29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

NATO: Návrat ke lhaní do vlastní kapsy

Londýnský zpravodaj ČT, který komentoval návštěvu amerického prezidenta ve Velké Británii, setkání G7 i jednání NATO, opět lakoval situaci na růžovo, když zdůrazňoval rozdíl v „atmosféře“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 18.6.2021 7:53

R^

J. Herink 17.6.2021 21:07

P. Ptáčku připomeňte mi laskavě kdy vůbec NATO bránilo územní celistvost některé členské země? Podle mě je to útočný pakt, který - objektivně řečeno - produkuje pouze nefunkční protostáty, jako Kosovo, Libye, Irák, Afganistán a další.

J. Jurax 17.6.2021 19:51

No, pro ilegální imigraci je atraktivní furt dost. Ač i díky ní upadá.

J. Nevrkla 17.6.2021 19:24

Biden při setkání s Putinem pohrozil, že pokud Navalny ve vězení zemře, bude to mít pro Rusko nedozírné následky. Už abychom se báli, že Amíci někoho podplatí...

V. Pavelka 17.6.2021 19:19

Mají jen přefouklý rádoby problém Navalného ,Nic víc ?! Španělská vláda má zavřenou regionální vládu v Barceloně ? A Brusel nic??!§ Erdogan si vyskakuje na Brusel , ale NATO nic , ještě jim platí !?EUEU!!

V. Pavelka 17.6.2021 19:12

Londýnská i Ženevská slezina se odehrává na pobřeží jezera a moře , žádní lidé , žádní negativní protestující ?! Vše čistoučké přehledné bez problémů ????! EU?

L. Beneš 17.6.2021 17:37

Vy toho víte!

V. Novák 17.6.2021 14:34

Našlo se o tom víc poznámek, dokonce i v tehdejším tisku.

V. Novák 17.6.2021 14:33

Nestačilo. NATO by přišlo blíž...

A. Renjascu 17.6.2021 14:31

Oficiálně to nikdy nebylo podepsáno, byla to jen ústní dohoda a našla se o tom i poznámka v deníku ministra zahraničí NSR H.D. Genschera. Osobně jsem rád, že Busch rozhodl, že tuto dohodu nebude respektovat, ale pokud bych byl rus, tak by se mi to nelíbilo. Samozřejmě to pak vzbuzuje vzájemnou nedůvěru.

J. Černý 17.6.2021 13:45

R^R^

V. Novák 17.6.2021 13:12

Litevci si teď stěžují, že jim Bělorusové pouštějí připrchlíky.

Inu - tak ať si uzavřou hranici, když připrchlíky nechtějí. Co je do toho Bělorusům? Nota bene sankcionovaným Bělorusům?

M. Strelec 17.6.2021 12:51

Spíš by Pobaltí mohlo dopadnout jako Ukrajina nebo Gruzie právě proto, že se Putin NATO obává.

Kdyby měl jistotu, že jej odtud NATO nenapadne, tak by mu určitě lépe vyhovovala spolupráce a ne konfrontace.

I. Pávek 17.6.2021 12:09

R^

E. Chrapek 17.6.2021 12:07

Nebyla dohoda Bush-Gorbačov, že se NATO nebude rozšiřovat?

A najednou je Rusko kritizováno za to, že má armádu na hranicích NATO. Asi by ji mělo stáhnout k Moskvě a potom na hranici s Mongolskem. Stačilo by to?

J. Ptáček 17.6.2021 11:03

Pan Bartoň si zase s chutí zalhal do své kapsy. Jestli NATO nemá význam ani váhu, proč tolik strachu z něj, hlavně v Rusku. Stačí na Ukrajině, v Gruzii nebi jinde špitnout o spolupráci s NATO. Jestli pan Bartoň otázce NATO nerozumí, ať se zeptá třeba v Kremlu. Nebo v prvním kole našich komunistů. Ti jsou z NATO úplně mimo, třeba taková mladá Bruselanka Konečná.

F. De Winter 17.6.2021 10:26

Spisovatel Pavel Fendek napsal knihu Súmrak európskej civilizácie – Barbari sa zmocňujú Európy, kde uvádí citace výroků ideologů multikulturalismu a dokumenty budovatelů EU, v nichž se přiznávají k cílené podpoře masové migrace z Afriky a muslimských zemí do Evropy. Má pomoci oslabit nacionalismus evropských národů a skrze smísení kultur vytvořit novou kulturu, která by byla základem celoevropského superstátu. Tuto socialisticko-marxistickou myšlenku bohužel přijali i mnozí lidé, kteří se označují za pravicové.

Takže prostředky jsou, vůle není !!

Západ, jako čistě evropská společnost, zaniká a vzniká smíšená afro-muslimsko-evropská společnost, která bude mít jiné hodnoty než původní čistě evropská společnost. Proto považuji všechny ty, co tady v politice a médiích volají, že patříme na Západ, za blázny nebo neinformované lidí. My nepatříme na Západ, my patříme do ČR a měli bychom dělat vše proto, abychom nepáchali sebevraždu tak, jako to dělá Západ.

