Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MIGRACE: Této vlně se bránit musíme. Ale jak?

Co máme dělat s uprchlíky ze Sýrie a celého Blízkého východu? Asi nejsem sám, kdo si klade otázku, jak má Česko reagovat a co má dělat celá Evropská unie. Marně si hlavu lámu už od počátku té ohromné migrační vlny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MS

16. 9. 2015 16:12
Austrálie už řešení našla.

0 0
možnosti
SFR

16. 9. 2015 14:09
Ano, autor se.....

....hned na začátku zmínil o chaosu, který vznikl během t.zv."arabského jara" a odvoláním amerických jednotek z Iraku. Kým ? Barack Hussein Obamou ! Kdejaký levicový pisálek hází všechnu vinu na Američany, jmenovitě na G.W.Bushe. Ale chtě nechtě, vždycky celý svět spoléhal na Ameriku, jako na "světového četníka" a zachránce. Když skončila 2.svět. válka, zůstaly americké okupační síly v Německu, i v Japonsku, aby byl zajištěný svobodný další vývoj země. A tak to mělo být i v poraženém Iraku Saddama Huseina ! Ale Obama, přez námitky zpravodajců i vojáků okupační jednotky odvolal (jak z Afghanistanu, tak z Iraku) a tím otevřel cestu starému Talibanu i Dergh ISIS- Islamskému Státu ! Další problem v těch krajinách je Assadova menšinová vláda Allawitů v Syrii, která se proti většině syrských Sunni brání jenom podporou Rusů, kteří nechtějí ztratit jedinou svoji strategickou základnu na Středním Východě. Další a nevyřešený problem je historická nespravedlnost vůči 40 milionům Kurdů, kteří nemají svůj stát. Tyto jednotlivé problemy je třeba řešit, i kdyby se proti vražednému ISIS měla použít taktická nukleární zbran ! Zní to nehezky, ale povězte mi někdo lepší řešení ?

0 0
možnosti
ŚS

16. 9. 2015 10:55
Na tvrzení, že Putin dodává Asadovi zbraně a

tím vyhání Syřany do Evropy něco je. Bez jeho zbraní by už žádný Asad neexistoval, celé území by ovládal IS a všichni Syřané a obyvatelé bývalých okolních států by žili v klidu a míru pod praporem tolerantního islámu. Máte svatou pravdu.

0 0
možnosti
BH

B. Hamáček

16. 9. 2015 20:38
Re: Na tvrzení, že Putin dodává Asadovi zbraně a

To , že současná uprchlická krize jednoznačně vyhovuje Rusku. A že ji také patrně minimálně spolu vyvolalo je naprosto jednoznačné. Pouze ruští trollové to svalují na USA , které naopak mají zájem na stabilizované Evropě ( i když u Obamy si nejsem zcela jist , už aby zmizel v propadlišti dějin , a v USA zvolili někoho normálního) .

0 0
možnosti
JT

16. 9. 2015 10:44
Zacit by se melo propagandou

Sirit mezi uprchliky letaky s textem. Nechceme vas tu, nepomuzeme vam, bezte pryc. Pokud prece jen prijdete, zavreme vas a posleme do Afriky.

0 0
možnosti
PL

16. 9. 2015 10:25
Takže

většina toho nechtěného zástupu jsou Syřané?Buď jste pane autore mimo realitu, nebo lžete.Když se za Syřany vydávají i ti z Kosova a "lidskoprávní" organizace jim to žerou (proč asi?"), když se v Turecku vyrábí falešné syrské pasy, když "Syřané" černí jak bota jsou pouštění dál, protože je "není možné identifikovat", tak se vás ptám.Děláte si jenom srandu, nebo to opravdu myslíte vážně.

0 0
možnosti
KK

16. 9. 2015 12:01
Re: Když se za Syřany vydávají

V ARD jsem viděl záběry jak rodinka říkala: " My jsme ze severního Iráku, ale v Německu řeknem, že jsme ze Syrie."

Kdo spálil dokumenty, ten nesmí zůstat v Evropě !  Mez milosti vyhodit z Evropy.

0 0
možnosti
KJ

16. 9. 2015 9:44
Nic. Nevpustit je sem. Až po řádné lustraci a potom,

až jejich ohrožení pomine, je poslat zpět. A pomoci jim tam. S tím souhlasím... Dzp.

0 0
možnosti
MU

16. 9. 2015 9:32
Co dělat?

Řekl bych, že už na všechno co vymyslíme je pozdě. Když se protrhne hráz, tak už je zbytečné dumat, kdy jsme ji měli opravit. Když podání jídla jednomu běženci bude trvat jednu minutu, tak u tisíce je to už 16 hodin. A když jich je deset tisíc? To není v lidských silách těmto běžencům pomoci. A co OSN? Stále kvoká, stále kvoká. Poslední správné rozhodnutí bylo naposled v roce 1990. Pod vlajkou OSN byl vyhnán Irák z Kuvajtu. Zrušit OSN, stejně se nikdy nedohodnou a ušetřené peníze dát na utečenecké tábory v Turecku a Libyi.

0 0
možnosti
AN

16. 9. 2015 10:38
Re: Co dělat?

nalít polévku do misky trvá deset vteřin...

ale když "turisti" nabízené potraviny a nápoje zahazují, má cenu jim pomáhat?

0 0
možnosti
FM

16. 9. 2015 9:21
Odmítám takové nesmysly ..

napsal autor !

Ovsem pokud je strach lidí z islamizace EU neopodstatnený, ( podle autora ), pak je autor ignorant a nebezpecný demagog.

0 0
možnosti
IS

16. 9. 2015 9:18
Máte pravdu,

na poměry Blízkého Východu byla Sýrie celkem vyspělá země. Jak se to tak stane, že se takto vyspělá země, téměř výkladní skříň regionu, plná vzdělaných lidí vládnoucích světovými jazyky, vlastnících inženýrské diplomy a odmítajících radikální islám, navíc žijících pod moudrou vládou osvíceného a velmi, velmi vzdělaného diktátora, jak se to tak u čerta stane, že se takto stabilní země bez zásahu zvenčí propadne do občanské války? Že by ta tolik vzývaná stabilita, tak přesvědčivě a efektivně garantována všemi těmi osvícenými a vzdělanými vládci nad svými poddanými, byla pouze zdánlivá? Že by opravdu stačilo sklopit první kostku domina a už to jede jako po másle směrem k opravdovému, nikoliv zdánlivému chaosu? Ano, stačilo.

0 0
možnosti
VK

16. 9. 2015 9:43
Re: Máte pravdu,

Rozvrat v Sýrii byl iniciován a podporován především zvenčí - USA, Saudská Arábie.

0 0
možnosti
VK

16. 9. 2015 9:08
Tito Syřané neutíkají před válkou

Oni před ní totiž utekli již před několika lety a žijí teď v táborech v Turecku, Libanonu a Jordánsku. Tam jich je několik milionů a víceméně živoří. Naději na návrat domů už ztratili a tak se rozhodli usadit se v bohaté Evropě. Před několika lety žilo přitom v Sýrii několik milionů uprchlíků z Iráku. Takže jsou to vlastně spíše ekonomičtí uprchlíci.

Nejvíce mi na tom vadí, že tito lidé se snaží proniknout do Evropy násilím a přitom lžou a podvádějí - zahodili své doklady a odmítají nechat si sejmout otisky prstů, aby nebylo možné je identifikovat. Soudím, že tuto invazi bude možné zastavit pouze násilnými prostředky. Jako první se o to pokoušejí Maďaři, další se začnou postupně připojovat.

0 0
možnosti
OZ

16. 9. 2015 11:40
Re: Tito Syřané neutíkají před válkou

A pokud kdokoli odmítá poskytnout otisky prstů, AUTOMATICKY poslat zpátky. Toto odmítat může jen ten, kdo ví že přestupuje zákon nebo ho hodlá přestupovat. Problém je ale v tom, že postup "posílání zpátky" vůbec není v EU vypracován.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz