31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

NAPĚTÍ: Turecko – divoká karta NATO

V posledních dnech opět rezonuje otázka Turecka. Proruští propagandisté zmiňují teroristický útok v Istanbulu, kdy Turecko nepřijalo vyjádření soustrasti od představitelů USA, a považují to za odklon od USA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 25.11.2022 13:31

Tak popořadě, nějaké ty přírodní hranice Ruska by se nalézt daly, nejenom hory, třeba i řeky.

Nezamrzající přístav byl a je Murmansk, také Vladivostok, pokud nepočítám přístavy Černého moře (dá se uzavřít).

Úžiny se neprojíždí, ale proplouvají.

Stran Turecka celkem souhlas.

P. Brecík 25.11.2022 14:00

?? Copak, dnes výjimečně naprosto přesný !! Přístavy ještě St. Petersburg. Rusko staví flotilu Ledoborců = nejvýkonnějších na světě. Lámou až 6m led. To k ovládnutí severního pobřeží, kde jsou obrovská naleziště plynu / ropy. Proto taky - po letech, Finsko + Švédsko do NATO. Aby byla opora, až se budou prát o tu surovinovou kost. Nezapomínejme na Ruské plovoucí J-Elektrárny. Dojedou na místo, zapojí kabel a město + průmysl může začít fungovat !! ..... Plovoucí J-E Akademik Lomonosov, byla ve čtvrtek připojena k elektrické síti města Pevek na Čukotce spravované společností Čukotenergo. Plovoucí elektrárna vyrazila na svoji cestu v červenci tohoto roku a na místo určení dorazila v polovině září. Připojení k tepelné síti elektrárnu čeká v příštím roce.

„Je úžasné vidět, že tato nová plovoucí J-E začne fungovat právě včas na zimní oslavy. Této vzdálené arktické komunitě poskytne tolik potřebnou čistou elektřinu a teplo,“ uvedla ředitelka World Nuclear Association Agneta Risingová. ;-D

P. Diviš 25.11.2022 15:52

St. Petersburg zamrzal. Jestli ještě dnes, to nevím.

Finsko a Švédsko do NATO proto, že NATO je jediná spolehlivá ochrana před rašistickým imperialismem. Hlavně Finsko s tím má smutné zkušenosti.

Plovoucí elektrárny nedojedou, to by byly pojízdné.