho německých důchodců si totiž spočítá, že je lepší bydlet u těch Czechey v bezpečí s důchodem v eurech, než bydlet někde blízko no-go zony a bát se vystrčit nos z baráku.

J. Vrzal 19.8.2019 13:20

Re: Jestli to takhle půjde dál,

Mno, takovy svaty Augustyn byl Berber a v 7. stoleti legendarni berberska krestanska kralovna Dihya houzevnate celila mohamedanske invazi. Ani ne o stoleti pozdeji mohamedizovani Berberi dobyli Andalusii a dosli az k Poitiers. Toz tak.

S. Vostřel 19.8.2019 13:56

Re: Jestli to takhle půjde dál,

Já samozřejmě, jako nenapravitelný optimista, počítám s tím, že my (V4) se těm kvótám ubráníme.

J. Vrzal 19.8.2019 14:00

Re: Jestli to takhle půjde dál,

To ja take. Jen jaksi mi neni jasne jak jinak nez stredoevropskym Poitiers. Bohuzel. Tam to smeruje. Nebo k podvoleni se.

S. Vostřel 19.8.2019 16:09

Re: Jestli to takhle půjde dál,

Ano pokud jde o vzepření se - revoluci proti islámu, sázel bych na Francouze. Tedy pokud v nich zůstalo trochu té odbojné nátury z dřívějších dob. Doufám.

P. Baum 19.8.2019 10:13

komu dají hlasy němečtí muslimové ?

Na výsledcích německých voleb se hodně podepíše komu dají hlasy němečtí muslimové. Je jich tam hodně a mohou mít tendenci hlasovat synchroně. Všeobecně by jim neměly vyhovovat ani rudé ani zelené směry, ale kdo ví. Bylo by dobré je upozorňovat, že rudí jsou atheisti a že zelené náboženství je v podstatě moderní forma pohanství. (Což v podstatě je ...)

J. Vrzal 19.8.2019 12:01

Re: komu dají hlasy němečtí muslimové ?

Hm, ne. V Iranu delali revoluci ruku v ruce socailisti a mohamedani.

Nekolik tydnu nez socailsti do jednoho skoncili pred Allahem.

Aneb mekky primitivismus neni schopen vzdorovat primitivismu tvrdemu a umeta mu tak cesta. Nezapomente, ze islam je od sveho pocatku svetovladana doktrina, pro kterou zadny prostredek neni zakazany.

A jinak, antisemitske hnuti, ktere se skryva pod ruznymi BDS a antisionismem a nevim cim vsim, je prokazatelne zastresovano u levice. Zvlaste u te v akademickem prostredi.

M. Rozbořil 19.8.2019 10:10

Hrůza mne jímá ....

A to se toho pravděpodobně nedožiju, ledaže by události nabraly na obrátkách. Zřejmě nastal čas pro rozdělení Německa na zónu komunistů a zónu pracujících. Jenom by nová "NDR" asi musela být větší, než ta původní.

J. Vrzal 19.8.2019 10:10

Merkel a von Papen

Oba politici si mysleli, ze kdyz dostanou socialismus do vlady, socialiste se obrousi pres ruzne prebendy, politikareni, handrkovani,... .Franz von Papen to delal primo pozvanim nacionalnich socialistu k vladnim kreslum, Merkel to dela vstrebavanim socialistickeho programu a posouvani CDU doleva.

Problem je v tom, ze ze socialistum nejde a nikdy neslo o cile v prebendach a politikareni, ale o ideologii, o ovladnuti spolecnosti a jeji zmenu, o spravedlnost,....

Timto zpusobem jak von Papen, tak Merkel socialisty legitimizovala.

Po von Papenove omylu davali Nemecko dohromady 45 let Americane.

Kdo to bude davat dohromady po Merkel, vazne netusim. Samotni Nemci tezko.

