14.12.2019 | Svátek má Lýdie


Diskuse k článku

NĚMECKO: Demontáž státu v přímém přenosu

Moje úvaha se nebude týkat nějaké rozvojové země nebo Sýrie. Bude se, bohužel, týkat Německa. Toho Německa, které většina z nás vždy vnímala jako právní stát a chování jehož politiků nám bylo vytrvale dáváno za vzor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 9.1.2016 14:58

Re: Přesné, díky.

Funguje :-)

P. Pilík 8.1.2016 23:49

Re: Přesné, díky.

Správný odkaz je http://vaclavhusak.blog.idnes.cz/c/490258/jak-potrestat-vlastizradce-a-kolaboranty.html

Z. Lapil 8.1.2016 20:51

Re: Přesné, díky.

Je mi líto: odkaz vede na přihlašovací stránku. Nemám účet ani na Facebooku ani na IDnes.

Znám Vás jako přispěvatele do Psa, dokonce mého oblíbeného, ale necítím se povinen vědět, že jste profesionálním novinářem a legálním majitelem zbraně.

J. Svoboda 8.1.2016 20:34

Re: Ano, demontáž národních států je prvním úkolem bohatých

Pane Čechu, bohužel je to svatá pravda, že v demokracii mají dva pitomci větší hodnotu, než jeden slušný a schopný člověk. Téměř všichni (vy jste výjimka) už vědí, že demokracie je špatný systém, ale že lepší se zatím nikomu nepodařilo vymyslet.

J. Svoboda 8.1.2016 20:24

Re: Ano, demontáž národních států je prvním úkolem bohatých

Opravdu mi připadáte pane Čechu jeko Marťan, přibyvší sem včera. Pravý opak toho, co tvrdíte, je pravdou. Bohužel to většinou chodí tak, že mýlit se s většinou je výhodnější, než mít pravdu s menšiniu.

Bůhvíjaké vzdělání není třeba. Stačí většinou zdravý selský rozum. K tomu vám přeju, abyste se ho naučil používat, pokud jste jeho vlastníkem. Nacházíte se na Zemi! Doufám, že nemailujete z Marsu.

J. Svoboda 8.1.2016 20:15

Re: Ano, demontáž národních států je prvním úkolem bohatých

Pane Čechu, je mi vás líto. Ale neskonale víc je mi líto nás téměř všech ostatních. Připadáte mi, jakobyste včera přibyl z Marsu a nevěděl zhola nic o tom, co se zde dvecet, nebo více let děje.

Další možností je to, co nepatří do mého repertoáru, ale ve vašem případě bych řekl, že vaše úvodní přiznání není od věci.

J. Svoboda 8.1.2016 20:00

Re: kecy

Pane Červenko, kde jste vzal právo, mluvit za Čechy? Jste-li takový lenoch, že šetříte na diakritických znamémkách, zdá se, že pomalu začínáte muslimovatět, nebo co.

Š. Minařík 8.1.2016 17:43

Re: kecy

Protože píše z končin, kde široko daleko nemají ani českou klávesnici.

I. Břízová 8.1.2016 16:52

Re: kecy

A pročpak tedy neorganizujete?

J. Mrázek 8.1.2016 16:43

Namísto 2017 tak 2022 ?

Jak to švédové "šikovně" odložili, aby neprohráli ty volby po nynější vlně "fundamentalistů" ? O pět let se to odložit Merkelové nemůže povést, to i poslušní němci už budou na barikádách...

J. Mrázek 8.1.2016 16:39

Závidím Vám Váš optimismus

Nicméně musím podotknout, že optimisté nemají všechny informace, realisté se domnívají, že mají většinu informací a pesimisté ty informace opravdu mají .... :-)

P. Podešva 8.1.2016 15:52

Opravdu dobrá rada...

"V současném Německu starostka Kolína doporučuje ženám chodit s rukama nataženýma před sebe. "

Za chvíli zjistí, že stačí jedna ruka natažená před sebe.

