28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

NĚMECKO: Na šikmé ploše

Encyklopedie Wikipedia nám říká, že definice zhrouceného státu se odvíjí od dvanácti kritérií. Dále uvádí příklady: Somálsko, Čad, Súdán, Afghánistán, Středoafrická republika, Irák, Kongo... obvyklí podezřelí, dalo by se říci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hamáček 13.10.2015 23:33

Bohužel

Bohužel je to velmi dobrý rozbor situace.

B. Hamáček 13.10.2015 23:32

Re: Nemecko a Evropa

USA velice těžko, přestože tam mají nejhoršího prezidenta v historii . Rozbitá Evropa vyhovuje jedině Rusákům , Evropa je jejich nepřítel č. 1 .

B. Hamáček 13.10.2015 23:29

Re: To současné......

A STÁLE SE NAJDOU VO..É , KTEŘÍ JIM TLESKAJÍ , AČ JIŽ JDOU NA PORÁŽKU.

J. Jurax 13.10.2015 23:00

Re: Jude, Jude feiges Schwein, komm heraus und kämpf allein":

Ale Německo máme blíž a jsme s ním víc ekonomicky provázáni.

J. Jurax 13.10.2015 22:58

Re: Jó,

Jste nácek nebo komouš?

J. Vintr 13.10.2015 22:58

Re: Jako kdyby se nás toto riziko už dlouho netýkalo

Obávám se, že paralely s dřívějšími civilizacemi platit nebudou. Množství lidí, kteří žijí na naší planetě může přežít jen díky technologiím, které zmnohonásobily a zracionalizovaly produkci potravin a ostatních potřeb pro život. Nositelem těchto technologií je pořád hlavně euroamerická civilizace, která dokáže reagovat na změny potřeb lidské populace. Pokud Evropu (a následně Ameriku) ovládne islámská ideologie, která je ze své podstaty strnulá a přímo vylučuje jakýkoliv vývoj, bude to znamenat velký úpadek, spojený s rychlou a dramatickou redukcí lidské populace. Pokud se toto odehraje v situaci, kdy bude dominovat Islám, postihne tato redukce logicky především nemuslimy, což bude znamenat, že zredukovaná lidská populace bude asi tvořena výhradně muslimy. To bude znamenat středověk na věčné časy ...

J. Jurax 13.10.2015 22:56

Tenhle stát funguje ...

Quo usque tandem?

J. Jurax 13.10.2015 22:54

Re: Tzv. zhroucený stát

No, třeba by opravdu neškodilo, aby madam Netzer napsala článeček, jak to vidí ona. Aston by ho jistě rád uveřejnil.

P. Rada 13.10.2015 21:54

Re: " funkční řešení máme !"

http://www.rozhlas.cz/leonardo/prednasky/_zprava/povaha-zmeny-co-nas-zrejme-nemine-2--1212407

Kdo ale dnes dokáže vyžít jen z národních zdrojů a to tak aby oproti okolí nebyl ve vážné konkurenční nevýhodě? Ta vazba umělou globalizací zaměřená na vzdálené zdroje a nerespetování dopadů externalit... - to je opravdu vážný civilizační problém který jsme si svou bezuzdnou chtivostí přivodili. Zákaladem je ale dát mu alespon pojmenování - a nikoli hladat řešení odchodu se "šikmé plochy" na šplhání po stále více strmé stěně limitů růstu. Náš svět má svá reálná omezení a to je bariera respektu hodná. Jen patologické osobnosti na bázi poruch narcismu... ji neuznávají. Budouli známy lepší technologie - proš jich nevyužít - ale až budou - nikoli slibovat faty morgány.

Navíc platí, že s růstem energerické spotřeby umocněným na mínus jednu třetinu klesá natalita našeho druhu a právě proto už jsou populace v rozvinutých zemích stabilní. Žel doposud na bázi neobnovitelných zdrojů a nezajištěné recyklovatelnosti. Viz "Metabolická teorie biologie".

S těmi zločinci uvnitř lidské populace ale také máte v něčem pravdu - opět to ale lépe presentuje Koukolík a to v eseji "Mocenská posedlost".:

https://www.youtube.com/watch?v=PpMJkaf117g

J. Václavíková 13.10.2015 21:46

Re: Tzv. zhroucený stát

Je neuvěřitelné, že nereagujete na předchozí sprostoty určené paní Netzer, ale naopak na ni, když se ohradí! Co to, klapky na očích?

P. Rada 13.10.2015 21:23

Re: Vy ovšem žádné funkční řešení NEMÁTE

To jak rád uvažujete o tom postavit někoho - kdo je právě demokraticky zvolen "ke zdi" vypovídá o Vás jasně.

