13.7.2020 | Svátek má Markéta


NĚMECKO: Kancléřka Merkelová je obyčejný šíbr

19.6.2018

To, co probíhá v Německu kolem návrhu spolkového ministra vnitra Seehofera a CSU (vyřešit migrační problém tak, že bude moci určité katerogie imigrantů vracet již na hranicích Německa), je názornou ukázkou, kdo že to stojí v čele exekutivy Německa.

Ne že by Horst Seehofer byl od počátku ještě coby bavorský premiér takový imigrační jestřáb, jakým je dnes, ale jisté je, že on i CSU pochopili, že pohár trpělivosti lidí s ohledem na útoky imigrantů proti občanům Německa již pomalu přetéká a leckde již i přetekl. Chtějí toto celoněmecké opatření zavést hned a neotálet s ním, protože to považují za správný signál převaděčům, humnanitárním rybářům imigrantů včetně Lékařů bez hranic a jiným zločincům, že tady končí trpělivost. Zcela to také navazuje na již probíhající kroky rakouské a italské vrcholné exekutivy a z hlediska logiky nelze na tomto opatření najít nic chybného.

Jenže Anděla Merkelová a její nejbližší okolí z CDU, sestávající výlučně z naprosto oddaných bezmozků, kteří nemají jiný názor než ona a jsou tak po dlouhá léta naprogramováni, je obyčejný šíbr. Ona i přes jisté slovní ústupky hraje o čas a stále se snaží přenést toto téma na další summit EU a předběžná jednání, která hodlá vést s Rakušany, Italy a dalšími, a zásadní řešení oddalovat. Anděla hraje totiž nejen o udržení koalice CDU - CSU, ale především o svoji kancléřskou židli. Musí jí být přeci jasné, že rakouští, maďarští či italští politici by museli být padlí na hlavu, kdyby při jednání s ní náhle změnili své nedávno vyjádřené postoje, resp. přijatá exekutivní protiimigrační opatření jen proto, aby si ona zachránila vlastní zadnici. Jaký společný jmenovatel by mohli najít státníci těchto, ale i jiných zemí včetně ČR s Merkelovou, která nemůže být součástí řešení, když sama je součástí problému?

Jisté je, že Bavorsko by mohlo toto opatření zavést jako spolková země na svých hranicích i bez spolkové vlády či Bundestagu. Jisté také je, že Bavorsko nenajde odvahu to udělat. To je bída německé politiky, resp. německých politiků, protože takový postoj vyžaduje velkou odvahu. Buď v Bavorsku přijmout takové opatření jednostranně, což by vedlo k pádu koalice CDU-CSU a tím i k pádu vlády, anebo koaliční smlouvu vypovědět rovnou. Oboje by vedlo k předčasným volbám. A ruku na srdce, z toho jsou předpodělané špičky jak CDU, tak i zčásti CSU, o SPD ani nemluvě, neboť socialistům padají preference do suterénu kontinuálně. A právě když píši tento příspěvek, tak opět Anděla dokázala zlomit odpor CSU a získala čas do konce června, aby mohla projednat řešení na úrovni EU. Je zdánlivě neuvěřitelné, že dostala čas na tak beznadějnou misi, jak ji označil i jinak promerkelovský Spiegel Online, ale v Německu to tak je. Nejprve silná slova, pak bla bla bla a výsledek je bramboračka. Navíc se tak děje v době, kdy právě bylo zveřejněno, že většina Němců je pro tvrdá protiimigrační opatření, což je zásadní informace a obrat. Anděla ví ale přece mnohem lépe, co je pro Němce dobré; ostatně jí dceru nikdo neznásilní, když je bezdětná, a ochranka k ní nikoho nepustí ani poté, co konečně vypadne z politiky. Jak dlouho ještě bude trvat, než se Němci pochlapí a tuhle ženskou pošlou do politického důchodu, to je otázka dneška.

Všimněme si však, jak se zdůvodňuje tento odpor proti bavorskému návrhu zejména ze strany části vedení CDU, SPD a šílených Zelených: „Takové opatření by znamenalo, že Evropa přijde o základní hodnotu - území bez hranic a hraničních kontrol.“ Jestliže toto může někdo říkat za situace, kdy se Evropou procházejí ohromná kvanta vytloukačů sociálních výhod, kteří páchají násilí v rozměrech dříve nebývalých, značná část navíc bez identity anebo s více identitami, pak jej už nelze nazvat jinak než idiotem. Takže nás čeká sledování komedie v podání A. Merkelové, která bez jakéhokoli mandátu bude vyjednávat celoevropské řešení imigrační krize, kterou sama silně propelovala a zhoršila svým hloupým pozváním. Ještě někdo pochybuje, že EU je definitivně ve stádiu rozpadu?

Ostatně soudím, že EU musí být zničena.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.