29.11.2023 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

NĚMECKO: Pojďme zrušit právní stát!

Před pár dny pobavila řadu škodolibých Čechů zajímavá zprávička: Mnoho Němců se v předešlých letech finančně zaručilo za imigranty – a teď došlo na placení. A ručitelé se nestačí divit. A rozčilovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
G. Novotný 3.12.2018 15:27

Re: K vůli práci se mohou přetrhnou :-))

Já bych tu Syřany tak nepodceňoval. Jeden Polosyřan dělal léta v Boleslavi starostu a teď hájí za ODS demokracii v senátu.

A. Nový 3.12.2018 16:35

Re: K vůli práci se mohou přetrhnou :-))

Polosyřan, to je dobré. :-)) Za Syřana se vydává kdejaký připrchlík, proto má Syřan v příspěvku uvozovky.

S. Netzer 3.12.2018 13:23

Re: Pěkná hloupost,

Sice jste nic nepochopil, ale hlavně že máte názor.

M. Moravcová 3.12.2018 13:39

Re: Pěkná hloupost,

vy jste vždycky jediná chápavá. Jednou větou, když na to nemáš, tak se nikam necpi.

O. Uživatel 3.12.2018 13:40

Uživatel požádal o vymazání
L. Černín 3.12.2018 14:39

Re: Pěkná hloupost,

Doch die Helfer sollen länger zahlen als gedacht...

To jsem si myslel. Díky za odkaz.

V. Petr 3.12.2018 14:58

Ono už z toho Vašeho článku vyplývá, že se prostě zaručili

a cosi podepsali. Úředníci z Hessenska je ujišťovali, že to má jen omezenou časovou platnost. Toto by ale bylo NADBYTEČNÉ, pokud by to vyplývalo přímo z podepsaného dokumentu!

B. Michal 3.12.2018 11:33

Mám dojem, že to je trochu jinak

Totiž ti Němci se zaručili za někoho do skončení azylového řízení. A teď, změnou zákona, mají ručit i po skončení toho řízení.

To ovšem potom vypadá trochu jinak - že se zaručili někdy za nějakých podmínek může být vnímáno všelijak, ale retroaktivně změnit záruku časově limitovanou na časově neomezenou v pořádku není.

R. Langer 3.12.2018 13:18

Re: Mám dojem, že to je trochu jinak

A ono už to řízení skutečně skončilo? ;-)

L. Černín 3.12.2018 14:35

Re: Mám dojem, že to je trochu jinak

Jo, jo, tak nějak to bylo nedávno v článku na iDNES.

D. Polanský 3.12.2018 11:05

Naši sluníčkáři

jsou mazanější, ze svého nechtějí dát ani korunu, ale stát má migraci široce podporovat. Jenomže platí základní pravidlo pro veškerou charitu: Nerozdávej z cizího! Já bych dodal: Ze svého klidně, třebas vše, co máš.

A. Alda 3.12.2018 10:55

To se fakt stalo?

Fascinující.

To bych neočekával ani od dystopické science-fiction.

D. Polanský 3.12.2018 11:08

Re: To se fakt stalo?

Nedivte se, Němci dokázali i nemožné, např. jen tak vyvraždili šest 6 milionů židů. Na Slovany se chystali v daleko větším měřítku. Ti ještě dokážou věci!

V. Petr 3.12.2018 10:54

Není přece problém, aby se sluníčkáři na tyto "dobráky"

složili! Chtít, aby to bylo zaplaceno z peněz ostatních je NEHORÁZNÁ DRZOST!

Pan Zima a paní Netzer by mohli přispět jako první!

R. Langer 3.12.2018 13:18

Re: Není přece problém, aby se sluníčkáři na tyto "dobráky"

Pátá kolona by měla platit jako mourovatá... :-D

I. Hendrych 3.12.2018 10:06

No comment

Opravdu velmi podstatný článek...

Zeptal bych se autorky, kdy konečně zkrachuje EURO ???

Jak to skálopevně před pár lety předpověděla...

O. Uživatel 3.12.2018 10:34

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 3.12.2018 13:11

Re: No comment

Za KAŽDOU cenu, přece ... :-P

R. Langer 3.12.2018 13:19

Re: No comment

Určitě se toho dočkáte, o tom nepochybujte. Jenom nevím, co od toho očekáváte.

F. Navrátil 3.12.2018 9:47

Šojdrová jako ručitelka

Ručení je docela dobrý způsob aktivizace odpovědnosti. Například Šojdrová a spol. by se měli takto zaručit, že budou osobně hradit všechny náklady na ubytování, stravování, ošacení, výuku a výchovu dovezených sirotků. Současně se musí zavázat, že budou hradit i škody, které by sirotci způsobili, a to až do té doby, dokud neopustí Českou republiku. Snad by to vítače naučilo větší obezřetnosti při svém konání. Jó, na náklady ostatních občanů, to se to provozuje politická imigrační dobročinnost!

Š. Hašek 3.12.2018 9:55

Re: Šojdrová jako ručitelka

Dobrá připomínka! Velice dobrá!

Kdys, když byly tvořeny základní parametry demokracie se jaksi předpokládalo, že volič bude vždy pracující občan. A platící daně. Rodina a sousedi občas pomohli. A předpokládalo se, že zvedne většinou ruku pro reálné věci, které bude schopen erár zaplatit........ Až přišel socialismus, potom právismus/bruselismus .....

Zkráceno.

