6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Diskuse k článku

MIGRACE: Zde nesmí být Schwarzenbergovo

Dne 2. listopadu 2020 večer byl proveden teroristický útok na synagogu ve Vídni, kde se současně střílelo na šesti místech. Zastřeleni 4 a zraněno 22 lidí. Takový byl výsledek teroristů, kteří se do Rakouska dostali jako migranti v letech 2015 až 2020.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Martan 17.11.2020 11:03

Vážení diskutují, děkuji za Váš zájem a jako autor článku bych se obecně vyjádřil ke všem takto: Překvapilo mě, kolik Čechů vidí Husity Kalouskovsky, nebo opovrhuje Masarykovským pohledem na naše dějiny. Doporučuji číst spisy T.G.M. a o něm. Zjistíme, že národní probuzení způsobilo uvědomění si českých hrdinů: Hus, Husité, Žižka, Komenský, Kolár, Havlíček. Pokud by je T.G.M. nevyzdvihl, tak by nebyla ČS. republika r. 1918 a dnes bychom si zde v této diskuzi psali německy. Vždy platilo to, že kdo plive na svou národní historii a nechrání vlastenectví, tak jej čeká život nesvobodný v područí jiného národa. Většina z Vás jsou jistě ti, kteří nepraktikují žádné náboženství, nebo se k němu ani nehlásí. Pod vládou státu, kde je politický islám by jste byli všichni povinni praktikovat tuto víru, nebo to alespoň předstírat. Většina lidí by se ráda stala Novo-Husity a ve jménu svobody vyznání víry a přesvědčení by i násilí odstraňovala znásilňovače do dosažení svobody. Všichni potom dělají násilí, tak již to bylo ve všech válkách. Kdo v příspěvcích označoval Husity za vrahy, tak ať si uvědomí, že: Ve 2. svět. válce museli vojáci a lidé Sovětského svazu, USA a dalších spojenců usmrtit 5,7 miliónů vojáků, aby porazili Německo - a přesto o nich nemluvíme jako o vrazích. [>-]

O. Kurz 16.11.2020 19:17

Ještě zbývá, aby nějaký blázen napsal, že Schwarzenberg schvaluje vraždy ve Vídni a okolí. A k vaší informaci, Kurz není prezident a vy jste stejný hn*s, jako náš prezident. Odporné a je mi líto, ře žiji v jedné zemí s podobnými individui, jako jste vy.

J. Jurax 16.11.2020 19:31

Neschvaluje.

Ovšem podporuje dovoz potenciálních vrahů a jejich redistribuci i k nám.

Š. Hašek 16.11.2020 19:33

Než se odstěhujete na Špicberky, tak si pročtěte článek ještě jednou. A počkejte do Vánoc. Možno i studenou vodu. Hned.

Schwarzenberg je chameleon. To netvrdím já. To má zapsané v dokladech totožnosti. Má jich celý regálek v knihovně. Vybere si podle okolností.

Zkuste mi to vyvrátit.

B. Hančl 16.11.2020 19:41

Tak se vystěhujte do nějaké muslimské země. Tam se vám bude líbit. Nezapomeňte na modlitební kobereček, jinak budete v prdeli.

Š. Hašek 16.11.2020 19:47

Nebo před tím s čistým řezem na krkavici.

J. Sedlář 17.11.2020 0:18

Je to vzájemné, taky je mi líto. Sebe. Ne Vás. A nebude mi líto, až budete Vy a Vaše přízeň patřičně obohacena. Es kommt der Tag.

F. Žůrek 16.11.2020 19:01

Je Karel Schwarzenberg a František Schwarzenberg - a zde je obrovský rozdíl.

Nebudu popisovat, v čem, bylo by to velmi zdlouhavé, ale Karel Schw. jde špatnou estou... tolik jen stručně.

Zdař Bůh!

D. Stirsky 16.11.2020 18:08

Autor motá vše dohromady a metálem od Zemana bych se nechlubil. Husité měli k náboženské toleranci dost daleko, Hus byl katolický kněz a svoboda vyznání byla již v rakouské ústavě.

Š. Hašek 16.11.2020 18:03

Pan Schw. vlastní pas cizí země. Naprosto nechápu, jak se může vyjadřovat k mým problémům (občana ČR). A jak mohl přísahat na Ústavu ČR. A jak se mohl stát ministrem. A mít tu drzost, že si pomyslel na úřad presidenta ČR.

To, že tady má nějakou nemovitost, lesy a pole - to je mi šumák.

Zkráceno.

Ach, jak je krásné multikulty! A podobný brajgl! A Afrika v Olomouci!

B. Hančl 16.11.2020 19:40

Když může senátu šéfovat Taiwanec.....

Š. Hašek 16.11.2020 19:51

Von to hraje, myslím, že jako turista chodí/sbírá houby jen v okolí Telče.

