26.4.2024 | Svátek má Oto


NĚMECKO: Islamizace v r. 2016 (IV.)

16.11.2017

„Německo již není bezpečné.“

Červenec 2016

1. července. Soud v Bavorsku rozhodl, že zákon, který zakazuje muslimským advokátním koncipientkám nosit šátky, je nezákonný.

3. července. 24letá žena, kterou v lednu v Mannheimu znásilnili tři migranti, přiznala, že lhala o identitě útočníků. Němka tureckého původu Selin Gören zpočátku uvedla, že útočníci byli rodilí Němci, ve skutečnosti to však byli muslimští migranti. Gören uvedla, že lhala, protože nechtěla vyvolat rasismus proti migrantům.

4. července. 30 největších německých firem tvořících akciový index DAX zaměstnalo pouze 54 uprchlíků, z toho 50 přijala Deutsche Post jako kurýry. Tato data zpochybňují slib Angely Merkelové o co nejrychlejší integraci žadatelů o azyl do německého trhu práce. Vedoucí pracovníci společností tvrdí, že hlavním problémem je nedostatek odborné kvalifikace a neznalost němčiny.

7. července. Německý parlament schválil změny trestního zákona s cílem rozšířit definici znásilnění. Podle zákona známého také jako „Ne znamená Ne“ (“Nein heißt Nein“) bude jakákoliv forma vynuceného sexu trestným činem. Dříve byly podle německého práva potrestány pouze případy, kdy mohly oběti prokázat, že se proti útoku fyzicky bránily. Změny, které byly vyvolány sexuálními útoky v Kolíně nad Rýnem, byly uvítány jako „změna paradigmatu“ v německém právu.

7. července. Více než šest měsíců po silvestrovských sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem vydal německý soud první dva rozsudky: Okresní soud v Kolíně nad Rýnem udělil 20letému Iráčanovi a 26letému Alžířanovi roční podmíněný trest a poté oba muže propustil na svobodu. Pozorovatelé řekli, že mírné tresty jsou výsměchem spravedlnosti.

10. července. Spolkový kriminální úřad (BKA) vyšetřující silvestrovské sexuální útoky v Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Stuttgartu, Düsseldorfu a dalších německých městech zjistil, že obětí útoků, které byly spáchány více než 2000 muži převážně ze severní Afriky, se stalo více než 1200 žen. Prezident BKA Holger Münchřekl: „Existuje souvislost mezi těmito útoky a silnou vlnou migrace v roce 2015.“

13. července. Soukromá bilingvní škola v Berlíně Platanus-Schule se omluvila muslimskému imámovi poté, co jej učitelka ve škole nazvala „misogynním“ a „špatně přizpůsobeným německému životu“, protože jí odmítl podat ruku. Imámův právní zástupce řekl, že omluva školy byla nedostatečná.

14. července. Bývalý generální sekretář vládnoucí Křesťansko-demokratické unie (CDU) Ruprecht Polenz uvedl, že německý zákon upravující změny jmen (Namensrecht) by měl být pozměněn tak, aby usnadnil muslimským migrantům v Německu, kteří se cítí být diskriminováni, změnu jejich původních jmen na křesťansky znějící jména.

15. července. Na hudebním festivalu v Brémách bylo sexuálně napadeno nejméně 24 žen. Útoky byly podobné silvestrovským útokům v Kolíně nad Rýnem. Policie dokázala identifikovat pouze pět pachatelů, ve všech případech se jednalo o migranty z Afghánistánu.

16. července. Z uniklého dokumentu získaného deníkem Spiegel Online vyplynulo, že více než 33 000 migrantů, kteří již měli být deportováni, je stále v Německu a je o ně postaráno na účet německých daňových poplatníků. Mnozí migranti zničili své pasy a zřejmě lhali o zemích svého původu, aby znemožnili svoji deportaci.

17. července. Investigativní reportáž Bavorského rozhlasu BR24 zjistila, že deradikalizační programy v Německu selhávají, protože mnozí salafisté nechtějí být deradikalizováni.

19. července. 17letý afghánský žadatel o azyl křičící ve vlaku ve Würzburgu „Alláhu Akbar“ a mávající kolem sebe sekerou vážně zranil pět osob. Policisté jej zastřelili poté, co zaútočil také na ně. Teenager byl umístěn u pěstounské rodiny jen dva týdny před útokem odměnou za to, že byl „dobře integrovaný“. Poslankyně Bundestagu za stranu Zelení Renate Künast kritizovala policii za použití smrtící síly.

19. července. Manažeři německého centra pro uprchlíky v Postupimi patřícího Červenému kříži byli obviněni z utajování sexuálního zneužívání žen v tomto zařízení.

20. července. Spolkový úřad práce uvedl, že úroveň vzdělání nově příchozích migrantů v Německu je mnohem nižší, než se očekávalo: jen čtvrtina z nich má středoškolské vzdělání, zatímco tři čtvrtiny z nich nemají vůbec žádné odborné vzdělání. Pouze 4 % nově příchozích do Německa jsou vysoce kvalifikovaní.

22. července. 18letý Němec íránského původu Ali Sonboly, který v sobě choval nenávist k Arabům a Turkům, zabil v McDonald’s v Mnichově deset lidí (včetně sebe) a dalších 35 lidí zranil.

23. července. Dav mužů křičících „Alláhu Akbar“ vpadl na nudistickou pláž v Xantenu a „urážel a ohrožoval“ návštěvníky pláže. Policie udržela tuto událost v tajnosti, údajně aby zabránila negativnímu mediálnímu obrazu muslimů „v těchto citlivých časech“.

24. července. 27letý migrant ze Sýrie Mohamed Daleel, jehož žádost o azyl byla zamítnuta, se na koncertě v Ansbachu vyhodil do vzduchu a zranil 15 lidí. Tento sebevražedný pumový útok byl jako první v Německu připsán Islámskému státu.

24. července. 21letý syrský žadatel o azyl zavraždil mačetou v Reutlingenu 45letou Polku a její dosud nenarozené dítě.

24. července. 40letý migrant z Eritreje znásilnil 79letou ženu na hřbitově v Ibbenbürenu. K útoku došlo v 6 hodin ráno, když žena žijící v místním domě s pečovatelskou službou navštívila hrob své zesnulé sestry.

25. července. 45letý Palestinec mávající kolem sebe „Rambo nožem“ a křičící „Alláhu Akbar“ se pokusil useknout hlavu lékaři v Bonnu. 19letý syn útočníka si stěžoval na lékařovo ošetření zlomené nohy. Muž držel lékaře na podlaze a nařídil mu: „Omluv se mému synovi. Klekni si na kolena a polib mu ruku.“

25. července. Senátor CDU z Berlína Frank Henkel řekl: „Nikdo by si neměl nic namlouvat: očividně jsme přijali násilníky, kteří jsou v naší zemi schopni páchat barbarské zločiny. Musíme to říci jasně a bez zábran. To také znamená, že musíme agresivně řešit islamismus. Pokud to neuděláme, tak riskujeme, že němečtí politici budou vnímáni jako odtržení od reality.“

25. července. Ministr vnitra Thomas de Maizière odhalil, že německé úřady v současné době vyšetřují 59 uprchlíků kvůli „podezření, že jsou členy teroristických struktur“.

27. července. Policie v Ludwigsburgu zatkla 15letého chlapce, který podle jejich informací plánoval masový útok. Policisté při prohlídce chlapcova domova nalezli více než 300 nábojů, stejně jako nože, chemikálie a neprůstřelné vesty.

28. července Angela Merkelová potvrdila, že nezmění svůj postoj k migraci: „Rozhodli jsme se plnit naše humanitární úkoly. Odmítnutí humanitární podpory by bylo něco, co bych nechtěla dělat a nedoporučovala bych to ani Německu. Úzkost a strach nemohou řídit naše politická rozhodnutí.“

29. července. Místopředseda Křesťanské sociální unie (CSU) Thomas Jahn tvrdě kritizoval migrační politiku otevřených dveří Angely Merkelové: „Potřebujeme mít pod kontrolou naše hranice, to je v tuto chvíli náš nejdůležitější úkol. Potřebujeme poslat nebezpečné lidi s islamistickou ideologií zpět do zemí, odkud přišli, mimo Evropu a Evropskou unii.“

30. července. Politik CSU Jens Spahn vyzval k zákazu burky: „Zákaz oděvu zakrývajícího celé tělo - to je nikábu a burky – tady už dávno měl být… Nechci se v této zemi setkat s žádnou burkou. V tomto smyslu jsem burkafob.“

Srpen 2016

2. srpna. Uprostřed obav z islámského terorismu obnovili němečtí představitelé poprvé od 2. světové války možnost nasazení armády uvnitř Německa.

11. srpna. V Hamburku byly viděny ve čtvrtích Wandsbek a Dammtor muslimské hlídky prosazující právo šaría.

16. srpna. Žadatelé o azyl v Dolním Sasku odmítli přijímat nabídky práce, protože jsou „hosty Angely Merkelové“.

19. srpna. Ministr vnitra Thomas de Maizière vyzval k částečnému zákazu závojů zakrývajících celý obličej na veřejnosti. De Maizière řekl: „Jednomyslně odmítáme burku. Nepatří do naší otevřené země.“ Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger řekl, že zákaz burky by byl chybou, protože by vyžadoval zákaz veškerých náboženských oděvů: „Kdo by chtěl zakazovat burky, musel by lidem také zakazovat převlékat se za svatého Mikuláše.“

25. srpna. Policie v Hamburku zahájila zátah proti kapesním zlodějům. Ve městě je podle policie každý rok ukradeno více než 20 000 peněženek a kabelek – to je přibližně 55 peněženek a kabelek denně. 90 % peněženek a kabelek podle policie ukradnou mladí muži ze severní Afriky nebo z Balkánu.