J. Cervenka 8.1.2016 15:49

kecy

nejsmutnejsi je pravdiva veta, ze Cesi nic nedelaj, jen reci u piva a internetu. Kdy se najde inteligentni clovek co zorganizuje protesty - manifestace k odstoupeni Sobotky a odvolani slibu prijmout 2000 ( a vic) muslimskych imigrantu. Vse ostatni jsou plane kecy, bez nejmensiho vlivu na tristni situaci.

P. Čech 8.1.2016 14:51

Re: Ano, demontáž národních států je prvním úkolem bohatých

Tento názor není ničím jiným než demagogií a nepochopením demokratických zásad. V žádném demokratickém státě nežijí jen tři lidé. K tomu, abyste mohl být schopným občanem nemusíte nutně mít bůhvíjaké vzdělání. K tomu stačí zdravý selský rozum. V demokracii má vládnout většina, většinová vůle občanů. A většina občanů nikdy nemůže být hloupá. Naopak. Hloupá je vždy menšina.

P. Vaňura 8.1.2016 14:37

Klidně Konvičku nebo DSSS

JEDINĚ pokud politici budou vědět, že to tak může dopadnout, budou je potřeby lidí zajímat.

Pokud bude hrozit, že skončí takto!

http://www.custermen.com/ItalyWW2/ILDUCE/Mussolini.htm

V. Husák 8.1.2016 14:20

Re: Přesné, díky.

Kvůli přečtení mého článku nemusíte nic zakládat. Je volně přístupný.

O mně v tom článku nic není, protože já jsem profesionální novinář a proti přijímání muslimských imigrantů již burcuji více než dva roky. Zajistil jsem si zbrojní pas a koupil zbraň. To nestačí?

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-stavame-se-hlupaky-bez-pudu-sebezachovy-frm-/p_zahranici.aspx?c=A110724_200202_p_zahranici_wag

http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-trojsti-kone-cvalaji-do-evropy-dvy-/p_zahranici.aspx?c=A150425_110806_p_zahranici_wag

J. Hruška 8.1.2016 13:23

Re: Politici ČR čekají na příležitost ustoupit

Třetí cesta do třetího světa ve třetím tisíciletí, amen.

J. Hruška 8.1.2016 13:18

Re: Napsal bych to poněkud jinak.

Revoluci, jsem si dosadil, a to pořádně ostrou.

J. Hruška 8.1.2016 13:11

2000 slov.

Kontrarevoluční výzva -- 2000 slov. Trochu jsem zavzpomínal, zdař Bůh, Josef.

V. Kain 8.1.2016 12:09

Re: U nás ti socani neodstoupí kvůli selhání,

Do vysokých vládních funkcí nalezli levičáci všech barev a podle toho to také vypadá.Stačí se podívat na Evropskou komisi.Samý levicový pazdrát.Dokud budou voliči volit takové jako je náš Sobotka,tak bude jenom hůře a hůře.

J. Mrázek 8.1.2016 12:03

Re: Ano, demontáž národních států je prvním úkolem bohatých

V demokracii má každý člověk stenou cenu. Tudíž dva pitomci jsou cennější, než jeden nadaný a schopný člověk. Leo Szilard (volně)... a proto to CHCÍPNE !

P. Vaníček 8.1.2016 11:58

U nás ti socani neodstoupí kvůli selhání,

vždyť se na tu židli těšil Bohouš tolik let! A teď by měl sám vypadnout? To uměl jen z opozičních lavic pořvávat spolu s tou tlupou vyžírků za tleskání odborářů z ČT! Novináři si před Babišem za koblihu sedli na zadek a zobou téhle sebrance žvanec z pazour. Tohle jsou ti lepší noví? No potěš koště.......

A. Alda 8.1.2016 10:56

Jen připomenu:

Einigkeit und Recht und Freiheit Für das deutsche Vaterland!

Když svou hymnu dnes zpívají, musí jim být dost hořko.

P. Čech 8.1.2016 10:45

Re: Ano, demontáž národních států je prvním úkolem bohatých

Jsem vůůůůl. Dzp. Demontáž národních států je jediným nutným předpokladem k tomu, aby mohla začít být budována demokracie. Jakákoliv skutečná demokracie. Ta je totiž možná jen v přísně občanských státech, nikoliv národních. A tady je příčina nepochopení významu pojmu " demokracie".

