Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

NĚMECKO: Pojďme zrušit právní stát!

Před pár dny pobavila řadu škodolibých Čechů zajímavá zprávička: Mnoho Němců se v předešlých letech finančně zaručilo za imigranty – a teď došlo na placení. A ručitelé se nestačí divit. A rozčilovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

3. 12. 2018 10:54
Není přece problém, aby se sluníčkáři na tyto "dobráky"

složili! Chtít, aby to bylo zaplaceno z peněz ostatních je NEHORÁZNÁ DRZOST!

Pan Zima a paní Netzer by mohli přispět jako první!

0 0
možnosti
RL

3. 12. 2018 13:18
Re: Není přece problém, aby se sluníčkáři na tyto "dobráky"

Pátá kolona by měla platit jako mourovatá... :-D

0 0
možnosti
IH

I. Hendrych

3. 12. 2018 10:06
No comment

Opravdu velmi podstatný článek...

Zeptal bych se autorky, kdy konečně zkrachuje EURO ???

Jak to skálopevně před pár lety předpověděla...

0 0
možnosti
OU

3. 12. 2018 10:34
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
FN

F. Navr8til

3. 12. 2018 9:47
Šojdrová jako ručitelka

Ručení je docela dobrý způsob aktivizace odpovědnosti. Například Šojdrová a spol. by se měli takto zaručit, že budou osobně hradit všechny náklady na ubytování, stravování, ošacení, výuku a výchovu dovezených sirotků. Současně se musí zavázat, že budou hradit i škody, které by sirotci způsobili, a to až do té doby, dokud neopustí Českou republiku. Snad by to vítače naučilo větší obezřetnosti při svém konání. Jó, na náklady ostatních občanů, to se to provozuje politická imigrační dobročinnost!

0 0
možnosti
ŠH

3. 12. 2018 9:55
Re: Šojdrová jako ručitelka

Dobrá připomínka! Velice dobrá!

Kdys, když byly tvořeny základní parametry demokracie se jaksi předpokládalo, že volič bude vždy pracující občan. A platící daně. Rodina a sousedi občas pomohli. A předpokládalo se, že zvedne většinou ruku pro reálné věci, které bude schopen erár zaplatit........ Až přišel socialismus, potom právismus/bruselismus .....

Zkráceno.

Srovnej s dneškem, kdy erár začíná už jen slibovat, co kam a komu přihodí ......... samozřejmě přemýšlí, koho a jak nejlépe odrat. Dluhopisy všude.

0 0
možnosti
FH

F. Houžňák

3. 12. 2018 9:42
Ovšem většina těchto "Němců" nebyli žádní Němci,

ale různí Turci, Arabáši, Afghánci atd., tedy muslimové, kteří chtěli do Německa dostat své příbuzné, a to ne na nějakém člunu, ale v pohodlí letadlem. Když už jim to Němci tak nabízeli. Skutečných Němců byla jenom menšina, ale byli. Ovšem nemusejí mít obavy, celá pokroková politická scéna v čele s Největší Vůdkyní Všech Dob je ujišťuje, že nic platit nebudou a zaplatíme to jako obvykle my, co jsme nikoho nezvali.

0 0
možnosti
VP

3. 12. 2018 12:53
Když ještě neexistoval bezvízový styk mezi námi a

Švýcarskem, musel jste při žádosti o vízum prokázat Švýcarům vlastnictví valut, nevím kolik na den, ale bylo to docela dost. Množství valut odpovídala platnost víza, třeba jen 5 dní.

Vyhnout se tomu bylo možno tak, že se za Vás švýcarský občan zaručil. ALE to vůbec nebylo tak benevolentní, jako u migrantů v Německu. Ten občan se písemně zavazoval, že uhradí případné náklady na léčení, opravu auta atd. a musel výpisem z bankovního konta prokázat, že na to má dost peněz. Když ty peníze neměl, mohl se pojistit, ale to bylo DRAHÉ. Takže reálně pozval jen nejbližší příbuzné, třeba matku nebu sestru...