P. Zinga 16.11.2020 17:19

Lepšoidé, nabízím vám zrcadlo: 150mladých muslimáků mláti ve Frankfurtu nad Mohanem transgendera: Dokonce se ho nezastali(y) ani přítomné LGBTatd (určitě tam byli(y), podle toho, jak jsou slyšet v médiích, jsou všude)

https://twitter.com/berkenyasalame/status/1327700109367402498

P. Haraším 16.11.2020 21:07

koukněte tedy do polska, kde ultrapravičáci za potlesku strany pis , policie a církve zapalují byty a mlátí příslušníci sexuálních menšin...

J. Sedlář 17.11.2020 0:19

Koukej dopsat ten svůj závěrečný skvost.;-)

J. Pokoutný 16.11.2020 16:26

Slabé. Co se názorů Karla Staršího ze Schwarzenbergu na husity týče, musím souhlasit, ALE s tím, že svými projevy běžné evropské chování, typické pro středověk, nijak zvlášť nepřesahovali. Mistr Jan Hus byl ovšem PROTI násilným projevům a tak se domnívám, že byl svými nástupci zneužit ... koneckonců zásadními následky 15 let husitských válek + předchozích 19 václavovské "drobné války", zejména na Moravě bylo zničení 1) ekonomiky Zemí Koruny české, 2) zničení kulturních památek z období před těmito válkami, a 3) v následujícím období sláva husitů ve střední Evropě jako žoldnéřů.

Co se Schwarzenbergů týče, mohl se autor lépe připravit. Schwarzenbergové jsou totiž český a německý šlechtický rod, původem ze středofranského města Seinsheim v Bavorsku, kde jsou poprvé doloženi v roce 1172 (nikoli tedy od r. 1526). Adolf ze Schwarzenbergu obdržel krkavce jako polepšení erbu r.1599 od Rudolfa II. za dobytí pevnosti Raab (Ráb, Győr). Také byl i se svými potomky povýšen do hraběcího stavu.

P. Burda 16.11.2020 16:29

Souhlas, Jan Hus by husity téměř s jistotu nechal exkomunikovat - a možná i upálení by ho napadlo.

J. Jurax 16.11.2020 16:44

Co se názorů Karla Staršího ze Schwarzenbergu na husity týče, nemohu s ním souhlasit, neboť tito svými projevy běžné evropské chování, typické pro středověk, nijak zvlášť nepřesahovali.

P. Haraším 16.11.2020 16:23

tak autorův migrantobijský protimuslimský hrdina soudruh Milouš Zeman poslouchá na slovo svého ruského vodiče Vláďu Putinů, který ruskou agresí a genocidou syřanů v Sýrii vyhnal miliony migrantů a hnal je přímo do EU, aby tím EU oslabil a rozdělil.

další miloušovi sponzoři a podporovatelé pak dodávaj zbraně přímo islámskému státu a dalším teroristům v okolí, naposledy dodávali zbraně Azerům.

P. Burda 16.11.2020 16:32

Kdyby nějaký průzkum veřejného mínění naznačil, že za přijetí migrantů by lidé odsouhlasili třetí volební období pro Zemana, tak je vybere i s těmi, co přiimigrovali do Francie po roce 1962 (samostatnost Alžírska). To samé by udělal Okamura a "mladej" Klaus.

A. Renjascu 16.11.2020 18:47

Pane harašíme, jak jsem vám napsal již včera váš problém jsou dvojí závaží a dvojí míra, kterou používáte, hledání pravdy je pro vás podružný element. U jedněch, co mají ten správný progresivistický názor, vám rudá knížka nevadí a u druhých, kteří mají odlišné nazory již ano. Pokud čtu některé vaše příspěvky, tak mě není jasné co je vašim cílem. Kritizujete a urážíte druhé za mnoho věcí ( a trochu při tom lžete a nebo jste již zapomněl, že válku v Syrii započal váš favorit Obama?), ale sám žel používáte tytéž metody vuči kterým se vymezujete. Proto s lidmi jako vy nikdy nemuže přijít změna k lepšímu, protože když to dopadne dobře, tak to maximálně zůstane stejné. Prostě s vulgaritou, manipulací, nadávkami, neochotou hledat pravdu... nikdy nevybudujete slušnou a pravdivou společnost. Frustrace a hořkost většinou nebývají dobrými rádci. Osobně se mi také nelíbí, že žádný "můj" favorit se již deset let nedostal do parlamentu, ale to neznamená, že všechny kolem sebe budu polejvat žumpou.A dodávky zbraní? no tak si zjistěte kdo a kam co dodává a nevypichujte jen toho, kdo vám vadí.

P. Haraším 16.11.2020 20:03

milý pane, nejprve si zjistěte daná fakta o problematice. to, že se vám pravda nelíbí neznamená, že oponent lže. Občanskou válku v Sýrii započali syrští obyvatelé, kteří měli plnou zádel tyranské famílie asadů, kteří tam s podporou ruska bačovali drahno let. jak si jistě pamatujete, asad byl téměř poražen, avšak teprve pak přispěchal jemu na pomoc pravý ruský hrdina, zvaný masový vrah Putin, který dodnes v Sýrii masakruje tamní obyvatelstvo. pochopitelně si k tomu přizval další teroristický stát Irána ještě statečné bojovníky z hizballáhu. Zlá amerika jen porazila islámský stát a odstranila většinu jejich velitelů...zatímco ruský hrdina chemicky a jinak vraždil domácí syřany. ruskou specialitou pak je bombardování z druhé vlny, tedy poté, co vymbombardují školy, jesle, nemocnice či jiné civilní budovy, vrátí se a pobijou záchranné jednotky a lidi, kteří se snaží pomáhat. k panu Dvořákovi jsem vám odpovídal a jen zopakuji...zeman je soudruhem komunistou tělem i duší, babiš to samý...dvořák byl v ksč před sametem donucen okolnostmi československé okupace ruskými soudruhy a v době svobody a demokracie je dehonestován právě těmi soudruhy, co jsou soudruhy i v době svobodné a znova se, tentokráte svobodně znovu klanějí směrem k tradicím východní despocie.

J. Sedlář 17.11.2020 0:23

Mám pouze tři otázky:

Kým byl Asad téměř poražen?

Kolik bylo posledních nemocnic v Aleppu?

Jak vypadá finiš Vaší závěrečné práce?

P. Haraším 17.11.2020 9:45

asad byl poražen syrskou opozicí, nikoli proruským islámským státem...

kolik ruský hrdina zničil nemocnic v aleppu nevím, zkuste to na ruské ambasádě...

práce je ok...

J. Sedlář 17.11.2020 11:32

"Asad byl poražen"..."proruským islámský stát"Ať již na to berete cokoliv, dávka je nedostatečná. Dotaz zněl na "poslední nemocnice v Aleppu". Už je ten Váš skvost v knihovně?

D. Müller 16.11.2020 15:31

Na jednu stranu není pochyb, že se husité časem proměnili na bandu hrdlořezů, na druhou stranu dali v té době kde komu na pr...! To druhé se poslouchá lépe. Faktem ale zůstává, že ovlivnili Evropské dějiny a položili základy protestantství v Evropě. Ono všechno špatné bývá k něčemu dobré. Jednolitá katolická církev získala konkurenci, což určitě prospělo i jí samotné. Závěrem bych podotkl, že jsem si všiml toho, že řada diskutujících odsuzujících husity jako islámský stát se kryje s těmi, kteří jsou nadšeni z džihádu na podnikatele vyhlášeném touto vládou. To jsou paradoxy pane Vaněk, řekl by klasik. Holt, fanatismus má různé podoby a převtělení.

V. Halašta 16.11.2020 15:31

No neměli bychom tu to co v Německu ani náhodou. Do Německa je netáhne prezident ale životní úroveň.

J. Černý 16.11.2020 14:14

Husité: pokud, pane autore, souzníte s obrozenecko-masarykovsko-komunistickou zkreslenou legendou o "hrdinných Husitech", kteří se nezištně bili za "náboženskou svobodu", tak potom chápu, že jste nepochopil povzdech pana Kalouska. Skutečnost je bohužel taková, že Husité byli právě takoví fanatici, jako dnes islamisté; navíc - stejně jako islamisté - si brali náboženský boj navíc jako záminku pro teror a drancování. Husitům vadil přílišný liberalismus tehdejší společnosti, potažmo církve, a bili se za utažení šroubů a omezení svobodného života. Co bylo drancování klášterů - center vzdělanosti a vědění, mučení mnichů, ale i jiných, kteří si dovolili polemizovat s "pravou vírou", vypalování knihoven, obrazoborectví (posléze též následovníci husitů kalvinisté, jako družina Fridricha Falckého, která vydrancovala katedrálu sv. Víta), jiného, než to, co nyní "ve jménu víry" předvádí Islámský stát a jeho příznivci? Otázka pro Vás k zamyšlení. Dějiny nejsou tak černobílé, jak je vykreslili naši "obrozenci" a dále papouškoval Masaryk i komunisté.

A. Renjascu 16.11.2020 15:06

Pravou víru tehdy hájila předně katolická církev, která ve spolupráci se Zikmundem upálila Husa, exkomunikoval české země a pořádala křížové výpravy. To, že se pak oplacelo stejnou mincí je věc jiná. Jinak jako u mnoha událostí naší země zaměněn důsledek za příčinu. To platí i o vysídlení, vzniku ČSR, stavovském povstání... Pokud chcete zjistit jak to začalo, tak zkuste knihu Jan Hus od Evy Kantůrkové, která si trochu překvapivě dala dost velkou práci s hledáním a použitím historických pramenů.

P. Burda 16.11.2020 15:59

Husovi stačilo říct, že o reformách církve bude mluvit jen jako vysokoškolský učitel se svými studenty - a šel by zpátky. Protože to, co je přijatelné v rámci akademických svobod mezi vzdělanými, je často zneužité nevzdělanci. Tenkrát husité, ač skvělí válečníci, tak jinak lidé odmítající vzdělání, dnes islamisté (odmítající vzdělání)... Stačí, když ten vzdělaný navede pát (tisíc) hlupáků a pak z toho těží (u islamistů i husitů)