2.2.2023 | Svátek má Nela


MIGRACE: Země bude posílena geneticky a mentálně...

18.1.2016

Aby se směla říci pravda, musí se trochu lhát. Abyste směli říci větu “Islám znamená násilí”, musíte ihned zarecitovat mantru „i když je mezi muslimy mnoho lidí, kteří násilí odsuzují”. Vaše druhá věta odporuje všem průzkumům a celá vaše zkušenost vám říká, že je lživá, ale vy ji používáte jako platidlo za právo pronést tu první větu. Někdy musíte zaplatit ještě víc a zarecitovat: „I když drtivá většina muslimů násilí odsuzuje.“ Politická korektnost zakazuje stereotypizovat – alespoň ohledně lidí. O lvech smíte říci „když nový samec převezme vládu nad smečkou, často zabije mláďata“, aniž byste dodali „i když někteří samci tak nečiní“, ale o muslimech nesmíte bez mnoha omezujících zaklínadel říci „když se dcera zamiluje do chlapce, kterého jí rodiče nevybrali, často ji zabijí“.

Na druhé straně, aby se prodala velká lež, musí se do ní namíchat trochu pravdy. Chce-li váš odpůrce například tvrdit, že přijetí migrantů je investice do budoucnosti vaší země a že vaše země bude posílena geneticky a mentálně, když přijme tisíce arogantních mužů, kteří opustili své bezbranné rodiny a vydali se za bezpracným životem na sociální podpoře placené vámi a vašimi spoluobčany, pak je pro něj dobré popravdě říci, že teploty klesají (navzdory globálnímu oteplování) a že budoucnost migrantů záleží na soucitu vás a vašich spoluobčanů.

Protože ví, že mnoho lidí občas čte a přemýšlí, bude muset ještě něco přidat, aby podlomil nedůvěru k nabízené genetické a mentální posile. Vsadí na nechuť pamětníků k sovětské okupaci a přirovná odpůrce nabízené genetické posily k Rusku, které popíše jako úzkoprsé. Samozřejmě bude počítat s tím, že mladší lidé proti Rusku nic nemají, a někteří ani proti úzkoprsosti, a proto ještě prozradí, že na jeho straně stojí samotný Jakob Augstein, spolumajitel slavného německého časopisu Der Spiegel, a bude ho dále citovat: „...mezi Východem a Západem probíhá kulturní boj... je čas na hořkou bilanci: proti západním hodnotám, jako je liberalismus, tolerance a rovnost, stojí východní pseudohodnoty: rasismus, ignorance a úzkoprsost.“

Jelikož se váš odpůrce nebál trochu (anebo hodně) lhát, tak se nezalekne ani mírného zamlčení pravdy a nechá si pro sebe, že slavný Jakub Augstein je synem zakladatele Der Spiegel, bojovníka v Hitlerově wehrmachtu, a že sám Jakub byl v roce 2012 vybrán střediskem Simona Wiesenthala pro lov nacistických zločinců mezi deset nejvýznamnějších antisemitů, vedle íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda.

Jestliže vám však nakonec váš odpůrce pohrozí, že odmítnutí genetické a mentální posily může vést k vyčlenění vaší země z kulturního svazku, v němž vládne Německo a Francie, učiní hrubou chybu. Lidé si možná vzpomenou na sladkou Francii roku 1938, která dovolila Hitlerovi spolknout Česko, a na Německo z let 1939-1945, které se pokusilo o naprostou germanizaci Čechů.

http://www.hegaion.cz/