A samozřejmě, kdyby se něco stalo, nemohl by se placení vyhnout a nikdo by se nad tím nepozastavoval!

0 0
možnosti
KJ

3. 12. 2018 9:05
Ano, stát stojící na mylných zákonech musí být zrušen,

viz například Hitlerovo Německo, SSSR a ČSSR. Voláme-li však po jakémsi právním státu, musíme mít v první řadě na mysli jediné právo pravé, právo soukromé. To musí být správně nastaveným státem tzv. právem veřejným, tedy pravidly vládnutí, vymáháno.

Věc není zase tak jednoduchá, ale pro znalce kompozitivní teorie také ne příliš složitá. Studujte ji. I vy paní autorko... Dzp.

0 0
možnosti
PG

P. Grigar

3. 12. 2018 15:33
Re: Ano, stát stojící na mylných zákonech musí být zrušen,

.. studovat, to řekne snadno, ale kde???? Neztrácejte čas dávkováním jediného pravého moudra po kapkách, začněte už konečně pro další generace sepisovat všechno své vědění o přirozeném běhu světa, než bude pozdě.. mladý může, starý musí.

0 0
možnosti
MZ

3. 12. 2018 8:43
Zlomyslná česká Markétka se ozvala a tak opět

v českém manipulačním stylu tendenčně zkresluje skutečnosti.

Ten případ ještě není uzavřen, ale už teď je jasné, že se nejedná o selhání ručitelů, ale státu, který funguje stále mizerněji, o selhání východními manýry prolezlého Merkelismu.

Dostupná, paní Šichtařovou z velké části zamlčená fakta : -- Těm ručitelům bylo oznámeno, že se jedná o ručení po dobu do rozhodnutí o asylu, tedy méně, nežli rok. Místo toho převzal finanční zaopatření stát (Arbeitsagentur, která žalostně i jinak několikrát selhala) a to ve výši ca. 800.- Euro/(Měsic a osoba). Tyto peníze chtějí teď od ručitelů, kteří by při vlastním zaopatřování vyšli s menším obnosem. Krom toho si stát vymyslel, že udělení asylu nemá na ručení vliv, ručení jde tedy do nekonečna.

Bohu žel je to zmíněné selhání institucí jedno z mnoha a patří k těm menším. Tuto mizerii, nejistotu až chaos přinesl s sebou Merkelismus a to do všech oblastí společenského života.

BTW : Paní Šichtařová, Vaše zmínka ohledně českých exulantů prozrazuje totální neznalost materie a vyzněla proto, jako slabomyslnost.

0 0
možnosti
OU

3. 12. 2018 9:04
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
JP

3. 12. 2018 8:10
Inu, jeden takový článek už jsem četl,

v něm bylo ale podstatou to, že stát po podepsání změnil dobu platnosti takových smluv na ručení - tuším ze tří let na neurčito. A to mi rázem připomnělo salámový postup toho našeho ke kouření v hospodách: nejprve "oddělené prostory pro kuřáky se zlepšenou klimatizací" a ještě než se to mohlo amortizovat, totální zákaz. Divím se, že tak málo hospodských stát žalovalo...

0 0
možnosti
VS

V. Student

3. 12. 2018 8:05
Krásně popsáno.

Díky a hezké ráno!

0 0
možnosti
ŠH

3. 12. 2018 8:55
Re: Krásně popsáno.

Ano.

A jen mě tak napadlo - zaplatí také soudružka (to oslovení je důležité) Šabatová "to všechno" kolem té "studentky", která bez dokladů, bez znalosti jazyka, drze chtěla měnit parametry školství na území ČR???

Kdybych věděl, že je možno najmout právníka ..... a ten vyhraje nad Šabatovou, přispěl bych paní ředitelce, která byla vláčena po soudech jenom proto, že správně tvrdila, že "škola není holubník". Nebo taky nějaká klinika.

0 0
možnosti
BV

3. 12. 2018 0:17
Na to stačí jedno staré rčení:

Dobře jim tak!

0 0
možnosti
ŠH

3. 12. 2018 8:50
Re: Na to stačí jedno staré rčení:

Asi tak!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz