24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

NĚMECKO: Co znamená věta Merkelové „Zvládneme to“?

Angela Merkelová nebyla první, kdo použil větu „Wir schaffen das!” (Zvládneme to!). Předběhl jí tehdejší šef německé sociální demokracie Sigmar Gabriel. A co z toho plyne?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 21.5.2018 9:08

Re: Ta věta znamená ledasco.

Politici nám sypou hesla, ale málokteré je stravitelné. Ještě ze máme ty vepre boubelate. Snad je nezakazou.

M. Valenta 21.5.2018 8:58

S pochopením řečí politiků

je to obecně bída. Já měl zase problém pochopit co měly znamenat ony předvolební hlášky Realistů " pro tátu a pro mámu" atd.

T. Hraj 21.5.2018 8:46

Re: Nezvládneme

Článek má samozřejmě obecně pravdu, ovšem příliš faktů neuvádí a překlad je strašný.

M. Prokop 21.5.2018 8:45

Re: Co znamená

"Si vis pacem, para bellum."

K. Janyška 21.5.2018 8:44

Znamená to vzkaz Bilderbergu, že všechno je v pořádku. Že

všechno probíhá podle jeho příkazů a že ona mu slouží stoprocentně. Jen, by nezveřejňoval ty závěry polostátní americké detektivní firmy o jejím působení ve Stasi... Dzp.

J. Novák 21.5.2018 8:23

Merkel je umírněným nástupcem monster, jako byli Hitler, Stalin a jejich následovníci.

V. Student 21.5.2018 8:19

Ta věta znamená ledasco.

V kontextu jejího houževnatého prosazování v rozporu s realitou znamená totéž jako "Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!" Nebo: "Republiku si rozvracet nedáme". Nicméně stále více je její faktický význam na úrovni sloganu: "Plány revanšistů zhatí naši vepři boubelatí!"

A. Hrbek 21.5.2018 7:51

Co znamená

volební heslo Realistů "PRO TÁTU Pušku do ruky?

M. Rubáš 21.5.2018 7:50

Nezvládneme

Nezvládneme. Problémy jsou už tak velké, že se už nedají zamést pod koberec. A tak politici a mainstreamová média začínají pomalu přiznávat pravdu. Příliš pozdě. Škody již byly napáchány.

http://www.epshark.cz/clanek/536/vysoka-cena-za-popirani-reality_5

J. Frček 21.5.2018 7:36

Víte, on obyčejný dělníček s tím nic nenadělá. Většinu svého času věnuje získávání prostředků na přežití v kapitalistické džungli a tak jde alespoň jednou za čas k volbám. Tam dá hlas nějakému politikovi, o němž netuší, co bude v budoucnu kde vyvádět za hovadiny. Je to beznaděj a ta časem plodí radikalismus nejhrubšího zrna. Frustrované občánky snadno obalamutí nějaký "Hitler"...

R. Gramblička 21.5.2018 7:34

Nezvládneme to!

Letos vydal Spolok slovenských spisovateľov útlou knížku Katje Schneidt - Nezvládneme to! Autorka, dlouholetá dobrovolnice v pomoci migrantům, rovněž se zkušeností manželky v turecké rodině, na cca 100 stránkách poutavě popisuje mnohostranné selhání Německa při řešení uprchlické vlny. Doporučuji k přečtení

J. Frček 21.5.2018 7:23

... ne asi, ono to tak dopadne... Od počátku lidstva se nic nezměnilo, slabá degenerovaná společnost je vždy převálcována, byť třeba primitivnější, ale zdravou a silnou společností... A to, že to momentálně zažíváme zrovna my, zvyklí o tom číst jen v románech, na věci nic nemění. Evropa se řítí do náboženských válek...

J. Fridrich 21.5.2018 5:57

Ve vítačských zemích se tvrdilo, že pomohou

Ve vítačských zemích se tvrdilo, že pomohou " rozjet " ekonomiku tím, že nahradí chybějící pracanty - tedy že budou PŘÍNOSEM.. Normální lidé - tedy kromě politiků - věděli od počátku, že tito převážně muslimové nejdou do Evropy pracovat, ale v tom lepším případě se nechat živit, šatit a ubytovat, v tom horším případě páchat zločiny a terorizovat domácí obyvatele a tím rozvrátit Evropské země.. .. Ten obrat a návrat k zdravému rozumu musí udělat politici, novináři, redaktoři a celá společnost v západních zemích. Musí si uvědomit, že muslimský imigrant nejde do Evropy pracovat, ale nechat se živit a rozvrátit-zničit naši civilizaci. I kdyby byl v Evropě určitý pokles počtu obyvatel, tak je to menší problém než to ohrožení a likvidace naší společnosti..

Státy, které neumí, nebo dokonce nechtějí chránit a kontrolovat své hranice nemají právo na svou existenci - a Evropa tak asi dopadne, pokud se její občané a vůdci nevzpamatují..

P. Dvořák 21.5.2018 5:04

Nebylo to špatně přeloženo?

Neřekla původně Merkelbába Němcům a vlastně celé Evropě "Zvládnete to!" ?

S. Moc 21.5.2018 2:22

nezbývá než volit radikály

Dokud nebude většina Němců volit PfD stranu nebudou je politici brát vážně ať si většina myslí co si myslí...

O. Zuckerová 21.5.2018 0:32

Problém není v tom,

že by europapaláši byli na pochybách o tom, co si lidé myslí. Naopak to vědí velmi přesně, proto zavádějí drakonickou cenzuru, uzákoňují migraci z Afriky (je tam horko!), platí z daní lidí sebepropagaci a vyhrožují likvidačními pokutami za odmítání povinného pohostinství "nově příchozích". No, a my revoltujeme na webech! "To se nám to vládne, když nás lidi poslouchají!"