P. Čech 8.1.2016 10:41

Re: Degenerace demokracie? Neřekl bych.

V rozporu nejsme. Pouze bych volil místo slovního spojení "imitace demokracie" spojení poněkud výstižnější - prznění demokracie.

P. Čech 8.1.2016 10:39

Re: Napsal bych to poněkud jinak.

To je ta správná otázka, pane Urbane. U nás je totiž zcela jedno, koho volíte. V našem volebním systému nemůže nikdy žádná politická strana ve volbách dosáhnout potřebné nadpoloviční většiny a proto je nutno handlovat zcela impotentní koalice. Pokud patříte mezi ty, kdo volili nějakou ze stran koalici tvořících jste v ž d y v menšině.Tomuto systému je možno vzdorovat jen dvěma způsoby. Buď nevolit (tím ovšem opět ničeho nedosáhnete). Nedosáhnete proto, že tento volební systém má pojistku. Není stanovena minimální účast voličů potřebná k tomu, aby volby byly platné. Tedy, přehnaně řečeno, přijde-li k volbám jediný volič z 8 milionů a zvolí nějakou stranu, bude podle našeho systému tato strana zvolena 100% hlasy voličů.Tudy cesta nevede. Je tedy nutno volit cestu druhou a to vypracování nové ústavy. To ovšem žádná z našich politických stran nedovolí (sílu na to mají). Co potom zbývá k dosažení cílů občanské většiny? Dosaďte si sám.

P. Čech 8.1.2016 10:29

Re: Politická čest

Politická čest jsou dva pojmy, které se zásadně navzájem vylučují. Pokud je náhodou nějaký politik čestný, nemůže být zvolen. Je-li zvolen, nemůže zůstat býti čestným, protože pokud by čestným zůstal, bude ihned svou stranou odvolán.. Aspoň pro české politiky či českou politiku je právě toto typické. Kde je toho všeho příčina? V systému, který je postaven na "volné soutěži" politických stran, rozumějte v systému, postaveném na bezohledném boji o moc nad občany, opět typickém pro Českou republiku.

J. Urban 8.1.2016 10:28

Re: Napsal bych to poněkud jinak.

Jenže která seriozní politická strana správně chápe a pojmenovává příčiny a problémy? Tedy jinak: koho volit??? Konvičku????? Nebo snad SPOZ???????

J. Urban 8.1.2016 10:27

Re: Degenerace demokracie? Neřekl bych.

Souhlasím, a to i s tím demokratickým mechanismem. A s mým tvrzením o parodii či imitaci demokracie nejsme, myslím, v rozporu.

P. Čech 8.1.2016 10:24

Re: Degenerace demokracie? Neřekl bych.

Demokracie je vláda občanů. Nic více a nic méně. Občanů, nikoliv lidu. Mezi pojmy "občané" a "lid" je přece jen nemalý rozdíl. Pokud si občané někde svobodně, zdůrazňuji svobodně volí do moci zákonodárné a výkonné své zástupce, jedná se o demokracii zastupitelskou. Aby ovšem mohla být demokracie zastupitelskou, nestačí pouhá existence zastupitelských orgánů. Musí být především demokracií, tedy vládou občanů. Nikoliv politických stran a hnutí. Do zastupitelských orgánů musí být voleni zástupci - fyzické osoby, Nikoliv nějaké spolky občanů typu politických stran či hnutí.. Pokud se týče "svobody" voleb, předtavuji si je takto. Voličům je předložena jedna kandidátka, v níž jsou všichni navržení kandidáti, nezávisle na tom kam politicky patří. Z této jedné kandidátky voliči vybírají , čili volí. To je první kolo. Aby bylo dosaženo nutné demokratické většiny, musí následovat kolo druhé, kde ovšem již kandidují jen dva kandidáti a to ti, kteří v kole prvním dostali nejvíce hlasů.. Víěz druhého kola je zvolen. Toto a jen toto jsou svobodné, demokratické volby. Volby politických stran a zejména podle zásad poměrného zastoupení nejenže nejsou svobodné, ale nejsou ani demokratické, protože vítězem je vždy menšina. A o tom to všechno je.