Už s principu přeci není nijak zajištěno aby na NP nemohli vystupovat extrémisté od IS ... přes SS ... SSSR ... až po ty bez očividné příslušnosti ale s touhou mačkat vraždící spoušt.

Druh homo s.s. má tuto schopnost zabíjet jen pro potěšení geneticky vrozenou stejně jako všichi ostatní primáti. Já osobně to ale dělám kultivovaněji v počítačových hrách .... Na realitu nemám tak silný žaludek ani tak pokřivené vnímání jak Vy.

P. Rada 13.10.2015 21:16

Re: Včerejšek byl naproti tomu nejchladnější

Uvědomuji si, že skutečně jen některým oblastem globální změna klimatu ekonomicky prospěje. To podobně jak na válkách také někteří vždy vydělají.

Dokonce to asi dojde tak daleko, že přestanou na celá stotisíciletí hrozit opakované ničivé výkyvy klimatu do dob ledovýchkteré svou délkou poslední 3 miliony let naprosto dominovaly. Planeta totiž donedávna byla v kvazistabilním stavu na pokraji pádu do ledové propasti...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/All_palaeotemps.png

Toto se díky uvolnění fosilů druhem homo s.s. velmi pravděpodobně nestane. Naopak bude planetě zajištěna teplotní stabilita která zde vládla před více jak 3 miliony let. Je jen otázka kolik čeho planeta za poté uživí, v kterých lokalitách a komu se kam podaří zavčas a setrvale dostat. Prvé migrační vlnky čítající jen miliony civilistů zde máme dnes jak školní cvičeníčko pro prvnáčky. Pravděpodobný úkol pro dospělejší bude o několik řádů vyšší četnost při řádově nižších ekonomických možnostech nejpozději v konci století - možná už dříve. V tu dobu dojde i fosfor který je dnes podstatný pro výživu a za jehož dnešní ložiska nenmá svět náhradu - ty v Maroku už preventivně zkoupila Čína a vybudovala tam svou infrastrukturu.

http://www.cts.cuni.cz/soubory/Media/Storch_Hlad_po_fosforu.pdf

P. Vaňura 13.10.2015 20:58

Vy ovšem žádné funkční řešení NEMÁTE

Řešení má Marine Le Pen a to jen částečné. Putin totéž. EU ovšem řídí šílenci a zločinci, kteří už dávno patří ke zdi!

P. Rada 13.10.2015 20:54

Re: Hehe?

Katastrofa je pojem používaný odpradávna. Původně znamenal pauzu mezi verši či tu nepříjemnou mezeru mezi změnami kulis na divadelním jevišti, kdy byl divák nemile vyrušem ze svého rozpoložení.

Dnes analogicky dochází k přestavbě světových kulis a tak se nedivím, že pro některé pozorovatele to může navodit nepříjemný vjem.

Vyrušovat takto pana L.Nováka s rozpoložení jeho libosti a uspokojení plynoucího s dosavadního trvalého růstu a idylky neomezených možností je asi evidentně rizikové ale na druhou stranu skrze rozvinutou informatiku a bolestné migrační dopady už dnes snad opodstatnělé. Co zde sděluji je i skrze odkazy ověřitelné a další které používají analogisckou rétoriku "planeta umírá.." na dotvrzení přidávám. http://www.esquire.com/news-politics/politics/news/a36337/climate-change-liars/

Běžně založení jedinci jsou snad schponi rozlišovat mezi pozitivně cíleným varováním se záměrem co možná uchránit hodnoty ..... a strašením s cílem ponížení.... Mrzí mne proto, že potenciální přínosy informací o souvislostech si zřejmě L.N. neuvědomuje.

Může se ale v tomto případě jednat o dítě či dětinskou povahu neschopnou informace vstřebat. Strašení či jen stresování s u takto disponovaného chudáka vážně nebylo mým cílem. Došlo li právě k tomuto - je mi to líto a omlouvám se mu.

L. Novák 13.10.2015 19:42

Hehe, zelený troll Rada už zase v akci...

Katastrofy jsou jeho hobby. :-P

V. Kusý 13.10.2015 19:24

Re: Tzv. zhroucený stát

Podle odpovědi dáma každým coulem.Jó, Kinderstube z Vás čouhá, jak ta příslovečná sláma z dřeváků.

V. Kusý 13.10.2015 19:21

Re: Idiotské chování EU se jinak,

Je zbytečné hledat spiknutí tam, kde jde jen o obyčejnou hloupost.Ovšem obludných rozměrů.