Srovnej s dneškem, kdy erár začíná už jen slibovat, co kam a komu přihodí ......... samozřejmě přemýšlí, koho a jak nejlépe odrat. Dluhopisy všude.

A. Alda 3.12.2018 10:57

Ano.

V. Kolman 3.12.2018 11:22

Re: Šojdrová jako ručitelka

Pod tohle se pane Navr8tile podepisuji.

Já bych to ale vylepšil ještě tím, že by výšeuvedení "dobrodějové" museli u notáře složit jistinu, přiměřenou předpokládaným výdajům. Ono je jednodušší následně, v případě finančních problémů imigrantů, vzít (raálné) peníze záruky od notáře, nežli je dodatečně trudně od "slibotechen" vymáhat.

M. Moravcová 3.12.2018 13:42

Re: Šojdrová jako ručitelka

nejen sirotků, ale i těch rodičů, které sem potom za nimi přivezou v rámci scelování rodin.

F. Houžňák 3.12.2018 9:42

Ovšem většina těchto "Němců" nebyli žádní Němci,

ale různí Turci, Arabáši, Afghánci atd., tedy muslimové, kteří chtěli do Německa dostat své příbuzné, a to ne na nějakém člunu, ale v pohodlí letadlem. Když už jim to Němci tak nabízeli. Skutečných Němců byla jenom menšina, ale byli. Ovšem nemusejí mít obavy, celá pokroková politická scéna v čele s Největší Vůdkyní Všech Dob je ujišťuje, že nic platit nebudou a zaplatíme to jako obvykle my, co jsme nikoho nezvali.

V. Petr 3.12.2018 12:53

Když ještě neexistoval bezvízový styk mezi námi a

Švýcarskem, musel jste při žádosti o vízum prokázat Švýcarům vlastnictví valut, nevím kolik na den, ale bylo to docela dost. Množství valut odpovídala platnost víza, třeba jen 5 dní.

Vyhnout se tomu bylo možno tak, že se za Vás švýcarský občan zaručil. ALE to vůbec nebylo tak benevolentní, jako u migrantů v Německu. Ten občan se písemně zavazoval, že uhradí případné náklady na léčení, opravu auta atd. a musel výpisem z bankovního konta prokázat, že na to má dost peněz. Když ty peníze neměl, mohl se pojistit, ale to bylo DRAHÉ. Takže reálně pozval jen nejbližší příbuzné, třeba matku nebu sestru...

A samozřejmě, kdyby se něco stalo, nemohl by se placení vyhnout a nikdo by se nad tím nepozastavoval!

P. Grigar 3.12.2018 15:20

Re: Když ještě neexistoval bezvízový styk mezi námi a

.. nějak podobně to fungovalo v dobách socialismu, když chtěla moje manželka navštívit sestru, legálně vystěhovanou(následování manžela..) do Rakouska. Devizový příslib soudruzi nedali, ale po velkém papírování velmi neochotně umožnili cestu na tzv.pozvání z nesocialistického státu. Samozřejmě se zárukou uhrazení případných výloh. Já jsem seděl doma, coby rukojmí.. až do roku 1989.

K. Janyška 3.12.2018 9:05

Ano, stát stojící na mylných zákonech musí být zrušen,

viz například Hitlerovo Německo, SSSR a ČSSR. Voláme-li však po jakémsi právním státu, musíme mít v první řadě na mysli jediné právo pravé, právo soukromé. To musí být správně nastaveným státem tzv. právem veřejným, tedy pravidly vládnutí, vymáháno.

Věc není zase tak jednoduchá, ale pro znalce kompozitivní teorie také ne příliš složitá. Studujte ji. I vy paní autorko... Dzp.

P. Grigar 3.12.2018 15:33

Re: Ano, stát stojící na mylných zákonech musí být zrušen,

.. studovat, to řekne snadno, ale kde???? Neztrácejte čas dávkováním jediného pravého moudra po kapkách, začněte už konečně pro další generace sepisovat všechno své vědění o přirozeném běhu světa, než bude pozdě.. mladý může, starý musí.

M. Zima 3.12.2018 8:43

Zlomyslná česká Markétka se ozvala a tak opět

v českém manipulačním stylu tendenčně zkresluje skutečnosti.

Ten případ ještě není uzavřen, ale už teď je jasné, že se nejedná o selhání ručitelů, ale státu, který funguje stále mizerněji, o selhání východními manýry prolezlého Merkelismu.

Dostupná, paní Šichtařovou z velké části zamlčená fakta : -- Těm ručitelům bylo oznámeno, že se jedná o ručení po dobu do rozhodnutí o asylu, tedy méně, nežli rok. Místo toho převzal finanční zaopatření stát (Arbeitsagentur, která žalostně i jinak několikrát selhala) a to ve výši ca. 800.- Euro/(Měsic a osoba). Tyto peníze chtějí teď od ručitelů, kteří by při vlastním zaopatřování vyšli s menším obnosem. Krom toho si stát vymyslel, že udělení asylu nemá na ručení vliv, ručení jde tedy do nekonečna.

Bohu žel je to zmíněné selhání institucí jedno z mnoha a patří k těm menším. Tuto mizerii, nejistotu až chaos přinesl s sebou Merkelismus a to do všech oblastí společenského života.

BTW : Paní Šichtařová, Vaše zmínka ohledně českých exulantů prozrazuje totální neznalost materie a vyzněla proto, jako slabomyslnost.