16.10.2019 | Svátek má Havel


NĚMECKO: Angelchen

1.9.2018

Události z Chemnitz (Saská Kamenice), bývalého Karl-Marx-Stadtu, jsou dnes již notoricky známy a když si kdokoli pročte servery velkých německých deníků a podívá se na veřejnoprávní TV v Německu i u nás, pak je zřejmé, že reportování například ČT24 je rozhodně zkreslující, neobjektivní a nahrávající na to, že divák má mít dojem, že demonstrují především náckové anebo jiné extrémní pravicové síly. Zděšení Angely Merkelové, saského premiéra Kretschmera, jakož i jiných, především pak levicových politiků jen dokresluje absurditu německé současnosti. Odsuzuje se násilí některých demonstrantů, hon na cizince, ačkoli ten nijak zdokumentován ve skutečnosti není, resp. rozhodně nikoli jako nějaký skupinový lynč, jak se snaží němečtí politici veřejnosti vnutit. Je však jisté, že i neonacisté a různí extremisté, a to jak z pravé strany, tak i z levé strany (Antifa), využívají těchto případů k neblahým a i násilným akcím.

Jenže demonstrace v Chemnitz byla převážně demonstrací frustrovaných a nijak radikálních obyvatel města, kteří mají imigrační politiky a množství importovaných imigrantů už dost - cca 6.800 jich je v Chemnitz, který má nyní cirka 250.000 obyvatel, takže jde zhruba o 2,8 %. To je zdánlivě málo, ale s ohledem na jejich soustředění, na jejich zvyky, na jejich často násilné chování a také s ohledem na skutečnost, že se zjevně procházejí po městě s noži, jejichž čepele prokazatelně neslouží k loupání jablíček, je to pro místní obyvatelstvo velmi nepříjemné a lidé mají prostě strach. Co je na tom nepochopitelného, opravdu nevím a ve svém městě si to nedovedu a nechci ani představit. V této souvislosti připomínám, že podle německého zákona o zbraních nesmíte bez zvláštního povolení u sebe nosit nůž s pevnou čepelí delší 10 cm, neboť jde o zbraň. Už jsem zažil dva případy, kdy naši občané, kterým celníci prohlédli auta, byli stíhání za tento přečin nedovoleného ozbrojování. Následuje peněžitý trest a propadnutí věci (nože). To v lepším případě. Běžný Němec to respektuje a s takovou kudlou se nikde nepromenuje, jenže ti milí a přátelští hosté na takové předpisy kašlou. To je zřejmé z desítek případů teroru s použitím nože, který má blíže k rituálnímu kinžálu než k čemukoli jinému.

Anděla Merkelová je ta osoba, která umožnila tento chaos v Německu, nekontrolovaný pohyb stovek tisíců nijak neregistrovaných osob, resp. osob s neprůkazným původem, a s tím spojenou kriminalitu, která je prokazatelně v relaci k počtu těchto osob mnohem vyšší než u Němců. To přiznávají i policejní statistiky. To, co se děje dnes, především radikalizace veřejnosti, je neblahým důsledkem hloupé politiky německé kancléřky zvláště a německých politických špiček obecně. Když stát v Německu, který je dobře daňově prokrmený, neumí udržet pořádek mezi holotou, která si pomalu, ale jistě dělá v Německu bojiště a pole, kde může provozovat vesele své barbarské zvyky a návyky, pak bohužel nemůže nedojít k tomu, že to lidé pomalu, ale nevratně vezmou do svých rukou. A tady se vždy připojí lůza, která jen hledá důvod, jak si bouchnout. Jako by to nebylo známo z minulosti.

Když rodilí Němci a dobře integrovaná část přistěhovalců (a ti z východu Německa jsou podstatně citlivější v této věci) mají oprávněný pocit, že ve své vlasti jsou vlastně méně hájeni než imigranti, když jsou postihováni i za to, že bez obalu nazývají věci pravým jménem, když vidí, jak se pouští žilou systému sociálního a zdravotního pojištění ve prospěch imigrantů, kteří do něho nepřispěli a většinově do něj ani v budoucností nepřispějí jediným centem, zatímco již 15 % Němců žije pod hranicí chudoby (o 3 % více v bohatém Německu než v Česku), pak výhled do budoucnosti není moc povzbudivý. A když policejní mluvčí a velká a veřejnoprávní média včas a úplně neinformují, ale mají trvalou tendence zatloukat a zkreslovat skutečnost a selektivně mást veřejnost, nemůžeme se divit už ničemu. Tam, kde selhává stát, protože politici se bojí „ošklivých obrázků“, sejí vítr a sklidí bohužel bouři. V jejím rámci pak se projeví i leckterá lůza a to je obrovský průšvih. Pak už Anděla a němečtí bezpohlavní politici ošklivé obrázky uvidí. To proto, že v jisté části Sýrie se nahromadilo zhruba 10.000 islámských teroristů. Hádejte, kam se pohnou a prakticky nenarazí na problém na hranicích. Hlavně jen ne špatné obrázky. Konečně, nám z toho také nebude dobře.

Na samý závěr drobná poznámka: hnutí Pro Chemnitz a jeho šéf Martin Kohlmann tvrdí, že zájmy východních Němců se nepotkávají a nemají mnoho do činění s těmi západními a že daleko blíže jsou jejich zájmy zemím V4, tedy Polsku, Slovensku, Maďarsku a Česku. Tak, jako se postupně bude drolit EU, což je proces, který již nade vši pochybnost nastal (všimněte si vztahů Itálie a Francie jako nového trendu vývoje), dojde i k rozdrolení Německa (proti tomu bojuje J.C. Juncker plánem na zrušení letního času, což svědčí o jeho opravdových kvalitách). Nicméně toto je proces, který se dnes může zdát fantasmagorií. Jsem ale přesvědčen, že i tento proces má svoji logiku a že mu jednotné Německo nakonec po nějaké době podlehne. Ostatně tlak na větší autonomii Saska a jiných spolkových zemí se již ve slovech některých německých politiků projevuje - například tím, že chtějí mít Spolkem naprosto zpackanou imigrační politiku, jejíž realizační tíhu nesou plně spolkové země, konečně také plně pod svou kontrolou.

A takhle my tady žijeme.Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.