5.12.2022 | Svátek má Jitka


NÁPAD: Utopte ty děti!

27.10.2022

A to v případě, když se postavily proti ruské okupaci své vlasti. Anton Krasovskij to řekl přímo v propagandistické televizi Russia Today. Odporné zrůdy, které toto hlásají, se tak vylučují ze společnosti civilizovaných lidí.
Na tom nic nemění ani fakt, že televizní kanál přerušil s moderátorem Krasovským spolupráci, protože tohle fakt bylo moc i na Rusy, a dotyčný se později za své vystoupení omluvil. Otřesné je, že vůbec veřejně v televizi zazněla tak hrozná slova. Je strašné, že nikdo přímo ve vysílání nezasáhl a nepřerušil tuto šílenou nenávist a vyhrožování v nacistickém duchu. Ano, je to Rusko, které se stává otevřeně teroristickým státem. Ono by potřebovalo denacifikovat, nikoliv Ukrajina.
Toto extempóre však není vůbec v Rusku ojedinělé. Jistě, výzvy k zabíjení dětí už opravdu přesáhly hranice možného, ale v ruských sdělovacích prostředcích se běžně hlásá zabíjení obyvatel západních zemí nebo se řeší možnosti jaderných útoků na ostatní státy. To je samozřejmě něco, co je na Západě nemožné. Nevím nic o tom, že by nějaký český televizní kanál nebo jakýkoliv v západní zemi vyhrožoval vražděním ruských dětí nebo vyzýval k jaderným útokům na Rusko. Je to naopak Moskevská říše, která vyzývá k zabíjení lidí a vyhrožuje jadernými zbraněmi svému okolí. Tyto způsoby nepatří do spořádané demokratické společnosti.
Na druhé straně by nás to nemělo překvapovat. Ruská společnost stále oslavuje komunistické zločince typu Lenina, Stalina a dalších, kteří si s nacisty nezadali. Rudí se rovněž dopouštěli brutálních masakrů včetně vyhlazování celých skupin obyvatelstva a nezastavili se ani před vražděním dětí.
V ruské tradici nemá lidský život žádnou cenu, navíc současné putinovské mafiánské Rusko je zemí, kde se brutální násilí a zabíjení stalo běžnou normou. Vraždění jsou opoziční politici, novináři a všichni nepohodlní lidé. Kauzy Němcov, Politkovská a Magnitskij a dalších jsou toho dostatečným důkazem. V ruských věznicích je běžné kruté zacházení dozorců s uvězněnými, ruští vyšetřovatelé mučí obviněné tak, že by před nimi bledlo i obávané gestapo.
V kontextu toho všeho se pak mimořádně odpornému vystoupení moderátora Krasovského nelze divit. Dobrou zprávou je, že jsou i slušní Rusové, kteří se zločineckým režimem ve své vlasti nesouhlasí a snaží se ho změnit.