3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

MIGRACE: Uprchlíci včera a dnes

V souvislosti s přijímáním migrantů a uprchlíků se často připomíná, že lidé z východní Evropy také utíkali na Západ a západní země jim pomohly. Je to argument ve prospěch přijímání uprchlíků z muslimských zemí, který je přijímán nejednoznačně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 22.12.2017 15:26

Re: :)))))))))

Vy že jste duchaplná a vtipná? O tom se dá pochybovat...

L. Bystrý 22.12.2017 14:21

Re: SKVĚLE vítězíme nad bruselanty, vítači a sluníčkáři!

A ty jsi co, Hane jakýsi, když nejsi Západoasiat, našinec?

Jsi Němec či jiný Evropan? Jsi Tatar (soudě dle jména), čili Východoasiat?

Ať tak či tak, v naší západoasijské vlasti nemáš co pohledávat; pokud tedy nejsi náš soudruh z ČLR. Což asi nejsi, vzhledem ke tvému dosti hloupému přípěvku, že.

„Z východu světlo, z Východu svoboda!“

Volte ANO, KSČM a našeho Miloše, ať se k nám krásní ruští lidé vrátí co nejdříve!

J. Kombercová 22.12.2017 15:10

Re: SKVĚLE vítězíme nad bruselanty, vítači a sluníčkáři!

Druhá kontrolní otázka (na tu první včera, jestli paní Netzer zamyká dveře bytu či ne, neodpověděla)" Je paní Netzer, když se narodila u nás a jako dítě tu i nějaký rok žila, tudíž má kořeny TADY, také Západoasiatka, nebo tím, že přijala jiné občanství, tuto národnost jako kouzelným proutkem ztratila? Jestli se tedy za své původní západoasijatsví stydí jako za znamení hanby a proto má nutkání neustále tohle západoasijatství zdůrazňovat u jiných, hlavně názorově odlišných. Totéž ostatně platí pro vás, pilný bystrý.

M. Prokop 22.12.2017 15:46

Re: SKVĚLE vítězíme nad bruselanty, vítači a sluníčkáři!

Troll a bláznivá, nic víc v tom není.

H. Lukešová 22.12.2017 17:03

Re: SKVĚLE vítězíme nad bruselanty, vítači a sluníčkáři!

Ale oba jsou čechobijci a židobijci. No rudohnědí nacibolševici.

O. Zuckerová 23.12.2017 14:19

Re: SKVĚLE vítězíme nad bruselanty, vítači a sluníčkáři!

Pane Bystrý, že Vy jste v civilu tapetář?

M. Drašner 22.12.2017 12:08

Pane Votrubo,

mluvíte mi z duše a naštěstí vidíte hloub

L. Bystrý 22.12.2017 13:53

S.s. Votruba vidí do hloubi naší neexistující duše!

Ano, drahý soudruhu a soukmenovče Drašnere, s.s. Votruba vidí do duše našeho moudrého západoasijského lidu jako lékař do těla rentgenem. (Jen technickou poznámečeku: Jde jen o zastaralý slovní obrat; žádná „duše“ neexistuje, stejně jako neexistuje tzv. Bůh).

A co je hluboko v těle každého roduvěrného Čecha a Rusa? No přece NENÁVIST, naše zdravá západoasijská nenávist vůči jinakosti.

„Co vidím, dělníku, to tvoje srdce jest, zdupané semeno, jež strašně chtělo kvést do světa zdravého, do lásky a žití, kde možno ženu, děti a soudruhy mít a pro ně ruce své na chleba proměnit a jíst ho se stolu, na který slunce svítí. Co vidím, dělníku, to tvoje srdce jest a srdce lehčej smrt dovede snést než nemilovat.“

„I tuto tíhu, lékaři, já znám. Však hlouběj, ke dnu, tělo prosvěťte mi! Nejtěžší břímě naleznete tam. Sotva je unáším. A jsem si jist, až vypadne, že rozkymácí zemi.“

„Nejhlouběj, chudý, vidím nenávist.“ (J. Wolker: U rentgenu)

J. Fridrich 22.12.2017 11:52

Jen poznámka - tady a ted' se hraje o bytí

Jen poznámka - tady a ted' se hraje o bytí-a nebytí křest'anské euro-atlantické civilizace.. Nynějším nekompetentním vůdcům Západu to JEŠTĚ NEDOŠLO, ale muslimové to dávno vědí..

