29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

MIGRACE: Uprchlíci včera a dnes

V souvislosti s přijímáním migrantů a uprchlíků se často připomíná, že lidé z východní Evropy také utíkali na Západ a západní země jim pomohly. Je to argument ve prospěch přijímání uprchlíků z muslimských zemí, který je přijímán nejednoznačně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 22.12.2017 10:10

Re: Dost přesné.

Přesné pane Hlosto!Nakonec, Islám je především politický a až na druhém místě náboženstvím.Pokud výkřiky imánů o ovládnutí světa islámem nechávají politiky EU v klidu, pokud neustále melou spolu s "humanisty" něco o "náboženství míru", potom zbývá pouze jediná možnost.Politický odpor občanů dokud to jde, včetně vystoupení z EU i za cenu dočasného zchudnutí.A ano, zákaz této ideologie by mělo být prioritou.

M. Prokop 22.12.2017 11:30

Re: Dost přesné.

Zakazovat ideologie nefunguje. Mělo by fungovat omezování počtu 3i připrchlíků i projevů nesnášenlivosti a vynucování zvyků zde neobvyklých.

V. Chrastina 22.12.2017 16:34

Re: Dost přesné.

Ideologie islámu je přímo totožná z jinými ideologiemi, které hlásaly ovládnutí světa, například nacizmus a koneckonců i komunismus. Pokud jsme tyto nebezpečné ideologie dávno postavili mimo zákon, je přinejmenším divné, že nemáme zákon na zákaz šíření ideologie islámu. Taková rozpačitost má kořeny v ohledech charty lidských práv v otázce náboženské svobody, jenže islám není náboženství, jen se za tímto termínem ukrývá. Jde přece o typického vlka v rouše beránčím...

M. Prokop 22.12.2017 11:24

Re: Dost přesné.

Ideologie nejde zakázat. S ideologií lze bojovat zas jen ideologicky. Jinak hrozí omezení svobody nakonec i pro místní občany, jak jsem psal výše.

Bojovat je možno s lidmi a jejich činy, to jo, ale opět opatrně, aby následky boje nebyly horší, než ti, proti kterým se bojuje.

R. Gramblička 22.12.2017 10:26

Re: Dost přesné.

Takže když ne urážet, tak ani kritizovat? S touhle tezí striktně nesouhlasím. Jak to řekl v jednom videu na Youtube Bill Maher, musíme mít právo urážet cokoliv. Pokud ve společnosti zavedeme tabu, dostaneme se na cestu k totalitě. Hranice mezi kritikou a urážením je dosti nejasná a příliš horlivý stoupenec jedné strany sporu může za urážku brát jakoukoliv kritiku, která narušuje jeho víru. A jeho skutečná či předstíraná senzitivita bude časem růst s tím, jak se mu jeho senzitivita bude vyplácet. Pokud budeme mít jasně dané, co je bohapustá urážka a co oprávněná kritika a budeme na jejich rozlišování nekompromisně trvat, tak dobrá, takhle by to šlo, ale v realitě, kdy pořád podělaně ustupujeme jedné straně sporu, si podřezáváme pod sebou větev, to pak jen časem povede k likvidaci druhé strany sporu a takových příkladů z historie známe dost. A nevím jak vy, ale já ty příklady opakovat nechci

M. Prokop 22.12.2017 15:50

Re: Dost přesné.

Kritizovat lze zajisté cokoliv.

R. Brzák 22.12.2017 10:49

Re: Dost přesné.

Pro nás je rozdíl mezi urážkou a kritikou. A kritičnost je součástí naší svobody a odpovědnosti, i demokratický systém je na ní založen. Takže nesmíme nikdy přistoupit na omezení kritičnosti.

Což generuje problém tam, kde je jakákoliv kritičnost v základním rozporu s náboženstvím. Které vždy bude tudíž kritikou uráženo...

P. Hlosta 22.12.2017 9:14

Problémy jsou podpory!

Tohle je soudným lidem jasné. Dost nepochopitelné je ale to, že řada celebrit a intelektuální vrstvy se staví na stranu imigrační politiky EU a humanitu staví nad smrtelné ohrožení naší civilizace. Kdejaká hérečka si dovolí předvídat dobrovolné sexuální zblbnutí Českých žen a staví erotiku nad cudnost a tradiční rodinné zvyklosti a práva v Česku. Omluva znásilňování, rabování, růstu zločinnosti, vytváření no go zón, zneužívání sociální pomoci a dalších podstatných útoků na podstatu naší civilizace, je základem myšlení podivných a na státních i EU dotacích závislých charitářů.

Máme v současnosti nový druh obživy. Tím je charitářství. Ne že by bylo odvislé od pomoci výhradně ostatních spoluobčanů v dobrovolných darech, ale je odvislé od státní a EU podpory v základu a dále pak od podpory miliardáře Sorose, co málem způsobil pád Britské libry a od podpor Norských fondů, či Arabských šejků, co převádí své podpory přes určité nadace, většinou humanitní. Tohle je známé už dlouhou dobu, leč není slyšené u charitářů.

