13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

NĚMECKO: Dálniční mýtné skončilo dříve, než začalo

Soudní dvůr EU zrušil německým parlamentem již schválené mýtné pro osobní automobily na německých dálnicích. Důvody zrušení německého mýtného (čtěte celý rozsudek, anebo tiskovou zprávu) jsou jasné: systém byl nastaven tak, aby němečtí občané si mýtné odečetli z daní, což ale občané jiných unijních států nemohou; jde tedy o diskriminaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 20.6.2019 22:29

Typický příspěvek o ničem

z pera lidoveckého chudáka, který se ani z prvního místa nedostal do europarlamentu. Takže hledá nějaké budoucí živobytí a pomáhá si tu debilními příspěvky s populistickým nádechem. A aby bylo jasno:

- všechny země EU mají platbu za použití dálnic. Ať už ve formě dálniční známky nebo mýtného.

- Němci doposud zpoplatňovali své dálnice pouze pro své občany formou silniční daně (mimochodem v tuzemsku ji platí pouze firmy). Nebyla to náááhodou diskriminace německých motoristů ?

- po zavedení poplatku za použití německých dálnic se Němci pouze snažili, aby jejich občané neplatili za totéž 2x. Tedy silniční daň jako doposud a ještě k tomu mýto jako všichni ostatní.

Mimochodem, při zavedení původně zamýšleného poplatku za použití německých dálnic by s v případě novějších aut jednalo o záležitost pár stovek ročně. Za použití skvělé německé dálniční sítě. A dneska čtu zprávu, že by se u nás měla zvýšit cena dálniční známky z 1500,- Kč na 2000,- Kč. Tedy i za cestu přes D1, kde se z celkových 200 km mezi Prahou a Brnem cca 70 km opravuje. Jenom člověk, který vstupem do politiky dočista zblbnul a ztratil smysl pro realitu může něco takového navrhnout.

B. Hančl 20.6.2019 17:51

Svoboda

prodělal bruselskou lobotomii.

M. Worsch 20.6.2019 16:15

Chudak pan Svoboda -

vůbec nevi, která bije. V Cechach se financuje udrzba a stavba novych silnic mimojine i z prijmu za provoz na dalnicich. V Nemecku se plati tzv. silnicni dan. Tu plati každý vlastnik motorového vozidla. Priklad: za auto s motorem 2l diesel Euro 4, se plati rocne cca 320,-Eur = 8000,-. Z toho, mimo jine, se plati udrzba a stavba novych silnic. Takze pokud jede Cech po nemecke dalnici, tak v podstate vyuziva sponzoring nemeckych danovych poplatniku. Kdezto když jede Nemec po dalnici v Cechach, musí si to pekne zaplatit...

J. Jurax 20.6.2019 12:15

Aha.

Takže EK schválila, EU soudní dvůr zatrhl.

Jenže uniká věc podstatná - němečtí zákonodárci demokraticky zvolení si něco ve svém státě uzákonili, občanům to zřejmě nevadilo, někdo nad nimi co úd EU, nevolený, jim to dokonce milostivě povolil a pak někdo jiný, též nevolený a taky úd EU se jim do toho séře a nařizuje zrušit. Nařizuje zrušit něco, co si v demokratickém státě demokraticky zvolení zákonodárci co zastupci lidu uzákonili.

Takže i mocné Německo je jen gubernie brusele a ne suverénním státem.

Můžeme tedy i my nebýt než jen podřízenou gubernií brusele?

I. Vermis 20.6.2019 14:27

Re:

A kdyby si Německo mohlo dělat, co se mu zamane, tak by to jako bylo lepší?

"Oženit se znamená zdvojnásobit své povinnosti a napůl omezit svá práva." - není to divné, že se přesto tolik lidí žení (a vdává)?: No, se vstupem do EU je to podobné.

Ten citát jsem nevymyslel já, ale Schopenhauer, tak snad na tom něco bude ...

J. Jurax 20.6.2019 14:48

Ano, v tomto dálničním punktu by to skutečně lepší bylo.