R. Gramblička 19.8.2019 10:01

Jednu páku na Němce

jednu páku na Němce bychom měli: pokud vím, skopčáci pořád nemají dostavěnou přenosovou soustavu (PS) ze severu na jih, vlastně s tím ani nezačali, takže se při nadprodukci větrníkové energie spoléhají na polskou a českou PS. Je známo, že vztahy Polska a Německa jsou poněkud chladné. Takže pokud by Němci zkoušeli vnucovat nám nějaké ty jejich rudozelené nesmysly, stačilo by se domluvit s Poláky a při nejbližším přepětí jim zablokovat hraniční trafostanice. Jeden či dva blackouty by jim snad napověděli, že se sousedy vytírat podlahu nelze. Chce to však jednu věc - odvážné politiky. A Bureš ani Hamáček či Fiala takoví nejsou.

J. Vrzal 19.8.2019 10:12

Re: Jednu páku na Němce

Jedinou pakou na Nemce je posileni hospodarskych, vojenskych a technologickych vazeb s USA a Izraelem.

R. Langer 19.8.2019 10:25

Re: Jednu páku na Němce

No, a nemuselo by to být jenom to. O tom to je.

R. Gramblička 19.8.2019 11:21

Re: Jednu páku na Němce

??? tak to jste mně dostal. Takovou reakci jsem nečekal. Myslíte ty současné USA, co se schizofrenickými záchvaty každou chvíli s někým válčí? A proč Izrael? Ten sleduje jen a pouze svoje vlastní zájmy a neváhá se spojit ani s úhlavním nepřítelem, pokud mu to zrovna vyhovuje

J. Vrzal 19.8.2019 13:23

Re: Jednu páku na Němce

Jenze Nemecko nema problem byt spojencem Ruska a porusovat protiranske sankce.

USA, pokud zustanou republikanske, stejne jako Izrael pravicovy, jsou schopne celit zapadackemu pokrokarstvi. Ostatne, USA jsou postaveny na svobode, Evropa na svobode postavena nebyla nikdy.

Podle toho to cele vypada.

J. Vrzal 19.8.2019 13:27

Re: Jednu páku na Němce

Dodatek:

Nezapomente, ze Polaci dost pravdepodobne budou u sebe mit velkou cast americke vojenske pritomnosti z pokrokarskeho Nemecka.

Vedi proc. Je potreba se k Polakum v tomto a nejen v tomto pridat.

J. Lepka 19.8.2019 12:56

Re: Jednu páku na Němce

Nebude to dlouho trvat a severojižní páteřní vedení nahradí plynovod a kupodivu přes Česko. Sice nevím, proč se tak snaží, když zároveň urputně likvidují svůj průmysl elektromobilitou a jaksi těm zeleným mozečkům nedochází, že existuje přímá úměra mezi ztrátami při výrobě, transportu a nabíjením akumulátorů ( nehledě na samovybíjení) a zvýšenou spotřebou plynu v plynových elektrárnách a tím produkcí toho fuj CO2. Ovšem o Němcích je známo již více jak půldruhého století, že neumí používat vlastní mozek.

P.S. regulační trafa proti přetokům mlna přes Polsko a Česko již několik let fungují, stály miliardy a pustí jen nasmlouvané množství ampér, spíš kiloampér, úplně odříznout přetoky nelze, existují mezinárodní smlouvy.

R. Gramblička 19.8.2019 13:01

Re: Jednu páku na Němce

smlouvy platí jen dotud, kdy jsou smluvní strany ochotné je dodržovat (viz mástrichtskou smlouvu)

J. Vrzal 19.8.2019 13:48

Re: Jednu páku na Němce

Tak to severojizni elektricke vedeni se ted snazi projektovat jako kabelove v zemi. Sice to nejde jinak nez na stejnosmerny proud o napeti radove 1000 kV a pristupovymi sachtami co par kilometru, ale co neudelat pro pokrok. Ano, mate pravdu. V praxi ze zakopou do zeme plynove trubky a vsichni budou spokojeni. Zvlaste pak provozovatele NordStreamu.

Jinak k tomu CO2-ciste fakticky je tot tak, ze na jednotku vyrobeneho tepla spalenim metanu pripada mene vyrobeneho CO2 nez v pripade spaleni uhli. Duvod je snadny. U uhli Vam pri spalovani jde hlavne o uhlik, kdezto u metanu v prve rade o vodik. Navic vodikova vazba ma vice enrgeie sama o sobe.