Z podpory státu žijících je u nás jak maku! Ne jen sociálně slabí jsou na státu závislí, ale i umělci. Ne každý umělec je finančně zajištěný, ač bere plat třeba hodně vysoký. Přeci umění se odehrává v budovách, které samy o sobě jsou drahé už jen údržbou. Kdo zaplatí barák pro umění? No přeci stát, tedy všichni a zvláště pak ti, co přidávají hodnotu, tedy soukromý sektor se svými zaměstnanci. Ne že by v soukromém sektoru nebylo podpor státu a EU. To pochopitelně křiví dost konkurenční prostředí a likviduje ty skutečně efektivní.

Podpory jsou prostě zlo současné naší civilizace a budou pro ni smrtí! Pak hérečky mohou se dovolávat charity u obecních správ v mešitě. Vždyť islám dává povinnost každému věřícímu, aby dal milodar aspoň jednou denně. Obdarované budou tak šťastné....

M. Prokop 22.12.2017 9:37

Re: Problémy jsou podpory!

Ad Soros, nelíbí se mi, ale pád britské libry málem nezpůsobil, on jen využil její slabost. Příčiny byly v britské postátněné ekonomice, ne v Sorošovi.

Jinak souhlas.

P. Hlosta 22.12.2017 9:44

Re: Problémy jsou podpory!

Málem by způsobil!

Analogicky - Babiš jen využil stávající zákon, jeho slabost. Příčiny leží v České ekonomice. ;-))

Njn, Soroš není premiér. Jen ovládá finančně na něm závislé aktivisty!

M. Prokop 22.12.2017 15:51

Re: Problémy jsou podpory!

Bureš pravděpodobně postupoval, na rozdíl od Sorose, protizákonně, podvodně.

F. Navrátil 22.12.2017 9:12

Už nikdy jako ovce

Nevíme prý, kdo je nepřítel. Ale víme to velmi dobře! Jsou to jednak islamisté a islámští nelegálové, jednak pátá kolona vítačů a korektních sluníčkářů. To, že u nás díky bohu neřádí tlupy islámských invazistů, neznamená, že u nás nemáme aktivní pátou kolonu.

V. Němec 22.12.2017 9:06

V Koránu

je psáno,

že zabíjet je bohem přáno.

R. Langer 22.12.2017 10:27

Re: V Koránu

No, to ve Starém zákonu taky...

A. Pakosta 22.12.2017 8:47

Ve Švejkovi najdete i jinou poučnou hlášku:

Vojna s Turkem musí bejt, to je jednou jasná věc!

(Citace patrně není přesná, omlouvám se, nemám text k dispozici....)

J. Švarda 22.12.2017 8:43

Integrace naruby

Islam prostě do Evropy nepatří, lhostejné odkud. Přitom EU vůbec neví kdo přichází a víme, že pni požadují,aby Evropa integrovala sama.

I. Schlägel 22.12.2017 8:24

Pane Votrubo,

smekám.

V. Student 22.12.2017 8:23

krátké video

Stalo se to v Norimberku, včera nebo předevčírem. Už jsem to někam dával, ale tohle by si fakt měli lidi přeposílat jako samizdat za totáče:

http://eurodenik.cz/zpravy/sokujici-video-muz-z-nemecka-znicehonic-srazil-k-zemi-starsi-zenu-motiv-utoku-neni-jasny

Takže za mě: okamžitě zamezit další migraci, ponechat pouze oprávněné azylanty (s oběma očima přivřenýma) a to za podmínky slušného chování, v opačném případě okamžitě vrátit. Do zákonů, vedle šíření poplašné zprávy, které už tam je, dát paragraf ve smyslu "nebezpečného chlácholení veřejnosti" a normálně postavit před soud popírače problémů, tak jako by tam měli stát popírači holokaustu. Prostě to dát na roveň!

J. Kopis 22.12.2017 7:13

V tomto eurosluníčkářském brainwashingu

je těch nesmyslů mnohem více! Nejvtipnější je ta historka o nezbytnosti se podvolení dané situaci s tím, že už se tak děje odjakživa :o).

L. Bystrý 22.12.2017 1:44

Blázniví sluníčkáři a vítači, obhájci evropských hodnot!

Dobrý Čech Adam Votruba má naprostou, přímo LENINSKOU pravdu: Když Euroameričani pomáhají nám Čechům, tak je to v pořádku. Když TITÍŽ Euroameričani pomáhají nepřizpůsobivým, tak – řečeno s dobrým Čechem Švejkem - blbnou na kvadrát. (Technická poznámka: Nepřizpůsobivého poznáte od Čecha na první pohled: Čech je běloch, hrdý slovanský Árijec.)

Zkrátka a špatně, ta situace byla, je a bude stejná: Neárijští běženci ze Středního Východu migrují za lepším, kam přijdou, tam dělají problémy.

Už to tak dělají víc než 2000 let: http://www.google.cz/search?q=The+Flight+into+Egypt&client=firefox-b&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi7ztD6qpzYAhUHbhQKHXjtC2wQiR4ImwE&biw=1536&bih=732

Buďme proto vždy připraveni k obraně našich západoasijských hodnot! Bez naší zdravé nenávisti a xenofobie, bez naší těžce vydobyté národní a třídní čistoty, náš západoasijský národ podlehne germanizaci a europeizaci!

Ano, opravdový Čech a Rus raději zemře, než by se vzdal, než by stal Evropanem!

R. Langer 22.12.2017 10:30

Re: Blázniví sluníčkáři a vítači, obhájci evropských hodnot!

A kdo že je to vlastně ten "Evropan"? Kde se rodí, kde žije, co jí a pije? 8-o