4.7.2022 | Svátek má Prokop


NĚMECKO: Demonstrace proti diktatuře národního státu

3.8.2020

U našich sousedů patrně poslechli výzvu Václava Klause o času na vzpouru davů proti omezování svobody občanů a vydali se do ulic manifestovat proti těm jejich Prymulovým rouškám, chřipkové diktatuře národního státu a tomu nejbrutálnějšímu státnímu intervencionismu spojenému s nevídaným zásahem do občanských svobod od pádu Berlínské zdi a konce komunistické totality. Prý to snad pořádali neonacisté, nebo co, no a feministické babky z hnutí Babky proti ultrapravici tam na ně pořvávaly hesla typu: „Nazi Raus!“

No, nevím, nějak se mně to moc nezdá a snaha o diskreditaci logického projevu občanské nespokojenosti z toho čouhá jako sláma z bot. Je možné, že v davu byl i nějaký národní socialista, ale když jsem se díval na videa v článcích na idnes, viděl jsem samé dredy, červené a zelené hlavy a spoustu duhových vlajek. Připadalo mně to spíše jako nějaká forma Czech-tek-bum-bum-hopkání, nebo Gay Pride homosexuální hrdosti, či tak cosi. 

Kdyby tu pohodu nerušily zásahy policejních složek, vypadalo by to jako normální letní mládežnická zábava. Ve světě řádí chřipková pandemie, pár lidí je nemocných, pár lidí bohužel zemře, no a národní politici v národních státech toho pilně využili, zběsile utahují ty poslední zbytky svobody a pak se diví, že to tu a tam obrazně bouchne.

Co se týče mne, jsem rád, že se část občanů konečně dává do pohybu a celá ta tragikomedie jim již natolik leze krkem, že svůj postoj začínají vyjadřovat veřejně. Pokud bude podobná akce někde v okolí, určitě na ni vyrazím také.

Do toho všeho se zpoza Atlantiku na matičku národů EU dobrotivou neustále valí anglosaské šílenství z amerických univerzit a v celé té záplavě různých profesorů na vysokých školách, novinářů a podobně, kteří byli vyhozeni z práce, dali raději demisi, nebo je přeřadili na méně prestižní místo kvůli tomu, že měli nějaký vlastní názor a odvážili se ho vyslovit jako třeba posledně šéfredaktor John Kasse z Chicago Tribune, se najednou objevil reklamní šot na nový film pop hvězdy Beyonce „Black is King“, jenž oslavuje kulturu a historii černošské komunity. Si představuji, co by se asi u nás stalo, kdyby třeba Daniela Landu nedejbože napadlo natočil desku White is King, a říkám si, jestli ta Beyonce s tím Walt Disney Studios nevytváří náhodou nějakou novou formu neonacistické rasové propagandy, nebo nejsou odnoží hnutí black supremacy či tak něco podobného.

Svět se dočista zbláznil.

Převzato z blogu autora s jeho souhlasem