A příměr s ženitbou a vstupem do EU je chybný, tudíž na něj nejde páně Schopenhaurovo moudro napasovat.

Při ženitbě, případně vdavkách, abychom byli gender vyvážení, totiž platí to zdvojnásobení a omezení práv pro oba subjekty stejně. Což při vstupu do EU pro oba zúčastněné subjekty neplatí ani omylem. Mohl byste specifikovat nějaké právo EU, jež bylo naším vstupem do EU redukováno na polovinu?

I. Vermis 20.6.2019 17:09

Re:

Hm, takže extrapolace na polygamii, či polyandrii je příliš náročná?

V. Braun 20.6.2019 17:43

Re:

Ta konstrukce o právech a povinnostech platí pro subjekty vstupující do manželství, nikoli pro manželství jako takové. Analogicky ke vstupu do EU ten výrok platí na státy, nikoli na EU jako takovou. Ale možná je na vás taková logická kontrukce příliš složitá.

V. Braun 20.6.2019 17:44

Re:

Pardon, mělo být pod příspěvkem p.Juraxe.

J. Jurax 20.6.2019 18:23

Po mém soudu je Vámi navržená extrapolace jednak nesmyslná, jednak nejednoznačná.

Z. Rychlý 20.6.2019 11:37

Co je divného na tom,

že si každý stát určí své daně a své priority. Svoboda už zřejmě žije v té své nefunkční federaci. Zaplať pánbůh, že je pan jůroposlanec již v pr.. Ale jistě už povstali noví bojovníci.

M. Mikulec 20.6.2019 10:30

To bylo řvaní

z Bruselu, když chtěli Britové zpoplatnit kamiony na svých dálnicích. Oheň na střeše. Jen další a další příklady dvojího metru.

J. Nový 20.6.2019 9:52

Tak to není

" V Německu něco takového nikoho ani nenapadne. V Německu vědí, že Unie stojí jen a jen na právu a jeho dodržování. "

.

Zase to trochu zkresluje a motáte do toho směrnici o zbraních a řvaní o odchodu z EU. Podstatný rozdíl je v tom, že Německu ES nezakázal zavést dálniční poplatky. Koneckonců je má mnoho jiných zemí. ES jenom zjistil, že za současných podmínek je jejich systém diskriminační pro příslušníky jiných států.

Kdežto u těch zbraní šlo o něco jiného. Přirovnání by bylo, pokud by náš stát držení zbraní umožnil pouze vybrané skupině lidí nebo pouze Čechům.

V tomto púřípadě ale rozhodně nešlo o dálniční poplatky jako takové.

V. Novák 20.6.2019 9:30

Dvě otázky:

1) Proč by se měla ČR se ani přidat na stranu Německa - jaké české zájmy by tím hájila?

2) Pokud Soudní dvůr EU nehledí ani na velikost států, ani na politickou citlivost sporu, malý nebo velký, všechno jedno - pak nejspíš nehledí ani na počet žalujících států, ne? Proč se přidávat?

J. Nový 20.6.2019 9:58

Re: Dvě otázky:

Dobré otázky na autora :-)

F. Navrátil 20.6.2019 10:08

Re: Dvě otázky:

Svoboda jedním dechem vyčítá ČR, že se nepřidala na stranu Německa a současně nadává Babišově vládě, že se proti Německu nepostavila. Nedává to smysl! Nedivím se. Takové bylo působené pana exeuroposlance po celou dobu jeho pobytu v Bruselu.

M. Mikulec 20.6.2019 10:15

Re: Dvě otázky:

:-))))) Pane Navratile, připomněl jste mi Rencinuv vtip s holým zadkem, kdy jeho majitel to komentuje takto: “Vidíte, a stejně rozpolcenej jsem i uvnitř. :-))))

K. Salajka 20.6.2019 9:25

Zlatá slova

"V Německu vědí, že Unie stojí jen a jen na právu a jeho dodržování."

Proto s Francií přijali právní zásady, podle kterých jsou si všechna zvířata rovna, některá si však jsou rovnější.

