6.6.2020 | Svátek má Norbert


NĚMECKO: Maassen a bod zlomu

21.9.2018

Pád Hanse-Georga Maassena směrem nahoru, jak jsem již uvedl, vyvolal v německých opozičních kruzích (s výjimkou AfD) naprosto hysterické reakce. Ale úplně hysterii propadla spoluvládnoucí SPD. V ní nyní probíhaly debaty o tom, že buď Maassen půjde, anebo že SPD v koalici nemá co dělat. Toto téma před sebou valili nejen Jusos (mladí socialisté), ale i hrobařka SPD Andrea Nahles, jejich nejvyšší hlava pomazaná. Je to důstojná nástupkyně pomaterého europoida Martina Schulze.

SPD rozehrála hru „Maassen musí jít, jinak jdeme my“ naprosto zbytečně. Socialisté se do této hry pustili s cílem ukázat všem, že oni jsou praví antifašisté, že vše hnědé se jim ze srdce protiví a že s takovým elementem, jako je Maassen ve státních údech, oni prostě koexistovat nemohou. Zapomněli ovšem, že Maassen je z těch informovaných nejinformovanější, že tak, jako se stýká s představiteli AfD, se ještě více stýká s představiteli i všech dalších parlamentních stran, a hlavně si nestačili ve svém návalu svatého rozhořčení všimnout, že šéf BfV není žádný profašista či příznivec fašismu. Nestýká se s Anfifou, což jsou naopak svými výstupy a chováním fašouni jak vyšití. Podle kritiků se Maassen dopustil neloajálnosti vůči státu, v čele jehož jednoho úřadu stojí. Jenže šéf civilní rozvědky není placen za loajálnost, má-li být založena na pochybných zdrojích informací. On má také povinnost říci pravdu, je-li to třeba. Jenže to se v demokracii současného střihu prostě nesmí.

Výroky pana Maassena nebyly bodem zlomu, jak tvrdí zvlčilci, ale způsob a důvod útoku na Maassena je tím bodem zlomu, který ukázal podstatu politického mainstreamu v Německu. A tak můžeme sledovat pád SPD v přímém přenosu, když se stala obětí své hysterické kampaně rozpoutané kolem jednoho hodně pochybného videa, které si vzali (avšak nejen oni) jako těžkou zbraň na komára. Klesají jim preference, klesá jejich důvěryhodnost. Leckdo se z toho hroutí, že je to špatně pro demokracii v Německu, ale houby s octem. Přemalují se politické mapy jako leckde jinde a pak se uvidí. To je evoluce, soudruzi, tu vy máte přece rádi.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.