Pomáhat potřebným je hezké a správné.. Všem na celém světě to ale není prostě možné, zvláště pokud se v Africe a Asii chovají NEZODPOVĚDNĚ a množí se jak..... a také nás i přes naši pomoc jim - NENÁVIDÍ ! Chtít chovat lišku v kurníku se slepicemi může jen HLUPÁK.

S. Netzer 22.12.2017 12:00

Re: Jen poznámka - tady a ted' se hraje o bytí

Moc hezky jste to napsal, tapetáři. :-))))

Není nad přežvýkávání naučených hesel.

J. Fridrich 22.12.2017 14:01

Re: Jen poznámka - tady a ted' se hraje o bytí

Děkuji milá dámo.. Vím, že vy na dotaz jakou barvu má tráva jistě neřeknete že ZELENOU - a my to od takové inovátorky ani neočekáváme.

P. Rudolf 22.12.2017 10:23

Neskutečný blábol

Jen jeden moment z celé té slátaniny:

"Přijímání emigrantů z komunistických zemí bylo zarámováno jednoznačnou situací studené války. Nebylo pochyb, kdo je nepřítel. Byl jím Sovětský svaz a komunistická ideologie."

Ona dnes ta situace na Blízkém východě jednoznačná není? A ono není jasné, že takový Daeš, Husajn a davy dalších despotů třetího světa nejsou nepřáteli našich hodnot a zemí?

A ten Švejk nevolak "na válku", ale "na Bělehrad". Myslíte, že by dnes nemohl volat například "na Moskvu", "na Teherán", "na Damašek", či "na Pchjongjang"?

S. Netzer 22.12.2017 10:48

Re: Neskutečný blábol

Nemyslí.

Kdyby myslel, tak by nemohl napsat takovou snůšku hovadin.

B. Hančl 22.12.2017 13:43

Re: Neskutečný blábol

Neser, vyšum

R. Brzák 22.12.2017 11:00

Re: Neskutečný blábol

Vidíte jako našeho oponenta v podobě diktátorského režimu - a to máte samozřejmě pravdu, ať už se jedná o N.Koreu, Damašek, Rusko, nebo Irán či v poslední době Turecko. Ale ideologie, ze které jejich nebezpečnost vyvěrá, jsou odlišné - a aktuálnost ohrožení jakbysmet. A zatímco aktuálně zde zažíváme útoky motivované náboženskou nesnášenlivostí, vpouštíme na své území lidi, kteří totéž náboženství i s jeho nesnášenlivostí nesou ve svých myslích - a přirozeně se v nových podmínkách ve velkém množství spíše udržují ve své víře, v opoře své komunity, která je ovládána strachem z Alláha milosrdného...a snadněji se tak stávají podhoubím pro tutéž nenávistnou agendu, která stojí za vznikem Islámského státu. A to vůbec nemluvím o těch, kteří neprchají, nýbrž se mezi prchající s touto agendou rovnou přimýchávají...Z tohoto hlediska má autor pravdu.

M. Prokop 22.12.2017 11:21

Re: Neskutečný blábol

To jste jen zase něco nepochopil (nechtěl pochopit).

S. Netzer 22.12.2017 11:38

Re: Neskutečný blábol

"Nepochopil/a" = "argument" A

"Blbne" = "argument" B

Variatio delectat.

R. Gramblička 22.12.2017 11:44

Re: Neskutečný blábol

Zato vy jste vysypala argumentů plný pytel :-P

S. Netzer 22.12.2017 11:45

Re: Neskutečný blábol

A

R. Gramblička 22.12.2017 11:55

Re: Neskutečný blábol

a hovno

M. Prokop 22.12.2017 15:48

Re: Neskutečný blábol

V obou případech pouhé konstatování. Argumenty mám pro ty, kdo sami argumentují, což snad i vy uznáte, že se netýká vás ani agenta.

P. Zinga 22.12.2017 11:25

Re: Neskutečný blábol

Vysvětlete mi, jak Husajn ohrožoval naše hodnoty a naši zemi.

R. Gramblička 22.12.2017 11:55

Re: Neskutečný blábol

Opět ze sebe děláte ignoranta, Rudolfe? Za těch asi sedm let konfliktu se to tam vyvíjelo všemi směry. Tak předně, jak Daeš, tak ostatní ozbrojené radikální skupiny byly od počátku podporovány jednak SA a Katarem, coby věrnými spojenci USA a odběrateli jeho zbraní, tak Tureckem, coby důležitým členem NATO, které to však dělalo skrytě. Cílem bylo svrzhnout Assada a ze Syrie udělat poslušný sunitský satelit. Snad mi nechcete nakukat, že Assad a další vládci arabských zemí představovali pro Evropu, natož USA nepřátele. Ják, čím? I ten Husajn byl sesazen na základě výmyslů o ZHN.

To jste celý vy. V článku horko těžko vyšťouráte nějakou blbost, načež označíte celý článek za blábol a zmíněnou blbost uvedete jako jeden z mnoha příkladů. Sice se snažíte, ale jako propagandista jste směšný, přikyvují vám jen Netzer s Václavíkovou, nikdo jiný vás tady nebere a ani nemůže brát vážně

M. Prokop 22.12.2017 15:49

Re: Neskutečný blábol

Ovšem Vy se s ním bavíte, jako byste ho bral vážně.

Marně.

P. Lenc 22.12.2017 10:11

Dík za článek!

R. Gramblička 22.12.2017 10:07

Výborný příspěvek do diskuze

ukládám si jej do archivu

M. Prokop 22.12.2017 9:35

Dost přesné.

S jedinou výhradou: "Pšt, tady máme náboženskou toleranci, tady nemůžete urážet islám!" - neměli bychom urážet jakékoliv náboženství a to ne kvůli jeho vyznavačům, ale kvůli nám. Jakmile se s něčím takovým začne, VŽDYCKY to nakonec skončí omezením svobody místních občanů. Jiná věc ovšem je, že bychom měli důsledně trvat na tom, že náboženství je soukromá věc a NIKDO nesmí vnucovat zvyklosti toho svého jiným. Ani stravovací návyky a podobně. A i nenáboženské zvyklosti, prostě, máme zde nějaká pravidla a kdo chce sem, tak se jim podřídí, nebo se odebéře tam, odkud přišel, případně tam, kde mají zvyklosti, jaké se mu líbí.

P. Hlosta 22.12.2017 9:41

Re: Dost přesné.

Když pod praporem určité ideologie nakráčí do Evropy miliony tu ideologii vyznávající, pak se mění podmínky Evropanům. Stačí, když už jich bude patnáct procent a začnou nepokoje. Ony jsou nepokoje z nich vyvolané i tak, ač jich patnáct procent není, ovšem cosi jiné nastane, když oni je začnou vyvolávat aktivně.

Ideologie islámu je jednoznačně neslučitelná s demokratickými principy!!! A tečka!!!

M. Prokop 22.12.2017 9:44

Re: Dost přesné.

Že by se měl příval 3i připrchlíků zarazit, v nejhorším silně omezit, to je bez debaty.

Proti ideologii se nedá bojovat. Pouze proti jejím projevům a to je to, co píšu.

A vykřičník!

P. Hlosta 22.12.2017 9:51

Re: Dost přesné.

Proti ideologii v jejím pronikání na cizí území, tedy naše, lze bojovat! Dokonce je to naší svatou povinností vůči našim předkům a k svým potomkům. Za staletí utrpení v Evropě jsme nakonec v éře demokratizace. Máme vysokou technickou i technologickou úroveň a poměrně blahobyt. Vzdělanost obyvatelstva je v historii nebývalá. Rozhodně nemůžeme zahodit co je vybudované a oddat se humánní letargii. Sežrali by nás a přinejmenším zotročili, když už ne vyhladili!

S ideologií nepřátelské demokracii je možná nekonečné ale neustále nutné bojování. Nejlépe v zákazu té ideologie. Svoboda prostě vocaď pocaď.