Proto svoje zemědělství dotují a naše vykrádají aby nám sem vrátili zbytky za jejich ceny.

Proto jejich soudy posvěcují svátost manželskou pedofilní podle obsahu a proto uznávají kolektivní manželství. Budeme čekat až podá žalobu Evropská komise, nebo podáme žalobu sami - mohli bychom pak hlasovat pro podobné usnesení jako proti Polsku a Orbánovi?!

Českoněmecké Böhmen se neztratí, bude roztomilou množírnou nezletilých sirotků v sudetské kotlině. Vaše Partei bude dabei.

J. Dvořák 20.6.2019 9:23

Re:

Ať už tento lidovecký soudruh jde do prdele!

J. Jurax 20.6.2019 12:32

Je to sice krutý odsudek, ale za sebe nemohu říci, že bych proti němu jakkoliv protestoval.

P. Remeš 20.6.2019 9:13

Ale neee ...

Německo neremcá proti EU z naprosto stejných důvodů, proč Rusko neremcalo proti Sovětskému svazu, nebo Srbsko proti Jugoslávii. Prostě ví, že je v EU mocenská jednička a má z toho blažený pocit ...

J. Tachovsky 20.6.2019 9:13

Oni nemci to mytne stejne zavedou

Co vyberou na mytu, o to muzou snizit svym obyvatelum dane. Ne jako odecitatelnou púolozku ale plosne o nejake procento

A. Alda 20.6.2019 9:02

Ať si vybírají mýtné, jak chtějí.

Ale ať nám nešahají na zbraně a nenutí ekoteroristické nesmysly.

K. Janyška 20.6.2019 8:59

EU však ještě neskončila.

To jen kardinální problém Evropy. Je to nadnárodní zločinecká organizace nejbohatších lidí světa... Dzp.

R. Gramblička 20.6.2019 6:36

No moment, tak se na to podívejme

Němci si financují svou dálniční síť z daní a navíc musí platit mýta či známky, pokud chtějí používat dálnice v okolitých státech. Naproti tomu Rakušané, Češi, Poláci, atd. si sice platí svoje dálnice skrze známky či mýta, ale již nemusí platit Němcům za ty jejich. A když Němci chtějí řešit tuto, z jejich pohledu nevýhodnou situaci, tak jsou obviněni a uznáni z diskriminace? Tohle hlava nebere

R. Gramblička 20.6.2019 6:40

Re: No moment, tak se na to podívejme

Nemluvě o tom, že truhlík Svoboda to neváhal nazvat jako populizmus, aniž by se namáhal vysvětlit, co je na tom populistické

B. Boy53 20.6.2019 8:06

Re: No moment, tak se na to podívejme

Zrejme neviete podstatu sporu.

Pripad by vobec neexistoval, keby Nemci zaviedli dialnicne poplatky rovnako ak v Cechach, v Rakusku a inde. Oni vsak spekulovali, aby Nemci za dialnicu nakoniec neplatili, lebo by sa im dialnicny poplatok automaticky (!) odcital z poistky vozidla. To sa inde nerobi.

A autor ma pravdu v tom, ze odrazu tento podraz nevadili ani pravnym expertom EU, ani komisie. EU prokurator este pred tyzdnom vyhlasil, ze Nemci spor vyhraju! Tolko o expertize najvyssich ochrancov prava v EU.

S. Netzer 20.6.2019 8:36

Re: No moment, tak se na to podívejme

Z pojistky samozřejmě ne, z daně.

R. Tesařík 20.6.2019 9:41

Re: No moment, tak se na to podívejme

To na věci nic nemění.

J. Jurax 20.6.2019 12:39

Podstata celé věci je, že Německo má právo zavést si na svých dálnicích mýto podle svého uvážení a jakkoliv konstruované. EU se jim do toho nemá co $rát.

Koneckonců tak rozhodli lidem Německa demokraticky zvolení poslanci; případně protestovat by tedy měl právo pouze ten německý lid.