A. Alda 19.8.2019 9:44

Darebák Dienstbier stříhal dráty

a dnes bychom je zase potřebovali.

Německo je už zase nebezpečné a čím dál víc.

J. Lepka 19.8.2019 12:57

Re: Darebák Dienstbier stříhal dráty

Ne Německo, ale Němci. A kontinuálně blbnou od středověku, viz Svatá říše Římská, národa německého.

S. Rehulka 19.8.2019 9:15

Při této úvaze.....

....jak vývoj vnitřní politiky Německa ovlivní život Evropy, se zapomíná na historickou a tradiční tajnou spolupráci Německa s Ruskem (carským), se Sověty a opět s Ruskem (současným) ! Klíčové slovo dneška : OLEJ a PLYN ! Ovšem, do toho může přijít šach-mat, kdy může tuto spolupráci narušit názor v "mandarin" čínštině : "SIBERIA NAŠA ! - Viděl jsem to na jedné přehlídce Čínské Lidové Osvobozenecké Armády - a to heslo bylo v AZBUCE ! Smál jsem se, i když jsem se asi měl bát !

J. Lepka 19.8.2019 13:02

Re: Při této úvaze.....

Také občas dumám, co by nám to přineslo, možná, že by to zchladilo agresívní blbce tam i tam. Faktum je, že standardní přivázání Evropy k rourovodu ze Sibiře se rozmělňuje a pravděpodobně by výpadek dokázaly zaplácnout tankery. Ovšem pokud se tak má stát, byl bych pro neprodlené řešení, ještě než to němečtí blbci vypnou všechny jaderky a nahradí je plynovkami.

F. Houžňák 19.8.2019 9:09

Po posledním extempore Krampky aka AKK

je to, že za dva roky CDU nepovede, značně vysoká.

K. Janyška 19.8.2019 8:49

V Německu je úplně jedno, kdo vládne.

Všichni pilně budují IV.říši německou, prostřednictvím EU... Dzp.

P. Götze 19.8.2019 7:57

RE

U takovych clanku si vzdy s usmevem vybavim nektere me zname, pripadne diskutery, kteri dokazi neustale tvrdit, ze v Nemecku, na rozdil zaprdeneho komunismem zakomplexovaneho Ceska, uz zadni komunisti nejsou. marno jim vysvetlovat, ze se v nemecku vyskytuji v hojnem poctu, pouze si zmenili nazev. A dokonce se podileji i na vladach jako na kypru nebo v Portugalsku. Nebo dokonce docela velke zastupy komunistu zasedali v pozicich eurokomisaru ve vedeni EU. Ale je to bohuze zrejme marna snaha. Toz se to asi zapadni Evropa bude muset prozit taky (a my zrejme s ni), pokud se kormidlo neotoci. A pokud se otoci, opet to prijde zpoza atlantiku. historie se proste opakuje.

J. Vrzal 19.8.2019 13:39

Re: RE

A to se podivejte na soucasneho sefa OSN. Portugalsky komunista a byvaly predseda Socialisticke internacionaly. Radost pohledet.

F. De Winter 19.8.2019 7:39

Německo je opět největším bezpečnostním rizikem ..

..pro Evropu. Je na místě už teď hledat nové obchodní partnery a diverzifikovat vývoz. A také je nezbytně nutné po vzoru Polska výrazně zvýšit výdaje na obranu. Myslím, že i 2% HDP je málo. A také je nutné přijmout obdobu amerického zákona FARA, který by dostal pod kontrolu politické neziskovky a podobné organizace placené ze zahraničí.

M. Valenta 19.8.2019 9:29

Re: Německo je opět největším bezpečnostním rizikem ..

Jestli to tedy nevíte, tak se zeptejte Poláků, proč zbrojí a také se informujte u firem, jak se jim obchoduje s Číňany.

R. Gramblička 19.8.2019 9:50

Re: Německo je opět největším bezpečnostním rizikem ..

O poněkud iracionálním strachu Poláků z Ruska se dávno ví, nicméně, bude se jim to hodit i proti Němcům, pokud by se nedejbože situace takovým směrem vyvinula.