B. Rybák 13.10.2015 16:47

Re: Jako kdyby se nás toto riziko už dlouho netýkalo

Gaia, původně řecká bohyně Země se stala symbolem pro představu Země jako živého organismu v němž mohutné síly živé přírody udržují podmínky na Zemi v přijatelných mezích! Ta je tedy naprostým protikladem představ o vypočitatelných změnách klimatu a o smyslu globálního boje proti nim!

http://www.databazeknih.cz/knihy/gaia-vraci-uder-77669

V. Kain 13.10.2015 16:28

Re: V Německu se nahromadila hromada problémů,

Když se škodná v přírodě rozmnoží nad patřičnou mez,tak dojde k selekci.V tomto případě je to naprosto stejné.Ona německá policie neumí střílet?Stejně pokud budou chtět Německo jako bylo před pár lety,tak budou muset použít sílu.Že se to mnohým debilním humanistům nebude líbit? No a co? Pro záchranu země tu bude jediná záchrana.Ta hovada která se v poslední době do Německa natlačila je neasimilovatelná.

S. Netzer 13.10.2015 15:23

Re: Tzv. zhroucený stát

Co tak si trhnout nohou, tykající hovado?

B. Rybák 13.10.2015 15:21

Re: Jako kdyby se nás toto riziko už dlouho netýkalo

"seriózní studie na téma meze růstu či globální změna klimatu" před 50 lety? Ta ustavičně upravovaná, odkládaná a falšovaná proroctví o energetickém a surovinovém konci technické civilizace (která má teď velký nadbytek zdrojů) se už přece dávno znemožnila!

Ona ta nynější imigrantská krize, která je z čistě politických důvodů vyprovokována k vůli integraci EU do nové neosocialistické říše převážně národa německého má se změnami klimatu... něco společného? Bývalo mnohem hůř a žádná ilegální imigrace se nekonala!

D. Polanský 13.10.2015 15:16

V Německu se nahromadila hromada problémů,

imigranti podle tzv. elit měli národ sjednotit. Pochopitelně je to nesmysl. Německo za posledních sto let již potřetí chce zničit evropskou civilizaci. Snad se jim to teď konečně povede a bude od nich věčný pokoj. Bohužel to odnese i spousta nevinných lidí. Nejen v Německu.

S. Rehulka 13.10.2015 14:42

To současné......

.....německé heslo : "zvládneme to !" je zrovna tak prázdné a prolhané, jako bylo heslo Barack Husseina Obamy : "Yes, we can !" - tedy "Ano, my můžeme!" - Naneštěstí, se to tomu světlečernému šmejdovi povedlo ! Dobré jmeno Spojených Států amerických dokázal Obama se svojí administrativou (Democrats) zničit !

Řekl bych, že něco podobného se daří i Frau Merkel.

R. Langer 13.10.2015 14:28

Re: Jako kdyby se nás toto riziko už dlouho netýkalo

Jasně, zato ty uspíváš s řešením neexistujícího problému nesmyslnými bláboly a lhaním, a divíš se, že ti to tady nikdo nechce žrát, Zelený sedmilháři, že? :-P

R. Langer 13.10.2015 14:25

Re: Jako kdyby se nás toto riziko už dlouho netýkalo

Bezradný jsi tady jedině ty, Zelený sedmilháři. :-P

R. Langer 13.10.2015 14:22

Re: Jude, Jude feiges Schwein, komm heraus und kämpf allein":

Oboje.

P. Vaňura 13.10.2015 14:13

Idiotské chování EU se jinak,

než spiknutím vysvětlit nedá. Takový nedostatek soudnosti NENÍ NORMÁLNÍ?

J. Fleiszner 13.10.2015 14:12

Re: Tzv. zhroucený stát

Netzer - napiš tedy taky "článeček", ale ten "opravdový", kde bude vše krásně vysvětlené, kde nebudou lživá tvrzení a směšné doměnky. Zatím tu kvákáš stejně jako já nebo ostatní.

P. Vaňura 13.10.2015 14:12

Včerejšek byl naproti tomu nejchladnější

12 říjen v historii...

Uvědomte si, že pokud se skutečně oteplí, některým oblastem to naopak prospěje. A VEŠKERÉ "meze růstu" jsou svázány s momentální technickou úrovní. Lovci byli lepšími bojovníky, než zemědělci ALE těch zemědělců mohlo být na stejném území až 100x tolik.

J. Fleiszner 13.10.2015 14:09

Re: Nemecko a Evropa

Merkel není tak hloupá. Ona ví, že likviduje Německo i celou Evropu. Je zřejmě vydíraná nebo hodně dobře placená. Komu by slabá Evpropa vyhovovala? USA? Rusku? Oboum? Můžete si vybrat.

V každém případě by měla být odstraněna a v jejím případě je jedno jakým způsobem. Kvůli ní budou umírat tisíce lidí.