28. srpna. 26letý německý státní příslušník křičící Alláhu Akbar těžce pobodal 66letou ženu a 57letého muže, kteří piknikovali v Oberhausenu.

28. srpna. Angela Merkelová vyzvala obyvatele tureckého původu žijící v Německu, aby nepřenášeli své konflikty do Německa.

Září 2016

3. září. Veřejného shromáždění v Berlíně proti Alternativě pro Německo (AfD) se zúčastnilo pouze 2500 lidí. Organizátoři shromáždění, včetně členů strany Zelených a Die Linke, očekávali, že se dostaví přibližně 10 000 demonstrantů.

3. září. Místopředseda Německého policejního odborového svazu DPolG v Hamburku Freddi Lohse řekl, že mnozí pachatelé z řad migrantů považují shovívavost německého soudního systému za signál, aby pokračovali ve svém delikventním chování. Řekl: „Ve svých domovských zemích jsou zvyklí na tvrdší důsledky. Nemají k nám žádný respekt.“

4. září. Angela Merkelová utrpěla velkou ránu, když Alternativa pro Německo (AfD) předběhla ve volbách v její domovské zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko její Křesťansko-demokratickou unii (CDU). S 20,8 % hlasů se AfD dostala na druhé místo za středo-levicovou Sociálně-demokratickou stranu Německa (SPD, 30,6 %). CDU Angely Merkelové se s 19% hlasů dostala na třetí místo, což je nejhorší výsledek, který kdy CDU dosáhla v Meck-Pomm, jak je země zkráceně nazývána. Volby v Meck-Pomm byly obecně považovány za referendum o migrační politice otevřených dveří Angely Merkelové.

6. září. Podle zprávy Spolkového kriminálního úřadu (Bundeskriminalamt, BKA) v průběhu prvních šesti měsíců roku 2016 spáchali migranti 142 500 trestných činů. To odpovídá 780 trestným činům denně nebo 32,5 trestným činům za hodinu, což představuje nárůst o téměř 40 % v porovnání s rokem 2015. Údaje zahrnují pouze ty trestné činy, u nichž byl podezřelý migrant zadržen.

7. září. Institut pro světovou ekonomiku v Kielu (IfW) vypočítal, že Německo v roce 2016 vynaloží přibližně 20 miliard eur na uprchlíky. IfW napsal: „Zvláště velkou část výdajů tvoří… poskytnutí počátečního ubytování a zdravotní péče a další služby.“

9. září. Německé ministerstvo vnitra v reakci na žádost dle zákona o svobodě informací sdělilo, že k 31. 7. 2016 v Německu žilo v manželství 1475 dětí, včetně 361 dětí mladších 14 let. Většina dětí v manželství je ze Sýrie (664), Afghánistánu (157) a Iráku (100). Téměř 80 % z těchto dětí (1152) jsou dívky. Skutečný počet dětských sňatků v Německu je však podle všeho mnohem vyšší, než naznačují oficiální statistiky, protože mnohé z nich jsou utajované.

13. září. Podle veřejnoprávní stanice ARD slouží v Německu obchody s muslimskou módou jako odrazový můstek islámskému extremismu. Tyto obchody „konkurují“ západní socializaci tím, že pomáhají ženám přijmout ortodoxní islámský způsob života a postupně je asimilují do salafismu a následně do extremistického islámu.

13. září. Ve Šlesvicku-Holštýnsku byli zatčení tři syrští džihádisté. Policie byla přesvědčena, že jsou členy spící buňky Islámského státu čekající na další pokyny k provádění útoků v Německu.

17. září. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann obvinil Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), že nedokázal odhalit potenciálně desítky tisíc falešných pasů. Mnoho migrantů, kteří přišli do Evropy jako Syřané, pochází ve skutečnosti z jiné země. Téměř 40 % všech Maročanů, kteří dorazili do Řecka, se podle jedné studie lživě vydávalo za Syřany.

23. září. Nový průzkum ukázal, že podpora Alternativy pro Německo (AFD) vzrostla na 16 %, což je nejlepší výsledek v historii a více než trojnásobek 5 % potřebných ke vstupu do parlamentu. Podle průzkumu by CDU Angely Merkelové získala 32 %, zatímco SPD, menší strana ve vládnoucí koalici, by získala 22 %. Společně by získaly 54%, což by stačilo na to, aby vládní koalice pokračovala ve stejném složení.

30. září. 28letý migrant ve vlaku sexuálně napadl 27letou ženu. Německá média zpočátku zveřejnila národnost pachatele, informace však byla později odstraněna. Vysvětlení znělo: „Tento článek zpočátku obsahoval národnost pachatele. Informace byla následně odstraněna, protože neodpovídalanašim redakčním pokynům – to znamená, že neexistuje žádná souvislost mezi národností pachatele a jeho činem.“

Soeren Kern je vedoucí spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

Převzato z webu Gatestone Institute

Dokončení zítra.