25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

NĚMECKO: Atom do dražby

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bomar 18.8.2010 21:25

ceska nuklearni spolecnost

tato spolecnost je neco jako nepoliticky shluk naivnich vyznavacu atomu. nebo neco jako po valce uprimni komuniste, kteri po letech budovani poznali, ze komunismus je hruzny, zlocinny, nebezpecny pro spolecnost. oba smery jsou vyrazem pubertalni zkusenosti. plany vyspeleho nemecka: 2010=16% zelene energie; 2020=38,6%; 2050=100% (handelsblatt 18.08.2010).

O. Uživatel 17.8.2010 10:09

Uživatel požádal o vymazání
M. Bomar 17.8.2010 13:17

Re: vydelavat, at to stoji co to stoji

takova je moje odpoved. nuklearni spolecnost ma jako svou zasadni prioritu, zisk. ze jadro muze zanechat po sobe znicenou zem se znicenym zdravim obyvatel, to je jedno. tezba uranu - to je nezodpoveditelny problem. radioaktivita je tezko zjistitelna, k aktivni detekci dochazi vzdy opozdene, kdyz se hromadi  casto nevysvetlitelna onemocneni. to mnohdy trva leta. ta nase malicka zeme nesnese mnoho zateze. radioaktivni voda, puda, vzduch, problematicke zpusoby tezby uranu a ukladani odpadu (ale i terorismus), to vse jsou duvody, ktera nas maji aktivovat k vyvijeni (a financovani) jinych forem energie. to se deje v "zapadni evrope", nikoli u nas. prislovi "rychle nabyl, rychle pozbyl" muze v tomto pripade se rozrust do katastrofalnich rozmeru.

O. Uživatel 17.8.2010 14:01

Uživatel požádal o vymazání
R. Langer 17.8.2010 14:26

Re: vydelavat, at to stoji co to stoji

Kde prosím zanechalo jádro po sobě zničenou zem se zničeným zdravím obyvatel a jak jste přišel na to, že radioaktivita je těžko zjistitelná? Na které alternativní univerzitě jste se prosím vzdělával...?

M. Prokop 17.8.2010 15:55

Re: vydelavat, at to stoji co to stoji

Spolužák Káči JauJauBiomasy, zřejmě.

P. Vandas 17.8.2010 16:31

Re: radioaktivita je těžko zjistitelná ?

 Vážený pane Bomare, dovolím si Vás ujistit, že Vaše přehnané obavy z radioaktivity, jsou liché a patří do repertoiru zeleného náboženství. Sám osobně jsem svědkem, že ani naprostá zvěrstva, která dělal minulý režim se životním prostředím, nejsou ničím, co by příroda nebyla schopna vstřebat. Vyrůstal jsem v nejzamořenějším území, ze kterého by Vám vstaly vlasy hrůzou. Konkrétně na předměstí Příbrami, na okraji, kde z jedné strany byl odval uranového dolu šachta č.9 a z druhé strany, šachta č. 6, na těch odvalech jsme si, jako děti, běžně hrály, Pod tím obrovským kopcem hlušiny s velkými příměsemi uranu protékal potůček a v něm jsme si, jako kluci, stavěli přehrady, na rybníčku jsme se plavili v neckách ,koupali a bruslili. Desítky dětí, desítky let.Kolem nás, přímo před vraty, jezdily nezakryté Tatry 111 plné uranové rudy, ten prach byl rozsypán podél silnice, kterou jsme všichni chodili do školy. V tom potůčku, hojně žili čolci, dnes je v něm prd. Zatím jsem to přežil, moji vrstevníci též a mí rodiče, tam žijí dodnes a dožívají se hodně přes 80let, přesto, že otec nerad, strávil v uranovém dole 4 léta. Ano, bylo tam mnoho rakoviny u horníků, ale to bylo způsobováno dlouhodobým vdechováním radonu, nikoli kontaminací smolincem (uranová ruda-kysličník uranu). Jaderná elektrárna neprodukuje ani tisícinu toho, co je běžné a v mém případě neběžné, radioaktivní pozadí. Přečtěte si raději něco o emisích radonu z žulového podloží ve středních čechách a hledejte zemi, kam se rychle budete chtít odstěhovat, neb žít zde je věru nebezpečné. Dodávám, pouze pro magory.

M. Bomar 18.8.2010 21:40

Re: radioaktivita je těžko zjistitelná ?

pane vandas, dekuji za slusnou odpoved. pracoval jsem v atomovem stredisku v karlsruhe a tam jsem ziskal urcite zkusenosti. o vysoke radioaktivite hornin ve strednich cechach vim. ta posledni vase veta se mi ale nelibi - chapu, nechal jste se unest.

P. Vandas 19.8.2010 18:08

Re: radioaktivita je těžko zjistitelná ?

 I já děkuji za slušnou odpověď a omlouvám se za expresivní závěr, nebyl určen prvoplánově Vám. Chystám se napsat článek, k výročí 21. srpna, ve které chci popsat záhadnou osobní příhodu, která se týká jaderného výzkumu v Čechách. Měl bych zájem, obsah této příhody s Vámi konzultovat. Pokud mi odepíšete na této diskuzi, sdělím Vám, v případě Vašeho zájmu e-mailové spojení.

M. Prokop 17.8.2010 9:03

Jo, spojení melounů

a chamtivosti jakýchkoliv státních úředníků, podpořené lidskou blbostí, je takřka smrtící.

Víc blbnou snad jen Rakušáci.