Pokud si čeští občané nezačnou volit politiky, kteří budou bojovat za to, abychom se vydali jiným směrem, tak skončíme jako Západ. Pokud se tak nestane, možná nezbude nic jiného než utéct pryč, protože za pár desetiletí bude v Evropě nejspíše společnost, která vůči nám, původním Evropanům, nebude moc přátelská. Většina dnešních Evropanů je jiná než jejich dědové. Jsou to vesměs změkčilí lidé bez hodnot a budou raději kapitulovat a podřizovat se té nově vznikající afro-muslimsko-evropské společnosti. Zvláště ženy nebo LGBT menšiny by si měly dávat pozor, koho volí.

Proto já volím SPD ![>-]

M. Valenta 17.6.2021 9:55

zaměňujete předsudky se zkušenostmi

F. Navrátil 17.6.2021 9:39

V zásadě s vámi souhlasím. Žádná velmoc neopouští své geopolitické zájmy. Pokud se naskytne vhodná příležitost, pak si Rusko opět ke svému státu přivtělí Pobaltí, Bělorusko, Ukrajinu i Kavkaz.

J. Nevrkla 17.6.2021 9:34

Já tedy prakticky nevidím protiamerickou politiku Ruska, kterou by bylo možno prokázat důkazy, ale neustálou protiruskou politiku NATO.

F. Navrátil 17.6.2021 9:34

NATO potvrzuje tvrzení, že vojáci se vždy připravují na tu minulou válku. Takže hlavním nepřítelem jako za studené války je Rusko. Že už je Evropa ve skutečné válce a podléhá invazi islámských nelegálů, to generálové teprve začínají chápat. A pokud by ji i pochopili, pak nemají prostředky k zastavení invaze. A i kdyby takové prostředky měli, pak chybí vůle politického vedení států vydat rozkazy k obraně.

V. Novák 17.6.2021 9:16

Jste zacyklený ve vlastních předsudcích jako Aston.

V. Novák 17.6.2021 9:15

"Stojí, stojí, kdyby seděl, stejně by nepustil!".

S Pobaltím se Rusko vypořádalo čistě ekonomicky (a Pobaltí mu v tom značně pomohlo) - poté, co si Pobaltí zrušilo vlastní ekonomiku včetně výroby elektřiny, zbyl mu jediný fungující průmysl, totiž přeprava nákladů z a do Ruska přes přístavy na Baltu. Načež si Rusko postavilo vlastní a padá nejen obrat v pobaltských přístavech, ale i železnice propouštějí, protože nemají zakázky. Osobní přepravu na mnoha úsecích už zrušily úplně.

Ukrajina dopadá a dopadne stejně, jen to bude rychlejší, protože není v EU, takže úpadek nezamaskují dotace. Ostatně by už dávno dopadla na hubu, nebýt dodávek... právě z Ruska a Běloruska... Uhlí, plyn, nafta, benzín - všechno od "nepřátel"...

A Gruzie tak už dopadá, a to vlastním rozhodnutím. Bez ohledu na to, že Rusko zabránilo etnickému vyčištění Chussar Irystonu, jemuž Gruzínci říkají Samačablo, jakož i Apsny.

M. Valenta 17.6.2021 9:05

Takže respekt z NATA má neboť kdyby neměl, tak si pro Pobaltí s pátou kolonou ruské náplavy už dávno došel. A nezůstalo by jen při tom neboť ne nadarmo v Kremlu vzpomínají na rozpad CCCP jako na největší průšvih posledních dekád.

P. Dvořák 17.6.2021 8:09

"Kdyby se Putin NATO neobával . . . . "

Tak určitě není šílenec, aby prováděl politiku na území ovládaném nepřítelem. Natož aby v době míru poslal svoje vojsko tam, kde je umístěna armáda nepřítele.

P. Milan 17.6.2021 7:56

Kdyby se Putin NATO neobával, už by Pobaltí dopadlo jako Ukrajina nebo Gruzie.

NATO zajisté není ideální, ale nic lepšího není k mání.

I. Pávek 17.6.2021 7:54

R^

P. Dvořák 17.6.2021 6:34

NATO je v dnešní době schopné tak leda přesunovat nesmyslné kolony po našich i tak neskutečně ucpaných dálnicích a to buď za účelem cvičení v blízkosti hranic Ruska a když už tam jednou jsou, tak tam těch pár cínových vojáčků rovnou nechají. Dočasně.

No umím si představit ty Putinovy bezesné noci, když si představí např. údernou sílu Bundeswehru po odchodu von Leyenové.

;-D

R. Vacek 17.6.2021 5:38

Upadající ekonomický vliv ve světě se prostě projevuje i upadajícím vlivem vojenským. A je pochopitelné, že upadající země jsou méně atraktivní pro celý svět.